DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Gdy widzisz dynie z otworami....to wiedz, ze coś sie dzieje haha.
9 miesięcy temu / DyniowyKacap
 
Hallowenn - jest grzechem idolatrii i elementem ruchu New Age promującym nową postawę duchową opartą na,okultyzmie,psychotechnikach,radykalnych dewiacjach wszelkiej maści.Jest on mocno osadzony w spirytzmie którego celem jest nawiązanie relacji z duchami; do praktyk okultystycznych należą m.in:magia,astrologia,alchemia,itd. New Age jest szkodliwy gdyż nie leży w Bożym porządku rzeczy.Panteistyczne credo ruchu oferuje bogaty wachlarz wtajemniczeń ezoteryczno-spirytystycznych. Doktryna ruchu przywołuje do pomocy siły demoniczne; można się tu spotkac się z takimi zagadnieniami jak: podróże astralne,jasnowidztwo,bilokacja,czarnoksięstwo,obcowanie z potęgami magicznymi,proponowany jest szeroki zestaw praktyk. Konspiracja powyższa posiada wielorakiego rodzaju węzły oddziaływania i zniewalania demonicznego. Tu nie ma żartów gdyż demon żarów nie honoruje, a cena tej "zabawy" jest tragiczna o czym zaświadczają egzorcyści ostrzegając by w to nie wchodzic!
9 miesięcy temu / t
 
Ja proponuję, aby promować katolicki sposób obchodzenia Halloween, Sylwestra, karnawału i innych tradycji, które często wykorzystuje diabeł do promowania zła. W ogóle żyjemy w czasach odchodzenia od jakichkolwiek religijnych tradycji i obchodów, zastępując je albo pustką, albo całkowicie świeckimi zwyczajami. Chciałbym widzieć powrót do katolickiego kalendarza świąt i obchodów, nie ograniczonych tylko do Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Co do Halloween, proponuję przede wszystkim przywrócić liturgiczny i postny charakter Wigilii WW. Świętych, która została zniesiona w poł. XX w. Tradycyjnie obowiązywał post ścisły, tak jak w Wigilię Bożego Narodzenia. Po drugie wieczorem i w nocy w kościołach mogłyby odbywać się liturgie ze święta - I Nieszpory oraz Jutrznia z 3 Nokturnami uroczystości WW. Świętych, do tego np. procesje itp. ze śpiewem litanii do Ww. Świętych. A w domach np. uroczysta wieczerza - jak w Wigilię Bożego Narodzenia. Żeby rzeczywiście świętować ten czas.
9 miesięcy temu / Albertus
 
@Kasia Pełna zgoda że Kościół powinien z całą stanowczością piętnować przede wszystkim "swoje" grzechy. Ale czy wobec tego ma milczeć w innych sprawach? Czy jeden czy drugi pożądny ksiądz egzorcysta nie może podzielić się swą wiedzą nt. działania demonów w której to wiedzy jest praktykiem i specjalistą? Nie można wszystkiego sprowadzać do pedofili. Nie wiem jak w PL ale w US badania pokazały że 2% przypadków tej ohydy sprawcami są duchowni a 60% członkowie najbliższej rodziny skrzywdzonego dziecka. Czy czołobitna, głośno-medialna postawa KK nie utwierdzi ludzi w fałszywym przekonaniu że pedofilia to problem przede wszystkim Kościoła? Sprawa jest bardzo trudna dlatego absolutnie nie uważam się za mądrego w tym temacie, ale pewne fakty, nie jedynie medialne "niusy", dają do myślenia. Czy wobec tego że marginalna liczba kapłanów nadużywa swojego stanowiska, Kościół przestaje być w całości wiarygodny?
9 miesięcy temu / ProBro
 
@wmn zgadzam się z tobą. Polski księża pokrzyczą, podróżą, poczują się lepiej, że walczą o owieczki. I tyle. A katolicy nadal będą musieli oczami świecić za biskupów ukrywających peepiskopatów,episkopat, który - za przeproszeniem - nie ma jaj by podjąć kroki oczyszczające swoje środowisko z osób niegodnych noszenia sutanny. Ale kilka dzieci nie przenoszę się, że czarownice i mumie więc jest super! PS. Halloween nie obchodzę. Wolę nasz zwyczaj zadumy nad śmiercią, niż wyśmiewanie jej. Ale postawa polskiego Kościoła wobec tego przy milczącej postawie wobec wielu innych problemów jest żałosna.
9 miesięcy temu / Kaska
 
Oczywiście, zrozumiałe i jasne że są słudzy szatana, choćby nieświadomi tej służby, są też słudzy Boga. Dlatego jest świętowanie Halloween i jest świętowanie Holy Wins. Świętowanie Halloween za wydumany i zastępczy problem uważają ludzie nieroztropni, lecz puszący się urojonym rozsądkiem. Zadaniem Kościoła jest między innymi uświadamianie tego rodzaju ludzi, a przynajmniej próbowanie uświadomienia ich. Przynajmniej będziemy mieli czyste sumienie gdy nie popełnimy grzechu zaniedbania.
9 miesięcy temu / @wwm
 
Część poniższych wpisów jest napisana w tonie: "nie ma co przesadzać. Haloween jesli zinterpretowane jako dobra zabawa nie może być niebezpieczne". Nie mogę się z tym zgodzić. Myslenie że znaczenie zdarzenia zależy od jego subiektywnej interpretacji jest nielogiczne. Albo jest Jedna Prawda ze wszystkimi konsekwencjami albo prawd jest nieskonczenie wiele bo zależą od indywidualnej interpretacji w konsekwencji prawda nie istnieje. I tak haloween jest dobre bo interpretowane jako dobra zabawa; pornografia pokazywana dzieciakom w szkołach jest ok bo jak to powiedziała jedna "edukatorka" nagrana ukrytą kamerą to zależy od interpretacji; życie nie musi być życiem tylko zlepkiem komórek jeśli ktoś tak sobie zinterpreruje; Biblię można interpretować na dowolną ilość sposobów piję do różokrzyżowca Lutra; wojna to wyzwolenie.. To jest uleganie dyktaturze relatywizmu
9 miesięcy temu / ProBro
 
Twórca ?Biblii Szatana?, Anton Sandor LaVey, podkreślał, że Halloween, obok Nocy Walpurgii, to jedno z dwóch najważniejszych ŚWIĄT SATANISTYCZNYCH!!!
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Wydumany i zastępczy problem, który stworzono po to, aby go skwapliwie i na wyścigi zwalczać, pusząc się przy tym swoją roztropnością i pobożnością. Przecież to zrozumiałe i jasne - jedni jeżdżą na rowerze inni grają w piłkę, tak jak jedni bawią się w Halloween, inni w bal Wszystkich Świętych. Czy Kościół w Polsce nie ma poważniejszych problemów? Dlaczego milczy, tak jak i ten portal, np. o aferze we wspólnocie księży w archidiecezji gdańskiej?
9 miesięcy temu / wwm
 
@do Margeritta: ależ ja o tym doskonale wiem. Pytałam tylko z ciekawości o ten "bonus z kuratorium", jako że wiem też jak wygląda finansowanie szkół. Choćby jakieś KO piało z zachwytu nad szkołą - pupilkiem, to i tak więcej kasy tej szkole nie skapnie, więc o jakie bonusy chodzi? :-D
9 miesięcy temu / Margeritta
 
@Izydor Oracz to lewicowy troll, postuluje debilne pomysły by ośmieszyć katolików, nikt zdrowo myślący takich rzeczy by nie pisał
9 miesięcy temu / do Margeritta
 
@Izydor Oracz: co rozumiesz poprzez "bonus z kuratorium"?
9 miesięcy temu / Margeritta
 
Słabiutki jest rozum który z całości zjawiska Halloween ogarnia tylko dynię, świeczkę i plastikowe zęby.
9 miesięcy temu / @Karol
 
Słaba jest wiara, która boi się dyni ze świeczką, czy plastikowych zębów ,,wampira".
9 miesięcy temu / Karol
 
@Izydor Oracz Jeżeli już przytaczasz KK, to przytacaj właściwe artykuły Art. 245 KK dotyczy czego innego.
9 miesięcy temu / Barnaba
 
Aha-dziwne, że jako katolicy nie stać was na inwencję twórczą, która maiłaby na celu poprzez zabawę ukazywać rolę Świętych w życiu człowieka wierzącego i nie tylko. Ślepe naśladownictwo bezbożników jest formą usilnego szukania zagrożeń dla swej duszy. Czy to sobie Katolik uświadamia czy nie, ale zaprasza do życia szatana w czystej formie! Ignorancja i ślepota poraża!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Atr 245 KK § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa... Może dopisać do czynów zabronionych propagowanie ateizmu, pogaństwa oraz postaw nieheteronormatywnych?
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Jestem katolikiem, będąc w gimnazjum i liceum wraz z kolegami, którzy także są katolikami, obchodziliśmy wspólnie Halloween. Traktowaliśmy to tylko jako zabawę i okazję do spędzenia czasu razem w przyjemny sposób. Każdy robił dynie, kostiumy lub malunki na twarz i wymyślał chwytliwe teksty, by dostać cukierki. Ani nauczyciele, anj rodzice nie protestowali przeciwko tej zabawie. Bardzo miło wspominam te lata i nie wiem po co ideologizować i demonizować zwykłą, niegroźną zabawę. Dajmy dzieciakom spokój i nie pakujmy ich w ideologiczno - religijne spory dorosłych.
9 miesięcy temu / Aha
 
Hallowen, podobnie jak tęczowa propaganda - powinny być prawnie zakazane. To rozstrój dzieciecych umysłów i zagrożenie wiary. Zamiast tego postuluję obowiązkowe lekcje religii dla wszystkich uczniów, oraz bonus z kuratorium dla szkóół, których absolwenci wybiorą seminarium.
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
I co, dziecko obecnie służy prawdzie jako wierzący Kościoła Chrystusowego, czy służy w walce z Kościołem i kłamie jak mamusia, np. takie kłamstwa: perfidia, tworzyć problem, zła interpretacja? Jeśli ta druga służba, to znaczy że wcale nie wyrosło z Halloween, tylko pogrążyło się idąc dalej drogą której początkiem są takie niby-niewinne zabawy.
9 miesięcy temu / @klik
 
moje dziecko wyrosło już z Halloween ,dla niego była to tylko zabawa i zbieranie słodyczy ,bo nikt mu nie podpowiadał jak wy złej interpretacji ,to perfidia tworzyć problem żeby go móc zwalczać
9 miesięcy temu / ewa
 
Halloween /oswaja/ świat demonów. Dzięki takim świętom zapominamy o realnym zagrożeniu jakim jest piekło, ono jest faktem. Zaczynamy myśleć, że piekło nie takie straszne, że tam to jest ciekawie i fajnie, i są te dreszczyki emocji. Halloween uczy nas tego od dziecka. Wydaje nam się, że można ten piekielny światek podporządkować sobie, bawić się nim. Tymczasem to on bawi się nami. Nie posyłajcie tam swoich dzieci! Pamiętacie słowa: /jeśli by inni od was nie wymagali to wy od siebie wymagajcie!/.
9 miesięcy temu / magis
 
Złe porównanie. Czym innym jest świętowanie narodzin Syna Bożego który przyniósł wszystkim ludziom możliwość zbawienia, a czym innym jest świętowanie potępienia dusz. No bo niby co innego świętuje się w Halloween? 1 listopada poświęcony jest duszom w niebie, 2 listopada duszom w czyśćcu, a 30 października sataniści świętują co? No właśnie, świętują wieczne potępienie. Kościół nie może się do nich przyłączyć i oswoić piekła, gdyż nie może działać przeciwko Bogu a po myśli szatana. Katolicy to wiedzą i katolicy Halloween nigdy świętować nie będą.
9 miesięcy temu / @Anna Tomaszewi
 
To wszystko trochę się kupy nie trzyma. Bo chrześcijaństwo, a potem Kościół Katolicki bardzo chętnie przejmowało różne nie tylko pogańskie święta i adaptowało je do własnych potrzeb. Przykład? Boże Narodzenie. Według badań historycznych Jezus urodził się wiosną. Natomiast chrześcijaństwo zgrabnie przejęło pogańskie święto przesilenia zimowego, aby w tym dniu właśnie umieścić narodzenie Jezusa. Skądinąd zabieg całkiem dobry - święto pozostało a nasycono je inną treścią. Tym bardziej, że noc przesilenia zimowego niesie ze sobą nadzieję - ciemność ustępuje światłu. Ojcowie Kościoła z tamtych czasów byli jednak dużo mądrzejsi i bardziej dalekowzroczni, niż obecna większość duchowieństwa. Zamiast walczyć - umiejętnie przystosowywali zastaną rzeczywistość do swoich potrzeb. Po co demonizujecie Halloween panowie duchowni? Odnosicie tylko odwrotny skutek i się ośmieszacie! Zamiast straszyć piekłem i demonami powinniście ?oswoić? to święto. Ale chyba trochę brakuj
9 miesięcy temu / Anna Tomaszewic
 
Jestem katolikiem i obchodzę halloween
9 miesięcy temu / Ktoś
 
>Zamiast Halloween, bal Wszystkich Świętych! < Nie zgadzam się. Zamiast balu WYCISZENIE, poważna REFLEKSJA o przemijaniu i wartości ŻYCIA. Rodzinna modlitwa za wstawiennictwem Świętych do Pana Boga o wsparcie naszego ziemskiego pielgrzymowania. Ten >Bal< , >korony< w święto Trzech Króli , >Misie< z Pismem ŚW. w plecaku , >Cecyliady< to pomysły modernistów. Dobrymi intencjami wybrukowane jest piekło.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Ja się nigdy w tą szatanska zabawę nie bawiłam nie bawię! Zawsze wiedziałam że w tym coś nie tak jest. W latach 90 w szkole chodziliśmy na cmentarz o halloween nikomu na myśl nie przyszło.
ponad 1 rok temu / Ona
 
"Wierzącemu katolikowi nie trzeba przypominać, że Halloween to nie jedynie psikusy, przebieranki, zabawy i dreszczyk emocji." Chyba jednak trzeba i często jest się wyśmianym i wykpionym, przekonałem się na własnej skórze. Ignorancja to straszna choroba.
ponad 1 rok temu / Paw11
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.