DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Portal z USA pisze o inicjatywie Polonia Semper Fidelis. A polskie media katolickie? Milczą!

Portal z USA pisze o inicjatywie Polonia Semper Fidelis. A polskie media katolickie? Milczą!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Amerykański portal ChurchMilitant.com informuje swoich czytelników o akcji Polonia Semper Fidelis (Polska Zawsze Wierna). Serwis zauważa, że polscy świeccy w ramach inicjatywy ślą petycje do biskupów, prosząc ich o potwierdzenie nauczania Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa i zachowanie kraju od błędów szerzących się chociażby tuż za zachodnią granicą Polski – w Niemczech.

 

Kampania jest bezpośrednią odpowiedzią na liberalne interpretacje adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Polacy proszą hierarchów o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła na temat małżeństwa. Pragną, by ponownie przypomniano, że osoby rozwiedzione, które zawarły ponowne związki cywilne, żyją w stanie cudzołóstwa, a zatem nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

 

W środę Church Militant rozmawiał o inicjatywie z redaktorem naczelnym PCh24.pl Krystianem Kratiukiem i wskazuje w oparciu o jego słowa, że Polonia Semper Fidelis to „pierwsza w swoim rodzaju kampania świecka”, mającą na celu udzielenie wsparcia Konferencji Episkopatu Polski, by wydała ona oficjalną interpretację Amoris laetitia.

 

Dokument pierwotnie miał zostać opublikowany w 2017 roku, ale do tej pory nie powstał i katolicy niepokoją się ciągłymi opóźnieniami. Church Militant wskazuje na opinię inicjatorów kampanii, którzy ubolewają z powodu przeciągania się prac w tym obszarze, a „wydaje się, że przygotowanie odpowiedniego dokumentu nie powinno być aż tak czasochłonne”. Nie wiadomo też, co się dzieje za kulisami i „nie ma zbyt dużej pewności, że przygotowywany dokument potwierdzi Magisterium wyraźnie i stanowczo”.

 

Katolicy w Polsce nie chcą, by zamieszanie interpretacyjne rozprzestrzeniło się w całym kraju – wskazuje Church Militant. Ponadto wierni pragną, by pasterze Kościoła potwierdzili tradycyjne nauczanie Kościoła w odniesieniu do nierozerwalności małżeństwa w oficjalnym dokumencie, zwłaszcza że – jak dotychczas – żaden episkopat wyraźnie nie potwierdził istniejących nauk Kościoła, a liberalna interpretacja papieskiego dokumentu już czyni spustoszenie.

 

W świetle „ogromnego zamieszania wynikającego z Amoris laetitia być może pasterze potrzebują wsparcia owiec” – wyjaśniał w rozmowie z Church Militant Krystian Kratiuk. Kampania Polonia Semper Fidelis ma na celu dodać im odwagi.

 

Amerykański portal przypomina, że kampania Polonia Semper Fidelis to inicjatywa Instytutu im. Ks. Piotra Skargi, świeckiego stowarzyszenia założonego w celu obrony chrześcijańskich zasad w życiu publicznym.

 

Odwołując się do swojego patrona, jezuity ks. Piotra Skargi, giganta Kontrreformacji, Instytut chce „pielęgnować chrześcijańskie wartości i tradycje narodu polskiego, promować i chronić dziedzictwo kulturowe cywilizacji chrześcijańskiej oraz bronić wartości chrześcijańskich i zasad moralnych w życiu społecznym i kulturalnym”.

 

Od samego początku Instytut kieruje się hasłem: Przebudźmy sumienia Polaków! Zważywszy na to, że poznanie prawdy jest niezbędne dla naszego zbawienia, tak ważne jest zaangażowanie świeckich proszących pasterzy Kościoła – w sytuacji tak ogromnego zamieszania – o potwierdzenie dotychczasowego nauczania i wyjaśnianie Magisterium w klarowny sposób. Z historii wiadomo, że błędy i herezje wkradały się, gdy głos pasterzy nie był słyszalny. Dlatego pięć wieków temu ogromna liczba wiernych oddzieliła się od Kościoła.

 

Do inicjatywy Polonia Semper Fidelis w ciągu zaledwie kilku tygodni przyłączyło się ponad 55 tys. Polaków. Już sam ten fakt mówi o zaangażowaniu świeckich katolików. Akcję wsparło swoim podpisem również wielu ludzi ze świata nauki, kultury oraz mediów, także katolickich.

 

Church Militant zauważa, że „Polonia Semper Fidelis” nie jest nowym hasłem. W Polsce używane jest od co najmniej XVII wieku jako symbol wierności Kościołowi i wierze. Przywołanie go w obecnej kampanii ma ogromne znaczenie.

 

Św. Faustyna Kowalska, apostołka Bożego Miłosierdzia, wyznała w swoim „Dzienniczku”, że podczas objawienia  Pan Jezus powiedział jej: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”.

 

Może odważne stanowisko katolickie polskich biskupów będzie tą iskrą? – pytał z nadzieją Kratiuk w rozmowie z Church Militant.

 

 

Źródło: churchmiltant.com

AS

 

 

 

 

Aby podpisać apel w ramach akcji Polonia Semper Fidelis należy kliknąć TUTAJ

  

  


DATA: 2018-01-26 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystkie media milczące o tej akcji należy uznać za masońskie i niekatolickie. Mamy jasny drogowskaz. Nie czytać, nie kupować, nie płacić ani grosza. Ich wybór.
ponad 2 lata temu / kal
 
Ot co...milczą. Takie one katolickie. Zbełtanie rozumu będzie drogo kosztować.
ponad 2 lata temu / agricola
 
@marcin Brawo TY ;)
ponad 2 lata temu / Karol
 
Jea!, może jeszcze więcej ludzi się podpisze :) a poza tym, to zgadzam się ze Stefanem!
ponad 2 lata temu / Aha
 
jak się wczoraj czytało to nie było problemu żadnego, był na 1miejscu jeszcze ok północy czasu naszego...trzeba być na bieżąco... :)
ponad 2 lata temu / marcin
 
Wcale nie jest łatwo znaleźć artykuł na Church Militant gdyż nie jest na stronie głównej: w nagłówku "STORIES" wybrać należy WORLD.
ponad 2 lata temu / Karol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.