DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Cały świat się dowie, że Polacy mordowali Żydów. "Ida" z Oscarem

Data publikacji: 2015-02-23 14:00
Data aktualizacji: 2015-02-23 15:34:00
Cały świat się dowie, że Polacy mordowali Żydów. "Ida" z Oscarem
REUTERS / FORUM

Oto triumf polityki kulturalnej III RP. Film w którym Polacy mordują Żydów, a komuniści usprawiedliwiają tym swą nienawiść do Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych został przez amerykańską Akademię Filmową włączony do grona najlepszych filmów świata.


„Ida” była nominowana do Oscara w dwóch kategoriach – za zdjęcia i za najlepszy film nieanglojęzyczny. Statuetkę przyznano w tej drugiej kategorii. Film Pawła Pawlikowskiego pokonał m.in. antyputinowskiego „Lewiatana” rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa.  


Film „Ida” początkowo nie wywołał w Polsce poruszenia – obejrzało go zaledwie sto tysięcy osób. Dopiero gdy zaczął być chwalony za granicą polscy eksperci z dziedziny kinematografii przyznawali, że jest to „arcydzieło sztuki filmowej”. Obraz Pawlikowskiego opowiada historię Heleny Wolińskiej – stalinowskiej sędzi żydowskiego pochodzenia, skazującej polskich bohaterów na karę śmierci. Na ekranie towarzyszy jej tytułowa Ida – jej siostrzenica – nowicjuszka jednego z zakonów, która dopiero od ciotki dowiaduje się o swym pochodzeniu.


Historia opiera się o mord dokonany przez Polaków na dziecku Wolińskiej – ma on usprawiedliwiać jej późniejszą nienawiść do chrześcijan znad Wisły.


Gdy „Ida” została nominowana do Oscara, Reduta Dobrego Imienia zwróciła się z apelem do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – a więc instytucji dotującej film. Sygnatariusze prosili o dopisanie do filmu prawdy historycznej o relacjach Polaków i Żydów w trakcie wojny. PISF apel zbagatelizował.


W promocję filmu zaangażowała się też premier Ewa Kopacz. - Gorąco kibicuję naszym twórcom. Jesteśmy z Was wszyscy bardzo dumni. Stworzyliście mądre i przejmujące kino - mówiła szefowa rządu w specjalnym filmie przygotowanym przez kancelarię premiera z okazji ceremonii rozdania Oscarów.

- Budzący zachwyt polskich salonów film „Ida” to nic innego jak wyjątkowo wredna opowiastka usprawiedliwiająca komunistyczną zbrodniarkę. Jakie wrażenie odniesie światowa societa kulturalno-polityczna, zobaczywszy ów obraz? Że Polacy to żądna żydowskiej krwi i kasy dzicz, która sama zasłużyła sobie na wszystkie cierpienia, zadane jej po wojnie przez czerwonych katów – pisał Krzysztof Gędłek w recenzji filmu do której przeczytania zachęcamy.


- Choć wizja Oscara dla „Idy” ekscytuje elity postkolonialnej III RP – musimy stanowczo zaprotestować i powiedzieć głośno: nie chcemy tego Oscara! Cena, jaką przyszłoby nam za niego zapłacić byłaby bowiem obłędnie wysoka – pisaliśmy przed rozdaniem nagród Akademii Filmowej w tekście zatytułowanym „Nie chcemy tego Oscara”.


 

kra 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Sławomir
Polską nie rządzą Polacy a szpicle, agenci rosyjscy, niemieccy, izraelscy i banderowscy. Więc nie ma co się dziwić temu bagnu...
anna
Film ciekawy.Ukazuje niewygodną prawdę.Niestety ale za czasów wojny Polacy nie byli świętymi, i dopuścili się wielu haniebnych czynów. Masowo i regularnie donosili na siebie nawzajem,łupili Żydów, a nawet posuwali się do potwornych zbrodni żeby zagarnąć ich majątki.Było też wielu Polaków którzy pomagali Żydom,nawet pod groźbą utraty życia. Nie wolno również zapominać o roli jaką Żydzi odegrali w holokauście, jak kolaborowali z Niemcami, wysyłali własnych braci i siostry do Auschwitz, również mordowali żeby zagarnąć majątki.Wystarczy poczytać jak funkcjonowało żydowskie getto,a włosy stają dęba na głowie.O tym Żydzi wolą nie wspominać, a tym bardziej że przyczynili się do eksterminacji milionów swoich rodaków.
franciszek
Poczytajcie sobie książkę Ewy Kurek - Stosunki polsko-żydowskie w latach 1939-1945. Uratowana przez Polskie zakonnice Żydówka na jej obiekcje o odkrytych prawdach i faktach z tego okresu powiedziała: "- Pisz o tym, co wykryłaś. Gdyby holokaust dotyczył ratowania Polaków przez Żydów, żaden Polak by się nie ostał". Na początku zakładania obozów koncentracyjnych 9 z 10-u uwięzionych to byli Polacy. W Knesecie w latach 50-tych uchwalili prawo pozwalające na poświęcenie najsłabszych Żydów dla przetrwania narodu i ratowania silniejszych. Pismaki piszcie prawdę !
sinba
Wracam do wątku IDY po obejrzeniu polskiego filmu BOGOWIE. Jak tu nie traktować poważnie nagrody OSKARA i ten cały cyrk wokół nich????? Mamy tu oto 2 polskie filmy. Pierwszy antypolski - mówię to z całą świadomością - drugi o sławnym polskim kardiochirurgu. IDA: dźwięk beznadziejnie nagrany, dłużyzny,napięcie jak na gzybobraniu, fabuła wyssana z palca, scenasiusz zmieścił się pewnie w zeszycie 16 kartkowym. film BOGOWIE- akcja trzyma widza w napięciu az do końca, pełno wzruszających scen, bardzo dobre zdjęcia, film oparty na faktach; sceny krótkie , zwięzłe i na temat, równiez przedstawiony obraz polski ale Polacy są w nim Polakmi - oddani sprawie, z poświęceniem, pracujący ponad swoje mozliwości fizyczne, za innego człowieka kładący na szalę karierę i życie prywatne. Polecam porównanie tych dwóch filmów!!!! Obejrzyjcie najpierw IDĘ ( do tych którzy jeszcze nie widzieli ) bo w odwrotnej kolejności nie przebrniecie przez nią. JA przyznaję oskara BOGOM.
Joanna K.
Ta IDA to prawdziwa GNIDA.
Bella
Z ciekawości obejrzałam . Beznadziejny film . Oscara dałabym za film ,, Miasto 44" , gdzie jest ciekawa i wartka akcja , prawda . ,,Ida" to nuda i kłamstwo . Wygląda jak propagandowy film z PRL-u . To polityczna nagroda , nic więcej.
lk
Szkoda, że nagradzaane sa klamstwa, obawa przed Rosją nie pozwolila pochylic sie nad filmem antyputinowskim, lepiej szkalowac Polakow,gdy nawet pani premier jest antypolska-ale sami jestesmy winni-sami wybraliśmy takie wladze- to wskazanie na pszyszłość
Mieczysław S.Kazimierzak
@Polak mały Nagrodzona została manipulacja i ta : https://www.youtube.com/watch?v=uziDkdlc0Fk
p. Marian
@veni "Autor zapomniał o wydarzeniach w Jedwabnem" co zapomniał? Że Żydzi z Jedwabnem przez 2 lata kolaborowali z Sowietami? Czy że w stodole 3X4 metry Polacy zmieścili 1600 Żydów, oblali benzyną (400 litrów) i podpalili? Czy też może zapomniał, albo nie WIEDZIAŁ, skąd Polacy mieliby wziąć 10 litrów benzyny, o 400 nawet nie wspominając? Więcej TVN i Wyborczej. To na pewno doda ci ynteligencji.
p. Marian
@maria " Naprawdę nie znają historii albo tak mają przestawione mózgi,że są obojętni na to co mówi się o Polakach gdziekolwiek. Żałosne!" Poczytaj sobie komentarze żydostwa na temat wojny i Polaków, a potem gadaj "żałosne". Kłamstwa i manipulacje. Ten film po raz kolejny wypaczy prawdę i po raz kolejny ludzie będą mówić, że "dobrze wam tak, polskie świnie! Było nie mordować biednych Żydów". To że żydostwo wiecznie kolaborowało ze wszystkimi wrogami Polaków to już nikogo nie obchodzi. Ba! przecież to jest usprawiedliwione, przez to jak biedni Żydzi traktowani w złej Polsce. Tfu!
max
Żydzi zawsze popierają tylko to co dla nich wygodne niech sami zaczną prawdę o sobie kręcić jak mordowali polaków i nie tylko.
Polak mały
Czy nie za dużo niepotrzebnego negatywnego hałasu tworzy się w Polsce wokół filmu Ida. Przecież nie obraża się tu nikogo. A Pan Michałkiewicz, chcę zaistnieć w psychozie populizmu, więc piszę trzy po trzy. Aby tylko być popularny.Jego opinia nie ma wcale znaczenia,od taka wypocina-"redaktorka". W mniemaniu niektórych ( tych którzy tu piszą)My Polacy, to tylko szlachetni rycerze bez skazy.Dlaczego inni tego nie mogą-zrozumieć. Ale jak widać, to jest podwórkowe mniemanie.Więcej umiaru oraz prawdziwie krytycznego patrzenia na rzeczywistość. Nie bójcie się tym filmem Wam waszego honoru nikt nie zaszarga.
Mieczysław S.Kazimierzak
Film IDA,czy jak proponuje Stanisław Michalkiewicz GNIDA.W relacjach nacyjnych w czasie walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem nie można zapominać,że jeszcze przed agresją w roku 1939 przyszli okupanci liczyli na brak lojalności wobec Polski mniejszości narodowych żydowskiej i ukraińskiej. Film dokumentuje jak nie tylko może być eksponowany ANTYPOLONIZM,ale i jak nie jest uwzględniany w oficjalnej polskiej polityce historycznej.W tej polityce nie uwzględnia się też ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
Misio
Przed wojną polskie społeczeństwo było nastawione antysemicko, a politycy popierali politykę Hitlera ? pisze w swojej książce ?Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali?(2013) Stefan Zgliczyński. ? Jeśli nie przepracujemy tej lekcji stosunku Polaków do polskich Żydów to nie wydoroślejemy jako społeczeństwo ? stwierdził autor Bardzo polecam przeczytanie tej ksiazki.
waldek
Niezrozumiałym dla mnie zjawiskiem jest permanentne kajanie się Polaków i przepraszanie: najpierw Niemców, obecnie Żydów za to, że nie pozwolili się wymazać z map Europy! Wkrótce trzeba będzie przepraszać sowietów i to chyba na kolanach, bo lista naszych "przewinień" jest bardzo długa! Przepraszać trzeba będzie więc za: pokonanie bolszewików i niedopuszczenie, aby komunizm zalał całą Europę w roku 1920, za miliony wywiezionych, więzionych i zamęczonych Polaków na Syberii. Za polskich oficerów pomordowanych w Katyniu i innych jeszcze nieodnalezionych miejscach na terenie komunistycznego imperium, o których daremnie usiłujemy się dowiedzieć. Przepraszać za kolejne zrywy w czasie od 1939 do 1980 roku, aby uwolnić Naród Polski od przyjaźni ze Wschodu, kiedy to nie brakowało Żydów we władzy ludowej, którzy w okresie stalinizmu mordowali patriotów polskich. Dzisiaj wini się za to tylko Stalina. To dlaczego po śmierci Hitlera był proces Norymberski?Czy na komunistyczno...
rozsądny
Typowe! Każda szmira w której szkaluje się Polaków i wybiela żydów zyska poklask wśród motłochu bez honoru. Gdzie film o Generale Fieldorfie, w którego zamordowaniu brało udział to bydlę, które stało się podstawą postaci ciotki tej całej Idy? Filmu oczywiście nie będę oglądał, bo nie przystoi to Polakowi. ale widziałem urywki. Nudno nakręcone, infantylnie, taki dawny, komuszy paszkwil na prawdziwych Polaków. Wystarczy wybrać "właściwy" temat. Wstyd
talent
Trzeba urządzić ogólnokrajową manifestację, od twórców zarządać zwrotu wszystkich pieniędzy za film z nawiązką, pomysłodawcę zamknąć na 5 lat za kłamstwo i drukować main kampf hitlera, oraz zrobić film o masakrze jaką oni przeprowadzili na Polakach, -wtedy dostaną sr. Nie wyobrażam sobie tego, aby w moim kraju za nasze pieniądze skakali nam po głowach. to jakiś koszmarny sen... Co z nas zostało?
Lucyna
Katolickie Radio Fiat w Częstochowie chwali i gratuluje Oscara. Przeczytane na ich stronie.Osobie od programów chyba pomyliło się w głowie.
maria
Obejrzałam go.Fakt-film,mija się z prawdą historyczną ale,żeby sami Polacy usprawiedliwiali to w ten sposób jak niektórzy tu w komentarzach. Naprawdę nie znają historii albo tak mają przestawione mózgi,że są obojętni na to co mówi się o Polakach gdziekolwiek. Żałosne!
Zwykły
Fabuła tego filmu to jedna gigantyczna manipulacja. Ma na celu usprawiedliwiać ludobójstwo żydowsko-sowieckiego okupanta w osobie Wolińskiej (struktury NKWD w większości stanowili żydzi - Beria był ich szefem - także żyd). Tymczasem film próbuje "usprawiedliwić" oczywisty dla świadomych Polaków absurd: Wolińska której w filmie zamordowali dziecko patologiczni przestępcy (ilu ich było w Rzeszy w tym czasie? ilu ich wysłano w mundurach do "tłumienia" Powstania w Warszawie), mści się na żołnierzach Niezłomnych pochodzących w większości ze struktur AK, czyli tych którzy wspierali jej ziomków w powstaniu żydowskim w Gettcie, uwalniali żydów w KL Warshau w Powstaniu Warszawskim czy wykonywali wyroki śmierci na szmalcownikach żydowskich. De facto film to zamach na nas Polaków, którzy coraz liczniej obchodzimy święto Żołnierzy Niezłomnych, z największą czcią doceniając bezmiar ich Tragedii (kolejna obchody już 01.03). Ta pogarda nie pójdzie w zapomnienie!
proto
Cały świat się dowie, że Polacy mordowali Żydów.???? Ale o co chodzi, że nie mamy ukrywać co się działo, czy że faktycznie nie mordowali?
werty
Przychodzi mi mail z inspirującym info, a tu takie nic. O co kruszyć kopię? Przecież trzeba być hurra optymistą i to ślepym na argumenty spoza naszej historii, aby wierzyć w to, że my, Polacy, to naród taki honorowy i bogobojny. A guzik. Wybijaliśmy żydów i trzeba umieć się z tym pogodzić. Ale u nas jest fałszywa i jednostronna prawda ciągle promowana - że żydów to tylko ratowaliśmy. I ratowaliśmy, i zabijaliśmy. Pamiętam jak kilka lat temu była nagonka na Żebrowskiego, że zagrał Hetmana Żółkiewskiego w filmie 1812. Że tam pokazywano straszne sceny z udziałem polskich wojsk. Taaak, jak się ciągle uczymy, że tylko nas bito, i nas napadano, to człowiek zaczyna wierzyć w takie brednie. Jak na nas Ruscy czy Szwedzi szli, to zawsze nas okrutnie mordowali i kaleczyli, ale jak my szliśmy na nich to kulturalnie, śpiewając pieśni religijne i z uśmiechem. Trzeba być realistą, i się nie nastraszać kiedy wychodzą na jaw niewygodne fakty. Jak my mamy czelność wymagać od ....
Tadek z Kanady
Encyklika Papieża Benedykta XIV A quo primum do Prymasa, Arcybiskupów i Biskupów Polski dotycząca tego, co jest zabronione żydom mieszkającym w tych samych miastach i okręgach, co i chrześcijanie. Ilość żydów znacznie się powiększyła w Polsce. Mianowicie pewne miejscowości, osiedla i miasta, otoczone niegdyś wspaniałymi murami (czego dowodzą obecnie ruiny), i które, jak dowiadujemy się ze starych, wciąż istniejących list i rejestrów, były zamieszkane przez dużą ilość chrześcijan, obecnie są zaniedbane i w brudnym stanie i są zamieszkane przez wielką ilość żydów i niemalże pozbawione chrześcijan. Poza tym w tymże królestwie jest pewna ilość parafii, w których ludność katolicka bardzo się zmniejszyła. Konsekwentnie dochód z tych parafii, skurczył się do tego stopnia, że zachodzi niebezpieczeństwo, iż zostaną pozbawione księży. W dodatku cały handel artykułami ogólnego użytku, jak napoje, a nawet wina, jest w rękach żydowskich. http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Encyklika-
the truth
polacy musza uczyc sie prawde ze tak samo byli Nazis jak byli niemcy, polaki nie byli lepsi od niemcow koniec z polish propaganda! polacy musza patrzec w prawde !
zu
wstyd mi kiedy czytam ten artykuł..
kroofka
Tyle krzyku o nic! Bo za oceanem nikt tego ogladal i tak nie bedzie. Na temat Oscarow bylo oczywiscie pelno, ale kto co powiedzial, kto popelnil gafe, jakie byly suknie i makijaze..przegladalam wczoraj yahoo, MSN i na temat Idy nikt nie dyskutowal. Nie ma sie co nizedrowo podniecac i nakrecac kolejnej afery..moze zamiast tego zajac sie czyms bardziej konstruktywnym..jak na przyklad lansowanie turystyki do Polski, bo jak jestem w USA przez 25 lat, to nie zdarzylo mi sie zobaczyc jednej jedynej reklamy na ten temat!
nn
pozostawie ten artykuł bez komentarza
tonx
polacy też gineli w oświęcimiu stąd ta bezsilność, filmu tego jeszcze nie widziałem i zastanawiam się czy to nie jakaś życiowa płapka
opty
"Jezeli Wolinskiej zabito dziecko,to chyba miala prawo znienawidziec mordercow,w tym przypadku Polakow."; Jeżeli Dzierżyńkiemu zbito kochankę, to chyba miał prawo znienawidzieć morderców, w tym przypadku Sowietów.......
Leo
O! Widzę że mamy płatnych funkcjonariuszy z łonetu i innych wysypisk śmieci. Idźcie precz na swoje naturalne środowisko. Za wejście na PCh24 dostali premię.
Hanka
Chyba jakiś inny film oglądałam
leaf427
Gra się toczy o 65 miliardów $ urojonych odszkodowań dla Żydów. Rząd polski już wypłaca emerytury Żydom z Izraela. Niedługo będą się masowo ewakuowali do Polski i tworzyli Judeopolonię.
Trads
A propos pana reżysera. Przypomniała mi się Ewangelia z ostatniej niedzieli. diabeł kusił Chrystusa, że da mu wszystkie królestwa tego ziemskiego padołu jeśli mu odda pokłon. Naprawdę nie chciał bym być w skórze tego pana reżysera.
Nick
Myślę, że cały świat raczej dowie się z tego filmu o tym, czym jest moralność żydowska, judaistyczna. Ten film obnaża moralność żydowską - zauważcie proszę, bohaterka ma na względzie tylko siebie i nic i nikt więcej się nie liczy. To jest typowo judaistyczna postawa - ocalić TYLKO własną skórę. To jest zapisane w prawie, więc nie ma co liczyć na jakikolwiek dialog chrześcijaństwa z judaizmem! I to pokazuje ten film - pokazuje ludziom myślącym. Bezmyślni widzą tylko wątek polski, a film jest bardziej antyżydowski niż się powierzchownie wydaje.
m.
Jezeli Wolinskiej zabito dziecko,to chyba miala prawo znienawidziec mordercow,w tym przypadku Polakow.
Uerlich von Binbingen
Świat to już wiedział jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem.
kino objazdowe
Ida, idą, idą po wasze majątki. Po to ten hałas.
veni
Autor zapomniał o wydarzeniach w Jedwabnem ...
mayah
Tego Oscara należało sie spodziewać- przecież Polacy muszą zwrócić Żydom odszkodowania za to, że mordowali ich Niemcy. Nagroda jest więc świetnym argumentem. A kiedy Żydzi wrócą nam odszkodownia za śmierć Polaków, ktorzy zginęli, ratując im życie???
kon
ja sie ciesze ze sie dowiedza
krzysztof-p
niech sobie tego oscara zabiorą do Tel Awiwu, tam będzie bezpieczny, w którymś schronie atomowym
KK
Hahhaaha, wszystko na odwrót w tym artykule.
Leo
Czas na poważną lekturę "A quo primum". Bardzo poważną lekturę dla Polaków.
J
Ileż tu historycznych abnegatów i półgłówków sepleni swe "mundrości". Jak można odwrócić obraz ofiary Polaków ratujących podczas wojny nie tylko Żydów i jeszcze te brednie jak szaleniec powtarzać. Jakim trzeba być pustakiem, by pisać, że ten oscar to honor i duma dla Polski. Zgrozo, cóż za społeczeństwo nam się w Polsce wylęgło pod sztandarami sierpa, młota, POstkomunizmu i liberalizmu?!
nie-żyd
Widać po komentarzach kto jest zadowolony z oscara dla tego badziewiastego filmu - potomkowie stalinowskich żydowskich oprawców Polaków.
IZABELA TRZASKA
KOCHANI ! W KAŻDEJ NACJI SĄ ŻLI I DOBRZY LUDZIE.MÓJ SĄSIAD ZAMKNĄŁ DO PIECA CHLEBOWEGO MOJEGO PIĘCIOLETNIEGO SYNKA .ZAZDROŚCIŁ ŻE SYNEK RECYTOWAŁ Z PAMIĘCI WIELE WIERSZYKÓW Z KSIĄŻECZEK DLA DZIECI W LATACH SIEDEMDZIESIĄTYCH-POCZYTAJ MI MAMO.POWIEDZIAŁ DO TESCIOWEJ ALE SK......N MĄDRY.SYNEK PRZEŻYŁ.MOI KOCHANI RODZICE W OKRESIE WOJNY POZWOLILI RODZINIE ZYDOWSKIEJ PRZEŻYĆ OKUPACJE.NAD PIECEM CHLEBOWYM BYŁO POMIESZCZENIE GDZIE ŻYDZI PRZEBYWALI.ZIMĄ MAMUSIA PALIŁA W PIECU PRITENDUJĄC ŻE PIECZE CHLEB.KIEDY LUDZIE PRZYCHODZILI Z BUTAMI DO TATUSIA (BYŁ SZEWCEM) .WZIĘLI NA SIEBIE RYZYKO(MOGŁO ICH SPOTKAĆ TO SAMO CO RODZINĘ ULMÓW) MAJĄC 6-CIORO DZIECI.MY Z BRATEM URODZILIŚMY SIĘ PO WOJNIE.ZASTANAWIAM SIE CZY TO NIE STAŁ SIĘ CUD ??ŻE SYNEK PRZEŻYŁ TEN PIEC U SĄSIADA.JA MYŚLĘ ŻE TO NAGRODA OD NIEBIOS ZA MOICH KOCHANYCH RODZICÓW....MYŚLĘ ŻE POWINNY TERAZ POWSTAWAĆ FILMY O TYCH KTÓRZY POMOGLI PRZEŻYC.KSIĄDZ DR. RYDZYK MA WIELE TAKICH RODZIN..KOCHANI RODACY DO DZIEŁA !!!!
Jacek
Jesteśmy pod okupacją wiadomej nacji
Lodka
Prawdziwe polskie piekiełko,jesteśmy narodem ,który nie umie się cieszyć z własnego sukcesu.To co ważne, piękne ,artystyczne gubimy w naszej zagmatwanej historii,która przecież nie zawsze była jednoznaczna.Wszystkim krytykującym proponuję,aby stworzyli obraz,który pokazywałby Polskę z innej ich zdaniem lepszej strony.Już czekam z niecierpliwością.
Polak z płd
W każdej społeczności są dobrzy ludzie i w każdej społeczności znajdziemy złą jednostkę za czyny której będą obwiniani inni. W mojej rodzinnej miejscowości mówiono o rodzinach w których ukrywano Żydów w czasie wojny. Pewnego razu dzieci z rodziny Żydowskiej bawiły się z innymi dziećmi. Gdy po skończonej zabawie wracały do domu zatrzymał ich patrol niemiecki. Zapytane gdzie mieszkają wskazały dom i miejsce gdzie się ukrywają. Niemcy zrobili nalot na to gospodarstwo i na miejscu rozstrzelano rodzinę Polską która ich ukrywała. Rodzinę Żydowską wywieziono w nieznanym kierunku. Czytamy tutaj o zabitych Żydach w czasie wojny ale jak się patrzy na strefę GAZY gdzie Żyd zabija Żyda
sas
artykuł -chrześcijańskie miłosierdzie.
NASA
TA...WY "Nie chcecie tego Oskara", a ja nie chcę tego PORTALA. Ludzie nie lubią gdy jednostka wypowiada się w imieniu ogółu.
Zenek
Dawno nie czytałem większych bzdur !!!
Angel
Prawda boli i sztuką jest ją umieć przyjąć z pokorą czego nam Polakom brakuje, faktem jest, że Polacy zarówno pomagali Żydom jak i byli tacy Polacy, którzy Żydów mordowali i temu nie zaprzeczajmy, bo takie są fakty historyczne. Trzeba być obiektywnym.
visitor
świetny film, wbrew tytułowi tego artykułu ukazujący komunistycznych Żydów mordujących Polaków po wojnie
Olek
Brawo dla Polski. To pierwszy film ukazujacy prawdę o wojnie. Jestem dumny z Oskara dla Polaków
reefer
Zabawne, dlaczego bigoteria zawsze równa się antysemityzm. Wysyp kultury chrześcijańskiej jest tutaj bardzo wymowny.
frate
Proponuje bojkot tego żydowksiego ścirwa szkalującego dobre imię polaków za granicą! Nie oglądajmy tego i nie chodźmy do kin wyświetlającego tą brudną esbecką szmatę!
Leo
Esencja antypolonizmu. Zabawa historią na korzyść wroga. Przywrócić karę śmerci.
Jacek
Żydzi kontrolują teraz niemal wszystko a przedsiębiorstwo holokaust potrzebuje propagandy i terroru politycznej poprawności oraz zamordyzmu by zachować monopol na "bycie ofiarami" i płynące z niego profity finansowe. Wiadomo wszak że pieniądz ich bogiem. "Wyznanie handlowe"
ityle
Ale może dzięki temu filmowi, Żydzi nie będą chcieli osiedlać się w Polsce i posłuchają ostatniego apelu premiera Benjamina Netanjahu, który wezwał Żydów z Europy, by wracali do Izraela?
razorrr
wszystko jest na sprzedaz: Oskar, Nobel, granty, wybory miss, stanowiska... Ta stalinowska gnida jest tam wychwalana, a tu corki Nila nie zaprosili na rocznicowe obchody... tylko Intronizacja, bo czciciele demonow nienawidza Polski! -->mira dystans to ja moge miec do historii Chinczykow w IX wieku!
Paul Silver
Ten Oscar jest wyłącznie decyzją polityczną. Widać też gołym okiem, że Pan Reżyser, przeklęty judasz, został suto opłacony przez żydowskie lobby działające w Ameryce w ramach zaplanowanego przez nie upokarzania Polski na arenie międzynarodowej oraz spychania na barki Polaków odpowiedzialności za Holocaust. Być może też przez lobby niemieckie - skąd w filmie to przemilczanie niemieckich zbrodni na Żydach?
Iw
Marto tak się składa, że obrazów przedstawiających Polaków w złym świetle jest bardzo wiele, nieproporcjonalnie więcej do naszych win w stosunku do żydów. Pozytywnego obrazu się nie promuje. Nie ma co gadać głupot, wyświechtanych i niczym nie popartych, na temat niewygodnej prawdy. Po prostu niech zaczną powstawać filmy w takich proporcjach w jakich mamy do czynienia z postawami pozytywnymi i negatywnymi, niech te postawy będą przedstawiane na szerszym tle, a nie wybiórczo, sugerując, że postawy marginalne stanowiły normę i określają naszą całościową postawę, a tak jak się zdaje jest właśnie w tym i wielu innych przypadkach. To jest również fałszowanie prawdy. O dzielnych polakach słyszeli tylko ci co się interesują historią czyli niewielu, a ty próbujesz wmówić, że na tle całej masy światowych doniesień o dzielnych Polakach pojawiają się głosy sprzeciwu i Polacy nie chcę się pogodzić z niewygodną prawdą. Weź się otrząśnij, albo jesteś ślepa albo jeszcze gorzej
maxwel
Oto "promocja" Polski w wydaniu P.O.
Tiberias
@tom: ---> Nakładem Fijorr Publishing Company ukazała się książka profesora historii z Central Connecticut State University M. B. B. Biskupskiego "Hollywood\'s War With Poland, 1939-1945" (Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce 1939-1945) na temat negatywnego obrazu Polaków w filmach amerykanskich w czasie IIWS i źródeł tych nieprzychylnych stereotypów. Biskupski w swej pozycji, zdecydowanie bolesnej dla Polaków mających irracjonalny sentyment do USA, opisuje prosowiecką i antypolską propagandę Hollywood podczas II wojny światowej. (WARNER BROS) - Wytwórnia założona przez braci Warner, emigrantów urodzonych w Krasnosielcu na Mazowszu jako Aaron, Szmul i Hirsz Wonsal oraz Jacka alias Itzhak Wonsal. Bob Iger; szef wytwórni Walta Disneya (Walt) przewraca się dziś w grobie gdyż był on wielokrotnie oskarżany o "antysemityzm" nawet po śmierci. Michael Lynton; Sony Pictures. Jeff Zucker; CNN Worldwide. Brad Grey; Paramount Pictures. Bob i Harvey Weinstein; Miramax Films
lokaj Wielkiej Sprawy
Pan tow.Prezydent RP Komorowski i pani tow.premier RzP Kopacz oraz środowiska i grupy medialne i POlityczne za nimi się ukrywający stoją za tym Oskarem. Należy teraz tych ludzi dokładnie określić, przedstawić i rozpowszechnić ich wizerunki, opublikować zatrudnienie i POwiązania rodzinne, towarzyskie i interesów. Następnie poddać te osoby totalnemu i przez wszystkich ostratyzmowi i wytkać je jako sprzedajnych, zdrajców i jurgieletników. Może to oczyści choć trochę polskie politykę, sztukę, naukę i kulturę ogólnie wpływowe środowiska. Wiem, wiem, wiem! Próżne moja marzenia i nadzieje. Lecz co szkodzi spróbować i taką postawę rozpowszechniać, może kilka osób zrozumie i zmądrzeje, będzie lepiej oceniać sytuację Polski i Polaków?
Marta
Tytuł artykułu jest interpretacją filmu - to ciekawe - obejrzałam go i nie była to moja pierwsza myśl. Prawda o wojnie jest złożona i na pewno byli Żydzi, którzy z ręki Polaków zginęli.Prawda jest zawsze niewygodna dla tych, którzy nie potrafią na historię spojrzeć inaczej niż z perspektywy zawsze prawych i dzielnych Polaków. Każda wojna, każda skrajna sytuacja pokazuje cechy i zachowania, o które sami siebie byśmy nie podejrzewali. Więcej dystansu proponuję. A tak a propos - czy nazywanie innych świniami itp jest zgodne z regulaminem portalu, który dumnie nazywa się Polonia Christiana? Coś mi pachnie Polonią Vulgaris...
J.M.
Pozornie nie w temacie - dalej się zastanawiajcie,w Polsce,na kogo głosować.
wars
Reduta Dobrego Imienia zwróciła się z apelem do Dyrektor PISF...- ciekawe, dlaczego Reduta apel wystosowała tylko do jednej (w dodatku polskiej) instytucji, a pominęła inne firmy i osoby zaangażowane w produkcję? Myślę, że dlatego by ukryć przed oburzonymi tym filmem Polakami prawdziwych twórców tego "dzieła" - Żydów. Ida to film o którym powinno się mówić film żydowski, bo Żydzi są na każdym etapie tworzenie tego paszkwilu - począwszy od osób zaangażowanych w produkcję i lobbing (pytanie - dlaczego Duński Instytut Filmowy zainteresował się finansowaniem "polskiego" filmu?), przez scenariusz, reżyserię, polski komitet zgłaszającym film do Oscara w którym też zasiadały osoby pochodzenia wiadomego, a skończywszy na gremiach przyznających filmowe nagrody. Ida to film współfinansowany z pieniędzy polskich podatników i promowany jako "polski", ale naprawdę to film wymyślony, wyprodukowany i wypromowany przez Żydów w jednym celu - oczerniania Polaków.
[email protected]
Przede wszystkim nie róbmy świniom reklamy. Już nie takie filmy dostały po 10 oscarów i co ? I nikt o nich nie pamięta. My naszym niepotrzebnym hałasem robimy temu gniotowi niepotrzebny rozgłos - mówił o tym sam rezyser do amerykańsko-zydowskich kamer na czerwonym dywanie tuz przed rozdaniem.
TFilip
Brak słów... Ale to polacy (specjalnie z małej litery) zrobili ten film i polacy go wypromowali. Szkoda tylko, że w mendiach przez chóralny zachwyt nie może przebić się głos środowisk patriotycznych.
ela
No cóż,Żydzi są wszędzie,mają kasę i rządzą wszystkim.
sas
To teraz proponuję Niemcom nakręcić film usprawiedliwiający holocaust, oczywiście, że było to robione z inspiracji Polaków. Oscar za rok murowany.
wars
Reduta Dobrego Imienia zwróciła się z apelem do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej... - ciekawe, dlaczego apel wystosowała tylko do jednej (w dodatku polskiej) instytucji, a pominęła inne firmy i osoby zaangażowane w produkcję? Myślę, że dlatego by ukryć przed oburzonymi tym filmem Polakami prawdziwych twórców tego "dzieła" - Żydów.
Lucyna
Do tom: wiesz dlaczego oscar? To jasne, choć kiczowate, ale wszystko żydowskie,drogi Panie, trzeba ,,chwalić,, wybrańców. Zatem niech nie dziwi,Pana,oscar dla Idy.
Alka
Wiadomo, kto rządzi w świecie filmu. Dali oscara, bo dopiero teraz będą wszystkich przekonywać, jacy to Polacy antysemici. Żydostwo musi swoje kłamstwa czymś podeprzeć. A że przy okazji znów odsłonili się rządzący nami padalce, narzucona przy okrągłym stole polskojęzyczna chołota - to może wreszcie NARÓD POLSKI przejrzy na oczy, kto tak naprawdę nami rządzi.
monik
nie potrafię zrozumieć jak można coś takiego napisać! Jest mi wstyd!
Iw
E tam dziwne. W tym kontekście całkowicie zrozumiałe. Oscary są tak samo polityczną nagrodą jak Nobel. Słaby film o pożądanym przekazie, ma szansę na nagrodę, odwrotnie nigdy. Tak mi się przypomniała ostatni debata w Klubie Ronina, a propos żydów i ich roli w zniesławianiu Polaków. I tam pan Leszek Żebrowski wspomniał o tym wątku, jak to w kinie amerykańskim przedstawiani są Polacy i że tak są zapamiętywani w świecie, nie dzięki rzetelnym dziełom na temat historii, ale właśnie dzięki filmom. No i mamy kolejny przykład na słuszność "judeorealistów". Rzetelna praca naukowa na gruncie historii, pisanie kobylastych, acz kompletnie nie czytanych w szerszym kręgu prac na temat polskich wątków w historii nie wystarczy, żeby odkłamać nasz obraz w świecie. A polskie władze, i ogólnie "etyly", nic z tym nie robią, tylko się głupio cieszą, że (anty)polski film zdobył Oscara. Fetujmy więc, że my Polacy poraz kolejny dostaliśmy po mordzie i to od samych siebie.
orlik57
A Pan Wałęsa dostał Nobla.
mira
nie widzę problemu nam Polakom ciągle brak dystansu do naszej historii. Niestety byli i tacy Polacy. Niestaety
Januariusz
Czy my jeszcze jesteśmy u siebie? Wyobrażacie sobie, aby w Izraelu powstał film usprawiedliwiający skazywanie Żydów na śmierć przez Niemca?
tom
i teraz nas dopiero będą widzieć w złym świetle a tak wogule to ten film to słaby kicz i dziwne że mu dali oscara
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.