DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W drodze do wolności: "#18 Jak zachować czystą intencję? - Zasady Życia Chrześcijanina #18 | Nauki Katolickie" z Nauki Katolickie, Opublikowany 16 mar 2018 "Kto się trudzi, by zaspokoić swoje upodobania, już otrzymał nagrodę, tutaj na ziemi, nie otrzyma jej wtedy w niebie. A zwróćmy uwagę, jaka ta nagroda jest ulotna. Co daje nam chwilowe zadowolenie i koniec. Więc nie pozwalajmy sobie na taką egoistyczną intencję, przy spełnianiu uczynków, żeby ktoś nas pochwalił. Dbajmy o tę nagrodę i pochwałę od samego Stwórcy. A tamta nagroda jest wieczna."
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Oczywiście, że istnieje i każdy ma do wolności niezbywalne prawo.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Polecam: "Anioł nie wybaczy (Archiwum) o. Augustyn Pelanowski" z Eudoksja German, Opublikowany 4 paź 2018 "Nie widzimy wszystkich zagrożeń, widzimy ich tylko znikomą część każdego dnia, ale w rzeczywistości kroczymy po drodze wężowej, na ścieżkach lwa, pośród wilków, mając przed sobą może rozwścieczone bydło, a za sobą tropiące nas hieny. I nad sobą jeszcze czekające sępy, aż się potkniemy."
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Jak bardzo szatan musi przetrwać = bo może by i nie chciał, gdyż sprawia mu to cierpienie ale jest zmuszony przez Boga = wytrzymać nawet modlitwy do Maryi, tych kapłanów, którzy żyją świadomie i dobrowolnie w grzechach ciężkich, a nie chcą się nawrócić. Judasz mi się przypomniał = jego bliskość zewnętrzna ze Zbawicielem...a tak ogromne oddalenie wewnętrzne = że szatan mógł w niego wejść i doprowadzić go do samobójstwa...Wygląda na to, że nie ma zewnętrznych kryteriów rozeznania, czy ktoś ma w sobie łaskę uświęcającą i Ducha Świętego = może dlatego tak wielu wrogom Kościoła udało się przedostać do środka, do samego centrum, do najświętszych czynności i sakramentów...Każdego można oszukać ale nie Boga... Tylko, co to znaczy dla nas? Nie możemy ufać ludziom = nawet najbardziej pobożnym, możemy ufać tylko samemu Bogu. Dziś pewna zakonnica objęła mnie i pocałowała, mówiąc: "Niech Pan Jezus panią pocieszy" Tak, Ducha Świętego pocieszyciela, ześlij nam Panie Jezu.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Bardzo polecam ten film o Marcinie Zielińskim, zwłaszcza pod koniec jest on bardzo użyteczny dla katolików, aby mogli nauczyć się rozróżniania i poznać dokumenty Kościoła dotyczące tych zagadnień. Taka właśnie powinna być współczesna katecheza = konkretna, na przykładach, z podaniem nauki Kościoła. Zastanawiałam się dziś nad granicami wolności = jak to jest, że ktoś może odmawiać różaniec, modlić się do św. Michała Archanioła, sprawować Mszę Św. i sakrament pokuty, a jednocześnie np. łamać celibat, być przestępcą, wykorzystywać sakramenty jako przestrzeń do grzeszenia? Dlaczego Bóg dopuszcza tak wielkie zło, że kapłan może go ponownie krzyżować podczas sakramentów, a wierni = zamiast doznawać łask, to doświadczą obrzydzenia i zgorszenia, poranienia w sakramencie np. pokuty? Jak to możliwe, że tak wiele zależy od wewnętrznej intencji = te same najświętsze czynności mogą być kolejnymi grzechami...diabeł przetrwa "faryzejskie" praktyki, czyni "pobielane" groby...
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Prawdziwa Wolność jest w Chrystusie Amen
ponad 1 rok temu / Katolik
 
cd. Bóg zaleca upominać. Dlaczego? Czyżby nie szanował naszej wolności = czyli wolności, którą sam nam dał? Nie! Bóg zaleca upominać właśnie dlatego, że chce naszej prawdziwej wolności = od dzieł diabła i wolności absolutnej = czyli Bóg chce naszej świętości...Kochani, tak, tak = absolutna wolność = świętość! Absolutne prawo do świętości dał nam Bóg = prawo czyli nakaz: "Mów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!"
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Bóg zaleca upominać. Jeśli chodzi o ludzi Kościoła, to nawet w takich pozornie dobrych, a jednak nieprowadzących (poprawiam swój błąd gramatyczny) do zbawienia dziełach. Właśnie oglądam: "Marcin Zieliński ? Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany!" ze zwiedzeni.pl, która to historia jest jednym z wielu adekwatnych obrazów, do powyższego tematu.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. Granica nieostra między tym co jest wolnym wyborem = ale obojętnym dla zbawienia, a wolnym wyborem = koniecznym do zbawienia = to jest specjalność diabła, czyli pozorne dobro. Diabeł pozwoli nam na dobro, dopóki nie jest ono świętością. Doda do dobrych uczynków, pychę i próżność = aby były bezowocne. Do świętości diabeł nie może nic dodać = nie może jej uczynić swoim dziełem. Dlatego diabeł będzie nas zachęcał do absolutnej wolności ale nie od niego...tylko od świętości...absolutna wolność od świętych wyborów = to jest wciąż spełnianie dzieł diabła..."Kościół od dawna sprzeciwiał się przymuszaniu do wyznawania katolicyzmu." Gdyż święty wybór nie może być z przymusu, musi być dobrowolny. Nie jest więc dobrym dziełem Bożym zmuszanie kogoś, a może być dziełem diabła = jeśli łamie się czyjeś sumienie i na siłę chce się go zmusić do praktyk religijnych. Jednak milczenie na zło = na zły wybór sumienia innego człowieka = jest też dziełem diabła. Bóg zaleca u
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. Wolność absolutna nie jest wolnością do mówienia i czynienia wszystkiego, co tylko przyjdzie na myśl. Cenienie wolności nie jest akceptacją dla wszelkich wytworów myśli lub czynów, bądź samego bycia, innych stworzeń. Wolność oznacza, że coś może być zniewolone, pozbawione wolności, że ktoś tę wolność może nam zabrać i zabiera...Współcześni rozumieją czym jest niewola i że jej przeciwieństwem jest wolność...np. "Po co ci wolność?" z Michał Sikorski, Opublikowany 24 wrz 2016 Rozumieją, że brak wolności jest spowodowany przez diabła, który tę wolność nam zabiera, często posługując się innymi ludźmi...Problemem nie jest jednak brak możliwości wyboru = bo nie na tym polega odebranie wolności. Pułapka tkwi w tym, że człowiek może zostać pozbawiony możliwości wykonywania wyłącznie dobrych dla swego zbawienia wyborów. Tu jest sęk. Diabeł pozwoli nam dokonywać wyborów = nawet pozornie dobrych, a jednak nie prowadzących do zbawienia...Taka granica nieostra cdn.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. Celem jest zniszczenie dzieł diabła, a nie dawanie mu tyle samo miejsca, co dziełom Boga. "Leon XIII przestrzegał przed fanatycznym kultem wolności słowa." Jeśli słowo lub czyn, jest dziełem diabła, nie można w imię fanatycznej wolności, go rozpowszechniać, bo to mija się z celem Kościoła = takim samym jaki miał Pan Jezus = "Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła." 1 List św. Jana Czy Pan Jezus nie był absolutnie wolny? Ktoś uważa, że Pan Jezus był w jakikolwiek sposób zniewolony? pozbawiony wolności? Wolność katolików powinna być na wzór Pana Jezusa i mieć ten sam cel = zniszczenie dzieł diabła (w sobie = dzięki spowiedzi i Krwi Pana Jezusa) oraz wokół siebie, poprzez ograniczenie swoich słów i czynów, tylko do dzieł Boga = wykluczenie rozmnażania dzieł diabła we własnym życiu i w Kościele. Dlatego walcząc z herezją, z ateizmem = niszcząc dzieła diabła = Kościół staje się absolutnie wolny, tak jak Pan Jezus. Bo diabeł zabiera wolność cdn.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
cd. Gdybyśmy nie wiedzieli, że Bóg dopuszcza zło tylko dla większego dobra = dopuszczanie błędu jako "sposób uzyskiwania większego dobra", to musielibyśmy bronić za cenę życia takiego twierdzenia: "Po pierwsze: to, co jest niezgodne z prawdą lub normą moralną, obiektywnie nie ma prawa istnieć, być rozpowszechniane, ani powoływane do życia." Nie tak jednak jest w życiu = szatan istnieje, jego działanie bezprawne służy większemu dobru i choć obiektywnie zło nie ma prawa do istnienia, to jednak jest utrzymywane w istnieniu przez Boga. Jednak Jezus przyszedł po to aby zniszczyć dzieła diabła, a nie po to aby jego dzieła uczynić równoprawnymi z dziełami Boga. Kościół też ma niszczyć dzieła diabła = mówić prawdę, działać zgodnie z normą moralną i takie słowa, działanie rozpowszechniać. Absolutna wolność, to wolność do rozpowszechniania dzieł diabła, w takiej samej mierze, w jakiej się rozpowszechnia dzieła Boga. Taka wolność, to oczywiście absurd. Mija się z celem cdn.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
"Pius XII natomiast podkreślał, że obiektywnie nie istnieje prawo do błędu." Dlatego, że każdy błąd = grzech, jest właśnie przekroczeniem prawa Bożego lub/i ludzkiego. Mając prawo do błędu, do grzechu, musielibyśmy uznać je za równoważne z prawem do prawdy = do cnoty/do łaski. Tak samo jak prawo do życia musielibyśmy uznać za równoważne z prawem do śmierci. Prawo do wiedzy równoważne z prawem do niewiedzy. Wtedy każda czynność ludzka = czy to tylko umysłowa, czy wyrażona słowem lub czynem, miałaby prawo do ujawnienia się całemu światu, bez żadnych granic. Granice przestałyby istnieć = absolutna wolność do wszystkiego, co człowiekowi przyjdzie na myśl. A nawet więcej = prawa zwierząt do wszystkiego np. do niekontrolowanego mnożenia się lub do zabijania zwierząt hodowlanych, a w końcu do zabijania ludzi. Taka wolność człowieka, zwierząt, przyrody, musiałaby rodzić obojętność wobec skutków czynności ludzkich, zwierzęcych, roślinnych = niczym nieskrępowanych cdn.
ponad 1 rok temu / Stefania
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.