DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czyli nierówność jest dobra? Społeczeństwo egalitarne: - brak nierówności, posiadasz tyle samo, co inna osoba, nie ma biednych rodzin i bogatych Społeczeństwo elitarne: - nierówności, jeden posiada milion złotych, zarabia 5 tysięcy miesięcznie, ma wielki dom, nowy samochód z salonu, a jego rodzina ma zapewniony dobrobyt, drugi nie posiada oszczędności, zarabia 1500 zł miesięcznie, żyje w wynajętym małym mieszkaniu, ma stary psujący się samochód, a jego rodzina żyje w biedzie i ma zapewnione jedynie jakieś byle jakie jedzenie, ma byle jakie miejsce do spania i byle jakie ubrania
11 miesięcy temu / Egalitarysta
 
Egalitaryzm. Jedno z hasełek rewolucji antyfrancuskiej, tyle wiedzy wystarczy by spuścić to w kiblu, bez zbędnych dywagacji na ten temat, szkoda czasu i zasobów w mózgu.
ponad 1 rok temu / agricola
 
cd. Chrystus jest żyjącym/żywym chlebem. Antychryst jest sposobem aby się popsuć, psującym się, tym - który się psuje. Chrystus dał siebie w kostkach/w kawałkach/w częściach. Antychryst sam się rozpada poza częściami/z kostki. Chrystus jest bez grzechu. Antychryst jest człowiekiem grzechu. Chrystus jest pokornym sługą. Antychryst jest dumnym dyktatorem. Chrystus to duchowe, wieczne życie. Antychryst to mechaniczne "wieczne" życie. Chrystus powstał pokonując otchłań. Antychryst powstał rodząc otchłań - erę Wodnika. Chrystus to jest życie (do przyjęcia). Antychryst to jest śmierć (do odrzucenia)." Tak samo dzieci Boga i dzieci diabła takimi owocami się charakteryzują. Nie może być równości między dziećmi Boga i dziećmi diabła. "Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie...My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy..."
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Porównanie Chrystusa i Antychrysta ze strony Round SaturnsEye: Chrystus zrodzony jest z Życia. Antychryst zrodzony jest ze śmierci. Chrystus umarł w ofierze. Antychryst jest zrodzony poza, daleko od ludzkich ofiar. Chrystus jest światłem życia. Antychryst jest oślepiającym/zaślepiającym widzialnym światłem. Chrystus zstąpił od Ojca. Antychryst wstąpił z otchłani. Chrystus prosi nas abyśmy szukali/pukali. Antychryst puka do naszych drzwi. Szuka kogo pożreć. Chrystus wszedł w 33 (czy 6) przekleństwa. Antychryst wyszedł z 33 (6) klątwy. Chrystus wszedł do grobu/łona. Antychryst narodził się/wyszedł z grobu/łona. Chrystus jest ponadczasowym Panem. Antychryst jest panem czasu - jego królestwo jest z tego świata. Chrystus wszedł do otchłani. Antychryst wyszedł z otchłani. Chrystus wypił kielich brudu. Ojcze jeśli możliwe odsuń ten kielich ode mnie...Antychryst wylał kielich obrzydliwości/brudu. Chrystus jest dobrym pasterzem. Antychryst jest ponurym żniwiarzem. cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. "a kogo chce, tego czyni zatwardziałym. Powiesz mi: Czemu więc obwinia? Kto sprzeciwi się Jego woli? Człowieku, a kim ty właściwie jesteś, że tak przemawiasz do Boga? Czy może jakaś rzecz powiedzieć temu, kto ją wykonał: Dlaczego w ten sposób mnie wykonałeś? Czy garncarz nie może z tej samej gliny wykonać jednego naczynia z przeznaczeniem do szlachetnych celów, a drugiego do nieszlachetnych? Jeśli więc Bóg, chcąc ukazać swój gniew i ujawnić swoją moc, z wielką cierpliwością znosił naczynia gniewu, nadające się na zatracenie, aby okazać bogactwo swej chwały wobec naczyń zmiłowania, które wcześniej przygotował dla chwały, wobec nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan...Izajasz zaś woła o Izraelu: Choćby Izraelici byli liczni jak piasek morski, jedynie reszta będzie zbawiona...Osiągnęli to natomiast wybrani. Inni zaś okazali zatwardziałość...Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto stał się Jego doradcą..."
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. "i oni właśnie będą uważani za potomstwo Abrahama. A obietnica zawarta jest w słowie: O tej porze przybędę, a Sara będzie miała syna. Lecz nie tylko ona, ale i Rebeka, która poczęła synów - bliźnięta z ojca naszego Izaaka. Zanim one się narodziły i zanim uczyniły coś dobrego albo złego - ABY ZAZNACZYĆ WOLNOŚĆ BOŻEGO WYBORU, KTÓRY NIE ZALEŻY OD CZYNÓW, ALE OD POWOŁUJĄCEGO - powiedziano jej: Starszy będzie służył młodszemu, zgodnie z tym, jak jest napisane: Umiłowałem Jakuba, a nie Ezawa. Czy przez to powiemy, że Bóg jest niesprawiedliwy? Ależ nie! Mówi przecież do Mojżesza: Miłosierdzie okażę temu, komu je okazuję, i zlituję się nad tym, nad kim się lituję. BO NIE ZALEŻY TO OD CZŁOWIEKA, KTÓRY CZEGOŚ PRAGNIE, ALBO O COŚ SIĘ UBIEGA, ALE OD BOGA, KTÓRY OKAZUJE ZMIŁOWANIE. Mówi bowiem Pismo do faraona: Po to przecież ustanowiłem ciebie, aby okazać w tobie moją moc, i aby moje imię było głoszone po całej ziemi. Okazuje więc miłosierdzie komu chce, a kogo chce cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Z dzisiejszych Czytań: "Bracia: Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka przyszła śmierć, przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności." Według własnej kolejności - taka jest nauka Kościoła. Nie wszyscy równo = w tym samym czasie. "Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia." Kolejność = hierarchia, nie oznacza elitaryzmu lecz porządek. Po Chrystusie na ziemi czcimy najpierw Maryję. Jest to wynikiem wyłącznie Bożego suwerennego wyboru i upodobania. "Bo nie wszyscy, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem. I nie wszyscy, którzy pochodzą od Abrahama, są jego dziećmi, ale za twoje potomstwo zostanie uznane potomstwo Izaaka. Oznacza to, że dziećmi Boga nie są ci, którzy narodzili się jako potomstwo ludzkie, ale ci, którzy narodzili się zgodnie z obietnicą cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Problem jak zwykle w tym że byłeś w stanie przeczytać ze zrozumieniem tylko tytuł. Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem cały artykuł, nie kompromitowałbyś się brednią o braku sprzeczności :)
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Egalitaryzm jako ujednolicenie wszystkiego ze wszystkim jest wymysłem diabła - jakby nie było różnicy między kobietą i mężczyzną, człowiekiem i maszyną, człowiekiem i zwierzęciem. Bóg uczynił różnice w stworzeniach, żeby jedno potrzebowało drugiego. Żeby jedno drugiemu mogło służyć. Zarówno egalitaryzm jak i elitaryzm nie jest prawdą o człowieku. Jest więc kłamstwem diabła...
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. operacje plastyczne itd. - to nowe ciało przemienione u dzieci diabła...a ciało zmartwychwstałe - jak je diabeł przedstawi w przyszłości - już to widać w połączeniu mężczyzny z kobietą, mężczyzny z maszyną, mężczyzny ze zwierzęciem - hybydy - to ciało zmartwychwstałe dla nowego panowania diabła na ziemi...nieśmiertelność cielesna, zewnętrzna - bo innej diabeł nie może zaoferować...w taki sposób diabeł małpuje Boga - przemienione ciało to np. tatuaż, a zmartwychwstałe to np. z genami zwierząt - dającymi lepsze zmysły człowiekowi...z częściami maszyny - dające człowiekowi dłuższe życie cielesne...Znamię bestii z Apokalipsy to wg niektórych właśnie genderyzm, transhumanizm i hybryda człowieka ze zwierzęciem...Zagrożeniem jest więc zarówno bezmyślne naśladownictwo i ujednolicenie wszystkich - tu też mody różnorakie np. na tatuaże, piercing itd. Jak jeszcze bardziej samouwielbienie, egocentryzm i pragnienie wywyższenia się nad ludzki rodzaj przez modyfikacje genów.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
szatan nie może naśladować Boga ani przez naśladowanie Boga nie może się do Boga upodobnić...dlatego przedrzeźnia Boga, jest klaunem i małpą - małpuje i czyni karykaturę Boga...nie może się jednak uwolnić od tej obsesji - co widać w dziełach jego dzieci - teledyskach, filmach, reklamach, symbolach - które nie tylko nawiązują do symboliki bożków ale też są wykrzywionym zwierciadłem - bluźnierstwem na temat działania Pana Jezusa czy Biblii...Bóg od wewnątrz zmienia ludzi - wszystkich równo może obdarzać, choć różnymi darami obdarza, jednak wszystkich równo może uczynić świętymi - choć w różnej mierze...szatan nic nie może dać człowiekowi od wewnątrz dlatego od zewnątrz - chce ujednolicić - wszystkim w obozach daje numery i goli głowy...Bóg daje przemianę wewnętrzną - to co nieśmiertelne wchłania śmiertelne ciało i tak mamy Zmartwychwstanie - nowe Ciało, przemienione, uduchowione...szatan też daje nowe ciało - zewnętrzne - tatuaże, przekłuta skóra ciała, cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
W czym problem? Przecież nie ma tu żadnej sprzeczności i niczego nie trzeba godzić.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Ty wolisz Szwecję, bo wkrótce będzie kalifatem i wreszcie będziesz mogła chodzić w burce :)
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
Wzorem "nierówności" jest Chrystus, który sam powiedział, że nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć. Dlatego mamy również i my różne dary, w różnych stopniach, żebyśmy mogli łatwiej wyświadczać sobie nawzajem dobro. Mówi o tym nawet zapowiedź Chrystusa, że zawsze będą ubodzy na świecie, którym można pomóc - praktycznie kaźdy z nas jest w czymś ubogi. Czy jednak świat tak właśnie rozumie "nierówność"? Nie za bardzo. W świecie to raczej temu, kto jest bardziej utalentowany "mają służyć" inni, i to często aż do poniżenia ludzkiej godności. I to właśnie na tej egoistycznej aberracji porządku talentów i służby nimi oparł się komunizm, ze swoją fałszywą ideologią nienawiści do "nierówności", a w konsekwencji nienawiści do Stwórcy. "Sukces" komunizmu był możliwy również z powodu poważnych grzechów ludzi bardziej utalentowanych, którzy, odwrotnie niż Chrystus, nie chcieli służyć, lecz chcieli, żeby jedynie im służono.
ponad 1 rok temu / sp
 
Moim zdaniem autor uzasadniał tylko proporcjonalne nierówności, a nie wszystkie wszędzie i zawsze.
ponad 1 rok temu / Ad trooper
 
Są nierówności szwedzkie gdzie pracodawca zarabia 10-20 razy więcej niż pracownik i są nierówności rosyjsko-chińskie gdzie pracodawca zarabia 1000 razy więcej niż pracownik. Ja wolę Szwecję.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Tylko co zrobić jeśli nierówności społeczne są wywoływane sztucznie i tak wprowadzone, a nie zależą jedynie od talentu i pracowitości danych jednostek?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Czuję się przez ciebie opuszczony - mówi Pan Jezus do faryzeusza - obmywasz się moją Krwią i karmisz się moim Ciałem, po to aby zyskać własną niewinność i moc, a nie po to abym Ja Bóg - był Twoją jedyną ucieczką. Pogardzasz swoim bratem, a on choć też mnie opuścił - tak jak ty...teraz tego żałuje - celnik jest bardziej ze mną przez skruchę ze względu na Mnie, niż ty faryzeuszu przez pokładanie nadziei w "swojej doskonałości"... "Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się! Owszem, nawet jeśli możesz stać się wolnym, raczej skorzystaj [z twego niewolnictwa]! Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa. Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi." Jeśli zostałeś powołany jako niewolnik = grzesznik/celnik, to ucz się skruchy. Jeśli jako wolny = obdarzony/faryzeusz - pamiętaj, że dla bycia sługą/niewolnikiem Boga.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Jesteśmy równi, choć nierówno obdarzeni. Wszyscy równi = grzesznicy/dłużnicy przed Bogiem. Choć nasze długi wobec Boga są różne. "Św. Teresa od Dzieciątka Jezus pisze: "Nawet gdybym była największą grzesznicą na ziemi, moja ufność w Bogu nie byłaby mniejsza, gdyż nadzieja moja nie opiera się na mojej niewinności, lecz na miłosierdziu i wszechmocy Bożej." z "Trzy okresy życia wewnętrznego." Wszyscy tak samo = równo zależni od Boga = "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał."
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
O faryzeuszu i celniku = wszyscy przed Bogiem są równi, bez względu na wielość darów lub ich różność - zarówno post faryzeusza jak i skrucha celnika są darem dla nich od Boga. Prawdziwa nierówność przebiega w innym miejscu = dostrzegania Jezusa lub nie widzenia Boga jako właściciela dobrych darów danych nam w dzierżawę. Tereska od Dzieciątka Jezus: "nadzieja moja nie opiera się na mojej niewinności lecz na miłosierdziu i wszechmocy Bożej." Czy nie pokładam nadziei w "mojej niewinności" jak faryzeusz - choć uzyskanej za pośrednictwem Boga? Faryzeusz="Obchodzi się on z ludźmi jak z rybami morskimi, jak z pełzającymi zwierzętami, którymi nikt nie rządzi. Wszystkich łowi na wędkę, zagarnia swoim niewodem albo w sieci gromadzi ? krzycząc przy tym z radości. Przeto ofiarę składa swojej sieci, pali kadzidło niewodowi swemu, bo przez nie zdobył sobie łup bogaty, a pożywienie jego stało się obfite. Czyż zatem nie zarzuca na nowo swych sieci, aby mordować ludy bez litości?"
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Trudne słowo, konieczna jest jego definicja: "egalitaryzm 1. koncepcja społeczno-polityczna głosząca, że podstawą sprawiedliwego ustroju społecznego winna być zasada równości obywateli. 2. przekonanie, że wszyscy ludzie są równi i powinni mieć jednakowe prawa." Czyli podstawą sprawiedliwego ustroju społecznego powinna być zasada różności obywateli - ich różnorodnych potrzeb i w związku z tym różnych praw? Gdyż wszyscy ludzie nie są równi - stąd powinni mieć nie takie same prawa? Przypomnijmy sobie przypowieść o faryzeuszu i celniku. Do której z tych dwóch grup miałaby dorównywać reszta? Do faryzeuszy czy do celników? Obie koncepcje są błędne. Zarówno równości jak i nierówności. Jedyną koncepcją sprawiedliwą jest odniesienie do Króla - dlatego usprawiedliwiony został celnik - bo się nie wywyższał nad innych. Równanie do grupy faryzeuszy - wywyższających się nad innymi, nie ma usprawiedliwienia. To swoiste bogactwo darów nie daje prawa do wywyższania się.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.