DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. MIkołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Ponowienie Ślubów Jasnogórskich. Wyjątkowy zwój z dziesiątkami tysięcy nazwisk trafił do Królowej Polski

Ponowienie Ślubów Jasnogórskich. Wyjątkowy zwój z dziesiątkami tysięcy nazwisk trafił do Królowej Polski

26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, u stóp Czarnej Madonny na Jasnej Górze złożono ponad sześćdziesiąt tysięcy podpisów pod tekstem ponowienia Ślubów Jasnogórskich. Ponad trzydziestometrowy zwój z podpisami czcicieli Matki Bożej trafił do jasngórskiego skarbca dzięki staraniom Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi.

Rok 2016 to czas wyjątkowych rocznic i jubileuszy. Obchodziliśmy bowiem 1050-lecie Chrztu Polski, 360-lecie Ślubów Lwowskich i 60-lecie Ślubów Jasnogórskich. Z tej okazji Instytut Księdza Piotra Skargi postanowił zachęcić swych przyjaciół do wspólnego ponowienia Ślubów złożonych Matce Bożej sześćdziesiąt lat temu. Idea ponowienia Ślubów Jasnogórskich spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem – wszak bardzo wielu Polaków wciąż zdaje sobie sprawę, że jedynym ratunkiem dla naszej ojczyzny i nas samych, jest Królowa Polski. Pod słowami aktu ponowienia ślubów podpis złożyło sześćdziesiąt pięć tysięcy osób!

Odzew na inicjatywę Instytutu księdza Skargi był tak ogromny, że aby godnie złożyć u stóp Matki Bożej podpisy dziesiątek tysięcy ludzi, przygotowano unikatowy zwój przywieziony na Jasną Górę w pięknej, rzeźbionej w drewnie tubie. Sygnatariuszy ponowienia ślubów było bowiem tak wielu, że ich nazwiska trzeba było wydrukować na liczącym ponad trzydzieści metrów zwoju materiału.

Złożenie niezwykłego wotum odbyło się w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w trakcie Mszy Świętej w intencji przyjaciół i dobroczyńców Instytutu Księdza Piotra Skargi. W ich imieniu podpisy na Jasnej Górze złożył prezes Instytutu Sławomir Olejniczak. Na Mszy Świętej obecni byli także liczni przyjaciele Instytutu, którzy przybyli do Częstochowy z całej Polski.

Ofiarowanie Matce Bożej tak licznych imiennych deklaracji walki o dochowanie wierności Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, przyrzeczenia uczynienia z Polski rzeczywistego Królestwa Maryi, obietnicy nieustawania w obronie nierozerwalności małżeństwa oraz każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, było wydarzeniem historycznym. Po raz pierwszy w dziejach bowiem, pod rotą ślubów podpisało się tak wielu Polaków.

Wotum ofiarowane Czarnej Madonnie pozostanie na Jasnej Górze na wieki jako wyraz bezwzględnego zaufania naszego narodu Królowej Polski. Teraz pozostaje nam tylko nieustawanie w wysiłkach na rzecz dochowania Jasnogórskich Ślubów ponowionych uroczyście po sześćdziesięciu latach.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących to unikatowe wydarzenie:

 

 

 


kra, lukCzytaj również: Ponowienie ślubów ratunkiem w ciężkich czasach!   


DATA: 2016-08-29 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To była idealna okazja do Intronizacji Chrystusa na Króla Polski u Jego Matki - Królowej Polski. Ci, którzy tę okazję zmarnowali chcą zagłady Narodu Polskiego. Nie ma innego wytłumaczenia. Niemcy szykują się do wojny, przywódcy Polski bojkotują Boga.
ponad 3 lata temu / zbig
 
Matka Boża w Kanie Galilejskiej do proszących o pomoc powiedziała: "Zróbcie cokolwiek Jezus wam powie". Przez sb.Rozalię Celakównę od kilkudziesięciu lat Jezus mówi: "Ogłoście mnie Królem Polski". Żydzi w Kanie posłuchali i otrzymali to, o co prosili. A my?
ponad 3 lata temu / piekło istnieje
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.