DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz: zablokowanie Marszu Niepodległości prowokuje zamieszki

Stanisław Michalkiewicz: zablokowanie Marszu Niepodległości prowokuje zamieszki
Stanisław Michalkiewicz. Fot. You Tube / Polonia Christiana

Decyzja pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, podobnie jak wcześniejsze decyzje prezydentów Gdańska i Wrocławia, zmierza do wywołania w Polsce niepokojów, a być może nawet zamieszek – powiedział dla PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz, komentując popołudniowe oświadczenie ustępującej prezydent Warszawy w sprawie niedzielnego Marszu Niepodległości.

 

- Przerażające jest głównie to, że co najmniej jedna czwarta policjantów poszła na zwolnienia lekarskie. Podejrzewam, że ci policjanci dostali odpowiednie rozkazy, że właśnie teraz mają przejść na zwolnienia lekarskie i zniknąć z ulic, żeby ułatwić sytuację i żeby ewentualne zamieszki mogły swobodnie się rozwijać – stwierdził prawnik i publicysta odnosząc się do sekwencji zdarzeń towarzyszących niepodległościowej rocznicy.

 

- Przypominam, że przygrywką do tych wszystkich przedsięwzięć były takie alarmujące doniesienia kolportowane zwłaszcza przez „Gazetę Wyborczą” pod redakcją Adama Michnika, że w Warszawie 11 listopada odbędzie się światowy zjazd nazistów – podkreślił.

 

- Znakomita przygrywka propagandowa już jest, teraz tylko sprowokować zamieszki, policja jest wycofana. Wszystko jest przygotowane i nawet dwustu generałów zaapelowało, żebyśmy się już nie kłócili. Widać, że generałowie też dostali rozkazy, bo jak wiadomo, każdy generał musi rozkazów się słuchać, jeśli nie chce zginąć w czasie pokoju, tylko nadal wiernie służyć temu, kto mu rozkazuje – ocenił komentator.

 

- Moment jest bardzo dobrze dobrany, bo kiedyż odebrać Polsce niepodległość, jak nie w 100. rocznicę odzyskania niepodległości? – zwrócił uwagę Stanisław Michalkiewicz.

 

Zapytany, czy ewentualne odwołanie decyzji prezydent Warszawy przez wojewodę mazowieckiego mogłoby uspokoić nastroje, nasz rozmówca odpowiedział:

 

- Obawiam się, że nikt go nie będzie słuchał. Skoro minister spraw wewnętrznych, pan Brudziński przestał panować nad policją i funkcjonariusze słuchają najwyraźniej jakichś innych rozkazów, to kto będzie słuchał wojewody mazowieckiego?

 

 

TK

 

 

 


DATA: 2018-11-09 09:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby Niemcy tu przyjechali nas pilnować TO NIE MY byśmy uciekali, pomyliła się Panu Polska ze Szwecją lub Niemcami.
ponad 1 rok temu / Do Stefan Jr
 
Panie prezydencie to pańska wina bo trzeba było iść w pierwszym szeregu z narodem a nie siedzieć jak pajac w pałacu 100 lat zobowiązuje . ja na pana nigdy nie zagłosuję pol AK
ponad 1 rok temu / pol
 
Na szczęście reszta świata świętuje sobie zakończenie I wojny światowej - i uwaga świata będzie skupiona na wydarzeniach we Francji. Ciekawe, czy uaktywnią się równe muslimy. U nas przynajmniej nie będzie gwałtów, zamachów itp. jeno tylko łyse głowy z racami i bijatyka z lewackimi bojówkami i resztkami policji. Marsz górników z kilofami na Sejm był groźniejszy.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Jak zdobyć wyborców? W ostatniej chwili pozwolić na marsz. PO wygra z PiS
ponad 1 rok temu / JEDYNY
 
Mogła HGW wykorzystać ustawę 1066 i wezwać do POmocy niemiecką policję i wojsko. Ciekawie wyglądaliby niemieccy funkcjonariusze goniący PO Warszawie nas Polaków, uciekających z biało-czerwonymi flagami w rękach, w Narodowe Święto Niepodległości.
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
Panie Redaktorze powinien Pan wiedzieć (i napisać), że niejaki Daniels w mycce urzędujący w W-wie przygotował tą ustawkę. "Ja zakażę Marszu, a wy w to miejsce uruchomicie swój pisowski". A jak Marsz jednak ruszy, to zdelegalizujecie ONR i Ruch Narodowy. Nie udało się zniszczyć resztek polskości przez Kaczyńskich (Samoobrona i LPR) w 2007 r. to teraz jest okazja!
ponad 1 rok temu / TOM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.