DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Francja: arcybiskup Paryża będzie modlił się w katedrze Notre Dame

Francja: arcybiskup Paryża będzie modlił się w katedrze Notre Dame
Fot. Reuters / Forum

W Wielki Piątek 10 kwietnia arcybiskup Paryża Michel Aupetit będzie modlił się za zamkniętymi drzwiami paryskiej katedry Notre Dame. Podczas adoracji relikwii Korony Cierniowej towarzyszyć mu ma zaledwie kilka osób, zgodnie z zaostrzonymi przepisami bezpieczeństwa.

 

15 kwietnia minie rok od pożaru świątyni. Kilka dni przed rocznicą dramatycznego wydarzenia metropolita paryski, arcybiskup Michel Aupetit będzie modlił się we wnętrzu świątyni, w towarzystwie zaledwie kilku osób, adorując relikwie korony cierniowej – jednej z najcenniejszych i najsłynniejszych relikwii przechowywanych we Francji. Przechowywane w katedralnym skarbcu, zostały one uratowane z ubiegłorocznego pożaru i są obecnie w Luwrze. W najbliższy piątek zostaną przeniesione do katedry, gdzie odbędzie się modlitwa z udziałem m.in. biskupa pomocniczego Paryża Denis Jachiet i rektora świątyni ks. prał. Patricka Chauvet. Nabożeństwo zostanie odprawione w kaplicy w głębi absydy kościoła, u stóp Piety i krucyfiksu, który ocalał z pożaru i stał się wymownym symbolem ocalenia świątyni w ubiegłym roku.

Zbierzemy się wokół Korony Cierniowej, odprawię krótką medytację – zapowiada arcybiskup Paryża. – Nie znamy przyczyn tak epidemii, jak i pożaru. Ale na wzór Maryi u stóp krzyża, możemy pokładać naszą nadzieję w Bogu, który wyprowadza ze zła większe dobro. To nie Bóg stworzył chorobę, nie spowodował On pożaru ani nie umieścił Swojego Syna na krzyżu. Ale to Bóg Go wskrzesił z martwych!

Oprócz duchownych, w katedrze Notre Dame de Paris będzie obecnych troje artystów: skrzypek i dwoje aktorów, którzy odczytają fragmenty wybitnych dzieł o tematyce pasyjnej i poświęconych paryskiej katedrze. – Chcemy dawać nadzieję. Notre Dame żyje, a tym, co utrzymuje ją przy życiu, jest modlitwa wiernych – podkreśla hierarcha.

W Wielki Piątek francuskie media będą transmitowały m.in. nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawiane o godz. 15:00 w sanktuarium w Lourdes. Z kolei Msza Święta w Niedzielę Zmartwychwstania, która co roku była odprawiana w stołecznej katedrze, będzie tym razem celebrowana w paryskim kościele Saint-Germain l'Auxerrois.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak więc módlmy się z wiarą.
1 miesiąc temu / L
 
"To nie Bóg stworzył chorobę, nie spowodował On pożaru ani nie umieścił Swojego Syna na krzyżu. Ale to Bóg Go wskrzesił z martwych!" - Prawdziwe, mądre, ale i odważne stwierdzenie wobec poprawnych, a pożądane wyjaśnienie, dla ignorantów.
1 miesiąc temu / Zbi-gniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.