DZIŚ JEST:   00   LISTOPADA   r.

Św. Józefa Moscati
Św. Juliusza I, papieża
 
 
 
 

Wspieramy lekarzy w walce z koronawirusem! Dołącz do akcji!

Wspieramy lekarzy w walce z koronawirusem! Dołącz do akcji!

Walka z koronawirusem w Polsce to ogromna próba nie tylko dla rządzących i przedstawicieli służby zdrowia, ale również najważniejszy w ostatnich latach egzamin z solidarności i współczucia. Jednym z kluczowych wyzwań, jakie przed nami stoją jest utrzymanie sprawnego działania szpitali wytypowanych do przyjmowania osób zarażonych! Jednym z nich jest krakowski Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego, który potrzebuje naszej pilnej pomocy.

 

 

Największą bolączką krakowskiej placówki jest brak odpowiedniej ilości materiałów ochronnych bez których lekarze, sanitariusze i pielęgniarki są narażeni na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Jeśli tak się stanie, to nie dość, że mogą przenieść patogen na innych, to w dodatku w szpitalu może zabraknąć specjalistów – ludzi, którzy mają wiedzę i umiejętności, aby walczyć z chorobą i pomóc odzyskać zdrowie, a niejednokrotnie uratować życie pacjentom.

 

Ruszyła zbiórka środków na rzecz zakupu dla krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. W ramach pomocy sfinansowane będzie 500 kombinezonów, 8 000 masek chirurgicznych, 2 000 masek z filtrem KN95. Kwota potrzebna do zrealizowania tego ambitnego celu, który uratuje zdrowie i życie innych to 100 tys. złotych. Sprawa jest niesamowicie pilna, biorąc pod uwagę niekończący się wzrost zachorowań na COVID-19 w Polsce.

 

O wsparcie akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi apeluje Anna Górska z Biura Prasowego Szpitala. „Wciąż nam brakuje środków ochrony osobistej: maseczek, fartuchów, kombinezonów, rękawic. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas jeszcze trudniejsze chwile, zwłaszcza że jest ogromny problem z dostępem do środków ochrony osobistej. Jest to dzisiaj towar najbardziej poszukiwany przez całą Europę. Ceny, które podają nam producenci i hurtownie dzisiaj, za chwilę mogą się zmienić. Dlatego każda pomoc dla nas jest niezwykle cenna i ważna. Dziękujemy pomysłodawcom akcji - Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi za to, że jesteście z nami. My jesteśmy dla Was”, apeluje.

 

 

Z kolei dr n. med. Jerzy Friediger – dyrektor placówki – w specjalnym liście do Przyjaciół i Darczyńców Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi wyraża swoją wdzięczność za podjęcie tej inicjatywy i składa serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy dołożą małą cegiełkę potrzebną do uzbierania całej kwoty. CAŁY LIST DOSTĘPNY TUTAJ.

 

Każdy, kto wesprze akcję datkiem w dowolnej kwocie, otrzyma w prezencie publikację, która zyskała ogromną popularność wśród katolików – e-book „Uzdrowienie Chorych. Maryja – święci – cuda”.

 

Ta wyjątkowa książka to prawdziwe pokrzepienie dla ludzkich serc. Przechodząc przez jej karty, coraz głębiej odkrywamy prostą – wydawałoby się – prawdę. Pan Bóg nie zostawił nas samych w chorobie, cierpieniu, niedoli, ale dał nam całe zastępy pocieszycieli i orędowników, z Najświętszą Maryją Panną na czele. Z ich pomocy możemy skorzystać… Oczywiście jeśli się na to z wiarą zdecydujemy – według naszej wolnej woli.

 

 

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-14 07:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podajcie konta dla wsparcia szpitali w innych miastach, żeby każdy mógł wesprzeć lekarzy i szpitale w swoim rejonie
ponad 1 rok temu / wrojack
 
Poczytajcie ile osob zachorowało na grypę 2 lata temu około 4 mln ww szczytowej formie było 17 tys zakazeń dziennie zgłoszonych do lekarzy a ile zostało w domach .I nie było pandemii.Gdyby normalnym trybem dalej leczyło się ludzi a nie strachem juz byłoby po problemie.
ponad 1 rok temu / mela
 
Terapie na ostre stany zapalne, bakteryjne czy wirusowe są dobrze znane od dawna tylko środowisko medyczno-chemiczne je zwalcza bezpardonowo oraz tych którzy usiłują o tym przypominać i stosować. Tu do obejrzenia filmik z Anglii sprzed 3 lat gdy o korona wirusie się nam nawet nie śniło > ..... Są to terapie tanie, nieszkodliwe, stosowane przez lekarzy i szczegółowo opisane. Ich działanie i całkowita nieszkodliwość są udowodnione ! Jeśli nie działają to niech to wreszcie udowodnią jacyś lekarze bo na razie są tylko drwiny, jest hejtowanie i dezinformacja z kłamstwami albo wyłączanie kont na portalach społecznościowych. A jeśli te terapie działają to jak się później lekarze wytłumaczą ? Jak spojrzą w lustro ? Przynajmniej by sprawdzili. Szukają tylko ciężkiej chemii na wirusa .. i czekają na szczepionkę ..
ponad 1 rok temu / podwarszawiak
 
Podawanie leków na malarię likwiduje objawy w 4-6 godzin i nie potrzeba nawet intubowac chorych.
ponad 1 rok temu / do nos
 
Nie mam nic, co mógłbym przekazać. Oprócz modlitwy i gorącego apelu do lekarzy, aby zrezygnowali z pracy w wielu szpitalach. Zdarzyło się, że lekarz nieważne czym powodowany, unieruchomił na kwarantannie część personelu jednego z szpitali. Wiedząc, że miał kontakt z chorym/zarażonym koronawirusem w macierzystym szpitalu, lekceważąc wszelki rozsądek i bezpieczeństwo personelu oraz chorych przyjechał 'leczyć' w innym szpitalu. Czy ktoś takich ludzi może powstrzymać???? Jest to równie ważne, co i niezbędny sprzęt.Zanim pandemia na dobre rozwinie się w tym kraju, my już nie będziemy mieli personelu medycznego.
ponad 1 rok temu / Apus
 
Grecja nie ogląda na Big Farmacy i importuje z Indii 5 ton 24 miliony dawek chloroquine do szpitali publicznych w Grecji z Indii. Jednocześnie dr Vladimir Zelenko, certyfikowany lekarz rodzinny w Nowym Jorku oświadczył, że stosując ten lek hydroksychlorochina uzdrowił 699 pacjentów, których leczył bez intubacji bez stosowania wentylatorów i nie zanotował ani jednego zgonu. Chinina- bo tym jest w istocie chloroquine jest tania, zaś szczepionki których i tak nie ma, bedą bajońsko drogie. Może dlatego rządy wielu państw np. USA, Kanada są takie niechętne wobec chininy?
ponad 1 rok temu / naxa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.