DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Paweł Lisicki: profanacja na Krakowskim Przedmieściu to efekt opętania i samozatracenia

Paweł Lisicki: profanacja na Krakowskim Przedmieściu to efekt opętania i samozatracenia
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk/Archiwum: Forum

Rzadko się zdarza, bym czuł taką bezradność i wściekłość. Kiedy przeczytałem i zobaczyłem, co grupa aktywistów LGBT zrobiła z figurą Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża w Warszawie, pomyślałem, że zbydlęcenie nie ma granic. Nie wiem jak określić, to co oni zrobili. Bluźnierstwo, profanacja, zbezczeszczenie świętości – na pewno, ale na usta cisną się również inne słowa.

 

Jest też w tym bezwstyd, poczucie bezkarności, zuchwalstwo. W Polsce najwyraźniej pojawiła się grupa ludzi całkiem wykorzenionych, pustych, pozbawionych elementarnej wrażliwości. Stać ich na każdą podłość. Ciśnie mi się na usta określenie, że zachowali się jak zwierzęta, ale przecież to byłoby obraźliwe dla zwierząt. Chciałem powiedzieć, że to barbarzyńcy, ale nawet barbarzyńcy nie postępowali tak głupio i żałośnie. Tak, naprawdę, dla takich zachowań brakuje słów. Można w nich widzieć jedynie efekt opętania, samozatracenia.

 

Jednak zdarzenie to może mieć też pozytywne skutki. Po pierwsze może wreszcie przyczynić się do przebudzenia tych Polaków, którzy wciąż tkwią w letargu i drzemce. Którzy nie rozumieją, czym byłoby zwycięstwo ideologii LGBT: wszystko to, co dla Polaków ważne, wszystko to, co stanowi o ich tożsamości, historii i tradycji, zostałoby właśnie w ten sposób podeptane i oplute.

 

Rozpasani aktywiści malowaliby na tęczowo pasy, obrazy, domy. Niszczyliby polskie symbole i szargali znaki wiary. Zdobyliby Jasną Górę i Wawel, Kalwarię Zebrzydowską i Świętą Lipkę. Wszystko opięczętowaliby na tęczowo. Byłoby to samo co teraz, tylko jeszcze bardziej zuchwale, głośno i bezwstydnie. I bezkarnie. Tak jak teraz można jeszcze nazwać ich działanie po imieniu i domagać się działań prokuratury – mam nadzieję, że tym razem dranie, którzy to zrobili, zostaną ukarani – gdyby wymusili zmiany prawa, gdyby, jak to się stało w innych państwach, które uległy ich sile, zaczęli rządzić, byłoby to niemożliwe. Po drugie, wolę widzieć rzeczy, jakimi są i cieszę się, kiedy hipokryci zrzucają zasłonę pokoju, tolerancji i porozumienia i pokazują swoją prawdziwą twarz: prących do przemocy rewolucjonistów.

 

Wolę, kiedy zamiast udawać ofiary i opowiadać o swoich rzekomych prześladowaniach, ujawniają własną nienawiść wobec tego, co polskie, co katolickie, co jest częścią naszej cywilizacji. To ich właśnie definiuje, to ich określa. To sprawia, że nie potrafią żyć w normalnym społeczeństwie i cieszyć się w nim pełnią praw obywatelskich: nienawiść do natury, wrogość do normy jest tym, co ich tak naprawdę popycha do działania. Pełni urazów, frustracji, resentymentu nie potrafią nad nimi zapanować. Potrzebują profanować i bluźnić, bo to jest od nich silniejsze. Muszą poniżać obrazy świętości i piękna, muszą dokonywać aktów profanacji, bo pcha ich do tego ekshibicjonizm i urazy.

 

Tylko poniżając dobro, usprawiedliwiają się sami przed sobą. Kiedy zatem wydaje się, że można, zrzucają maski płaks i próbują wyżyć się na symbolicznych znakach polskiej kultury. Kiedyś wstydzili się swoich słabości, teraz, pobudzeni przez ideologię LGBT, która w wynaturzeniu chce widzieć normę, w chorobie stan zdrowia, robiąc z wewnętrznie rozbitych ludzi wesołków, mogą wreszcie odreagować. Ruch LGBT jest bowiem w swej istocie wielkim ruchem resentymentu, wielkim ruchem niewolników, którzy wreszcie mogą się mścić za wszystkie rzekome krzywdy. Resentyment niewolników to straszna siła. Może wreszcie uśpieni nieco Polacy to zrozumieją nim będzie za późno?

 

 

Paweł Lisicki

Czytaj także:
DATA: 2020-07-29 17:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż, obawiam się że to są tylko objawy chorby, ludźmi walczącymi i chcącymi zniszczyć Kościół. Proszę się nie przejmować, nie pokazywać tych flag w telewizjach, nie propagować tych zachowań!!! To co robi TVP jest karygodne!!! Zaczynacie państwo od pokazywania wyrośniętych chwastów i siania tych nasion, zamiast od wyrywania korzeni. Bardzo źle się dzieje w Polsce. Jeśli to państwu przeszkadza, to proszę wciągnąć instytucje tak jak te wspierane przez fundacje Sorosza zmieniające świadomość, propagujące i instytucjonalizujące rozwiązanie i perwersje seksualne do Kodeksu Karnego.
1 miesiąc temu / Anonim
 
Bardzo podoba mi się wypowiedzieć, wszystko ujęte w prostych słowach,a zarazem przedstawiajacych rzeczywistość
1 miesiąc temu / Elza
 
Tylko Dobra pała ich uzdrowi.Dziadostwo szatanskie trzeba tępić.Bo skoczą nam na głowy
1 miesiąc temu / Krab
 
To co zrobili jest zalosne! Kwestie prawne to inna sprawa!Oczywiscie sponsorzy nie poniosa konsekwencji , na razie!...
1 miesiąc temu / LeszkoMieszko
 
Nie apele, tylko Prokuratura i ścigać. Tylko koordynacja wszystkich organizacji w walce z rewolucją neobolszewicką. Inaczej po nas. Bardzo dobry głos redaktora Lisickiego.
1 miesiąc temu / Gość
 
a może wystarczy nie nagłaśniać takich przypadków a jeśli jakaś dzicz sama wrzuci takie fotki do sieci to je zgłaszać jako naruszanie standardów...?
1 miesiąc temu / nina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.