DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Krystian Kratiuk o tęczowej profanacji figury Jezusa Chrystusa: To jest wojna!

Krystian Kratiuk o tęczowej profanacji figury Jezusa Chrystusa: To jest wojna!

Czas powtórzyć po raz kolejny to, czego wielu nie chce do siebie dopuścić. TO JEST WOJNA! Tęczowa flaga nie jest żadnym symbolem tolerancji, ale jest symbolem wojny wymierzonej kulturze chrześcijańskiej i resztkom chrześcijańskiej cywilizacji. Ten straszliwy obrazek flagi wetkniętej w pomnik umęczonego Zbawiciela sprzed kościoła Świętego Krzyża, jak również obraz sprzed roku, kiedy to aktywiści LGBT wpisali tęczę w aureolę Matki Bożej udowadnia tę oczywistość po raz kolejny ­– pisze Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl oraz magazynu „Polonia Christiana”.

 

Szkoda tylko, że w Kościele bardzo silne pozostają środowiska, które usilnie próbują zaprzeczać faktom i oczywistościom. Na naszych oczach toczy się wojna przeciwko nam, wojna symboliczna, w której niestety bierze udział również – powiedzmy to delikatnie – skrajnie naiwna część środowisk kościelnych, która tak bardzo nie chce uwierzyć w wypowiedzianą nam wojnę, że wciąż pragnie sobie przekazywać z homo-aktywistami „tęczowe znaki pokoju”. Przecież były takie akcje społeczne!

 

Wiele mówi się o tym, jak to rzekomo Polacy stosują opresję wobec innych. A to przecież nic bardziej mylnego. Przecież to my jesteśmy ofiarami symbolicznej napaści, przecież to my w przenośni (i jakże dziś modnym porównaniu) jesteśmy tymi biednymi Indianami, którzy żyją w swoich domach od wieków w ten sam sposób, od wieków w ten sam sposób wierzą, a wielkie pieniądze Zachodniego świata służą temu, żeby przeorać nasz świat, i to, co pozostało w nim chrześcijańskie.

 

Cóż jest bardziej chrześcijańskiego w sferze publicznej, niż pomnik udręczonego Chrystusa? Cóż jest bardziej polskiego, niż symbol Warszawy zniszczonej przez niemieckich okultystów przy biernym wsparciu ateistycznych bolszewików, niż Chrystus sprzed stołecznego kościoła Świętego Krzyża.

 

Oczekuję stanowczej reakcji władz świeckich, zarówno rządu jak i organów ścigania. Oczekuję ostrych słów potępienia ze strony warszawskiego biskupa, oczekuję ostrego potępienia ze strony Przewodniczącego Konferencji Episkopatu, oczekuję wreszcie reakcji prymasa Polaka, który jak wiemy potrafi wypowiedzieć się bardzo ostro, jeśli coś mu się nie podoba. Nie oczekuję jedynie niczego od Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, który wraz z tego typu tęczowymi aktywistami fotografował się na ich marszach i obiecywał im niebywałe rzeczy już jako prezydent stolicy. Żal mi jednak tych mieszkańców Warszawy, nielicznych co prawda, którzy głosowali w wyborach tegorocznych oraz podczas wyborów samorządowych przeciw temu człowiekowi i tej tęczowej formacji.

 

Wszystkich katolików proszę zaś o podjęcie modlitwy wynagradzającej za grzech bluźnierstwa i profanacji, który wydarzył się w Warszawie. Módlmy się też o jak najszerszą świadomość, że oto na naszych oczach toczy się wojna symboliczna przeciw naszej kulturze. Nie będzie kompromisu – wygrać może tylko jedna strona. My, albo oni.

 

 

Krystian Kratiuk

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-29 17:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma takich słów które by wyraziły moją wdzięczność za ten Pana bardzo mądre przesłanie.W pełni podzielam Pana ocenę obecnej sytuacji . Musimy się zjednoczyć, przecież jest nas 80 % katolików.Wspolnie na pewno damy radę wyplenić to robactwo z Naszej Ojczyzny. .Niech Pana Bóg Błogosławi i da siłę w dalszej walce. Spotkalem się z wypowiedzia katolików włoskich którzy otwarcie mówią że jesteśmy jedyną nadzieją Europy Z całego serca pozdrawiam Janusz Roszewski adwokat
5 miesięcy temu / Janusz
 
Nie jest to żadna Wojna ! A nie tylko chrześcijaństwo nie dopuszcza homoseksualizmu również wszystkie inne religie które znamy .Moim zdaniem nie należy reagować na zaczepki tęczowych ludzi niech żyją swoim życiem .
5 miesięcy temu / Aga
 
Cała prawda, nie dajmy się zwieść,bo za chwilę może być za późno. To nie jest demokracja ale próba zniewolenia narodu przez mniejszość sterowaną przez wrogów Pana Boga, Kościoła i chrześcijan.
5 miesięcy temu / Polka
 
Pięknie napisany artykuł,ale chciałbym wiedzieć jeżeli jesteśmy w stanie wojny to w jaki sposób powinniśmy walczyć ? W pierwszej części artykułu p. Redaktor całą uwagę poświęca, podziałom w Kościele. Można to odebrać jako atak na część naszych Braci w wierze których p. Redaktor określa "skarajnie naiwnymi". Chociaż osobiście uważam,że powinno być prowadzonych dużo więcej działań uświadamiających społeczeństwo, że Kościół jest miejscem dla każdego także dla osób które są zniewolone grzechem homoseksualizmu, że są tak samo te osoby szanowane jak każdy kto chce słuchać Słowa Bożego, kto próbuje walczyć ze słabościami. Kościół nie może się zamykać, księża nie mogą tworzyć swojej kasty, bo wszyscy będziemy za to płacić. Kościół jest dla ludzi jest wspólnota wiary, Kościół powinien podjąć szereg działań żeby wspólnotę budować,żeby relacje między wiernymi nie ograniczały się do przekazania sobie znaku pokoju na Mszy Świętej...tutaj jest ogr
5 miesięcy temu / K.
 
Tylko patrzeć jak media opublikują wizerunek działacza lgbt jako ofiarę represyjnych działań katolików. Będzie to zapewne wynik prowokacji lub własnej inicjatywy tych środowisk, ale rozpocznie wrzawę. Dlatego zalecam studzenie nastrojów i skupieniu się na działaniach prawnych.
5 miesięcy temu / nikt
 
Musimy wygrać! Za dużo jednak ze wszystkich stron tej tolerancji!Nic nie pomogą deklaracje czy ustne potępienie! Tylko szybki osąd i skuteczna kara! Nie finansowa,boza młodych zapłacą rodzice.!kara więzienia o chlebie i i wodzie oraz przynajmniej częściowe odróżnienie strat ,!! Przestać się bać zacząć działać!Kościół też!
5 miesięcy temu / adi1302
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.