DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Arkadiusz Stelmach o tęczowym ataku: Sursum Corda! Ostatecznie to Chrystus pokonał grzech i szatana

 Arkadiusz Stelmach o tęczowym ataku: Sursum Corda! Ostatecznie to Chrystus pokonał grzech i szatana
Fot. PCh24 TV

Wrogowie Chrystusa postanowili działać i działają już od kilku wieków, i w kolejnych odsłonach kierują swój atak głównie przeciw Kościołowi, Chrystusowi i jego uczniom. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś złudzenia, to zbezczeszczenia tej pięknej i niezwykle symbolicznej figury w sercu Warszawy powinno te złudzenia ostatecznie usunąć – podkreślił, Arkadiusz Stelmach, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Niezwykle smutne i przerażające! Figura Pana Jezusa, który obarczony krzyżem i cierpieniem, czyli grzechami wszystkich ludzi – także grzechami nieczystości – mężnie idzie ku odkupieńczej śmierci na krzyżu pocieszając tych, którzy dźwigają swoje krzyże: „Sursum Corda! – W górę serca”. A my za wezwaniem Bożego Miłosierdzia powinniśmy odpowiedzieć Zbawicielowi „Jezu ufam Tobie! Tymczasem niestety znaleźli się w naszej ojczyźnie tacy, którzy wykazując się barbarzyńską agresją i brakiem uszanowania dla Boga, religii i wiernych w szatańskim geście umieszczają flagę symbolizującą grzechy nieczyste i te przeciwne naturze, bezczeszcząc Tego, który także za te grzechy umarł na krzyżu ponad dwa tysiące lat temu – wskazał Arkadiusz Stelamch.

 

Tak, „To jest szturm! To tęcza. To atak!” - oni - wrogowie Chrystusa postanowili działać i działają już od kilku wieków, i w kolejnych odsłonach kierują swój atak głównie przeciw Kościołowi, Chrystusowi i jego uczniom. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś złudzenia, to zbezczeszczenia tej pięknej i niezwykle symbolicznej figury w sercu Warszawy powinno te złudzenia ostatecznie usunąć. Jednak, pomimo wszystko: Sursum Corda! Ostatecznie to Chrystus pokonał grzech i szatana! – dodał.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-07-29 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lgbt ma postać Szatana
1 miesiąc temu / DNA
 
Ta kłamliwa ideologia nawet swój symbol nazywa kłamliwie tęczą. A tęcza jako symbol przymierza Boga z ludźmi ma więcej barw. Dlatego nasze "non possumus" powinniśmy zacząć od nazywania rzeczy zgodnie z prawdą. Ich symbol jest co najwyżej wielokolorowy, ale nie tęczowy. Tę batalię wygra strona, która narzuci swój język sporu.
1 miesiąc temu / JK
 
Zupełnie nie udało się im z BLM więc próbują z RLM - prosta sprawa... Polecam: "Montaż" Vladimira Volkoffa.
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 
Chrystusa bym w to nie mieszał,swoją drogą tak najłatwiej-zostawic wszystko Panu Bogu,a samemu nic nie robić,bezpieczniej prawda?po co się narażać.
1 miesiąc temu / Krzysztof Sciep
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.