DZISIAJ JEST
CZWARTEK 22 CZERWCA
Św. Paulina z Noli 
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Paulin, Jan
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Świat

We wtorek w okolicach francuskiego miasta Calais doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął polski kierowca. Przyczyną wypadku drogowego było zablokowanie jezdni przez imigrantów z Erytrei. Policja zatrzymała podejrzanych, ale część z nich może uniknąć kary. Imigranci nie posiadają żadnych dokumentów i twierdzą, że mają mniej niż 16 lat. 

 
Polska

Grupa blisko stu posłów zapowiedziała złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej dopuszczającej aborcję ze względu na upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. – Podpisałam się pod tym wnioskiem, licząc na pozytywne rozwiązanie – mówi Anna Sobecka. 

 
Polska

Posłowie zdecydowali, że wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji zostanie skierowany do prac w sejmowej komisji ustawodawczej. Pod obywatelskim projektem o zwołanie referendum w sprawie likwidacji gimnazjów i powrotu do ośmioklasowej szkoły podstawowej podpisało się ponad 900 tys. osób. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

 
Świat

W Radzie Praw Człowieka ONZ trwają negocjacje nad ostatecznym kształtem rezolucji o ochronie rodziny. Niestety, w ostatnich dniach Szwajcaria oraz - w imieniu Unii Europejskiej - Malta zaproponowały kontrowersyjne poprawki promujące ideologię LGBT i podważające naturalną tożsamość rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję w obronie integralności rezolucji chroniącej rodzinę.

 
Polska

Sejm poprawił przepisy nakazujące dekomunizację przestrzeni publicznej w Polsce. Nowe rozwiązania mają rozwiać wątpliwości m.in. w kwestii likwidacji sowieckich pomników czy nadawania komunistycznych nazw obiektom użyteczności publicznej.

 
Polska

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 zapowiedzieli, że poprą sejmową uchwałę negatywnie oceniającą pomysł eurokratów dotyczący zmian w korzystaniu z urlopów rodzicielskich. Uchwała nie zostanie poparta przez posłów Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej.

 
Lektura duchowa

Zmysły nie mogą stwierdzić obecności prawdziwego Ciała i Krwi Chrystusa w sakramencie Eucharystii. O tej obecności mówi nam jedynie wiara w oparciu o Boże świadectwo. Nawiązując do słów Pana: „To jest Ciało moje, które za was będzie wydane", Cyryl mówi: „Nie wątp w prawdziwość słów Zbawiciela, ale raczej przyjmij je z wiarą. On nie kłamie, wszak sam jest Prawdą".

 

1792 – król Stanisław August Poniatowski ustanowił Order Virtuti Militari. Okazją ku temu był sukces armii polskiej w bitwie pod Zieleńcami. Pierwsze ordery, które Stanisław August Poniatowski przesłał kilka dni po bitwie do obozu w Ostrogu odbiegały wyglądem od wzoru, z którym odznaczenie kojarzy się nam dzisiaj. Były to po prostu owalne medale.

 
Świat

Prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi nie podoba się postawa przywódców państw Europy Wschodniej. W wywiadzie dla ośmiu europejskich gazet ocenił postawę takich krajów jak Polska, czy Węgry jako cyniczną i zarzucił im zdradę UE i Europy.

 
Mężczyzna

W czasach, gdy pedagodzy i socjolodzy alarmują o pogłębiającym się kryzysie ojców warto czerpać pełnymi garściami z autorytetu tych, którzy całym swoim życiem zasłużyli na chwałę nieba. W modlitwach prośmy ich pomoc. 

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.