DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W końcu Kobieta jadący na bestii pokazuje swoje prawdziwe oblicze.
9 dni temu / adr
 
@do AHAWA - Ale przecież to właśnie troska o Kościół świadczą bardzo dobrze o stanie świadomości i duchowości osoby wierzącej. Jeśli Ty się w dobie takiego gigantycznego kryzysu nie martwisz o losy mistycznego ciała Chrystusa, to radziłbym Tobie zgodnie z Twoim własnym postulatem faktycznie zastanowić się nad sobą i skupić się na kondycji swojej własnej duchowości. Tutaj, przynajmniej na tym forum, większość wiernych wykazuje się wspaniałą postawą wobec wiary...
10 dni temu / tata
 
ja bym się tak bardzo nie martwił na miejscu redakcji o losy Kościoła Katolickiego tylko bardziej skupił na sobie samym i pracy nad własną świętością, każdemu by to przyniosło o wiele więcej pożytku +
10 dni temu / AHAWA
 
Jestem przerazons tym co się dzieje w Kościele. Mam szczescie ze już mam 78lat i ni będę musiała uczestniczyć w niszczeniu Kosciola katolickiego.
10 dni temu / [email protected]
 
W Kościele Katolicki wielokrotnie wybuchały kryzysy. Nie były to jednak kryzysy Kościoła, ale ludzi. Ja wierzę i mam pewność, że bramy piekielne nie przemogą teraz Kościoła, tak jak nie zrobiły tego w ciągu 2 tys. lat jego historii. Przeżyliśmy kryzys papiestwa, antypapierzy, rozwiązłość na najwyższych szczeblach kościelnych, czasy reformacji, kiedy polscy biskupi namawiali króla do rozwodu! Minęły też czasy papierza spiskującego z rosyjską cerkwią przeciw polskim katolikom. Wielu upadło, ale najświętrza wiara katolicka trwa. Módlmy się jednak o nawrócenie obecnych biskupów. O to by szatan nie siał w Kościele zamętu.
10 dni temu / Paweł
 
dziękuję, że streszczacie nam, co się dzieje. Elżbieta
11 dni temu / [email protected]
 
Jak ktoś powiedział, zło w Kościele jest już tak wielkie, że zwalczyć je może tylko Bóg. Naszą rzeczą jest modlitwa, zwłaszcza różańcowa, aby nastąpiło to jak najszybciej. Chociaż towarzyszyć temu będzie wszystko, co mamy w Apokalipsie..., ale jest tam Niewiasta obleczona w słońce i w Niej cała nasza nadzieja
11 dni temu / tretka
 
"będziemy dla Państwa, dla polskich katolików" nie jesteśmy 'polskimi katolikami', ale katolikami w Polsce.
11 dni temu / Filip
 
Kościół się wali...
12 dni temu / kid
 
Kościół zawsze się odnawiał przez krew i teraz, czy później będzie tak samo...
12 dni temu / RJCHK
 
dobre podsumowanie: synod a'masoński
12 dni temu / gosc
 
Mieszkam a Irlandii. Pokazywali to wszystko o czym piszę w wiadomościach. Niestety nie można tego nigdzie obejrzeć, nie wiem dlaczego. Sam szukałem bo chciałem podesłać ludziom linka do obejrzenia, ale nigdzie nic nie ma. Będę jeszcze szukał, jak znajdę to napiszę.
12 dni temu / Irek
 
Synod A'masonski przyniesie napewno wielkie, zgnile owoce.
12 dni temu / pan EGIRYK
 
Leaf427 Proces nie zaczął się 50 lat temu, tylko wcześniej. Rewolucja francuska, powstanie komunizmu i jego popularność w Europie Zachodniej były na długo przed soborem. W 1905 roku Francja stała się państwem laickim. Po SVII po prostu pewne procesy się uwydatniły, ale to głównie w Europie Zachodniej, bo np. w Azji Kościół rozkwita.
12 dni temu / moher
 
@MKs Wspominał o tym ostatnio ks. Woźnicki w kazaniu. Szerzej omawiał temat ks. Łukasz Szydłowski - pokazywał wykresy ze spadkami na przestrzeni lat. To było tąpnięcie.Najbardziej spadły powołania do zakonów żeńskich. Wykłady i kazania wzmiankowanych księży do znalezienia na YouTube.
12 dni temu / Leaf427
 
Twoja opinja
12 dni temu / Klaudia
 
Do Leaf427: Proszę o źródło informacji, że "Skutki były natychmiastowe. W Europie zachodniej 100 tys. kapłanów porzuciło kapłaństwo". Gdzie mogę znaleźć potwierdzenie takiej informacji? Osobiście nie chce mi się w to wierzyć.
12 dni temu / MKs
 
Vaticanum Secundum - dni, które zmieniły Kościół. Synod dla Panamazonii stanowi jedynie konsekwencję Vaticani Secundi.
12 dni temu / Sal
 
"Nie ruszy się świata różańcem jeśli nie wróci się do Mszy Świętej Wszechczasów! Pokazuje to osoba Św. Papieża Piusa V. Ustanowił on Święto Matki Bożej Różańcowej, ale rok wcześniej zadał Kościołowi wieczysty kanon Mszy Świętej." Z dzisiejszego kazania ks. Michała Woźnickiego SDB
12 dni temu / Leaf427
 
A można prosić o jakiś link do materiału, o którym Pan pisze?
12 dni temu / @Irek
 
Oglądałem wczoraj Irlandzkie wiadomości. Pokazywali Synod w Amazonii i mówili wprost, że zostaną dopuszczenie żonaci mężczyźni do posługi Kapłańskiej. Cały czas mówili: "Global Kościół" Kościół Globalny, nie padło nigdzie słowo: Kościół Katolicki. Ludzie obudźcie się, bo to już jest Kościół Globalny, a nie KAtolicki. Kościół Katolicki zszedł juz do Katakumb. Pokazywali jeszcze jak jakiś szaman i inni ludzie udzielali następnym Komunię Św.na rękę. Pokazywali szamana udzielającego Komunię Św. innym ludziom na rękę. Obudźcie się !!!
12 dni temu / Irek
 
Zachowujcie Święte Krzyże, Mszały, naczynia liturgiczne i komunikanty. Zaczął się czas prześladowań i katakumb
12 dni temu / Henoh
 
"Nasze swojskie polskie parafie" już dawno dotknął SV II.I wszyscy prawie przyzwyczaili się do tego.
13 dni temu / ena
 
Dobry tekst. Cóż powiedzieć więcej. Czy dojedzie do apostazji? Czy Chrystus zostanie zdradzony przez "swoich"? Polemizowałbym jednak z tymi którzy twierdzą że do zdrady -podmiany Kościola doszło 50 lat temu. Nauczanie zarówno Pawła VI, JP II czy Benedykta XVI jest przecież katolickie, jednak faktem jest że moderniści nie wzięli się z nikąd a są wynikiem opisywanych wielokrotnie błędów okresu posobrotowego.
13 dni temu / raf
 
Mirek - w mojej ocenie jesteś w błędzie. Nie będą musieli pójść do pracy - będą granty na bogato ważne żeby dawali śluby związkom lgbtq. Zaręczam Ci że wtedy będą pławić się w luksusie.
13 dni temu / Jot
 
Módlmy się za Papieża, żeby wiernie głosił Jezusa.
13 dni temu / Obserwator
 
ciężko uwierzyć Pan Jezus powiedział Ja jestm drogą prawdą życiem
13 dni temu / jkl
 
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio...
13 dni temu / Marcin
 
Ten proces rozpoczął się ponad 50 lat temu. Zrobiono rewolucję w KK w zakresie doktryny i liturgii. Skutki były natychmiastowe. W Europie zachodniej 100 tys. kapłanów porzuciło kapłaństwo. Obudźcie się! To kolejny etap rewolucji a nie początek. Trzeba wracać do starych katechizmów i Mszy Wszechczasów. Zdrowa doktryna i liturgia to jedyny ratunek na czasy zamętu powszechnego. Obowiazkowe lektury: Św. Pius V, bulla "Quo prímum témpore" i Alfredo kard. Ottaviani, Antonio kard. Bacci "Krótka analiza krytyczna nowego ordo Missae"
13 dni temu / Leaf427
 
Diabeł to uosobiona głupota, grzech to akt głupoty i światem rządzi głupota, więc dlatego na szczytach władzy zasiadają, najczęściej elokwentni głupcy, o których pisze Kohelet. Dlatego, gdy od czasu do czasu mądrość, za sprawą Boga obejmie władzę, choćby w pewnej części świata, reszta świata zaczyna trwożyć się w posadach i zaczyna wraz z diabłem i jego poplecznikami wyć jak stado wygłodniałych hien. Jak walczyć z głupotą? Po pierwsze z diabłem się nie rozmawia, zatem tak promowany dialog z głupcami NIE MA SENSU! Należy robić swoje, ale z ODWAGĄ i wiarą w Boga. Głupcy przez pychę i agresję wydają się asertywni. Dobrzy ludzie będą bardziej asertywni od głupich, jeśli będą silni wiarą, która polega na silnym , graniczącym z absolutnym przekonaniem o słuszności własnych przekonań i podejmowanych spraw.
13 dni temu / Diagnoza
 
Synod amazoński. Dni, które zmienią Kościół KK już dawno został podmieniony ? dzisiaj mamy tylko konsekwencje tamtych zmian.
13 dni temu / Elpis
 
Bardzo bobry artykuł - Gratulacje. Z niecierpliwością i przerażeniem czekamy na kolejne wieści z synodu. Na razie papież Franciszek sadzi drzewa, które otrzymał od ludów amazonii i od pewnego politykiera.
13 dni temu / Jeżeli Bóg z
 
Podzielam opinię redaktora Kratiuka i głęboko wierzę, że Bóg powstrzyma to szaleństwo. Surowa kara dosięgnie wkrótce bluźnierców, niezależnie od wysokich, sprawowanych przez nich godności.
13 dni temu / Karol
 
Więcej zaufania do Boga to On jest Panem!
13 dni temu / Katecheta
 
Kto wie, jeszcze dozyjemy czasu, że zatęsknimy choćby za Novus Ordo.
13 dni temu / jj
 
Jest pomijany aspekt materialny całego wydarzenia , który wydaje sie mało wazny , ale w przypadku utraty wiary on staje się głównym motorem działania. Nowy przewrót protestancki będzie oznaczał również zmiany w statusie materialnym księży . W XVI wieku władcy tworzyli swoje prywatne kościoły i zapewniali utrzymanie swoim urzędnikom kościelnym. Teraz antychrześciajńskie republiki nie będą łozyc na to . Wiedński kardynał Schoenborn na pewno sobie poradzi w nowej rzeczywistości ,ale zwykli księża nawróceni na ekologizm i szamanizm będą musieli pójśc do zwykłej roboty. To są tylko moje przewidywania, ale dobrze byłoby , gdyby księżą chcący podjąć jakieś drastyczne decyzje zdawali sobie sprawę ze wszystkich konsewkencji swoich kroków. Pan Bóg przeważnie spełnia nasze życzenia , tylko ich spełnienie często wygląda inaczej , niz sobie to wyobrażaliśmy
13 dni temu / Mirek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.