DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Kto wstydzi się swojej ideologii? „Ich prawdziwe cele” i cenzura You Tube (OPINIA)

Kto wstydzi się swojej ideologii? „Ich prawdziwe cele” i cenzura You Tube (OPINIA)
Kadr z filmu „Ich prawdziwe cele”. Fot. PCh24.pl

Wolność słowa nie jest absolutna. Nie obejmuje chociażby bluźnierstw, a także wulgarności, obelg, oszczerstw, nawoływania do zła – zbrodni, przestępstw, wreszcie demoralizacji. Cenzurze zastosowanej przez You Tube wobec filmu „Ich prawdziwe cele” sprzeciwiamy się jednak właśnie w ramach tej wolności – w imię obrony prawdy i dobra.

  

Chociaż mowa o firmie prywatnej, która ma prawo ustanowić własny regulamin i wymagać od użytkowników jego przestrzegania, to gra toczy się o stawkę znacznie przekraczającą sferę swobody gospodarczej. Globalny gracz na rynku mediów opowiedział się bowiem czynnie po stronie konkretnej siły uczestniczącej w cywilizacyjnej wojnie. Siły, która pod hasłami tolerancji i równości zwalcza normalność: rodzinę i tradycyjne społeczeństwo. Drwi z wartości, które ukształtowały zachodnią cywilizację.

 

Cenzurowanie przez quasi-monopolistów dokumentu obnażającego istotę i realne oblicze ideologii LGBT oraz innych „politycznie niepoprawnych” materiałów albo też całych kanałów na tej platformie, jest aktem rewolucyjnym. You Tube nie zdjął nakręconego przez portal PCh24.pl filmu z powodu – na przykład – zachęcania do agresji wobec homoseksualistów, obrażania ich czy ośmieszania. W filmie przemówili bowiem, poprzez sceny z demonstracji, cytaty z wypowiedzi i transparentów, sami uczestnicy tęczowej międzynarodówki. Autorzy tylko oddali im głos, komentując cele i założenia lewicowych ideologów, którzy ludzi dotkniętych homoseksualną przypadłością uznali za odpowiednich kandydatów do przejęcia roli „zastępczego proletariatu” w kolejnym etapie globalnej rewolucji przeciwko Bożemu porządkowi.

 

Mówi się czasem, że tak zwana aborcja jest jedynym biznesem na świecie, który nie chce pokazywać tego, co sprzedaje. To nie jest do końca trafna uwaga. Wspierany na różne sposoby przez wielkie korporacje i wpływowych „filantropów” ruch LGBT oraz jego stronnicy także nie chcą, by zaprezentować ludziom, jakimi treściami raczy dzieci i młodzież na szkolnych warsztatach; jak wyglądają tzw. marsze równości w krajach, gdzie opacznie rozumiany postęp posunął się dalej niż w środkowej i wschodniej Europie; co w praktyce niosą za sobą standardy edukacji seksualnej promowane przez Światową Organizację Zdrowia oraz inne międzynarodowe gremia.

 

Obraz „Ich prawdziwe cele” zniknął z You Tube, lecz pozostał w internecie. Można by rzec – nie ma problemu, skoro wciąż dostępny jest poprzez platformę VOD portalu PCh24.pl. Jednak rzecz nie tylko w tak zwanych zasięgach, czyli możliwości docierania do większej liczy wodzów. Chodzi także o fundamentalny sprzeciw wobec narzucania tylko jednej, w dodatku absurdalnej i de facto antyludzkiej ideologii. Musimy zwrócić uwagę rządzącym, że jeśli nie powstrzymają na polskim gruncie totalitarnych zapędów tęczowej międzynarodówki, ich deklaracje o obronie rodziny i chrześcijańskich wartości okażą się niewiele warte.

 

Zdjęcie filmu pt. „Ich prawdziwe cele” nie jest oczywiście ewenementem w polityce platformy. Przed rokiem zablokowała ona jeden z odcinków programu „Wierzę" Pawła Lisickiego i Marka Miśki, poświęcony nauce Kościoła o homoseksualizmie. Według You Tube, materiał „szerzył mowę nienawiści”. Niejednokrotnie serwis nakładał cenzurę na kanał telewizji wRealu24.pl. Wyciął również zamieszczoną przez Radio Maryja wypowiedź arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o ideologii LGBT a także materiały Fundacji Życie i Rodzina, znanej z walki o powszechne prawo do życia oraz ze sprzeciwu wobec propagowania ideologii genderowej.

 

YT uważnie przygląda się również wszelkim krytycznym wobec oficjalnej wersji opiniom na temat pandemii koronawirusa oraz kwestii reżimu sanitarnego.

 

W walce o „jedynie słuszną” wizję świata platforma nie tylko blokuje filmy i kanały. Zaniża także statystyki oglądalności „niepoprawnych politycznie” kanałów, zdejmuje monetyzację, czyli pozbawia popularnych nadawców możliwości czerpania zysków z reklam, co na polskim gruncie dotknęło między innymi kanał „Najwyższego Czasu”.

 

Wolność słowa nie jest absolutna. Nie obejmuje chociażby bluźnierstw, szyderstwa z Pana Boga, świętych i prawdziwej religii, a także wulgarności, obelg, oszczerstw, nawoływania do zła – zbrodni, przestępstw, demoralizacji. Cenzurze zastosowanej przez You Tube wobec filmu „Ich prawdziwe cele” sprzeciwiamy się w imię obrony prawdy i dobra, które powinny kształtować nasze życie osobiste i społeczne. W imię moralnego zdrowia przyszłych pokoleń.

 

 

Roman Motoła

 

 

 Obejrzyj film "Ich prawdziwe cele"

 

 

Serwis YouTube od dłuższego czasu daje się poznać jako internetowa awangarda poprawności politycznej. Nie toleruje treści polemizujących z lewicową wizją świata. Tym razem obiektem cenzorskiej interwencji stał się film produkcji PCh24.pl pt. „Ich prawdziwe cele”. To kolejny już taki przypadek, dlatego portal Protestuj.pl wystosował petycję do administratorów polskiego YouTube’a, w której domaga się przestrzegania prawa. Dołącz do protestu i wesprzyj batalię o wolność słowa!

 

 ZAPROTESTUJ PRZECIW CENZURZE YOU TUBE

 

 

 

 

 


DATA: 2020-07-04 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jak zrobimy film o tym,że miejsce Żydów jest w obozach koncentracyjnych, a ty to usunie, to też to będzie jakś cenzura? Ludzie poprostu nie można szerzyć nienawiści i takich bzdur. Jaka rewolucja? Każda zmiana to jest od razu rewolucja? rewolucja
1 miesiąc temu / kd
 
Paradoks. Ludzie którzy używają naprawdę strasznego języka atakują drugą stronę sporu za używanie właśnie niewłaściwego języka. O ile na zachodzie wszyscy już przeszli tą rewolucję kulturalna to u nas wciąż jest wrażliwość na taki język. A jednocześnie bardzo często nie ma żadnego sprzeciwu wobec tych rewolucji?.
1 miesiąc temu / sw
 
Film jest nadal yt.
1 miesiąc temu / ozi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.