DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Niemcy: eksperci kontestują informacje na temat pandemii. Ich zdaniem to fałszywa narracja

Niemcy: eksperci kontestują informacje na temat pandemii. Ich zdaniem to fałszywa narracja
Zdjęcie ilustracyjne, Fotograf: Adam Chelstowski/Archiwum: Forum

Znani niemieccy lekarze i eksperci twierdzą, że na całym świecie mamy do czynienia ze swego rodzaju fałszywą pandemią. Ich zdaniem koronawirus nie jest tak groźny jak się go przedstawia w mediach, a dane wskazują, że śmiertelność zainfekowanych jest niższa niż w latach ubiegłych, a więc sytuacja wcale nie jest tak poważna.

 

W Niemczech coraz popularniejsze stają się informacje kontestujące powszechną narrację na temat pandemii koronawirusa. Lekarze z wieloletnim doświadczeniem twierdzą, że mamy do czynienia z błędami metodologicznymi, a sytuacja wcale nie jest taka poważna i nie zasługuje na tak radykalne ograniczanie sfery wolności obywatelskich. Co więcej, eksperci podają oficjalne badania naukowe, z który wynika, że liczba osób, które zachorowały i zmarły w tym roku z powodu ostrego zapalenia dróg oddechowych jest niższa niż w minionych latach.

 

Na łamach portalu wRealu24.pl ukazał się wywiad z Agnieszką Wolską, na co dzień mieszkającą w Niemczech. Dziennikarka tłumaczy jaka sytuacja panuje w jej kraju, a także przywołuje opinie dwóch uznanych ekspertów, którzy kontestują światową narrację związaną z pandemią koronawirusa. Ich zdaniem, mamy do czynienia ze swego rodzaju fałszywą pandemią.

 

Jednym z lekarzy, którzy zaangażowali się w to, aby racjonalnie podchodzić do epidemii jest dr Wolfgand Wodarg, internista i pulmonolog, specjalista zdrowia publicznego. Naukowiec studiował na uznanej uczelni John Hopkins University w USA, a przez wiele lat był deputowanym do Bundestagu i ekspertem szanowanym w całym kraju. Jako jeden z niewielu lekarzy mówi publicznie, że w obecnej narracji mamy do czynienia z błędami metodologicznymi. Zwraca również uwagę, że korzyści z obecnej sytuacji mogą osiągnąć m.in. koncerny farmaceutyczne, tak jak to miało miejsce w czasie epidemii tzw. świńskiej grypy.

 

W opinii eksperta obecna fala zachorowań nie jest niczym niestandardowym. Zdaniem dr. Wodarga, gdyby nie testy na obecność koronawirusa, nigdy by nie został dostrzeżony, ponieważ nie spowodował radyklanego zwiększenia śmiertelności. Niemiecki specjalista zwraca uwagę na to, że w 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła definicję pandemii. To ma poważne konsekwencje dla dzisiejszej oceny zjawiska, ponieważ pandemią można dziś określić sytuację, kiedy zaobserwuje się dużą liczbę infekcji. Kiedyś konieczna do tego była wysoka śmiertelność. Dr Wodarg podkreśla, że tym problemem należy zająć się całościowo.

 

Na portalu wRealu24.pl, dziennikarka Agnieszka Wolska cytuje także wypowiedzi dr. Wodarga, który podkreśla, że oficjalne dane liczby zachorowań i śmiertelności, z których korzysta, są dostępne dla wszystkich ekspertów i lekarzy. Na podstawie tych danych można wyciągnąć konsekwencje i stwierdzić, że sytuacja wcale nie jest tak poważna. Wolska podkreśla, że fala histerii jest osadzona w realiach politycznych i trzeba o tym pamiętać.

 

„Niedbale podejmuje się decyzje ograniczające nam prawa obywatelskie. Odbiera się możliwość wykonywania zawodu, odbiera się możliwość podróżowania. Życie rodzinne staje się niemożliwe. W rezultacie powstają ogromne szkody, właśnie wskutek tych niedbałych decyzji. Ucieszyłoby mnie, gdyby jacyś adwokaci postawili tamę temu wszystkiemu i domagali się odszkodowań od odpowiedzialnych za te decyzje. Tej karygodnej niedbałości nie można tolerować zarówno w prywatnych relacjach, tym bardziej nie można tolerować w relacjach publicznych. Domagam się komisji parlamentarnej, która dokładnie zbada decyzje polityków. To co się wydarzyło jest nieodpowiedzialne” – mówił dr Wolfgand Wodarg w jednym z wywiadów, które przytacza rozmówczyni portalu wRealu24.pl.

 

Innym z lekarzy alarmujących, że należy w inny sposób podchodzić do kwestii pandemii koronawirusa jest dr Sucharit Bhakdi. To uznany ekspert, który skierował list do kanclerz Angeli Merkel, w którym przekazał swoje stanowisko, krytyczne do o obecnych działań rządu. Dr Bhakdi zwraca uwagę, że dziś nie rozróżnia się infekcji od choroby. Jego zdaniem ten, kto „złapał” koronawirusa, nie znaczy, że jest chory.

 

 

Źródło: wRealu24.pl

WMa

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego kosciol o tym nie mowi?
29 dni temu / Marcin
 
Tak, MAMY epidemie! Autoizolacja ,kwarantanny etc to w tej sytuacji wymog konieczny, tylko kto stoi za kontestacja tego wymogu? policzmy!!?- 1. firmy, farmaceutyczne,to oczywiste, 2. prawnicy,bo zarobia krocie na pozwach za łamanie praw wolnosciowych przez politykow uchwalajacych /publikujacych okreslone ustawami, zarzadzeniami etc zasady " ograniczajace" nasze zycie publiczne,zawodowe, etc. firmy odszkodowawcze, bo zarobia krocie na odszkodowaniach od firm i obywateli. oraz etc,etc. OGOLNIE- opozycja,ktorej nic sie nie podoba , a zwłaszcza "walka rzadu RP z koronawirusem".Z Niemiec wciaz podnoszony jest" zgiełk", ZE mamy do czynienia z fałszywa pandemia, bo wg niemieckiego swiatowej rzekomo, sławy naukowca, pulmunologa i wirusologa WOLFGANGA W. aktualne badania epidemiologiczne moga dowodzic,ze mamy do czynienia ni mniej ni wiecej ale z"falszywa pandemia. DOWODEM na to,jak twierdzi rzeczony niemiecki uczony sa błedy metodologiczne!
1 miesiąc temu / paniula
 
Szczególnie dobra sytuacja panuje w Bergamo.
1 miesiąc temu / Niemce
 
@Czytelnik Może się Pan do mnie zwracać w liczbie pojedynczej, nie jestem królem ani towarzyszem partyjnym. Prawidłowy test powinien polegać na izolacji wirusa i porównaniu go do referencyjnego genomu. Naturalnie tego rodzaju badanie nie jest komercyjnie masowo dostępne. Większość rzuconych na sprzedaż testów na RNA ma niską skuteczność, nawet poniżej 40% i niekoniecznie wykrywają "tego" koronawirusa. Obecnie globalnie są "rekomendowane" testy na przeciwciała. Masowe poddawanie tym testom jest pożądane przez zarządców marionetkowych rządów państw być może z tego względu, że zdrowym osobom można potem imiennie zaproponować szczepionkę - nawet jeśli nie pod przymusem, to na pewno nie zabraknie milionów chętnych do przyjęcia nieznanego eksperymentalnego materiału biologicznego, wraz z cyfrowym certyfikatem wzorowej postawy obywatelskiej, z rąk oklaskiwanych "bohaterów epidemii".
1 miesiąc temu / Murem
 
Przecież media to dno.... Manipulują ludźmi jak im karzą. Wy naprawdę nie widzicie tego.. Gdyby były takie prawdomowne to wszędzie mówili by to samo a nie co stacja to co innego. Jak im wygodnie i z kim współpracują...
1 miesiąc temu / Mrówka
 
O liczbach będzie można mówić jak już będzie po pandemi.Narazie zgonów jest coraz więcej i nikt nie wie kiedy to się skończy
1 miesiąc temu / Damo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.