DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Zagrożenie Halloween. RAPORT PCh24.pl

Zagrożenie Halloween. RAPORT PCh24.pl
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wierzącemu katolikowi nie trzeba przypominać, że Halloween to nie jedynie psikusy, przebieranki, zabawy i dreszczyk emocji. To mroczne okultystyczne święto, którego celebrowanie realnie zagraża zarówno naszej duszy, jak i ciału. O niebezpieczeństwach z niego wypływających wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu. Zapraszamy do lektury.

 

Aby przeczytać tekst należy kliknąć w tytuł wybranego artykułu.

 

Egzorcysta ostrzega: Halloween to gra na boisku diabła
Niebezpieczeństwo związane z Halloween jest takie, że gloryfikuje ono zło. Sądzę, że jest to jedna z pułapek diabła, by zwabić ludzi w mrok i grzech. Nie widzę nic złego w tym, gdy dziecko przebiera się za księżniczkę czy kowboja i chodzi po domach z formułką „cukierek lub psikus”. Dopiero wtedy, kiedy skupiamy się na demonach, duchach, wampirach itp. przekraczamy granicę, wchodząc na boisko diabła - mówi egzorcusta, ksiądz Vincent Lampert. 
  

Pakt z diabłem na dobrą zabawę. Tak kończy się uleganie modzie Halloween

Mimo przestróg znaleźli się tacy, którzy uznali, że zorganizowanie dla dzieci imprezy z okazji Halloween, to dobry pomysł. By było jeszcze bardziej „swojsko”, organizatorzy „zabawy” podsunęli dzieciom cyrograf. Tak milusińscy za dobrą zabawę oddali diabłu dusze. 

  

Halloween niewinną zabawą? Diabeł nie żartuje! – egzorcyści ostrzegają przed opętaniami dzieci

„Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt czy profanować cmentarzy bądź Najświętszego Sakramentu. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne” – przestrzegają duchowni. 

  

Diabeł nie jest głupi i robi wszystko, aby ukrywać swoją aktywność
U większości dzieci rodzice po Halloween nie zauważą żadnych niepokojących symptomów, które mogłyby świadczyć, że nastąpiła jakaś szkoda w ich życiu duchowym lub psychice. To jest celem złego ducha: doprowadzić do sytuacji, w której rodzic straci czujność względem obowiązku ochrony duszy własnego dziecka. W końcu przyjdzie moment, w którym szatan zmusi młodego człowieka do odrzucenia Boga, wyrzeczenia się Go – mówi w rozmowie z PCh24 ks. Sławomir Kostrzewa, kapłan Archidiecezji Poznańskiej, kulturoznawca. Jak zauważa, zagrożenia dotyczą także ludzi dorosłych. Dlatego też należy walczyć z nowym „zwyczajem”, a wezwanie do walki dotyczy również Polaków żyjących na emigracji.

  

Dziady – niebezpieczne słowiańskie Halloween
Na przełomie października i listopada rodzimowiercy, neopoganie kultywujący dawne wierzenia Słowian, celebrują obrzędy Dziadów. Zbierają się wówczas w wyznaczonych miejscach i przyzywają duchy zmarłych. Rytuały te, które w Kościele katolickim obciążone są grzechem śmiertelnym, odprawia się również na Białorusi, gdzie obecnie trwają zabiegi, aby ustanowić je świętem państwowym.

  

Co z tym halloween?

Zamiast Halloween, bal Wszystkich Świętych! Pielęgnujmy u dzieci katolickie wychowanie! 

  

Rozmowa z egzorcystą. Halloween - przejaw bałwochwalstwa i utraty wiary

Mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch cywilizacji: życia i śmierci. Druga z nich przejawia się między innymi tym, że kiedy my, chrześcijanie świętujemy narodziny dla Nieba wszystkich świętych i błogosławionych, cywilizacja śmierci każe spoglądać w groby i przebierać się za wampiry i diabły – mówi ksiądz Maciej Chmielewski, egzorcysta diecezji bydgoskiej. 

  

8 argumentów przeciwko Halooween

Ciągle słyszysz od znajomych, że Halloween to tylko niewinna zabawa? Jak przekonać ich, że jest całkowicie inaczej? Jakich argumentów użyć by uchronić ich przez zagrożeniami? 

  

Była satanistka o Halloween: „to święto czcicieli szatana”

Kilka słów prawdy od osoby znającej problem od środka.  

  

Czy katolik może obchodzić Halloween?

Oczywiście, że nie! Ale dlaczego? Nie wiesz? Sprawdź! 

  

Halloween. Kiedy diabeł się cieszy

Brak wiary i zrozumienia spraw ostatecznych powoduje u wielu ucieczkę w świat fikcji Halloween. Współczesny człowiek, nie mogąc sobie poradzić z własnym przemijaniem, nie mając silnego oparcia w Słowie Bożym, ucieka się do nowych zastępczych form wiary w nieśmiertelność. 

  

Strzeżcie dzieci przed pogańskim Halloween

Jak uchronić namłodszych przed nową modą, sprzedawaną im jak coś bardzo atrakcyjnego? 

  

Kościół i papieże nie mają wątpliwości. Halloween trzeba zakazać – to zło, rośnie liczba opętanych dzieci!

Związek pomiędzy Halloween a opętaniami jest oczywisty. Oto dlaczego należy zakazać tego „święta”!

  

Halloween. Neopoganizm czy niewinna zabawa?

Znaczna część dzieci i ich rodziców nadal uważa, że uczestnictwo katolika w Halloween jest całkowicie bezpieczne. Czy to prawda? 

  

Halloween. Igranie z diabłem

„A świętujcie sobie, Państwo! Bawcie się duchami, wampirami, bawcie się z diabłem, a owoce wkrótce zaczniecie zbierać. Najpierw w postaci wizyt u psychiatry, czy to we własnej sprawie, czy w sprawie własnych dzieci, a potem skończyć możecie u egzorcystów. Kolejki do nich rosną i nie są to wymysły, ale fakty!” – mówił redaktor „Polonia Christiana” Jerzy Wolak.

  

Święci pańscy a protestancka nienawiść

Zakaz kultu świętych, a w konsekwencji zaprzestanie modlitwy za zmarłych. Ile wspólnego ma protestantyzm z Halloween?  

  

Największy na świecie dar reformacji

Marcin Luter swoje tezy przybił na drzwiach kościoła w Wittemberdze 31 października, w Halloween. Przypadek? 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać należy kliknąć TUTAJ.

   

   


DATA: 2019-10-31 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy widzisz dynie z otworami....to wiedz, ze coś sie dzieje haha.
3 miesiące temu / DyniowyKacap
 
Hallowenn - jest grzechem idolatrii i elementem ruchu New Age promującym nową postawę duchową opartą na,okultyzmie,psychotechnikach,radykalnych dewiacjach wszelkiej maści.Jest on mocno osadzony w spirytzmie którego celem jest nawiązanie relacji z duchami; do praktyk okultystycznych należą m.in:magia,astrologia,alchemia,itd. New Age jest szkodliwy gdyż nie leży w Bożym porządku rzeczy.Panteistyczne credo ruchu oferuje bogaty wachlarz wtajemniczeń ezoteryczno-spirytystycznych. Doktryna ruchu przywołuje do pomocy siły demoniczne; można się tu spotkac się z takimi zagadnieniami jak: podróże astralne,jasnowidztwo,bilokacja,czarnoksięstwo,obcowanie z potęgami magicznymi,proponowany jest szeroki zestaw praktyk. Konspiracja powyższa posiada wielorakiego rodzaju węzły oddziaływania i zniewalania demonicznego. Tu nie ma żartów gdyż demon żarów nie honoruje, a cena tej "zabawy" jest tragiczna o czym zaświadczają egzorcyści ostrzegając by w to nie wchodzic!
3 miesiące temu / t
 
Ja proponuję, aby promować katolicki sposób obchodzenia Halloween, Sylwestra, karnawału i innych tradycji, które często wykorzystuje diabeł do promowania zła. W ogóle żyjemy w czasach odchodzenia od jakichkolwiek religijnych tradycji i obchodów, zastępując je albo pustką, albo całkowicie świeckimi zwyczajami. Chciałbym widzieć powrót do katolickiego kalendarza świąt i obchodów, nie ograniczonych tylko do Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Co do Halloween, proponuję przede wszystkim przywrócić liturgiczny i postny charakter Wigilii WW. Świętych, która została zniesiona w poł. XX w. Tradycyjnie obowiązywał post ścisły, tak jak w Wigilię Bożego Narodzenia. Po drugie wieczorem i w nocy w kościołach mogłyby odbywać się liturgie ze święta - I Nieszpory oraz Jutrznia z 3 Nokturnami uroczystości WW. Świętych, do tego np. procesje itp. ze śpiewem litanii do Ww. Świętych. A w domach np. uroczysta wieczerza - jak w Wigilię Bożego Narodzenia. Żeby rzeczywiście świętować ten czas.
3 miesiące temu / Albertus
 
@Kasia Pełna zgoda że Kościół powinien z całą stanowczością piętnować przede wszystkim "swoje" grzechy. Ale czy wobec tego ma milczeć w innych sprawach? Czy jeden czy drugi pożądny ksiądz egzorcysta nie może podzielić się swą wiedzą nt. działania demonów w której to wiedzy jest praktykiem i specjalistą? Nie można wszystkiego sprowadzać do pedofili. Nie wiem jak w PL ale w US badania pokazały że 2% przypadków tej ohydy sprawcami są duchowni a 60% członkowie najbliższej rodziny skrzywdzonego dziecka. Czy czołobitna, głośno-medialna postawa KK nie utwierdzi ludzi w fałszywym przekonaniu że pedofilia to problem przede wszystkim Kościoła? Sprawa jest bardzo trudna dlatego absolutnie nie uważam się za mądrego w tym temacie, ale pewne fakty, nie jedynie medialne "niusy", dają do myślenia. Czy wobec tego że marginalna liczba kapłanów nadużywa swojego stanowiska, Kościół przestaje być w całości wiarygodny?
3 miesiące temu / ProBro
 
@wmn zgadzam się z tobą. Polski księża pokrzyczą, podróżą, poczują się lepiej, że walczą o owieczki. I tyle. A katolicy nadal będą musieli oczami świecić za biskupów ukrywających peepiskopatów,episkopat, który - za przeproszeniem - nie ma jaj by podjąć kroki oczyszczające swoje środowisko z osób niegodnych noszenia sutanny. Ale kilka dzieci nie przenoszę się, że czarownice i mumie więc jest super! PS. Halloween nie obchodzę. Wolę nasz zwyczaj zadumy nad śmiercią, niż wyśmiewanie jej. Ale postawa polskiego Kościoła wobec tego przy milczącej postawie wobec wielu innych problemów jest żałosna.
3 miesiące temu / Kaska
 
Oczywiście, zrozumiałe i jasne że są słudzy szatana, choćby nieświadomi tej służby, są też słudzy Boga. Dlatego jest świętowanie Halloween i jest świętowanie Holy Wins. Świętowanie Halloween za wydumany i zastępczy problem uważają ludzie nieroztropni, lecz puszący się urojonym rozsądkiem. Zadaniem Kościoła jest między innymi uświadamianie tego rodzaju ludzi, a przynajmniej próbowanie uświadomienia ich. Przynajmniej będziemy mieli czyste sumienie gdy nie popełnimy grzechu zaniedbania.
3 miesiące temu / @wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.