DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Zwolennik depopulacji sfinansuje poszukiwanie szczepionki na koronawirusa

Zwolennik depopulacji sfinansuje poszukiwanie szczepionki na koronawirusa
Bill Gates, fot. Jason Lee/Reuters

Światowej sławy miliarder zdecydował się przeznaczyć potężne środki na poszukiwanie leku skutecznego w walce z chorobą COVID-19. Fundacja Billa Gatesa sfinansuje również badania nad wynalezieniem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

 

Twórca Microsoftu – jednego z największych i najpotężniejszych światowych przedsiębiorstw, od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą „działalnością na rzecz społeczeństwa”. Tym razem w obliczu pandemii koronawirusa zdecydował, że jego fundacja sfinansuje badania naukowe mające na celu wynalezienie leku na chorobę COVID-19, a także opracowanie skutecznej szczepionki.

 

Bill Gates apeluje także o przyspieszenie prac nad terapiami i szczepionkami przeciwko COVID-19. Jak przypomina: Coalition for Epidemic Preparedness Innovations już przygotowuje próbki ośmiu szczepionek do badań klinicznych.

 

„Jeśli co najmniej jedna z tych szczepionek okaże się bezpieczna i skuteczna na modelach zwierzęcych, może być gotowa do prób na większą skalę już w czerwcu. Odkrywanie leków można również przyspieszyć, wykorzystując biblioteki związków, które zostały już przetestowane pod kątem bezpieczeństwa oraz stosując nowe techniki badań przesiewowych, w tym uczenie automatyczne w celu zidentyfikowania środków antywirusowych, które mogłyby być gotowe do prób klinicznych na dużą skalę w ciągu tygodni” – podkreśla Gates.

 

Miliarder jednocześnie apeluje do Amerykanów o przestrzeganie rządowych ograniczeń, a także zaleca izolację. „Wybory, których my i nasi przywódcy teraz dokonamy, będą miały ogromny wpływ na to, jak szybko liczba zachorowań zacznie spadać, jak długo gospodarka będzie w stanie przestoju i jak wielu Amerykanów będzie musiało pogrzebać ukochaną osobę z powodu COVID-19” – napisał Bill Gates. Dodał, że namawia wszystkich do „konsekwentnego, ogólnokrajowego podejścia do izolacji”. Jego zdaniem fakt, że nie wszystkie amerykańskie stany zostały zamknięte, jest „receptą na katastrofę”.

 

Bill Gates na antenie amerykańskiej telewizji CBS mówił o działania podejmowanych przez niego samego i jego fundację, mających na celu ograniczenie liczby zachorowań i walkę z koronawirusem. Podkreślił, że jest w kontakcie z firmami farmaceutycznymi, które pracują nad stosownymi rozwiązaniami. Dodał, że przekazał na ten cel 100 mln dolarów. Gates podkreślił, że współpracujący z nim eksperci przygotowali już środki terapeutyczne, które mają stać się szczepionkami. Dodaje, że potrwa to około 18 miesięcy, ale to czas konieczny do weryfikacji ich skuteczności i bezpieczeństwa dla ludzi.

 

Miliarder podkreśla, że jeśli uda się stworzyć skuteczną szczepionkę to zapotrzebowanie na nią będzie ogromne. Jego zdaniem konieczne będzie wyprodukowanie miliardów szczepionek, ponieważ jest to problem globalny. Dodaje, że w momencie, kiedy uda się stworzyć skuteczną szczepionkę na koronowirusa, gospodarka będzie mogła działać i wróci do swego normalnego stanu.

 

Twórca potęgi Microsoft jest również zdania, że „jakiekolwiek zamieszanie w tej kwestii tylko wydłuży problemy ekonomiczne, zwiększy szanse na powrót wirusa i spowoduje więcej zgonów”. Miliarder wezwał rząd do przeprowadzania jak największej liczby testów. Gates dodał również, że kryzys gospodarczy wywołany przez koronawirusa był nieunikniony i teraz nadszedł czas, aby na całym świecie wprowadzić głębokie zmiany systemowe.

 

Reakcja ma polegać na wzmocnieniu systemów podstawowej opieki zdrowotnej w krajach o niskim i średnim dochodzie m.in. poprzez budowę klinik i opłacanie personelu, który będzie budował globalną bazę danych o chorych, monitorując „wzorce chorób, służąc jako część systemów wczesnego ostrzegania, które będą ostrzegać świat o potencjalnych epidemiach”.

 

Sugeruje więc, by przyjąć regulacje, umożlwiające swobodny dostęp laboratoriów i firm do baz danych dot. zdrowia pacjentów na całym świecie.  Zdaniem Billa Gatesa, rządy powinny mieć także dostęp do list przeszkolonego personelu, od lokalnych liderów po globalnych ekspertów, którzy będą przygotowani do natychmiastowej walki z epidemią, a także do wykazu zapasów, które należy gromadzić lub przekierowywać w nagłych przypadkach.

 

 

Źródło: bussinesinsider.com, CBS, weforum.com, PCh24.pl

WMa

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 08:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaszczepić się za 10 mln dolarów. Inaczej nic z tego. Pozdrawiam
8 miesięcy temu / 2020Snooby
 
Jak to szczepionka wynajda to tego bila geja ja sam osobiście chciał bym uszczepic i jak to zrobię to powiem że możn a się ludzie szczepic.
9 miesięcy temu / Tomek
 
Od ognia, głodu, wojny i Geatsa zachowaj nas Panie
9 miesięcy temu / amen
 
Kwantowa kropka nad którą pracuje fundacja Gatesów to nowy rodzaj znakowania ludzkości?
9 miesięcy temu / herry
 
Judasz udawał że troszczy się o ubogich a kim był naprawde. Herod chciał oddać pokłon nowo Narodzonemu Królowi Żydowskiemu a w rzeczywistości-miał zamiar tylko zabić nowo narodzonego pana Jezusa. I kazał później wymordować wszystkie dzieci do dwóch lat. Nie wierzcie takiemu miłosierdziu. Oby nikt nie szczepił się taka szczepionka.
9 miesięcy temu / Gienio
 
Szczepionki napewno mogą być dobre i złe. Dla większości państw ilość ludzi i ich dobro jest ważne. Zależy to jednak od ludzi którzy rządzą. W takich państwach obywatele czują się bezpieczni. Ale są też tacy dla których to samo wcale nie jest wskazane i jakoś zawsze zwane są organizacjami pozarządowymi. Gwoli sprawiedliwości organizacje pozarządowe mogą się też zajmować czymś innym czyli nie muszą być tylko jednej opcji ideologicznej.
9 miesięcy temu / s
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.