DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Prezydent Duda zaprasza 11 listopada na marsz pod własnym patronatem

Prezydent Duda zaprasza 11 listopada na marsz pod własnym patronatem

Środowe wystąpienie Hanny Gronkiewicz-Waltz skłoniło prezydenta Andrzeja Dudę do błyskawicznego spotkania z premierem Morawieckim i przejęcia inicjatywy w sprawie marszu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

„W związku z decyzją Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą organizacji „Marszu Niepodległości”, która skutkuje niepotrzebną eskalacją emocji mogących dodatkowo zakłócić przebieg Święta odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym po południu przez kancelarię prezydenta. 

 

„Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich, 11 listopada zorganizowany zostanie państwowy, biało-czerwony marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kwestie organizacyjne marszu spoczywać będą na rządzie RP.

 

 Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jak w przypadku każdej państwowej uroczystości związanej z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda obejmie nad nim Patronat Narodowy.

 

 Serdecznie zapraszamy Polki i Polaków, wszystkich Obywateli, a także wszystkie środowiska do udziału w Marszu” – napisali urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP.

 

 

Jak wynika z informacji zamieszczonej na Twitterze przez Krzysztofa Bosaka, narodowcy nie zamierzają zrezygnować z pierwotnych planów:

 


DATA: 2018-11-08 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy troska o jedność Polaków musi być wciągana w kategorie partykularnych przepychanek? Cieszmy się, że jest jeden marsz i okazja do wspólnego świętowania całego obozu patriotycznego, a nie dzielmy Polski na coraz mniejsze kawałki, bo znów ostanie nam się jeno sznur (ten z Wyspiańskiego)...
9 miesięcy temu / Ślązak
 
Prezydent Duda wystąpił dziś w TV Trwam. Zapowiedział to Dyrektor Radia wygłaszając apel o Jedność i przekazanie znaku pokoju. Każdy ma prawo do wyciszania emocji związanych z NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ jednakże słowa Księdza aby WYRWAĆ z serc POLAKÓW CIĄGŁE SPRZECZNOŚCI , które są powodem podziałów jest RANIĄCE i potwierdza poddanie się R.M. POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ. Argumentacja skierowana do Środowisk Patriotycznych , że >nie możemy robić wstydu na cały świat < ujawnia bojaźń przed Światem i to w momencie NAJGROŹNIEJSZYCH PRZEMIAN USTROJOWYCH. Wezwanie o. Dyrektora aby budować jedność wokół zadań i celów >wspólnych< w różnorodności tak aby było pięknie i bezpiecznie JEST INFANTYLNE. Podobnie prośba ,że mamy iść RAZEM . Nie jesteśmy >baranami< .
9 miesięcy temu / iskierka
 
Do wszystkich, którzy głosowali na PIS mam nadzieję, że nigdy już tego nie zrobicie i będziemy wszyscy głosowali na Ruch Narodowy. Komu miła Ojczyzna-Polska, Bóg i Tradycja Katolicka głosujmy na RN! Ich poparcie wzroście do Jakiś 15-20% a może i więcej (jeżeli Toruń się opowie po dobrej stronie). Natomiast jeżeli nadal będziecie głosowali na mniejsze zło to i tak zło zatriumfuje (na jakiś czas oczywiście później zmiecione przez NMP Królową Polski).
9 miesięcy temu / Aguirre
 
USTAWKA JAK NIC ZAWŁASZCZENIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NA MARSZ POPISOWOŚCI PARTYJNEJ
9 miesięcy temu / lila
 
Z Danielsem i jego kompanami nie idę.
9 miesięcy temu / Polak
 
POPiSowska ustawka, uzgodniona co najmniej miesiąc wcześniej. Nie da się w ciągu 2 dni zorganizować wojskowej parady, zaprosić dyplomatów itd itd. Układ z Magdalenki nadal obowiązuje!!!
9 miesięcy temu / Cyprian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.