DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Poseł Braun: w jakim stopniu jesteśmy obiektem „strategicznego zarządzania percepcją”?

Poseł Braun: w jakim stopniu jesteśmy obiektem „strategicznego zarządzania percepcją”?
źródło: pixabay.com

Deklarowane cele podejmowanych przez rząd działań w walce z koronawirusem są rozbieżne z celami realnie osiąganymi. Czy rzeczywiście więc chodzi o ratowanie życia i zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i przyszłość narodu czy też może przy okazji realizowane są całkiem inne cele? - Co próbuje nam zaaplikować Wielki Brat? – pyta Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

 

Jak zauważył Grzegorz Braun w nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube, patrząc realnie na skutki walki z pandemią widzimy zamrożenie gospodarki, a więc katastrofę ekonomiczną, która staje się faktem.

 

W życiu politycznym, legislacyjnym także dzieją się niepokojące rzeczy. Poseł Braun mówi o rozwiązaniach wprowadzanych „tylnymi drzwiami” w „trybem zbójeckim” – jeśli idzie o procedurę parlamentarną, a w „trybie militaryzacji”, jeśli idzie o efekty. Braun określił ten stan mianem „militaryzacji a’la stan wojenny”. I jak zauważył, porównanie do stanu wojennego nie wypada na korzyść aktualnej władzy (całe społeczeństwo musi przebywać w domach, władza zamknęła kościoły, puszcze, lasy, parki, place zabaw, ograniczenia przemieszczania się dla rodzin, zakaz wyjścia dla nastolatków np. do sklepu po zakupy…).

 

- Ponadto Sejm jest dzisiaj fikcją. Cokolwiek się dzisiaj dzieje, to jest dyktat idący z góry, z boku, dokładnie nie wiadomo z której strony. Nie wiadomo, która władza rodzi te kolejne projekty, które są przedstawiane Sejmowi i Senatowi, ale one niczego nie mają tu do wniesienia, pełnią tylko rolę żyrantów – w wielu przypadkach usłużnych – kontynuuje Grzegorz Braun. Zdaniem parlamentarzysty Sejm w ostatnich dniach, „to fasada, to dekoracja, to wydmuszka”. I jak dodaje, jeśli kogoś przejmuje tzw. demokracja, zasady konstytucyjne, to „czegoś takiego jak kontrola parlamentu nad władzą wykonawczą, nie ma”. Jak relacjonuje, komisje sejmowe nie działają, zespoły parlamentarne zostały wyłączone, a w ustawie antywirusowej przemycono „trujące kwiatki” pod pozorem ratowania obywateli, czy przedsiębiorców zagrożonych epidemią.

 

Poseł Braun zauważa też, że „akcję koronawirusową” nazywa się oficjalnie pandemią na podstawie zmiany decyzji administracyjnej, a nie naukowych podstaw. To Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dokonała redefinicji tego, co będzie nazywać się pandemią - to już nie masowość ofiar występującej anomalii, ale masowość zagrożenia.

 

Poseł zauważa również niewspółmierne zainteresowanie medialne koronawirusem co stoi w kontraście do innych chorób, które są przyczyną wielu (czasem dużo większej liczby) zgonów. Przypomniał też głosy niemieckich naukowców, którzy stawiają pytania o to, na ile koronawirus jest realnym zagrożeniem – definiowanym naukowo, medycznie, a na ile jest to medialna kreacja i operacja polityczna. - W jakim stopniu i w Polsce jesteśmy obiektem strategicznego zarządzania percepcją? – pyta poseł zastanawiając się jaką rzeczywiście agendę realizuje rząd.

 

O co rzeczywiście chodzi? W tym kontekście Grzegorz Braun wskazuje na zachętę Ministerstwa Cyfryzacji do testowania aplikacji „ProteGo”, która wedle deklaracji ma pozwolić kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. - To ma być taki – jeszcze nie elektroniczny pastuch na Polaków. To ma być aplikacja, dzięki której dowiecie się Państwo, że kwalifikujecie się do kwarantanny jeśli zainstalowana w waszym urządzeniu mobilnym aplikacja wykryje, żeście się zetknęli w ostatnich tygodniach, dniach z kimś, kto został zdiagnozowany jako nosiciel groźnego wirusa – tłumaczy poseł.

 

Grzegorz Braun zastanawia się też jak będzie wyglądało życie po kwarantannie i jakież to „pożytki” pozostaną po walce z koronawirusie – a jednym z nich może być rozpowszechnienie elektronicznego nadzoru nad obywatelami. - Jaką agendę realizuje rząd, skoro nie w ustawach policyjnych, ale poprzez Ministerstwo Cyfryzacji, a to Ministerstwo Zdrowia, a to Główny Inspektorat Sanitarny wprowadza do naszego życia stan wojenny 2.0? – pyta poseł.

 

Źródło yotube.com/Grzegorz Braun

MA

 

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@AndrzejBR: Znasz wszystkie jego wystąpienia w sejmie? Części ludziom przez to otworzy oczy. Ludziom dobrej woli. To jest sens i cel jego postępowania.
5 miesięcy temu / sam
 
sam - Właśnie w tym tkwi problem - mogę znać tylko Jego słowa i deklaracje, zamiary wychodzą w praniu . . . Dokładnie to samo musisz odnieść do siebie, wiesz na pewno czego On nigdy nie zrobi?! Sens postępowania zawiera się w odkryciu, że Sejm jest fikcją, a mimo to, zwalczać dalej tą fikcję będąc jej elementem! Logika się kłania, jak mogę być tam, gdzie mnie nie ma?!
5 miesięcy temu / AndrzejBR
 
@AndrzejBR: Powtarzam, kompletnie nie znasz Grzegorza Brauna. Znać to znaczy rozumieć intencje i tok myślenia, umieć określić hierarchię wartości danej osoby. Wiedzieć dlaczego ktoś robi coś, a czego nigdy nie zrobi. Ty tego nie wiesz, lecz nic straconego.
5 miesięcy temu / sam
 
Pan Braun sam się stał elementem politycznego establishmentu i jak można zauważyć zwojować może tyle co nic.
5 miesięcy temu / Jozue
 
@ann- "a w małym sklepie obok 21 osób jednocześnie"- to akurat świadczy o " inteligencji" obywateli a nie rządu. Restrykcje są na wyrost bo jak widać są ludzie którzy mają za nic zdrowie i życie sąsiada. Polska inteligencja wygineła w sowieckich i niemieckich obozach,Powstaniu warszawskim i po wojnie- teraz to dzieci konformistów kształtują rzeczywistość
5 miesięcy temu / Niestety
 
Pan Braun jakoś dziwnie nie zauważa restrykcji zarządzonych katolikom. Nie krytykuje ostrych cięć w liczbie uczestników nabożeństw, pogrzebów, nie krytykuje księży, którzy milczą zamiast wspierać katolików choćby tych, którzy oczekują na procesje swoich proboszczów biskupów także! z błogosławieństwem po terenie parafii. Nie uzasadnia racjonalnie tych zaostrzeń kościelnych, a zamartwia się o zakaz wpuszczania ludzi do lasu. Ciekawa retoryka.
5 miesięcy temu / Mela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.