DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Świat po pandemii: nowy ład, ścisła integracja i powszechna walka z chorobami zakaźnymi

Świat po pandemii: nowy ład, ścisła integracja i powszechna walka z chorobami zakaźnymi
Marsha Miller / Public domain
#KORONAWIRUS    #COVID-19    #KISSINGER    #USA    #PANDEMIA    #INTEGRACJA    #NOWY ŁAD

Były sekretarz stanu USA i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentów Nixona i Forda, Henry A. Kissinger zarysował na lamach „The Wall Street Journal” panoramę, jak zmieni się porządek światowy w związku z pandemią COVID-19.

 

Kissinger odpowiada m.in. za nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w 1987 r. Jest globalistą od zawsze broniącym ściślejszej integracji państw. „Rzeczywistość jest taka, że ​​świat nigdy nie będzie taki sam po koronawirusie” – wskazał podobnie jak wielu innych analityków. „USA muszą chronić swoich obywateli przed chorobami, rozpoczynając pilne prace nad planowaniem nowej epoki” - dodaje.

 

„Surrealistyczna atmosfera pandemii COVID-19 przypomina, jak czułem się jako młody człowiek w 84. Dywizji Piechoty podczas bitwy o Ardeny” - napisał Kissinger. Jako syn niemieckiej rodziny żydowskiej przyłączył się do II wojny światowej. Bitwa o Ardeny rozpoczęła się 16 grudnia 1944 r. i trwała ponad rok, aż do 25 stycznia 1945 r. Była to ostatnia duża kontrofensywa na froncie zachodnim.

 

„Teraz, podobnie jak pod koniec 1944 r., istnieje poczucie pełnego niebezpieczeństwa, skierowanego nie wobec jakiejkolwiek konkretnej osoby, ale uderzającego losowo i siejącego spustoszenie” – pisze alarmistycznie Kissinger. Zwrócił on jednak uwagę, że istnieje różnica między przeszłością a naszymi czasami, wyjaśniając, że podzielona sporami Ameryka obecnie potrzebuje „skutecznego i dalekowzrocznego rządu”, by pokonać „przeszkody niespotykane o skali i zasięgu globalnym”.

 

Kissinger wieszczy, że - mimo podjętych działań przez kraje, wierzące, że same są w stanie poradzić sobie z różnymi nieszczęściami - po zakończeniu epidemii COVID-19 należy spodziewać się upadku instytucji w większości państw. Po prostu skompromitują się.  

 

96-letni polityk dodał, że wirus nie zna granic, chociaż światowi przywódcy starają się rozwiązać kryzys, głównie na szczeblu krajowym. Kluczem zaś jest jeszcze ściślejsza współpraca międzynarodowa. „Chociaż atak na zdrowie ludzkie będzie - miejmy nadzieję - tymczasowy, wywołany przez niego wstrząs polityczny i gospodarczy może trwać przez pokolenia” - wyjaśnił, dodając, że liberalny porządek świata może być zagrożony. „Pandemia wywołała anachronizm, odrodzenie miasta otoczonego murami w czasach, gdy dobrobyt zależy od globalnego handlu i przemieszczania się ludzi”. Następnie podkreślił, że Stany Zjednoczone powinny przewodzić wysiłkom na rzecz ochrony wartości epoki oświecenia.

 

Opisując wysiłek podobny do Planu Marshalla i Projektu Manhattan, Kissinger proponuje udoskonalenie trzech „domen” w budowaniu świata postwirusowego.

 

Po pierwsze, Ameryka musi „wzmocnić globalną odporność na choroby zakaźne”, opracowując nowe „technologie kontroli zakażeń i współmierne szczepionki w dużych populacjach”.

 

Po drugie konieczne jest „uleczenie ran światowej gospodarki” poprzez interwencjonistyczne programy rządów, mające na celu złagodzenie chaosu.

 

Po trzecie państwa winny wyzbyć się autonomii narodowej i zamiast tego „strzec zasad liberalnego porządku światowego”, tj. świata zintegrowanego politycznie i gospodarczo, w którym narody poddają się władzy regionalnej oraz organom międzynarodowym.

 

Zdaniem politologa, brak zachowania liberalnego porządku „może podpalić świat”.

 

Źródło: wsj.com, donga.com

AS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 09:38
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PALANT do kwadratu!!!Panemia obnazyla bezsens centralizacji wladzy jej stronniczosc i brak kompetencji USA sa przykladem bezradnosci ,glupoty i niekompetencji wladz!Pandemia obnazyla cynizm i bezdusznosc centralnych wladz w stosunku do pojedynczych obywateli.Wszystko do czego zmierzaja nie wypali bo sami padniecie ofiara wlasnych spiskow !
9 miesięcy temu / Nina
 
Nawiązanie stosunków USA z Chinami to nie był 1987 rok a 1973 !!
9 miesięcy temu / czytacz
 
@Marek Nie mamy dobrego rządu. Rząd POPiS nie patrzy gdzie leci krążek. Patrzy tylko na kij i krążek. Wszyscy w systemie są jak koń z klapkami na oczach. Woźnica z batem kieruje nimi jak chce.
9 miesięcy temu / sam
 
Ale przecież ten wirus to jest efekt liberalizmu i globalizmu. To efekt poluzowania zasad narodowych i kulturowych na rzecz zysku korporacji. Chiny to tania produkcja, a korporacje to duży zysk globalny Teraz w czasie choroby państwo Nas ratuje , a nie liberalizm i globalizm. Co by było i kto by nas ratował gdyby nie było państwa, byłby bałagan i ochrona dla elit politycznych i elit biznesowych. Reszta by umierała jak leci. A dzisiaj jeżeli państwo ma dobry rząd, taki jak Polska to jest dosyć bezpiecznie.
9 miesięcy temu / Marek
 
Diabelski plan wprowadzenia NWO - depopulacji i zniewolenia narodów - idzie pełną parą. Nawet się już kreatury typu Bill Gates nie kryją ze swoimi poglądami i planami. Wszyscy zajęci chorobą, a 5G montują nam pod nosem - wbrew woli Polaków - bezprawnie - są dowody na to, że jest to śmiertelne niebezpieczeństwo, a opis choroby covid przypomina chorobę po napromieniowaniu. Idzie zniewolenie ludzi - pozbawienie ich niezależności finansowej, zaszczepienie wbrew ich woli, transhumanizm i komunizm w nowej postaci. Ludzie, obudźcie się, zanim będzie za późno.
9 miesięcy temu / ink
 
Naprawdę warto obejrzeć do konca: Dr Aldona Ciborowska: Koronawirus to Atak globalistów na Wolność i Agenda zrównoważonego rozwoju ONZ
9 miesięcy temu / yt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.