DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Warszawa ma problemy budżetowe spotęgowane koronawirusem, ale Ratusz nie skąpi grosza na LGBT

Warszawa ma problemy budżetowe spotęgowane koronawirusem, ale Ratusz nie skąpi grosza na LGBT
Prezydent i wiceprezydent Warszawy. Fotograf: Andrzej Hulimka Archiwum: Forum

„Władze Warszawy skarżące się na problemy budżetowe wydają pieniądze na promocję ideologii LGBT” – informuje „Nasz Dziennik” wyliczając, do jakich podmiotów i na jakie cele trafią publiczne środki. Włos się jeży na głowie! To już naprawdę nie ma obecnie poważniejszych wydatków?


Jak podaje „Nasz Dziennik”, stołeczne władze poinformowały o rozstrzygnięciu szeregu konkursów dotyczących projektów kulturalnych. W sumie na rok 2020 rozdysponowano 28 milionów złotych. Część umożliwi organizację renomowanych wydarzeń, ale pieniądze trafią również do środowisk zaangażowanych w promocję ideologii LGBT+.


Chodzi m.in. o projekt „Co lesbijka ma w słoiku?”. Na jego realizację 24 tys. zł otrzymało stowarzyszenie Sistrum – Przestrzeń Kultury Lesbijskiej, którego cel to „wytwarzanie, animowanie, rozpowszechnianie, archiwizowanie kultury lesbijskiej” poprzez upowszechnianie „twórczości osób nieheteronormatywnych”.


30 tys. złotych na stworzenie słuchowiska „Familia” otrzyma z kolei grupa artystyczna Teraz Poliż, która współpracuje z Fundacją Trans-Fuzja znaną szerzej opinii publicznej za sprawą jednego z posłów VII kadencji wybranego z list Ruchu Palikota. Słuchowisko ma przedstawiać m.in. losy warszawskiej nieheteronormatywnej „rodziny”.


„Nasz Dziennik” podaje ponadto, że „w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z listą umów zawartych między Biurem Kultury stołecznego ratusza a artystami. Wśród nich jest punkt o zawarciu umowy na 41 tys. zł z Aleksandrem Baczyńskim-Jenkinsem na projekt pt. Queerowe gesty i kolektywność”.


Projekty nawiązujące do „tęczowego” światopoglądu to nie wszystko. „50 tys. zł na Archiwum Protestów Publicznych otrzymał Sputnik Photos” – podaje „Nasz Dziennik”.


Cytowani przez gazetę stołeczni radni niezwiązani z rządzącą miastem ekipą nie ukrywają swojego oburzenia. Chodzi zarówno o propagowanie ideologii LGBT, jak i o problemy budżetowe Warszawy, które trwająca pandemia koronawirusa dodatkowo nasiliła. Pojawiają się także z ich strony żądania wstrzymania środków na promocję samego Ratusza i dzielnic.


Zaoszczędzone pieniądze miałyby zostać wydane na poważne cele, w tym na walkę z SARS-CoV-2. Radni sugerują np. przeznaczenie funduszy na dezynfekcję parkometrów.

 


Źródło: „Nasz Dziennik”
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 13:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obrzydliwe, nawet rząd nic z tym nie robi!!!
9 miesięcy temu / Zdzisław
 
Sami sobie szykują bat. Źle to się skończy.
9 miesięcy temu / Syk
 
Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie chcę likwidować bezpłodnych ... Stwierdzam tylko ,iż te dewiacje, które się zdarzają należy tolerować a przede wszystkim leczyć. Nie natomiast- propagować a wręcz traktować jako normę i gloryfikować. A poza tym, małe dzieci też mają prawa i nie wolno ich udostępniać rodzinom, nie pełnowartościowym moralnie. Skoro sądy odbierają dzieci rodzinom dysfunkcyjnym, których to małżonkowie stanowią płeć przeciwną. Jak Pan nie dostrzega związku, skutków, przyczyn, oraz koleracji, to niech Pan Szanowny- nie poci kolejnego komentarza. Bo dla Pana, ludzka osobowość i człowieczeństwo, jawi się jako- żywy organizm.
9 miesięcy temu / Wożny
 
Nie każdy żywy organizm jest nastawiony na wydawanie potomstwa. Czy z tego wynika że chciałbyś zlikwidować i dyskryminować wszystkich bezpłodnych mężczyzn i kobiety?
9 miesięcy temu / @Woźny
 
@Cute ciekawy czy rozliczasz podatek w Warszawie. Jakoś nie sądzę żebyś pracował i mieszkał tam jak większość wypowiadających się tu ludzi. Jako obywatele polscy nie możecie się temu sprzeciwiać, jako osoba rozliczająca pit w Warszawie już tak, bo z tego idą pieniądze nie z państwa
9 miesięcy temu / Cute
 
Kiedyś się to na nich zemści
9 miesięcy temu / Fl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.