DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Polscy katolicy wciąż dołączają do Polonia Semper Fidelis. Kto pisze o akcji, a kto wciąż milczy?

Polscy katolicy wciąż dołączają do Polonia Semper Fidelis. Kto pisze o akcji, a kto wciąż milczy?

Zauważyły ją zagraniczne katolickie portale internetowe i publicyści znani z ich łam, a swój podpis pod petycją Polonia Semper Fidelis złożyło już ponad 60 tys. polskich katolików. To jednak niestety nie skłoniło zbyt wielu polskich mediów do poinformowania o apelu skierowanym do episkopatu Polski z prośbą o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

Znany watykanista Marco Tosatti na portalu La nuova Bussola Quotidiana dostrzegł, że napięcie związane z niejasnościami, które wywołało opublikowanie adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia dotarło także do Polski, czyli do kraju, jak podkreślił Tosatti, w którym nawet jedna trzecia mieszkańców udaje się w niedzielę na Mszę Świętą. To napięcie, zdaniem watykanisty, dało początek skierowanej do polskich biskupów petycji Polonia Semper Fidelis.

 

Słowa wsparcia dla polskich katolików oraz apel, aby świat zwrócił uwagę na to co dzieje się w naszej Ojczyźnie w związku m. in. z akcją Polonia Semper Fidelis, opublikowane zostały również na katolickim portalu The Remnant.

 

„Jasnym jest, że katolicka Polska powstała oraz to, że polscy katolicy mogą mieć dość UE, oraz może, ale tylko może dosyć także Kościoła towarzyszenia” – czytamy w redakcyjnym komentarzu pod informacją o petycji Polonia Semper Fidelis.

 

Przypomnijmy, że o akcji napisały również portale, ChurchMilitant oraz Edward Pentin na łamach National Catholic Register.

 

Co, lub kto zatem stoi na przeszkodzie, aby szeroko o petycji poinformowały polskie media?

 

 

luk

 

 

Aby podpisać petycję należy kliknąć TUTAJ: 

   

  


DATA: 2018-01-31 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Do Niktoś: Gość Niedzielny jest pismem judeo-chrześcijańskim a zatem pozornie tylko katolickim ;-)
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Do rzeczy napisało o PSF: Akcja-polskich-katolikow-Wierni-staja-w-obronie-nierozerwalnosci-malzenstwa
ponad 2 lata temu / Aha
 
"Co, lub kto zatem stoi na przeszkodzie, aby szeroko o petycji poinformowały polskie media?" - ao jakch mediach "polskich" mówi autor??? 4 godziny temu / Niktoś - Na przykład Gość Niedzielny. Są tam szczegółowe relacje ze skoków narciarskich oraz z każdego niemal kursu Alfa w Polsce, dużo o Dniu Islamu, dużo o protestantach, ale cisza o akcji PSF. Równie komentarze czytelników na ten temat są wycinane (wiem bo pisałam).
ponad 2 lata temu / Do Niktoś
 
To szczera prawda, ja mam już dość satanistycznej unii europejskiej. Kiedy do niej wchodziliśmy byłem pełen entuzjazmu, myślałem że "wzbogacą" Polskę intelektualnie i kulturowo a tu takie..... po prostu szambo.
ponad 2 lata temu / Robert
 
"Co, lub kto zatem stoi na przeszkodzie, aby szeroko o petycji poinformowały polskie media?" - ao jakch mediach "polskich" mówi autor???
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary i milosci do Boga i do ojczyzny, ukazane nam przez wspaniala postawe wszystkich Polakow, ktorzy wspieraja blogoslawiona akcje Polonia Semper Fidelis. Rodacy tak trzymac! Wzywam zarazem wszystkich katolickich dziennikarzy oraz liczne Ruchy katolickie w Polsce, ktore jeszcze tego nie uczynily, by czynnie i modlitwa, jak najszybciej wsparly to wazne i b. potrzebne dzielo, potrzebne zarowno ojczyznie, jak i calej staczajacej sie do piekla Europie. Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.