DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Duda zaprasza 11 listopada na marsz pod własnym patronatem

Prezydent Duda zaprasza 11 listopada na marsz pod własnym patronatem

Środowe wystąpienie Hanny Gronkiewicz-Waltz skłoniło prezydenta Andrzeja Dudę do błyskawicznego spotkania z premierem Morawieckim i przejęcia inicjatywy w sprawie marszu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

„W związku z decyzją Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą organizacji „Marszu Niepodległości”, która skutkuje niepotrzebną eskalacją emocji mogących dodatkowo zakłócić przebieg Święta odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym po południu przez kancelarię prezydenta. 

 

„Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich, 11 listopada zorganizowany zostanie państwowy, biało-czerwony marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kwestie organizacyjne marszu spoczywać będą na rządzie RP.

 

 Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jak w przypadku każdej państwowej uroczystości związanej z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda obejmie nad nim Patronat Narodowy.

 

 Serdecznie zapraszamy Polki i Polaków, wszystkich Obywateli, a także wszystkie środowiska do udziału w Marszu” – napisali urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP.

 

 

Jak wynika z informacji zamieszczonej na Twitterze przez Krzysztofa Bosaka, narodowcy nie zamierzają zrezygnować z pierwotnych planów:

 


DATA: 2018-11-08 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy troska o jedność Polaków musi być wciągana w kategorie partykularnych przepychanek? Cieszmy się, że jest jeden marsz i okazja do wspólnego świętowania całego obozu patriotycznego, a nie dzielmy Polski na coraz mniejsze kawałki, bo znów ostanie nam się jeno sznur (ten z Wyspiańskiego)...
ponad 1 rok temu / Ślązak
 
Prezydent Duda wystąpił dziś w TV Trwam. Zapowiedział to Dyrektor Radia wygłaszając apel o Jedność i przekazanie znaku pokoju. Każdy ma prawo do wyciszania emocji związanych z NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ jednakże słowa Księdza aby WYRWAĆ z serc POLAKÓW CIĄGŁE SPRZECZNOŚCI , które są powodem podziałów jest RANIĄCE i potwierdza poddanie się R.M. POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ. Argumentacja skierowana do Środowisk Patriotycznych , że >nie możemy robić wstydu na cały świat < ujawnia bojaźń przed Światem i to w momencie NAJGROŹNIEJSZYCH PRZEMIAN USTROJOWYCH. Wezwanie o. Dyrektora aby budować jedność wokół zadań i celów >wspólnych< w różnorodności tak aby było pięknie i bezpiecznie JEST INFANTYLNE. Podobnie prośba ,że mamy iść RAZEM . Nie jesteśmy >baranami< .
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Do wszystkich, którzy głosowali na PIS mam nadzieję, że nigdy już tego nie zrobicie i będziemy wszyscy głosowali na Ruch Narodowy. Komu miła Ojczyzna-Polska, Bóg i Tradycja Katolicka głosujmy na RN! Ich poparcie wzroście do Jakiś 15-20% a może i więcej (jeżeli Toruń się opowie po dobrej stronie). Natomiast jeżeli nadal będziecie głosowali na mniejsze zło to i tak zło zatriumfuje (na jakiś czas oczywiście później zmiecione przez NMP Królową Polski).
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
USTAWKA JAK NIC ZAWŁASZCZENIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NA MARSZ POPISOWOŚCI PARTYJNEJ
ponad 1 rok temu / lila
 
Z Danielsem i jego kompanami nie idę.
ponad 1 rok temu / Polak
 
POPiSowska ustawka, uzgodniona co najmniej miesiąc wcześniej. Nie da się w ciągu 2 dni zorganizować wojskowej parady, zaprosić dyplomatów itd itd. Układ z Magdalenki nadal obowiązuje!!!
ponad 1 rok temu / Cyprian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.