Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Czy katolik może obchodzić halloween?


Halloween to obce święto zatruwające psychikę i ducha. To święto niepolskie, pogańskie i głęboko nam obce. Wciąganie w tę głupią modę dzieci woła o pomstę do nieba! Oprócz tych niebezpiecznych zabaw istniał w Polsce fatalny, komunistyczny zwyczaj nazywania 1 listopada „Świętem zmarłych". To absurd! - powiedział ks. prałat Roman Kneblewski w rozmowie z portalem PCh24.pl przypominając o pięknie katolickiego wspominania tych, którzy od nas odeszli.

 

 


DATA: 2018-10-25 11:50:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dzieci nie patrzą na Halloween jako na święto, złe, one patrzą na słodycze które mogą zebrać i się tym wspólnie cieszyć, dzielić...
2 miesiące temu / Nik
 
Halloween to święto kultury anglosaskiej, która przepoczwarzyła się w kulturę protestancko-biznesową, czyli de facto antychrześcijańską i antykatolicką. Jest nam narzucane przez przedstawicieli owej kultury protestancko-biznesowej, by odciągnąć nas od wiary i jeszcze na tym zarobić naszym kosztem. Zawsze najpierw manipuluje się dziećmi, docierając do ich serc spragnionych bajkowego świata. Podobnie jak w grach komputerowych, gdzie każe się dzieciom obcować i oswajać ze śmiercią, poprzez zabijanie złych wg zasady, że skoro ktoś zginął, to widocznie na to sobie zasłużył...
ponad 2 lata temu / hmm
 
Myślę, że halloween w 90% obchodza tylko dzieci traktujac je jako zabawe. Jednak to durne swieto, nie ma co sobie dworować ze śmierci.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Halloween czyli Dziady to bardzo polskie swieto. Prosze ksiedza- zapraszam do odwiedzenia podstawowki. Przyda sie powtorka z historii.
ponad 3 lata temu / Freiherr
 
100 milionow mieszkańców USa to katoliy. Nie bawią się w Haloowen ?
ponad 3 lata temu / nix
 
Nie będę polemizował z tym, czy katolik może obchodzić Halloween - bo tu sprawa jest jasna - nie może, jeśli chce się trzymać Biblii (albo raczej - nie powinien, bo w końcu jest wolnym człowiekiem i może robić co chce) Nie zgodzę się jednak z drugą częścią retoryki ks. Kneblewskiego - jakoby, z powodu tego, iż nie jest to święto katolickie, to nie powinno być obchodzone oraz odnośnie tego, że jakoby niszczyło psychikę. To jest totalna bzdura. Żyjemy w wolnym państwie(przynajmniej na tyle, na ile się da pod batem UE) i każdy może obchodzić co chce. Gdybym organizował czarną mszę w swoim domu i zapraszał na nią znajomych, to też nikomu nic do tego i nikt nie ma prawa mi tego zabraniać. Halloween to tania rozrywka, propagandowa, ale nie bardziej niż każde inne katolickie czy jakiekolwiek religijne święto. Rozumiem sprzeciw księdza odnośnie obchodzenia tego święta przez katolików, ale już krytykowania go jako całości - tego nie popieram.
ponad 3 lata temu / Libertarianin
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 86 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.