DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Synodalność to nowa forma klerykalizmu, którą wymyślił Bergoglio i jego koledzy: przecież to właśnie na tym polega, że zamknięty krąg kieruje Kościołem. Po co jeszcze Duch Święty?
ponad 1 rok temu / Pastor aeternus
 
To różdżka złego czarownika z Władcy Pierścieni
ponad 1 rok temu / 2e1
 
Czy propagowany "model" synodalnosci w kierowaniu Kościołem,na podobieństwo Kościołów - Cerkwii Prawosławnych,zmierza do pozbawienia Papieza Piotra, Błogosławieństwa Chrystusa, na swego widzialnego zastępcę na ziemi?.Czyżby heretycki Reformator Kościoła Martin Luter, był bliski osiągnięcia, chociaż jednego założonego celu?
ponad 1 rok temu / stan
 
Kim jest ten człowiek ,że już nie trzyma w reku Krzyża ,tylko rogi .
ponad 1 rok temu / gość
 
A z jakiej frakcji ci młodzi, kto jest ich przełożonym? Bo nawet mam wrażenie, że samemu Franciszkowi wstyd to trzymać.
ponad 1 rok temu / o
 
Już doczytałem. To dar od grupy młodych uczestniczących w ceremonii inauguracyjnej synodu. Za dużo Harrego Pottera ?
ponad 1 rok temu / Lech Stanislau
 
Może ktoś z Państwa wie co za kij z gwoździem papież trzyma w dłoni na zdjęciu ? Mam trzy propozycje: a) kostur b) proca c) różdżka
ponad 1 rok temu / Lech Stanislau
 
A mnie najbardziej interesuje ten patyk przebity gwoździem, który trzyma w ręku Franciszek. Co to za znak i czego on dotyczy? Bo krzyżem to on chyba nie jest.
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Bikupi niemieccy zajmuja się homoseksualistamio, podczas gdy maja puste kościoły cha cha cha ...
ponad 1 rok temu / Hanys
 
No to tak... Hmmm... czyli nowa religia i imię jej: SYNODALNOŚĆ...
ponad 1 rok temu / ma
 
Afryka przyszłością Kościoła i być może świata. Czas Europy już mija, a być może i całej Ameryki, wliczając Łacińską.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Zabawne. Młodzi ludzie mają wpływ na to co znajdzie się w dokumentach kościoła. W takim razie proszę pójść do Biskupa i zgłosić jakiś Problem. Nie ma takiej możliwości. Przez 60 lat w kółko słyszeliśmy o jakieś hermeneutyce ciągłości. Co zaowocowało hermetycznym odizolowaniem się Biskupów. Biskupi prowadzą POWAŻNĄ POLITYKĘ a nie bawią się w >piaskownicy< z dziećmi. Ośmiesza się ten, który daje się zwieść infantylnym informacjom o >zasłuchaniu< hierarchów. Każdej polityce towarzyszy manipulacja jako środek osiągania celów w dzisiejszym świecie. A jak wiemy nowy Kościół garściami czerpie z doświadczenia świata. Nawet papież Franciszek zatrudnił specjalistów. Chcąc sprawdzić OTWARTOŚĆ KOŚCIOŁA NA MŁODYCH została skierowana prośba do Młodych aby przyłączyli się do Wniosku o przywrócenie KATECHEZY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO we Wspólnotach Tradycji podległych Biskupowi. Młodzi się przerazili i trzeźwo skomentowali: Będziemy WYKOPANI. Nie DA RADY. Samo życie.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Listy abpa Vigano były przejawem interwencji Ducha Świętego. Gdyby nie one, prawdopodobnie ustępstwa biskupów na rzecz homoseksualistów poszłyby dalej. Nie ma co ukrywać, ten synod pod przykrywką problemów młodzieży miał otworzyć drogę do akceptacji "orientacji homoseksualnej" przez Kościół. I to, dzięki wystąpieniom abpa Vigano, nie w pełni się udało, chociaż i tak "postęp" w tej kwestii jest widoczny. Synod najwyraźniej załatwić miał również różne inne sprawy, niekoniecznie takie, które obchodzą młodzież, np. akceptację synodalności. Jednocześnie pominął ważny postulat, płynący z kręgów młodzieżowych, żeby Kościół zaczął powracać do tradycyjnej liturgii. Pewnie pominął też inne sprawy - warto by o tym napisać oddzielny artykuł. Ostatecznie, mimo "synodalności", ostatnie słowo i tak należy do papieża i to on nadaje ostateczny kształt dokumentowi posynodalnemu. Znając poglądy Franciszka nie można być optymistą.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Nasze pytanie odnajdujące Oblubienicę i ujawniające nierządnicę, pośród biskupów i księży, mogłoby brzmieć: Jak wygląda obecnie struktura jednego, świętego, powszechnego, apostolskiego Kościoła katolickiego? "Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego każdy papież jest odpowiedzialny za organizację i funkcjonowanie Kościoła, który ma strukturę hierarchiczną, a Biskup Rzymu stoi na jego czele. Do niego należy zawsze "ostatnie słowo", on pełni rolę szefa, jest najwyższym zwierzchnikiem Kościoła Katolickiego. Namiestnik Chrystusa na Ziemi." Namiestnik to znaczy zastępca, wikariusz, a nie sukcesor (następca, czyli kolejny król, po śmierci poprzedniego czyli Chrystusa) = jak słusznie zauważył Jose Antonio Ureta w "Bilans pięciu lat pontyfikatu Franciszka. Zobacz wyjątkowy wykład!" Bardzo ważny wykład w obecnej sytuacji = wart jest zastosowania w praktyce obecnych w nim wskazówek! Niezbędna jest separacja wobec błędnych nauk papieża i biskupów, którzy nie chcą hierarchii!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.