DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy chcecie powiedzieć że muzułmanie wierzą w Pana Jezusa jako Boga?
3 miesiące temu / radzio
 
Wypowiedź JPII o islamskim ALlahu jako o tym samym Bogu którego czczą chrześcijanie dowodzi tylko jego niewiedzy oi islamie. Zresztą w późniejszych czasach JPII zrewidował swoją wypowiedź....
7 miesięcy temu / do Tomek
 
Dlaczego nie zamieszczono mojej opinii o papieżu Polaku bo jest niewygodna? Ale za to prawdziwa bo papież tak powiedział w 1985 roku
8 miesięcy temu / Tomek
 
Jan Paweł II w Casablance w 1985 roku powiedział że Allah i Bóg katolicki to ten sam Bóg
8 miesięcy temu / Tomek
 
To dlaczego papież Jan Paweł II powiedział że katolicy i muzułmanie wierzą w tego samego Boga? Dlaczego papież się pomylił przecież jest niby nieomylny
8 miesięcy temu / Tomek
 
Przecież żadne z przytoczonych wersetów nie mówią o czyśćcu. Poza tym jak juz napisałem, podważasz DOSKONAŁOŚĆ OFIARY PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Pismo podaje że Ofiara Pana Jezusa jest doskonałą, wiec jak może twierdzić również że jest nie wystarczającą i trzeba jeszcze czegoś, aby uzyskać odpuszczenie grzechów. Masz prezent, ale zapłać za niego? Tak to rozumiesz? To gdzie tu prezent? Wszak wręczający prezent juz zapłacił za niego, wiec dlaczego miałbym płacić drugi raz?
10 miesięcy temu / @do @do ale kwi
 
Chcesz powiedzieć ze masa jajka lub wody się zmieniła? Czy może gęstość jednego z elementów? W tym wypadku wody.
10 miesięcy temu / @ollek
 
@ @ollek To co zostało opisane to nie grawitacja, a wyporność, jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Grawitacja w tym czasie nadal obowiązuje. Nie bardzo wiem czego ten przykład ma dowodzić.
ponad 1 rok temu / ollek
 
A co z Żydami?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Gdyby Pan Jezus nie ofiarował się za ludzi, dla grzeszników nie byłoby ani czyśćca, ani nieba. Nie wierząc w czyściec, odrzucasz Pismo Święte: 2Mch12,45, 1Kor3,13-15, Mt5,25-26, Mt12,32, Mt18,34. Dlatego nie wierzysz w prawdę Ewangelii.
ponad 1 rok temu / do @do ale kwik
 
Jak by był czyściec to po co Pan Jezus ofiarował samego siebie za ludzi? Przecież można by oczyścić się w czyśćcu i po kłopocie. Wierząc w czyściec nie wierzysz w Doskonałą i Jedyną ofiarę za ludzi na odpuszczenie grzechów dokonaną przez Pana, Jezusa Chrystusa... Tym samym nie wierzysz w prawdę Ewangelii...
ponad 1 rok temu / @do ale kwik
 
Nie ma czegoś takiego jak grawitacja... Włóż jako do naczynia z woda, i do drugiego włóż i w tym jednym zasol wodę. Jajko w wodzie zasolonej wypłynie na powierzchnię. I gdzie się podziała Twoja grawitacja? To nie grawitacja a gęstość ciała i otaczającego go gazu decyduje co opada, a co się unosi.
ponad 1 rok temu / @ollek
 
@ Izydor Oracz Bóg był i jest w Królestwie Niebieskim. Czy ta odpowiedź jest satysfakcjonująca? Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Em.
 
"Jeżeli odmawiamy wiary - on wiary dochowuje" - pytam się zatym - gdzie był Bóg podczas rzezi wołyńskiej? Co Bóg robił kiedy nasz kwiat narodu mordowano w Katyniu i Miednoje?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Jakże spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? Izajasz14.12
ponad 1 rok temu / X
 
Gdyby to było to samo, to Abp Gawlina byłby w poważnym błędzie, a tak pozatym, kim jesteście by prostować Abpa, który był 1ym Kandydatem na Prymasa RP po śmierci Kard Hlonda. Moim zdaniem to koło jest trójkątne a wilki karmią owce . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Rys Dogmat nie może być prawdziwy z samej swojej definicji. W religioznawstwie oznacza to "wersję mitu uznaną przez hierarchę danej religii za obowiązującą". Czyli, nie musi on być nawet badany, wystarczy,że najwyższy hierarcha religijny powie słowo. Dogmat opiera się tylko na autorytecie tego,który go ogłosił. Dlaczego prawdy są w cudzysłowiu? Przecież wszystkie prawa fizyi są na początku założeniami, hipotezami, to naturalne,że z biegiem lat, wraz z rozwojem nauki mogą się zmieniać. Poza tym, w fizyce dominują stałe, czyli obliczenia i wzory, które nie podlegają żadnym zmianom i są niezbędne do zrozumienia otaczającego nas świata. Na przykład stała Plancka, stała grawitacji, jednostka masy atomowej etc. To,że wraz z rozwojem nauki dokonywano pewnych drobnych korekt w obliczeniach, nie zmienia faktu,że są to pod względem fizycznym rzeczy absolutnie niezmienne.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@ollek "Prawdy" fizyki czy chemii, są tylko względne, porównaj choćby Arystotelsa, Newtona, Einsteina. Tylko Dogmaty są prawdziwe.
ponad 1 rok temu / Rys
 
@ do Andrzej BR Prawdę mówiąc, chrześcijański a katolicki to jest to samo. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie ...
ponad 1 rok temu / Rys
 
cyt..."by pozwolił jej być nadal katolicką bez tzw. sekt chrześcijańskich"- chrześcijaństwo było pierwsze potem katolicyzm jak możesz pisać o sektach chrześcijańskich
ponad 1 rok temu / do Andrzej BR
 
Zacytuję tu Abp Gawlina:"Gen.Sikorski zapewniał, że RP będzie od Bałtyku po Morze Czarne i będzie naprawdę Chrześcijańska". Prosiłem go, by pozwolił jej być nadal katolicką bez tzw. sekt chrześcijańskich"- "Wspomnienia" str.169. Proszę niech każdy te słowa naszego wspaniałego Pasterza, dla mnie większego od wszystkich mu współczesnych . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Prawdą są tylko te rzeczy,które można zmierzyć, wyliczyć za pomocą nauk ścisłych(matematyki, fizyki, chemii), reszta to dogmaty, wszelkie spory i walki międzyreligijne to walki na dogmaty.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Właśnie czytam polecam: Wielka Apostazja. Ks. Tim Joseph. Przekład Ola Gordon. Dla uzupełnienia : IOTA UNUM. Romano Amerio.; STAT VERITAS. Romano Amerio.; Nowotwory Watykanu. Lękajcie się. Henryk Pająk. Tam nie ma słowa > chyba
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Kościół Chrześcijan to zbyt obszerne pojecie i jeśli tak zmieniono to chyba po to żeby pomieścić więcej ,wszyscy i Kościół i ci z poza kościoła dążą do tego żeby ludzkość była zintegrowana jako całość ,jedność, nie widzisz tego? jedni wierzą że dopiero wtedy Jezus przyjdzie ponownie inni przygotowują się na przybycie obcych (to ostatnie nawet Kościół bierze pod uwagę ,poczytaj )
ponad 1 rok temu / do iskierka
 
Prośba o precyzję. Mamy Kościół Chrześcijan i obecnie nie używa się nazwy Kościół Rzymsko-Katolicki. Jeśli do tego Nowego Kościoła należy >Lud Boży< z def. II S.W. i równoległe w różnych artykułach używa się słowa >chrześcijanie< [nie biorąc pod uwagę wielości denominacji, sekt] to wpychanie w >domyśle< do jednego >WORA< Katolików obraża Ich i jest NADUŻYCIEM. Katolicy WIEDZĄ W KOGO i KOMU WIERZĄ. Nie prowadzą też czczych DEBAT z innowiercami.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jest jeden Bóg, dla każdego człowieka i dla każdej religii. Z definicji. Każda religia wyobraża Go sobie inaczej, ale Bóg jest jeden. Nawet księża w kościele Katolickim mówią w kościołach, że Trójcy Świętej nie da się ogarnąć umysłem (no bo przecież Jezus to równocześnie Bóg Ojciec, który objawiał się w Starym Testamencie oraz Duch Święty), a coś podobnego mówią Muzułmanie (że Boga nie da się ogarnąć umysłem), którzy również modlą się do Boga Ojca. Ignorowanie nauk Jana Pawła II, który wyraźnie opowiadał się za tym aby widzieć to co nas łączy zamiast tego co nas dzieli zasługuje na krytykę.
ponad 1 rok temu / MKs
 
Ależ jak najbardziej, w wypadku gdy w swym myśleniu cofniemy się do pierwotnego znaczenia Bóg, czyli coś czego nie rozumiem!!! Tak jak to nieustannie krzyczą w sitkomach o main gad, cóż oni mają na myśli, no tego swojego gadzika na posługi. Ale jak może jakiś wykształcony Kapłan Kościoła Katolickiego takie brednie głosić pozostanie tajemnicą Spowiednika i Egzorcysty, który będzie z tym skonfrontowany, a jak nie to na pewno Na Sądzie Otsatecznym, tam dopiero będzie protestowanie: to nie tak miało być . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Muzułmanie wierzą w bóstwo, które nazywają "Allach", którego prorokiem był napadający na karawany! O czy wogóle mowa???!!!
ponad 1 rok temu / Wredny
 
Kto czyta i rozumie Objawienie Jezusa Chrystusa, nazwane Objawieniem Jana ma obietnicę błogosławieństwa. 50 % jest o Islamie. Bestia to Osmanskie Imperium, Nierzadnica to Arabia. Obraz Bestii to Kamień w Kabie, Znamię Bestii to Szachada, Miasto, gdzie Nierzadnica mieszka na 7 wzgórzach to Mekka. Mekka znaczy matka.
ponad 1 rok temu / Sec
 
na pewno tak skoro Bóg jest jeden,tylko jedni z nich maja mylną interpretacje
ponad 1 rok temu / klik
 
Zaskakujące, ludzie w tym zachodu wierzą w reinkarnację, ale negują Trójcę Świętą. Wierzą że w następnym życiu zamienią się w zwierze, czy robaka, ale nie wierzą w życie wieczne. Dążą do nirwany, ale nie w wieczność, chociaż zasady niemal takie same -prawość życia. Muzułmanie maja transcendentnego Boga, ale nie są w stanie zaakceptować Trójcy świętej, za to wierzą w samobójczą śmierć i nagrodę w postaci kobiet do.. sami wiecie czego. Bóg Chrześcijan to Bóg światłości, rozwoju, umysłu. Islamski dokładną odwrotnością. Kiedy strącono Lucyfera znalazł się w ciemności i postanowił zniszczyć światło. Ciemność to tylko brak światła, a tego brakuje muzułmanom: światła i przyszłości, wg ich wierzeń są tylko bezkształtną masą bez korzeni, gdyż islam niszczy wszystko to co nie było i nie jest islamem. Niszczy światło.
ponad 1 rok temu / banita
 
Dokończę - życie nadprzyrodzone, wzmogło się i spotężniało." Tamże, "Można niejako powiedzieć, że Chrystus na Kalwarii założył oczyszczającą i zbawczą sadzawkę, którą napełnił swoją krwią przelaną: otóż, o ile ludzie się nie zanurzą w jej falach i nie obmyją w niej swoich zmaz grzechowych, nie będą oczywiście mogli dostąpić ani oczyszczenia, ani zbawienia."; "...oni jedynie naznaczeni są owym znakiem niezatartym, który ich upodabnia do Chrystusa Kapłana, tylko ich ręce są poświęcone: "aby cokolwiek błogosławią było błogosławione, cokolwiek zakonsekrują było konsekrowane i uświęcone w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa"(43). Niechaj przeto do nich spieszą wszyscy, którzy pragną żyć w Chrystusie; od nich bowiem otrzymają pociechę i pokarm życia duchowego; od nich otrzymają zbawienne lekarstwo, które ich uleczy i wzmocni, by mogli powstać skutecznie z upadku i ruiny występków." Tylko katolicy mają świętych Kapłanów...muzułmanie nie mają do kogo pójść po Lekarstw
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Wiarę katolicką wyraża Liturgia. Z Mediator Dei, Pius XII "O tym również pouczają nas napomnienia, których Biskup w imieniu Kościoła udziela sługom ołtarza w dniu ich święceń: "Rozważajcie co czynicie; naśladujcie życiem tajemnice, które sprawujecie, a celebrując tajemnicę śmierci Pańskiej, usilnie starajcie się umartwiać członki wasze przeciwko występkom i pożądliwościom"(92). W podobny prawie sposób upominają Księgi Liturgiczne chrześcijan zbliżających się do ołtarza, by uczestniczyli w świętych obrzędach: "Niechaj na tym... ołtarzu będzie kult niewinności, w ofierze niech się składa pychę, gniew niech się ujarzmia, lubieżność i wszelką pożądliwość niechaj się uśmierca, zamiast synogarlic niech się składa ofiarę czystości i w miejsce gołąbków ofiarę niewinności"(93). Gdy więc stoimy przy ołtarzu, przemieńmy tak swojego ducha, aby cokolwiek w nim było grzesznego, całkowicie zagasło, a cokolwiek rodzi przez Chrystusa życie nadprzyrodzone, wzmogło się i spotęż
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. "Wreszcie sekretarz uspokoił tłum i powiedział: Efezjanie, czyż istnieje człowiek, który by nie wiedział, że miasto Efez oddaje cześć wielkiej Artemidzie i posągowi, który spadł z nieba? Temu nie można zaprzeczyć. Dlatego winniście zachować spokój i nic nie czynić pochopnie. Przywiedliście bowiem tych ludzi, którzy nie są ani świętokradcami, ani też nie bluźnią naszej bogini. A jeżeli Demetriusz i jego rzemieślnicy mają sprawy przeciw komuś, to na rynku odbywają się sądy, są też prokonsulowie, niechże jedni drugich oskarżają. A jeżeli czegoś więcej żądacie, rozstrzygnie się na prawnie zwołanym zebraniu. Grozi nam bowiem oskarżenie o dzisiejsze rozruchy, gdyż nie ma żadnego powodu, którym moglibyśmy wytłumaczyć to zbiegowisko." Muzułmanie różnią się w swoich zachowaniach od czcicieli Boga w Trójcy Jedynego - to też jest świadectwem w Kogo lub w co wierzą. szatan jest stworzeniem, które manipuluje ludzkimi uczuciami bez harmonii i porządku. Tylko Bóg daje pokój!
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd."Widzicie też i słyszycie, że nie tylko w Efezie, ale prawie w całej Azji ten Paweł przekonał i uwiódł wielką liczbę ludzi gadaniem, że ci, którzy są ręką uczynieni, nie są bogami. Grozi niebezpieczeństwo, że nie tylko rzemiosło nasze upadnie, ale i świątynia wielkiej bogini Artemidy będzie za nic miana, a ona sama, której cześć oddaje cała Azja i świat cały, zostanie odarta z majestatu. Gdy to usłyszeli, ogarnął ich gniew i zaczęli krzyczeć: Wielka Artemida Efeska! Zamieszanie objęło całe miasto...Każdy krzyczał co innego, bo zebranie było burzliwe, wielu nie wiedziało nawet, po co się zebrali..Gdy jednak poznali, że jest Żydem, ze wszystkich [ust] podniósł się jeden krzyk i prawie przez dwie godziny krzyczeli: Wielka Artemida Efeska!" Skąd znamy współcześnie takie sceny? raczej nie ze świątyń katolickich...zostało ocenione jako bezrozumne zachowanie bałwochwalców = "Wreszcie sekretarz uspokoił tłum i powiedział: Efezjanie, czyż istnieje człowiek, cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Z Czytań wczoraj "Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, powywracał stoły tych, co zmieniali pieniądze, i ławki sprzedawców gołębi; nie pozwolił też, żeby ktoś przeniósł sprzęt jakiś przez świątynię. Potem nauczał ich, mówiąc: Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów? Lecz wy uczyniliście go jaskinią zbójców." Widać, że gniew Boga jest bardziej gorliwością o Jego dom - czyli o nas - aby naczynia naszej duszy były czyste, gotowe na wypełnienie przez Boga. Gniew Boga jest sensowny, zgodny z rozumem, nie działa na oślep i w amoku. Nie jest ta gorliwość zwykłą emocją czy uczuciem gniewu lecz postanowieniem użycia mocy i siły cielesnej tak, aby swym czynem ukazać miłość do człowieka. Całkiem inaczej jest u czcicieli bożków - widać to Dz.Ap.19 od 26 "Widzicie też i słyszycie, że nie tylko w Efezie, ale prawie w całej Azji ten Paweł przekonał i uwiódł wielką liczbę ludzi gadaniem, cdn
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. "Islam nie jest religią odkupienia" bo nie wyzwala człowieka od zła, a wręcz przeciwnie pozwala człowiekowi zanurzać się w złu i motywuje to zanurzanie treścią religijną. Bycie niewolnikiem, który musi wypełniać rozkazy ? wbrew rozumowi ? jest czymś obcym katolikom. Dla nas nakazy Boga wypływają z sumienia ? głosu rozumu ? wewnętrznego i zgodnego z wolnością człowieka. Po co dążyć do czegoś, co nie daje odkupienia? po co czynić coś wbrew rozumowi? Jaki jest tego cel? Bez celu i bez sensu ? to nie jest na pewno wiara katolików. Bóg nasz daje katolikom sens życia i cel ? mieszkanie w Jego wewnętrznym życiu. Co takiego daje na ziemi i obiecuje po śmierci ten, dla którego muzułmanie żyją w taki, a nie w inny sposób? Czy katolikom nasz Bóg też daje na ziemi i obiecuje po śmierci to samo? Skoro nasz sens na ziemi i cel w Niebie jest inny - to znaczy, że Ktoś inny daje katolikom sens i cel, niż muzułmanom...Nie możemy się razem modlić = modlimy się do różnych istot.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. Inną rzeczą jest zła wola człowieka, która bez względu na dopuszczenie zła (gdy może z niego wyjść coś lepszego dla duszy) może być stanem niezależnym od zła, którego człowiek w życiu doświadczy. Ktoś, kto mało cierpiał i zawsze miał w życiu z górki ? też może mieć złą wolę ? bo tak chce. Doświadczane zło nie jest tutaj czymś, co tworzy dobrą lub złą wolę. Dlatego, że interpretacja wydarzeń należy/zależy do rozumu człowieka. A człowiek tak interpretuje rzeczywistość jak chce wierzyć. Zło, które - mimo wszystko - nigdy nie stanie się dobrem. Jest jasnym kryterium, które pokazuje, że tylko dobry Bóg każe czynić dobro. Dobry Bóg nie każe czynić zła. Jeśli muzułmanie wierzą w kogoś, kto każe im czynić zło ? nie wierzą w Boga. Ktoś kto każe ludziom działać ponad rozumem ludzkim ? czyni ich niewolnikami. Bo rozum wskazuje człowiekowi dobry cel ? pożądany, a zło ? aby go unikać. ?Islam nie jest religią odkupienia? bo nie wyzwala człowieka od zł
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. Wierzą, że albo gniew albo chwała jest od ich Boga. My wiemy, że owoce Ducha Świętego nie zawierają gniewu, natomiast z grzechów znamy gniew. Bóg gniewu nie jest Bogiem chwały ? łaski. Nie można być jednocześnie gniewnym i łagodnym ? stąd muzułmanie nie wierzą w tego samego Boga, co katolicy. Bóg przez to, że jest transcendentny nie przekracza kategorii dobra i zła. Transcendencja nie czyni zła dobrem, ani dobra nie czyni złem. ?Zło nie staje się jednak mimo to dobrem.? - mimo to...jest więc jakaś granica, która dzieli zło i dobro w sposób ostateczny ? bez względu na transcendencję Boga, który dopuszcza zło ? nie aby z niego wyprowadzić dobro ? ale tylko wtedy je dopuszcza, gdy może z niego wyprowadzić dobro. Czyli zło nie jest celem dobra ale psem spuszczonym z łańcucha tylko wtedy, gdy rany będą mogły być wyleczone ? czyli, gdy nie zabiją na wieki człowieka. Czasem choroba i zabicie ciała ratuje życie wieczne dziecka. Inną rzeczą jest zła wola człowieka, cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
cd. Bóg nie chce abyśmy wchodzili w relację z diabłem ? tym jest praktykowanie bałwochwalstwa. Mija się taki cel ? relacji człowieka z diabłem ? z potrzebą Boga. Wtedy Bóg musiałby mieć dwa sprzeczne pragnienia ? z jednej strony wyłącznej relacji Jego - Boga z człowiekiem. Z drugiej strony ? aby człowiek nie miał wyłącznej relacji z Jedynym Bogiem. Bałwochwalstwo jest kwestią wyłączności ? jedno naczynie (człowieka) może wypełnić tylko jeden płyn ? albo wino albo ściek. Bóg i diabeł nie mogą być jednocześnie w jednym człowieku (w jednym naczyniu) stąd zakaz bałwochwalstwa ? jest wyrazem pragnienia Boga przebywania w człowieku (w naczyniu). Dlatego Bóg uznaje, że są naczynia gniewu i naczynia chwały. Jak widać, naczynia są tym, co zawierają w sobie ? albo zło (gniew) albo dobro (łaskę ? chwałę). Jeśli muzułmanie wierzą, że mogą być naczyniami gniewu, a katolicy wierzą, że są naczyniami chwały ? to wierzą w to, co noszą w samych sobie ? albo w gniew a
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Nie wiem jak chrześcijanie, ale katolicy wierzą w Boga w Trójcy Jedynego. Czy rozum jest dobry czy zły? Czy posiadanie rozumu jest dobre czy złe? Czy posługiwanie się rozumem jest dobre czy złe? A może jest obojętne moralnie? Czy wola ludzka musi zawsze być podporządkowana rozumowi ? czy to jest kryterium określenia woli ? jako dobra wola, posłuszna rozumowi? Zła wola ? nieposłuszna rozumowi? Czy może istnieć Bóg, który nie chce się nam objawić? Nie. Dlatego, że Bóg dąży do relacji z człowiekiem, tak bliskiej jak Ojciec z dzieckiem, z synem, z córką. Sam więc ? chcąc wejść z nami w relację ? Bóg się nam objawia. Sam więc zmusza siebie do objawienia Logosu. To jest wewnętrzny przymus Boga ? wypływający z Jego przekonania ? że chce wejść z człowiekiem w relację. Słowo Boga ? jest nam potrzebne ? Bóg wiąże się daniem swego słowa obietnicy Abrahamowi ? czyni to ze względu na nas ? abyśmy poznali Jego wewnętrzną potrzebę bycia w relacji z człowiekiem. cdn.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
Cytowane są tu zdania autorstwa JPII, musimy jednak pamiętać, że papież ten w sierpniu 1985 r. wypowiedział dziwaczne słowa do młodych Marokańczyków: ?My, chrześcijanie i muzułmanie, mamy wiele rzeczy wspólnych, tak jako ludzie wierzący, jak i jako istoty ludzkie (...) Wierzymy w tego samego Boga, w Boga żywego, w Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do ich doskonałości?.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Allah to typowy "bóg" pogański - to Lucyfer - Szatan. Może to nieco szokujące, ale jak podejść do tematu bez emocji, to nie można udzielić innej odpowiedzi. I o ile islam jest religią "objawioną", to z całą pewnością było to "objawienie diabelskie".
ponad 1 rok temu / Tyto
 
Daruj papieżowi pocałowanie Koranu (na pewno chciał dobrze), a chrześcijanie przebaczają. Papież i tak jest wzorem świętości, co potwierdzają cuda za jego wstawiennictwem. ps. Całkowicie bez winy była/jest tylko Maryja.
ponad 1 rok temu / może by tak...
 
W Koranie imię "Jezus" (Yasue, arab. ???? ) nie pojawia się W OGÓLE. Mahometanie po prostu nas okłamują. Jest jakiś Issa (Essa< arab. ????), syn Mariam, siostry Mojżesza i córki Imrana (Abrahama?), który żył 1300 lat przed Chrystusem. Czy coś istotnego zrobił w życiu? Nic. Ożywił glinianego ptaszka, a na śmierć - zamiast siebie, jak Jezus - wydał młodego ucznia.
ponad 1 rok temu / Drajkutek
 
Należy wymienić kolejne zagadnienia: obrzezanie, ubój rytualny, aborcja, rozwody, ofiary ze zwierząt. Gwałt na muzułmance jest złem w islamie. Gwałt rytualny na chrześcijance jest cnotą.
ponad 1 rok temu / Peter
 
Jest taki w którego imię się czyni zło innym ludziom i ich morduje.to szatan
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Widać że nie masz pojęcia o katolicyzmie. Ktoś kto popełnia zło niekoniecznie trafi do piekła. Jeszcze jest czyściec, przedsionek nieba.
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
Co jest Prawdą w Kościele? Czy to co zostało zapisane i przekazane pod karą ANATEMY przez poprzednich Papieży ? Czy to co jest nowe i głoszone przez obecnego papieża Franciszka ? Dlaczego najwyżsi Pasterze tak daleko wypłynęli na GŁĘBIE filozofii idealistycznej że zgubili z oczu BRZEG - Kościoła i pozostawili wiernych bez OPIEKI ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
ALLACH to nie jest to samo co Bóg Allach to imię diabła tylko diabeł stosuje przemoc i zabija i uczy dzieci obcinania ludzkich głow tym co mu nie oddają pokłonu , prawdziwy Bóg ,Syn Boży jest miłością daje wolność wyboru ,Jezus mówi do apostołów i ,,Wy możecie odejść jeśli chcecie ...Piotr słusznie zauważa ..Panie a do kogóż pujdziemy ...tylko Ty masz słowa żywota wiecznego ...Allach,Machomet to oszuści i złodzieje...
ponad 1 rok temu / ajwajj
 
Jezus Chrystus wypełnił ok. 400 proroctw Starego Testamentu, a muzułmanie nie moga znależć niczego w Biblii co świadczyłoby o Mahomecie. Jeden werset im jednak "pasuje". Jana 14 15 "Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam,...". Muzułmańscy apologeci twierdzą, że to jest dowód na zapowiedź przyjścia Mahometa. Mamy Radę Wspólna Katolików i Muzułmanów i wspólne modlitwy. Czy nie jest czas by się z tego wycofać? O czym radzić? Żydzi, którzy znają Torę, a przeczytają Nowy Testament doznają często szoku, bo wcześniej myśleli, że znajdą tam nakazy odnośnie choinki, świętego Mikołaja. Oni odmawiają modlitwę Shema Yisrael i tu jest dokładnie powiedziane, że Pan jest Jeden. Z muzułmanami jest gorzej, bo w imię ich religii maja prawo zabijać, gwałcić i poniżać. A to już nie nasz bóg. A ich proroku tyle już powiedziano, że wstyd porównywać.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Czyli nawracanie przemocą jest złe? Mieszko I i Bolesław Chrobry są w piekle?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Tyle cytatów z JPII, a co z całowaniem Koranu?
ponad 1 rok temu / Lylo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.