DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Witam Ks. Oko ma racje i co z tego. Kościół Katolicki jest niestety przeżarty przez wielu zbrodniarzy i przestępców. Jest wielu Księży godnych polecenia. Ale niestety giną w morzu nieprawości i z jawnym poparciem hierarchów. Purpurowa mafia lawendowa.....można przywoływać nazwiska ale poco wspominać tych co zawsze kręcili ze szatanem. Dam przykład z życia wzięty ostatnio jedne z moich znajomych wziął udział w demonstracji za życiem trzymał baner za który dostał mandat?. Żaden ksiądz ich nie wspierał i nie wspiera. Następny poszedł do seminarium, i już nie bawi się w katolicyzm?. Nie wspomnę o donosicielu na Ks. Popiełuszkę który robi zawrotną karierę też ksiądz?. Brak twardej reki w kościele robi więcej szkody niż pożytku. przede wszystkim dekomunizacja i pozbycia się zboczeńców i przestępców. To podstawa, inaczej Kościoły będą płonąć. A katolicy staną się tarczami do wszelkich ataków. Na koniec żart historyczny "Glemp brat Urban" niezbyt się udał ale prawdziwy....
1 miesiąc temu / Centurion
 
Do Lu -Ksiądz Profesor Dariusz Oko nie jest Jezuitą.
2 miesiące temu / Andrzej
 
Mio ma rację. Zbrodniarz i zboczeniec nie powinien nosić sutanny, powinien zostać ekskomunikowany i oddany w ręce świeckiego aparatu sprawiedliwości. Taka powinna być procedura, wtedy zwyrodnialcy nie wstępowaliby w stan kapłański, gdzie dotąd czuli się bezpieczni. Nawiasem jeśli Sekielskiemu naprawdę by zależało na dobru dzieci, zrobiłby film o pedofilach w różnych grupach zawodowych. Powinien też przedstawić statystykę w tym względzie. Pedofilia wśród księży wcale nie pojawia się częściej niż w innych grupach.
2 miesiące temu / Lu
 
Smutne to wszystko, pocieszę Cię, ks. Oko nie jest jedynym porządnym jezuitą. Znam wielu szeregowych członków tego zakonu, ponieważ od lat pracuję w szkole położonej obok klasztoru i uczą oni u nas religii. Za wyjątkiem może dwóch na kilkunastu, to prawie, a może i całkiem święte osoby, które nie tylko słowem szerzą naukę Pana Jezusa, lecz także własnym przykładem. Są pełni poświęcenia, bezkompromisowi, zawsze skłonni do pomocy, pomagający rozwiązywać nawet najtrudniejsze ludzkie problemy i bardzo pracowici. Przez lata znajomości nie spotkałam się choćby raz z zachowaniem czy wypowiedzią któregoś z nich, które kolidowałyby z nauką Zbawiciela. A dawniejszy proboszcz tej parafii również jezuita to jakby wcielenie św. Franciszka z Asyżu, tylko bez stygmatów chyba. Pozdrawiam Cię. Nie podupadajmy na duchu. Nagonka na Kościół i wchodzenie w stan kapłański podłych ludzi, którzy nie tylko nie mają powołania, ale chcą w ten sposób realizować swoje interesy minie.
2 miesiące temu / Lu
 
Co robi dla KK powiązany z Tygodnikiem Powszechnymi,Wyd.ZNAK in. H. Wożniakowskibrat R. Thun? w zarządzie Klubu INteligencji Katolickiej? Ile razy uczestniczyli w świętach kościelnych katolickich, historycznych Polski?
2 miesiące temu / MAK
 
Moi mili czemu tak desperujecie? Macie ręce? nogi? głowy? Pan Bóg jest z Wami? Więc WALCZCIE! Cały czas jest wiele metod zatrzymania ich, ani kroku dalej. Pederasta, pedofil, który założył sutannę nie dla Boga ale dla własnej nieprawości to obce ciało w naszym Kościele. Precz z nimi chyba, że wrócą z płaczem na kolanach. Dla kogo jest ekskomunika jeśli nie dla nich?
2 miesiące temu / mio
 
Warto czytać "Dialog o Bożej Opatrzności" Katarzyny ze Sieny. I uczyć się zabijać miłość własną, jak poleciła Katarzyna - czyli do końca. Będzie to potrzebne, bo sam przykład zohydzania ks. Oko przez "Gazetę" skutecznego, mimo, że opartego na bezpodstawnych i absurdalnych domniemaniach, a nie dowodach, czy też ataki na tych wszystkich katolików świeckich, którzy bronią życia i rodziny również fizyczne pokazują, że kto uczciwie głosi Ewangelię powinien być przyzwyczajony do ataków "tego świata".
2 miesiące temu / pawel
 
redaktor Kolanek porządnie wykonuje swą robotę na kontrrewolucyjnym froncie. tak trzymajcie, redaktorze.
2 miesiące temu / dziadosz
 
Skoro tylko w kościele katolickim jest zbawienie to czego się obawiamy? Wystarczy być mu wiernym i się nie przejmować tym co się dzieje. Watykanu nie zmienimy, zmian nie cofniemy. Jeśli będzie sprzeczność działania nauczania Jezusa i KK to tym gorzej dla tego pierwszego :- W końcu i tak zaora nas neoliberalizm, potem islam.
2 miesiące temu / Pppp
 
Cdn Ksiadz Oko, to chyba jedyny katolicki porzadny jezuita jakiego znam. Ten zakon obecnie jest forpoczta wszystkich niepokojacych i szybkich zmian, ktore maja na celu zmiane KK w protestancko zoelonoswiatkowa sekte. Ostatnio przypuscili istny blitzkrieg na Polske, wysylajac mawet gen. Arturo Sose, ktory od dwoch tygodni "wizytuje" rozne jezuickie placowki i przekazuje wskazowki do dzialan. Papiez Franciszek zreszta calkiem niedawno rozeslal ich z "misja" na caly swiat. Jak dla mnie, to zakon ten prosi sie o powtorke z historii, czyli kasacje. W Polsce glownym kolem napedowym wszystkich tych zmian sa lodzcy jezuici i jezuicki portal internetowy.
2 miesiące temu / Smutne to wszys
 
Matka Kościół uczy : Twarde opieranie się na Chrystusie OPIERA SIĘ NA PRZYJMOWANIU Nauki KOŚCIOŁA i reralizowaniu PROGRAMÓW DUSZPASTERSKICH. Pan Profesor mówi bardzo OGÓLNIE i nieprecyzyjnie uchylając się od istniejących REALIÓW Kościoła. TO CZEGO DOŚWIADCZAMY W NOWYM POSOBOROWYM KOŚCIELE TO NIE SĄ " błędy niektórych zdegenerowanych członkow Kościoła" . To są WYTYCZNE i PROGRAMY świadomie wdrażane i REALIZOWANE. Uprzejmie proszę Pana Profesoras o SZACUNEK dla REFORM, których autorami są Papieże włącznie z J.P. II i P. Franciszkiem. Czyżby Ks.Prof. nie wiedział, że homoseksualistów i osóby NIENORMATYWNE należy jeszcze bradziej MIŁOWAĆ, że należy wychodzić na OBRZEŻA , że konieczne jest wprowadzenie do Kościoła DUSZPASTERSTWA LGBT.. Czyżby Ksiądz nie wiedział co robi EPISKOPAT EUOPEJSKI z Bp. Gądeckim jakie plany realizuje? Proszę pioważnie traktować wiernych. Ponawiam podziękowania dla Ks.prof.Kobylińskiego za jasne mówienie JAK JEST ?
2 miesiące temu / iskierka
 
To nie chodzi o oczyszczenie KK tylko o zniszczenie Kosciola polskiego. Gdyby chodzilo o to pierwsze widzielibysmy wyrazne ruchy w Watykanie, a tam jest wrecz na odwrot. Papiez otoczony jest calym kordonem czynnych homoseksualistow, czy tez hierarchow wspierajacych te ideologie i te srodowiska. Zajmuja oni najwyzsze urzedy. Przypomne tylko kilku. Bp. Paglia na czele Papieskiej Akademii Zycia, mecenac gejowskiego muralu w jednej z katedr, do niedawma kard. Coccopalmerio odpowiedzialny za wszystkie dokumenty prawne z Watykanu przylapany na gejowskim party z kokaina, kard. Schonborn, zapraszajacy do wiedenskiej katedry Conchite, ktory wyglaszal cos z ambony, kard. Marx, kard. Tobin, dyrektor Domu Sw. Marty, gdzie zamieszkuje papiez, do niedawna wielka szycha i doradca Franciszka Maccarick i wielu innych wymienionych w listach nuncjusza Vigano. I wreszcie sam papiez, ktory do czynnego geja ostatnio mowil w telewizji NIE WAZNE KIM JESTES I JAK ZYJESZ! Poswiecą tylko kilku na pokaz.
2 miesiące temu / Smutne to wszys
 
Zostanę zaliczony do antyklerykałów, nawet do antychrześcijańskich ateuszy. Zaliczajcie gdzie chcecie. Postawię tylko 5 pytań, a kto myśli, patrzy i słucha ten niech wyciąga wnioski. 1 Dlaczego od czasu tzw "Ordo Novus" spadł kompletnie szacunek do Chrystusa ? 2 Dlaczego od "2-go Zesłania Ducha Św"sobor Wat.II naucza się "prawdy" sprzeczne z 20 poprzednimi soborami, a zwłaszcza naukami Piusa IX, Piusa X i Leona XIII ? 3 Przede wszystkim Judaiści i Mahometanie nienawidzą i kpią z Chrystusa i KK tak jak to robili przedtem. Dlaczego dialog miedzyreligijny zakazany dotychczas staŁ się cnotą ? 4 Protestanci i im podobni mają już LGDT+ biskupami, mają nawet małżeństwa tychże biskupów...; a nasi papieże łasili i łaszą się do nich. Dlaczego ekumenizm zakazany dotychczas staŁ się cnotą. 5 Pewni ludzie to mówią od 55 lat. Odwrócicie to, wy zatroszczeni o wiernych ? Nawiasem dodam, że jestem katolikiem tradycyjnym, nie związanym ani z SSPX ani Prawosławiem.
2 miesiące temu / Katolik ortodox
 
Matka Kościół uczy : Twarde opieranie się na Chrystusie OPIERA SIĘ NA PRZYJMOWANIU Nauki KOŚCIOŁA i realizowaniu PROGRAMÓW DUSZPASTERSKICH. Pan Profesor mówi bardzo OGÓLNIE i nieprecyzyjnie uchylając się od istniejących REALIÓW Kościoła. TO CZEGO DOŚWIADCZAMY W NOWYM POSOBOROWYM KOŚCIELE TO NIE SĄ " błędy niektórych zdegenerowanych członkow Kościoła" . To są WYTYCZNE i PROGRAMY świadomie wdrażane i REALIZOWANE. Uprzejmie proszę Pana Profesoras o SZACUNEK dla REFORM, których autorami są Papieże włącznie z J.P. II i P. Franciszkiem. Czyżby Ks.Prof. nie wiedział, że homoseksualistów i osóby NIENORMATYWNE należy jeszcze bradziej MIŁOWAĆ, że należy wychodzić na OBRZEŻA , że konieczne jest wprowadzenie do Kościoła DUSZPASTERSTWA LGBT.. Czyżby Ksiądz nie wiedział co robi EPISKOPAT EUOPEJSKI z Bp. Gądeckim jakie plany realizuje? Proszę pioważnie traktować wiernych. Ponawiam podziękowania dla Ks.prof.Kobylińskiego za jasne mówienie JAK JEST ? A jest TRAGICZNIE.
2 miesiące temu / iskierka
 
Stawiajac sie diablu, wchodzac z diablem w spory, wyuszczajac swoje racje - czlowiek jest na przegranej pozycji. Ale i Bog nie stworzyl nas po to, bo diabla pokonal Bog poprzez swego Syna...nas natomiat Bog, tak jak pierwszego czlowieka - postawil przed wyborami, ze wzgledu na nasza wolnosc - dana nam od Boga, przed wyborem dobra badz zla. Swiedcie raczej przykladem, a jest szansa, ze ze wzgledu na wasze postawy - zwiedzeni przez diabla sie nawroca...grzech pozuca.
2 miesiące temu / mee...
 
Jestem katolikiem . Oczywiście na końcu miłosierdzie i wybaczenie. Ale tylko jeśli winny jasno i pokornie powie - jestem winny. Tego nadal nie ma w polskim Kościele. Dziwne wypowiedzi hierarchów i księży, nazywanie zła dobrem i odwrotnie to nie tylko maniera ale zwykła zła wola i brak chęci poprawy. Niewielu wypowiada się jasno i - prof prof Guz i Oko, bp bp Vigano, Schneider, Brandmuller, żaden polski hierarcha. Wstyd i żal. tzw "letni" katolicy będą odchodzić od Kościoła.
2 miesiące temu / alex
 
No przecież nie o fakty i rozwiązywanie problemów tu chodzi. Wręcz odwrotnie. Gdyby chodziło o dobro dzieci, to jeden z drugim sekielskim powinni zrobić film o rewolucji kulturowej i przewrocie ideologicznym jaki dokonał się w ciągu ostatnich 40 lat i skąd przestępstwa a dwa i ch ukrywanie. Pokazałby w takim obrazie całą pedofilię, a nie tylko urywek.
2 miesiące temu / ser
 
Szanuję odwagę, wiedzę i troskę ks. prof. Oko - o sprawy Kościoła. Ale! Ale! Jest dość naiwny. Jak go ktoś "podpuści" na kogoś - on łatwowiernie wierzy. Na tym się może mocno pośliznąć. KS. profesorze - więcej krytycyzmu wobec "szeptaczy"
2 miesiące temu / brat w kapłań
 
Ksiądz Oko jest solą w oku nie tylko dla lewaków, ale, niestety, wielu hierarchów kościelnych
2 miesiące temu / nielgbt
 
Ksiądz Oko oraz prof. Guz od dawna powinni być biskupami. Nie są jednak mile widziani na kościelnych salonach gdzie rządzi kościelna polityczna poprawność, układy i zamiatanie pod dywan. Jeśli kościół w Polsce się nie oczyści to odpłynie mu spora grupa wiernych i pomału przestanie istnieć. Czas na przepraszanie się skończył, teraz konieczna jest mądra reforma i odzyskiwanie zaufania. Ludzie wrócą jak zobaczą że warto i jest gdzie wrócić.
2 miesiące temu / Pppp
 

Skomentuj ten arytukuł
9
7
 
 

Król Lew (1994) – to klasyka kina dziecięcego. Jak już parę razy pisano na tych łamach, jest to film mocno krytykowany przez wszelkiej maści postępowców, za to chętnie chwalony przez konserwatystów jako dzieło wręcz kontrrewolucyjne. Nic dziwnego, że omawiając ten film Krystian Kratiuk i Krzysztof Gędłek otwarcie zadawali pytanie: czy coraz ostrzej lewicująca wytwórnia Disneya dzisiaj zrealizowałaby taki film? Mamy rok 2019 i mamy nową wersję Króla Lwa z wytwórni Disneya. I… na szczęście, pod tym względem przynajmniej, jest dobrze!

 
 

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.