DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Szkoła wolna od Hanki Sawickiej? Miasto zdecyduje

Szkoła wolna od Hanki Sawickiej? Miasto zdecyduje
#KOMUNIZM    #REFERENDUM    #PATRON    #SZKOŁA    #KIELCE    #WYNIKI    #SAWICKA    #ŻEBROWSKI    #GODÓW

Kielecka Rada Miasta zadecyduje, czy komunistyczna agitatorka przestanie patronować IV LO. Wniosek trafił już do przewodniczącego Rady Miasta.


Złożony 30 kwietnia wniosek, dotyczy zmiany nazwy szkoły. Rada Miasta może zająć się nim podczas czerwcowego posiedzenia. Jest zatem szansa, że już od nowego roku szkolnego placówka będzie się nazywać po prostu IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach.

 

Batalia o patronującą IV LO w Kielcach komunistyczną działaczkę Hankę Sawicką trwa od kilku miesięcy. Usunięcia jej nazwiska z nazwy szkoły domagała się młodzież ucząca się w tej placówce. Pomysł poparł także IPN. Jedną z inspiracji do podjęcia „antyhankowych” działań, był opublikowany na PCh24.pl wywiad z p. Leszkiem Żebrowskim pt. Komuna dla młodzieży”.


Rozmowa ta znalazła się na facebookowym profilu „Nie dla Hanki Sawickiej”, który polubiło ponad 1800 osób, głównie z Kielc.

 

W marcu br. w LO w sprawie patrona zorganizowano ogólnoszkolne referendum. Jego wyniki okazały się jednak korzystne dla komunistycznej działaczki Hanki Sawickiej. Głosowało 1110 osób. Przeciwko usunięciu "Hanki" – 624, czyli 56,22 proc., za zmianą - 482, czyli 43,42 proc.

 

W referendum mogła wziąć udział szeroko pojęta społeczność szkolna czyli uczniowie IV LO, rodzice uczniów IV LO, nauczyciele i pracownicy IV LO i Gimnazjum Nr 23, absolwenci IV LO, byli pracownicy IV LO, uczniowie Gimnazjum Nr 23. IV LO znajduje się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach.

 

Jeśli usunięcie Sawickiej dojdzie do skutku, będzie to kolejny sukces w walce z komunistycznymi aktywistami patronującymi polskim szkołom, do którego przyczynił się nasz portal. W Godowie (woj. dolnośląskie) szkoła podstawowa uwolniła się od patronującemu jej Janka Krasickiego – czerwonego zbrodniarza i komunistycznego agitatora. Jeden z czytelników naszego portalu – oburzony życiorysem Krasickiego – postanowił uświadomić radnych gminy i wyrazić zdumienie gloryfikowaniem w Polsce sługusa Kremla z najgorszych czasów stalinizmu. Sprawa odbiła się echem w lokalnych mediach. Sukces uwieńczył dzieło i „Janek” znikł z godowskiej szkoły. Życiorys Krasickiego przedstawiliśmy w artykule „Gustlik blokuje dekomunizację”.


luk

 

 

 


DATA: 2014-05-08 15:20
AUTOR: INTERWENCJA PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak gów*o leży na ulicy, to przychodzi sprzątacz i je usuwa! Tak też należy zrobić z wszelkiej maści czerwono-różową swołoczą!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
Kielecka RM laski nie robi - komunizm jest zakazany z mocy prawa, a wiec nie ma tu miejsca na dywagacje. Sawicka won do lamusa historii! Mlodym nalezy podsuwac prawdziwe wzorce do nasladowania, a nie czerwonych zdrajcow.
ponad 6 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.