DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Witold Gadowski: prezydent Warszawy skorzystała z okazji, którą stworzył jej PiS

Witold Gadowski: prezydent Warszawy skorzystała z okazji, którą stworzył jej PiS

Przykro to mówić, ale to właśnie Prawo i Sprawiedliwość stworzyło jej możliwości ku takiej decyzji! Prezydent Warszawy powinna mieć problemy prawne, powinna bronić się przed sądem i mieć postawionych co najmniej kilka aktów oskarżenia. Nic z tych rzeczy jednak jej nie spotkało i dlatego ma ona mnóstwo czasu, żeby przygotowywać kolejne konfrontacje, co też właśnie uczyniła. W ten sposób publicysta i pisarz Witold Gadowski skomentował próbę zablokowania Marszu Niepodległości przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

 

- W sytuacji kiedy prezydent zachowuje się jak panienka, a premier nie umie podjąć żadnej decyzji, wkroczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz i podjęła, prawem kaduka, decyzję. Oczywiście w ramach kompetencji samorządu, w myśl ustawy o organizacji imprez masowych, leży plenipotencja rozwiązywania takich zgromadzeń, jeśli zagrażają bezpieczeństwu, ale ex post, a nie zanim wydarzenie w ogóle się odbyło – stwierdził Gadowski.

 

- Można nie zarejestrować manifestacji, jeśli budzi ona uzasadnione wątpliwości, że będą popełniane tam przestępstwa i stwarzane zagrożenie. W przypadku Marszu Niepodległości w ogóle nie ma mowy o takich przesłankach, więc zakazanie jego organizacji to decyzja uznaniowa pani Gronkiewicz-Waltz, której efektem ma być wywołanie napięcia i ulicznych starć, ponieważ Polacy i tak przyjadą do Warszawy, marsz się odbędzie, ale już w zupełnie innej atmosferze i z wieloma negatywnymi emocjami – sprecyzował.

 

Publicysta ukazał szerszy kontekst środowej decyzji, która zbulwersowała znaczną część opinii społecznej w Polsce. – Pani Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości, bo uznała, że może tak zrobić. Stworzyła się próżnia, w której nikt nie podjął decyzji. PiS z jednej strony odcina się od marszu, z drugiej nie odcina i dlatego skorzystała z tego urzędująca prezydent Warszawy – powiedział.

 

Przykro to mówić, ale to właśnie Prawo i Sprawiedliwość stworzyło jej możliwości ku takiej decyzji! Prezydent Warszawy powinna mieć problemy prawne, powinna bronić się przed sądem i mieć postawionych co najmniej kilka aktów oskarżenia. Nic z tych rzeczy jednak jej nie spotkało i dlatego ma ona mnóstwo czasu, żeby przygotowywać kolejne konfrontacje, co też właśnie uczyniła. To, że w ich wyniku ktoś może ucierpieć, nie robi na niej wrażenia, ponieważ za niedługo opuści piastowane stanowisko i jestem przekonany, że nadal będzie miała grono wyznawców, którzy będą ją popierać i na nią głosować – ocenił. – Powtórzę: to PiS dał jej możliwości działania. Dlaczego więc miała z nich nie skorzystać? – dodał publicysta.

 

Zdaniem Gadowskiego, wojewoda mazowiecki powinien zawiesić decyzję HGW i zezwolić na manifestację, ponieważ „i tak się ona odbędzie, a każdy zakaz jedynie podnosi temperaturę emocji i może sprowokować postawy konfrontacyjne”.

 

W ocenie dziennikarza, ogromnym zagrożeniem dla Marszu Niepodległości mogą być niemieccy anarchiści. To bardzo niebezpieczna grupa, „hodowana” pod okiem niemieckiego BND do rozprawiania się z prawicą. Jeśli oni dostaną się do Warszawy, to istnieje realne niebezpieczeństwo, ponieważ to zwykli przestępcy i lewaccy terroryści! Trzeba ich powstrzymać i nie pozwolić, aby przedostali się do Polski! – zwraca uwagę publicysta.

 

Zapytany czy wybiera się na Marsz Niepodległości, nawet jeśli zostanie utrzymana decyzja o jego zakazie, nasz rozmówca odpowiedział: – To mnie zupełnie nie interesuje! Idę na marsz, ponieważ Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest w stanie ani mnie, ani mojej rodzinie niczego zakazać i to na pewno nie ona będzie mi mówić, jak mam świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Rozmawiał: TK

 


DATA: 2018-11-09 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie WITOLDZIE a kto na ten marsz zaprosił niemieckich faszystów?
8 miesięcy temu / Zofis
 
Komentarz "toma" to bełkot. Nie znasz W.Gadowskiego i nie wiesz co mówi o panu w mycce. A skoro nie wiesz, to milcz bo szkalujesz w tym momencie.
8 miesięcy temu / anty_tom
 
@Wkurzony. Jako wieloletni zwolennik PiS-u, przyznaję Ci rację w całej rozciągłości. Bardzo szkoda że niestety. Pozdrawiam.
8 miesięcy temu / fensys
 
Tak. I jeszcze z winy Romana Dmowskiego bo nie przewidział, że taka wprzyszłości się pokawi i nie pogonił Waltzów z Polski. I Piłsudskiego też. Panie. Idziesz pan drogą Maxa Kolonko? Byle co gadać byle było o tym choć trochę głośno, a jak jest za cicho to uderzyć w tych, których się broniło. Staniszkis was chyba pizarażała.
8 miesięcy temu / Jurgen
 
premier i prezydent ręka w rekę stanęli w szeregu i po stronie H.Gronkiewicz-Waltz,w celu tłumienia ruchu narodowego.
8 miesięcy temu / marek
 
Chyba nie wiecie kim jest ten p. Gadowski? Na pewno jest mu bliski niejaki Daniels w mycce, który własnie przygotował naszym "płomiennym patriotom" rozwiązanie problemu z Marszem. W konsekwencji chodzi aby zakazać w Polsce ONR i Ruch Narodowy.
8 miesięcy temu / tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.