DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Zapalmy znicze i złóżmy kwiaty pod pomnikiem Chrystusa!

Zapalmy znicze i złóżmy kwiaty pod pomnikiem Chrystusa!
Fotograf: Jerzy Pawleta/Archiwum: Forum

Pomnik umęczonego Chrystusa dźwigającego krzyż jest symbolem Warszawy i katolickiej Polski. Sprofanowanie go przez bluźnierców spod znaku tęczy nie może przejść przez echa – również symbolicznego.

 

Premier Mateusz Morawiecki zapalił dziś znicz pod sprofanowanym w nocy przez homoaktywistów pomnikiem Jezusa Chrystusa. Zapewnił, że nie pozwoli na „akty wandalizmu”.

 

To dobry gest premiera. Powinniśmy gremialnie uczynić to samo – prócz modlitw wynagradzających za ten haniebny grzech, prócz modlitw o wybaczenie dla nierozumnych sprawców, powinniśmy pokazać również w sferze symbolicznej, że nie zgadzamy się na profanacje.

 

Dlatego zachęcamy katolików mieszkających w Warszawie lub okolicach do złożenia kwiatów lub zapalenia zniczy pod pomnikiem Pana Jezusa przed kościołem Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

W Polsce najwyraźniej pojawiła się grupa ludzi całkiem wykorzenionych, pustych, pozbawionych elementarnej wrażliwości. Stać ich na każdą podłość. Ciśnie mi się na usta określenie, że zachowali się jak zwierzęta, ale przecież to byłoby obraźliwe dla zwierząt. Chciałem powiedzieć, że to barbarzyńscy, ale nawet barbarzyńcy nie postępowali tak głupio i żałośnie. Tak, naprawdę, dla takich zachowań brakuje słów. Można w nich widzieć jedynie efekt opętania, samozatracenia – mówi redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki.

 

Śmiałość w obrażaniu i wulgarnych prowokacjach względem katolików przez działaczy ideologii LGBT z roku na rok jest coraz bardziej odważna i agresywna. W dużej mierze przez bierność samych katolików oraz ignorancję organów ścigania, sprawcy tych profanacji czują się zupełnie bezkarni. Jeśli nie będziemy stanowczo reagować na takie zdarzenia, zgłaszać na policję, informować opinie publiczną, jasno potępiać tego typu zachowania, to przemoc względem chrześcijan w Polsce będzie jeszcze większa” – uważa Karina Bosak z Ordo Iuris.

 

Chrystus z Krakowskiego Przedmieścia jest właśnie symbolem naszych dziejów i ten symbol zostaje bestialsko sprofanowany. To właśnie jest eskalacją wojny w stosunku do Kościoła i do Polski. Jestem bezwzględnie przekonany, że traktując ten akt agresji jako antykatolicki i antypolski powinien się on doczekać mocnej reakcji, bo taka jest potrzebna. Musimy skończyć z jakąkolwiek narracją, która chociażby sugeruje, że należy zaakceptować przynajmniej niektóre postulaty ideologów gender. To jest po prostu niemożliwe i widzimy do czego prowadzi! – przekonuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Już Gramsci powiedział, że socjalizm jest teoretyczną negacją i praktyczną likwidacją chrześcijaństwa. Zatem każdy marksizm, każdy socjalizm musi zaatakować chrześcijaństwo, zaatakować religię – przypomina prof. Mieczysław Ryba.  

 

Tak, „To jest szturm! To tęcza. To atak!” - oni - wrogowie Chrystusa postanowili działać i działają już od kilku wieków, i w kolejnych odsłonach kierują swój atak głównie przeciw Kościołowi, Chrystusowi i jego uczniom. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś złudzenia, to zbezczeszczenia tej pięknej i niezwykle symbolicznej figury w sercu Warszawy powinno te złudzenia ostatecznie usunąć. Jednak, pomimo wszystko: Sursum Corda! Ostatecznie to Chrystus pokonał grzech i szatana! – mówi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi 

 

Wiele mówi się o tym, jak to rzekomo Polacy stosują opresję wobec innych. A to przecież nic bardziej mylnego. Przecież to my jesteśmy ofiarami symbolicznej napaści, przecież to my w przenośni (i jakże dziś modnym porównaniu) jesteśmy tymi biednymi Indianami, którzy żyją w swoich domach od wieków w ten sam sposób, od wieków w ten sam sposób wierzą, a wielkie pieniądze Zachodniego świata służą temu, żeby przeorać nasz świat, i to, co pozostało w nim chrześcijańskie – pisze Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl.

 

 

PCh24.pl

Czytaj także:
DATA: 2020-07-31 15:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poza paleniem zniczy i składaniem kwiatów - trzeba pomyśleć o rozpoczęciu wpisania do Kodeksu Karnego zarówno propagowania, jak i praktykowania lgbt. Poza sferą duchową - są to czyny godzące w biologiczną przyszłość narodu. Działacze lgbt, poza obrażaniem katolików - prowadzą do obniżania ilości nowo narodzonych dzieci. Osoby o takich skłonnościach - powinny być izolowane od społeczeństwa.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Czy Ewangelia nie wzywa do miłości? Czy nie jest tak, że te akcje są odpowiedzią bezsilnych słabszych? Czy nie należy najpierw spytać siebie czy aby jesteśmy w porządku? Zgadzać się z akcją nie trzeba, ale jednak czy dajemy inne pola do dyskusji?
5 miesięcy temu / Hfv
 
Nie popieram. Ale rozumiem.
5 miesięcy temu / Gnębon vel Kru
 
Bog gdy Izrael grzeszyl zsylal na nich plagi a nie glosil tolerancje dla wystepku, moze zamist toloerowac wybryki neomarksistow powinnismy jak Jezus w swiatyni zaczac wywracac caly ten ich kram i jak Sobieski stanac ze szandarami Maryjnymi i zetrzec to pugastwo, nie neguje tu potrzeby nabozenstw ekspiacyjnych.
5 miesięcy temu / katolik
 
Wczoraj odbyła się publiczna modlitwa ekspiacyjna przed figurą Chrystusa, którą zorganizowały Bractwo Przedmurza i Krucjata Młodych. Chwała im!
5 miesięcy temu / Sienki
 
Nie należy palić żadnych zniczy, żadnych przebłagań a bat potężny ścisnąwszy w dłoni prać aż tę swołocz precz się przegoni. W Kościołach katolicy czy męczący i biadolący ciury-męczennicy. BOGA przed którym klękacie Wam znieważają. Moderator niech odwagą się wykaże i nie wycina wpisu.
5 miesięcy temu / observer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.