DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Właśnie wracam z Nabożeństwa 1 Sobot M-ca z Siekierek gdzie Warszawiacy nie posłuchali Maryi, zamiast za różańce chwycili za broń. Zamiast kolejnego cudu nad Wisłą Niemcy zrównali Warszawę z Ziemią. Czemu o tym nikt nie mówi?
9 dni temu / Rycerka
 
to było zbiorowe samobójstwo i nic tego nie zmieni... do piachu poszedł kwiat młodzieży: przyszłych lekarzy, inżynierów, nauczycieli... a może emigracyjnym decydentóm powstania o to wlśnie chodziło? o wyniszczenie
ponad 1 rok temu / tomaton
 
@ Poprawność Deus escreve direito por linhas tortas.\\ Prz 8:22-31 \\ 22. IHWH stworzył mnie na początku drogi swojej 23. Od wieków jestem ustanowiona, od początku, od początków ziemi. 24. Gdy nie było oceanów zostałam powita, gdy nie było źródeł obfitujących w wody 25. Zanim góry zostały osadzone, przed wzgórzami zostałam powita 26. Gdy jeszcze nie stworzył ziemi i pól i początku pyłu świata 27. Gdy podpierał On niebiosa, tam ja byłam, gdy ustanawiał On sklepienie nad powierzchnią praoceanu,
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@Ryś A symbolicznie "mali powstańcy "? Dzieci? Też winni?
ponad 1 rok temu / Poprawność
 
Czyli Niemcy tylko spełnili wolę Boga? To za co dziś przepraszają?
ponad 1 rok temu / Poprawność
 
Komu więcej dano, od tego więcej się wymaga... Czy Matka Boża aktywnie pomagała w wojnie Francuzom, albo niemcom? Nie! Nam pomogła wygrać w roku 20 tych, którzy nie wiedzą odsyłam do książek S. Krajskiego a nasze społeczeństwo stwierdziło że ma gdzieś Boże Prawo i stało się siedzibą zła i grzechu... Poza tym według przepowiedni niemcy mają jeszcze odpokutować za swoje grzechy...
ponad 1 rok temu / Polka
 
@ Poprawność Jednak tak bywa, ze z winnymi giną i tak zwani niewinni. Czy naprawdę byli niewinni, gdy udawali, że niczego nie widzą? "Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zawaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie", Łuk. 13, 4
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@nn "Termopile wykonane po polsku", czyli z tysiąc razy większymi stratami.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@ lil Przecież już upłynęły 3 pokolenia, a tamtego praktycznie nie ma. Dodam,że przynajmniej jeden wstydził sie potem tego, że wziął w tym udział.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Czy tu napisano ze to się warszawiaków należało? W takim razie oprawcy wymierza sprawiedliwość? Czyli dobrze zrobili? Fascynująca mysl.
ponad 1 rok temu / Poprawność
 
Powstanie zostanie ocenione na zimno dopiero jak nie będzie pokolenia które tam walczyło ,teraz nie odbierajmy im poczucia sensu tych walk
ponad 1 rok temu / lil
 
Pamięć o Powstaniu Warszawskim tak,ale dumę i zrozumienia to należałoby skromnie pozostawić tym,którzy oddali życie w z góry przegranej sprawie.Smutna to duma pokonanego,że swą historię walki przedstawia w tak smutnych realiach,jakimi narzędziami chciał pokonać po zęby uzbrojonego mocarza.Państwo Polskie powstało,jak wiele innych państw europejskich po I i II wojnie światowej z woli mocarstw światowych oraz w granicach przez nie ustalonych.Jak się zauważa wszystkie były zbędne. Inne powstały bez niepotrzebnych zrywów powstańczych bezskutecznych, wyniszczających siły potencjalne narodu w jego organizmie podstawowym;młodzieży.Efekty Powstania Warszawskiego trwale zaistniały i nie ma żadnego celu dziś rozważać,gdyby nie zaistniało,ale jednak trzeba uczyć pokolenia młodych Polaków żeby zawsze miały na względzie nie dumę z walk i zrywów przegranych,lecz podejmowali przemyślane działania ku własnemu i pokoleń następujących; pożytkowi.Nie musi to być tylko wysiłek zbrojny.
ponad 2 lata temu / nn
 
Tutaj nie chodzi o gloryfikację przegranego Powstania Warszawskiego ale o pamięć, dumę i zrozumienie. W naszej historii mieliśmy wiele przegranych powstań, ale to nie znaczy że one były niepotrzebne, bezsensowne i zgubne. Czy Konfederacja Barska, Insurekcja Kościuszkowska, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe i również czyn Niepodległościowy Józefa Piłsudskiego, miały u swego zarania szanse realizacji ? Podejrzewam, że gdyby nie one, nie byłoby dzisiaj Narodu ani Państwa Polskiego. Wracając do Powstania Warszawskiego, bez względu co zrobiłaby Armia Krajowa albo nie zrobiła, nie było w tamtym czasie dobrego rozwiązania dla Polski. Czy w sytuacji zbojkotowania zarządzenia władzy okupacyjnej, do zgłoszenia się 100 000 warszawiaków do kopania umocnień, Niemcy pozostawiliby ten bojkot zarządzenia bez konsekwencji ? Był stan wojny a za to była tylko kara śmierci. Niemcy już wtedy wydali na Warszawę wyrok śmierci. Powstanie tylko przyśpieszyło jego wykonanie.
ponad 2 lata temu / Druh Ryszard
 
Kara za grzechy???Co to ma znaczyć?Przecież ci co walczyli w Powstaniu warszawskich nie byli winni różnych przestępstw przedwojennej Warszawy.Aby ponosili konsekwencje.Czyżby to miało być patrzenie katolickie Polaka na powstanie?Warszawa była jak każde miasto,gdzie są zgromadzone duże skupiska ludzi o różnym charakterze rozumienia życia i jego możliwości egzystowania.
ponad 2 lata temu / ktoś
 
Polacy są przeważnie karmieni propagandą klęski przez głosicieli haseł naiwnego patriotyzmu,oddawania życia dla sprawy z góry przegranej.Wmawiają chlubne działanie tych,którzy w haniebny sposób prowokują naród do działania nieefektywnego,bez rozeznania realiów i skutków działania.Jak widać w swej historii możemy się tylko chlubić klęskami i je gloryfikować.Może należałoby już zakończyć świętować ten rodzaj zdarzeń historycznych,które nic nie wnoszą dla przyszłości narodu Polskiego,a raczej są tylko dręczeniem sumień ludzi smutnymi wspomnieniami.Klęski zadanej samym sobie.Nawet już widać,że są okazją do czegoś innego niż uroczyste świętowanie.A rozważania co było,gdyby było inaczej nie ma najmniejszego sensu,gdyż efektów się nie zmieni oraz mówią same za siebie.Było minęło.To przecież Termopile wykonane po Polsku.
ponad 2 lata temu / nn
 
Rozważając sens Powstania trzeba by też próbować odpowiadać na pytanie "Co by było gdyby Powstanie nie wybuchło?". No bo jakieś skutki też by były. Nie bronie tez dowódców, ale też zdajmy sobie sprawę ze dzisiejszy 15-latek ma większą wiedzę o okolicznościach wybuchu niż wtedy cała KG.
ponad 2 lata temu / Mirrro
 
"Warto jednak pamiętać, że przedwojenna Warszawa była prawdziwą stolicą prostytucji i aborcji. I że kara za te grzechy była zapowiadana." - rozumiem to i jakoś "akceptuję". Ale też myślę czy Warszawa, Polska przed wojną była aż tak bardzo gorszym miastem ,państwem od innych w Europie żeby zasłużyć na taką karę. Czy pozostali to były takie świętoszki? Np. Paryż. Te tłumaczenie dla mnie to za mało. Coś jeszcze musi być.
ponad 2 lata temu / Mirrro
 
Bla bla bla... ja zwyczajnie zapalam znicze na grobach braci mojego dziadka, na grobie brata dziadka mojej żony, na grobie pradziadka, na grobach dziadków, którzy przypłacili zdrowiem Powstanie, będąc wywiezionym na roboty, do obozu... Wspomnienia, urwane w połowie zdania w czasie rodzinnych spotkań. Komentarze do spraw współczesnych (lata '80) rzucane przez pryzmat Powstania, które jako smarkacz zapamiętałem, a rozumiem dopiero teraz. Trauma trzymająca za gardło do samej śmierci dziadków - uczestników Powstania. Łatwo z perspektywy lat sądzić. Łatwo oceniać z innych miast, gdy w Warszawie po domu rodzinnym została tylko kupka gruzu zapadniętego do piwnicy. Mam gdzieś politykę i teorie strategiczne. Mam 6 grobów najbliższej rodziny do odwiedzenia...
ponad 2 lata temu / Pierre_
 
Gen.K. Sosnkowski w dn.7lipca 1944r.w instrukcji do dowódcy AK gen.Bora Komorowskiego, stwierdza zdecydowanie ,Powstanie zbrojne narodu nie byłoby usprawiedliwione.Niemcy przygotowują sie do zaciekłego oporu.Powstancy nie mieli czym walczyc ,byli bardzo mlodzi ,jak mozna ich było wysyłac na wojnę?
ponad 2 lata temu / gosc
 
Cześć i chwała bohaterom!
ponad 2 lata temu / Agpa
 
Straszna tragedia spowodowana głupotą dowództwa AK, która skutkowała wymordowaniem 200 000 cywilnych mieszkańców, śmiercią w walce ok. 30 000 powstańców i całkowitym zniszczeniem Warszawy z jej zabytkami. Nie dajmy się okłamywać, że to chwalebne bohaterstwo. Na ile jeszcze "powstań" nas namówią? Decyzję o wybuchu powstania Bór Komorowski podjął wbrew wyraźnemu zakazowi powstania wydanego przez naczelnego wodza Kazimierza Sosnowskiego, a generał Anders chciał go za tą decyzję rozstrzelać. W czasie tajnych rokowań z dowództwem niemieckim Komorowski uzasadniał tą decyzję argumentem, że chce przyjąć bolszewików w Warszawie jako gospodarz! Bór Komorowski liczył na głupotę Stalina,który pomoże mu wypędzić Niemców a on jako "zwycięzca" będzie witał wojska radzieckie i przejmie rządy w Warszawie. Stalin przejrzał tą grę i nie pomógł powstaniu.Zginęło 200 000 mieszkańców Warszawy (więcej niż ofiar bomb atomowych w Hiroszimie i Nagasaki) ok. 30 000 powstańców.Na rozkaz H
ponad 2 lata temu / Andrzej Kamiński
 
Monarchista- ty sie lepiej nie zajmuj dziecmi tamtych czasow , ktore w tym swoim mlodym wieku mialy wiecej oleju w glowie jak w dzisiejszych czasach dorosli, nawet jesli zlozyli ofiare zycia. Zajmij sie lepiej wspolczesnymi dziecmi , ktore w dzisiejszych czasach sa wciagniete w ,,powstanie antycywilizacyjne" i przerabiani przez zboczencow na zboczencow, na debili. Ofiary z dzieci w tamtych czasach to tylko mala czastka , ofiary dzieci w dzisiejszych czasach ,wykanczane przez roznych ideologow, narkotyki, otepienie owsiaka, alkohol , seks, muzyke snobizm artystyczny to miliony dzieci.
ponad 2 lata temu / adam
 
PK - nie swietujesz porazki, tylko czcisz tych ktorzy polegli, symbol.
ponad 2 lata temu / adam
 
Posyłanie dzieci na pewną śmierć - hańba prowokatorom! Desperacja warszawska, bezmyślna rzeź i głupota - a dzisiaj insurekcyjni propagandziści i ich romantyczny 'patriotyzm', czyli Polska w sercu, ale nie w głowie.
ponad 2 lata temu / Monarchista
 
Dobry artykuł.Powiem tak, cześć i chwała bohaterom - tym ktorzy ginęli w bardzo nierównej walce często nawet bez broni/amunicji . Ale NAJWYŻSZY WYMIAR KARY DLA DECYDENTÓW TEGO BEZSENSOWNEGO ROZLEWU KRWI.Zdradziecki rząd emigracyjny politycy jak Beck którzy wpakowali nas w horror II WOJNY światowej już na CZWARTY DZIEŃ zdezerterowali!!! Bo warto pamiętać że Bek i spółka dzialali po linii nie polskiej ale MASONSKIEJ
ponad 2 lata temu / Jan
 
Gratuluję syntezy. Podzielam opinię.
ponad 2 lata temu / Senator
 
Dzis wielu emerytów żyje z nędznych świadczeń.Nawet w wysokości 980 zł miesięczne mimo 30 lat pracy (rocznik 1945). Powiem wam że nie myśli o Powstaniu Warszawskim ale jak przetrwać miesiąc po opłaceniu leków, opłat, czynszu itd. Taka jest prawda.
ponad 2 lata temu / kosmos
 
Jak by nie patrzeć, świętować porażkę to trochę nie na miejscu u państwa i narodu, który ma jakieś aspiracje. Ja flagi nie wywieszam. W ogóle to życzyłbym sobie wywieszać i świętować na imieniny czyli NMP, Wojciecha i Stanisława, bo Chocim itp. to były już tak dawno, że nie czujemy przełożenia na dzisiaj. Co innego Patroni.
ponad 2 lata temu / PK
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.