DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Doktor Wodarg: To panika jest przyczyną problemów z koronawirusem

Doktor Wodarg: To panika jest przyczyną problemów z koronawirusem
Doktor Wolfgang Wodarg. Fot. Oval Media

W Niemczech nie brakuje głosów ze strony naukowców, że międzynarodowa panika wokół koronawirusa nie jest uzasadniona a środki podjęte w związku z SARS-CoV-2 praktycznie w każdej części świata – nieadekwatne.

 

Na antenie Radia Wnet dyskusję toczącą się poza medialnym głównym nurtem relacjonował fizyk, dr Andrzej Fleszar. Powoływał się głównie na opinie doktora Wolfganga Wodarga, lekarza – specjalisty od chorób płuc oraz internisty – a zarazem polityka, byłego długoletniego posła socjaldemokratycznego SPD do Bundestagu, głównego epidemiologa jednego z niemieckich landów.

 

Pełniąc funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Komisji Zdrowia Rady Europy Wodarg wezwał przed dekadą do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie domniemanego, nieuzasadnionego wpływu wywieranego przez firmy farmaceutyczne na globalną kampanię Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie grypy H1N1 .

 

Zdaniem niemieckiego lekarza, jak na razie nic nie wskazuje na to, by obecna sytuacja miałaby być bardziej niebezpieczna od tej z 2018 roku. Dzisiejsza epidemia jest w istocie nawet łagodniejsza od fali grypy sprzed dwóch lat. W kraju nad Renem zmarło wówczas w jej efekcie 25 tysięcy osób.

Jak to motywuje dr Wodarg? Koronawirusy są znane, występują już od kilku lat. Pneumolog powołuje się między innymi na wyniki szkockich badań nad epidemiami grypy uderzającej cyklicznie pomiędzy 2007 a 2013 rokiem. Według brytyjskich uczonych, w każdym kolejnym sezonie koronawirusy odpowiedzialne były przeciętnie za 10 procent przypadków zachorowań. W przekonaniu niemieckiego medyka, podobnie jest również w tym roku.

 

- To twierdzenie zostało trochę zdezawuowane przez fakt, że choroba przebiega nieco inaczej niż dawniej – przyznał Andrzej Fleszar. Dotyczy to przypadków z ciężkim przebiegiem. Pacjenci gorzej znoszą obecnego wirusa niż te atakujące w poprzednich latach.

 

Doktor Wodarg twierdzi jednak, że nie mamy do czynienia z rozprzestrzeniającą się pandemią wirusa, lecz raczej z pandemią histerii i testów, których dotychczas nie stosowano na tak masową skalę.

 

Zdaniem różnych naukowców z Niemiec, wykonywanie testów nie przynosi wiedzy o osobach chorych, lecz o nosicielach wirusa. Doktor Wodarg i inni biorący udział w debacie poza głównym nurtem wskazują, że należy zdecydowanie odróżnić pomiędzy osobami zarażonymi, czyli nosicielami a tymi, które wykazują symptomy kliniczne. – Bardzo ważne by ustalić, jaki procent osób, które są nosicielami wirusa, może zachorować. To sprawa statystyczna, to powinny stwierdzić służby państwowe. Okazuje się jednak, że nawet w Niemczech te dane nie są publikowane. Wyobrażam sobie, że w Polsce takie informacje powinny być podane do publicznej wiadomości – ocenił gość Radia Wnet.

 

Zamieszczone na platformie You Tube nagrania doktora Wodarga są w Niemczech dość dobrze znane. Chociaż państwowe media wolą milczeć na temat głoszonych przez lekarza tez, tym bardziej brak mainstreamowych dyskusji z jego udziałem, odsłony tych internetowych audycji liczone są w milionach. W komentarzach pod nagraniami pojawiają się bardzo napastliwe ataki pod adresem autora.

 

Co lekarze podważający oficjalną wersję wydarzeń sądzą na temat dramatu, z jakim mają do czynienia Włochy czy Hiszpania? Ich zdaniem, jego przyczyną jest panika, która uderzyła w tamtejsze systemy opieki zdrowotnej. Każdy bowiem człowiek, u którego stwierdzono wirusa, idzie do lekarza albo jest – zupełnie niepotrzebnie – zmuszony by pójść do szpitala. Medycy boją się wypuszczać takich pacjentów do domów, wolą przepisywać im nie zawsze adekwatne kuracje. Szpitale „zatykają się” co jest bardzo groźne dla kondycji służby zdrowia.

 

 

Źródło: Radio Wnet, pharmatimes.com, wodarg.com

RoM

  

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bądź tu mądry, kogo słuchać? Generalnie widać że, największe autorytety medyczne zgromadziły się POd szyldem tych ktorym władza się wymknęła/niesłusznie/ 5 lat temu.
7 miesięcy temu / soliderd
 
Skąd informacja, że jest jednym z głównych epidemiologów jednego z landów. On sam się tak nie podpisuje na swojej stronie internetowej. Jako lekarz praktykował w latach 80-tych, ale od 90-tych był politykiem. Może teraz pracuje jako lekarz, bo stracił mandat w Bundestagu, ale żadnym specjalistą od epidemii nie jest.
7 miesięcy temu / oktawiusz
 
"Dzisiejsza epidemia jest w istocie nawet łagodniejsza od fali grypy sprzed dwóch lat. W kraju nad Renem zmarło wówczas w jej efekcie 25 tysięcy osób." Można prosić o jakieś źródło, bo ja znalazłem dane że było to niecałe dwieście osób w ciągu roku...
7 miesięcy temu / SAD
 
@Ironia: Według ministra zdrowia w Polsce nie brakuje respiratorow. Za to Gowin został nakryty na wypowiedzi o zasobach finansowych państwa. "Epidemia będzie trwała jesienią albo wtedy powróci, przy stanie klęski żywiołowej, państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące ? mówił wicepremier Jarosław Gowin podczas spotkania z przedstawicielami Związku Miast Polskich ? informuje portal tvn24.pl." Żegnaj emeryturo, 500+ i państwo socjalne.... Witaj znamię bestii.
7 miesięcy temu / chipek
 
Kaziu- szczesciarz z ciebie- my szaraki nie mamy tak dobrych informacji i pieniędzy zeby kupic sobie miejsce na OIOMe albo udusić się na ostre zapalenie płuc z braku respiratorow ..."jak co roku"
7 miesięcy temu / Ironia
 
Według moich informacji nie ma żadnej pandemii koronawirusa. Jest jak co roku sezonowy wzrost zachorowań i śmiertelności. Celem całej operacji są te tzw. skutki uboczne walki z koronawirusem - przejęcie kontroli rządów i banków nad upadającymi przedsiębiorstwami, likwidacja pieniądza gotówkowego i ustanowienie nowego ładu światowego.
7 miesięcy temu / Kaziu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.