DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Rewolucja żyje z profanacji. Profesorowie Ryba i Skrzydlewski o atakach na katolickie symbole

Rewolucja żyje z profanacji. Profesorowie Ryba i Skrzydlewski o atakach na katolickie symbole
Fot. PCh24 TV

Atak środowisk LGBT+ na figurę Chrystusa niosącego krzyż stojącą przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, to kolejny etap toczącej się wojny kulturowej – zauważają eksperci. Jeśli takim zapędom nie postawimy tamy, będzie coraz gorzej – alarmują.

 

- To jest kolejny przejaw działania rewolucyjnego, które reprezentują środowiska LGBT+ i z całą pewnością jest to przykład bezbożnictwa, które ma tu już wymiar nie tylko światopoglądowy, ale także waleczny, utopijny. To jest bezbożnictwo, które wypowiada wojnę i ono będzie walczyło – ocenił w rozmowie z PCh24.pl prof. Paweł Skrzydlewski.

 

Jak zauważył, podłożem tego rodzaju działań jest marksizm. Zaś rewolucja kulturowa, głoszona przez wiele nurtów nienawistnych chrześcijaństwu, domaga się w przestrzeni publicznej profanacji pewnych znaków, symboli - zwłaszcza tych akceptowanych społecznie znaków religijnych czy zachowań dobrych moralnie.

 

- To wszystko robi się w kilku celach. Po pierwsze, by zohydzić człowiekowi rzeczy dobre, a po wtóre, by wywołać w drugim człowieku przekonanie, że wszystko już wolno, że wszystko już się stało. Jest to destrukcja idąca drogą neomarksizmu. To rzecz straszna, której trzeba się z rozsądkiem sprzeciwiać wszelkimi możliwymi sposobami. Ze środkami prawnymi włącznie. Ale wykorzystać trzeba też formy nacisku społecznego: to demonstracje, działania pokojowe publiczne, które pokazują, że nie będziemy – jako katolicy, jako naród – tych wszystkich rzeczy tolerować, bo są one sprawą haniebną i gorszącą, i nie ma na to zgody – dodał.

 

Z kolei prof. Mieczysław Ryba przypomniał, że już Gramsci powiedział, że socjalizm jest teoretyczną negacją i praktyczną likwidacją chrześcijaństwa. Zatem każdy marksizm, każdy socjalizm musi zaatakować chrześcijaństwo, zaatakować religię. - Czyni to, bo sam chce być religią, sam chce dawać ostateczną odpowiedź na wszystkie aspekty życia ludzkiego, włącznie z pytaniem o cel życia człowieka. Zatem nie dziwi mnie to zachowanie i uważam, że należy się spodziewać eskalacji: tak jak eskalował marksizm klasyczny w relacji do chrześcijaństwa i chciał go zlikwidować. Nie ma tu nic nowego. To jest ideologia – wskazał.

 

Jak pokazują wydarzenia z Krakowskiego Przedmieścia podejmowane kroki i stosowana retoryka są coraz ostrzejsze. – Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z wojną kulturową. A jeśli tak, to bój toczy się o duszę człowieka, o duszę narodu, o duszę młodych ludzi. W tym względzie trzeba napominać, wskazywać, dawać odpowiedź, mówić prawdę… Nie można milczeć. Trzeba też w różnych przestrzeniach działać na poziomie prawnym: blokować możliwość tego typu działań na gruncie ustawowym. Oczywiście sama działalność ustawowa czy kulturowa nie wystarczą. To jest wojna o wszystko i jeśli tego sobie nie uświadomimy, będziemy jak dzieci prowadzone na rzeź – dodał.

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-07-29 16:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jeśli się nie przeciwstawimy to będziemy prowadzeni jak dzieci na rzeż" - nic dodać nic ująć; w tej walce nie ma miejsca na kompromis, a z demonem nie powinno się dialogować. Życie ludzkie nie kończy się na doczesności o tym trzeba pamiętać.
1 miesiąc temu / t
 
Zupełnie nie udało się im z BLM więc próbują z RLM - prosta sprawa... Polecam: "Montaż" Vladimira Volkoffa.
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.