DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Witam Ks. Oko ma racje i co z tego. Kościół Katolicki jest niestety przeżarty przez wielu zbrodniarzy i przestępców. Jest wielu Księży godnych polecenia. Ale niestety giną w morzu nieprawości i z jawnym poparciem hierarchów. Purpurowa mafia lawendowa.....można przywoływać nazwiska ale poco wspominać tych co zawsze kręcili ze szatanem. Dam przykład z życia wzięty ostatnio jedne z moich znajomych wziął udział w demonstracji za życiem trzymał baner za który dostał mandat?. Żaden ksiądz ich nie wspierał i nie wspiera. Następny poszedł do seminarium, i już nie bawi się w katolicyzm?. Nie wspomnę o donosicielu na Ks. Popiełuszkę który robi zawrotną karierę też ksiądz?. Brak twardej reki w kościele robi więcej szkody niż pożytku. przede wszystkim dekomunizacja i pozbycia się zboczeńców i przestępców. To podstawa, inaczej Kościoły będą płonąć. A katolicy staną się tarczami do wszelkich ataków. Na koniec żart historyczny "Glemp brat Urban" niezbyt się udał ale prawdziwy....
5 miesięcy temu / Centurion
 
Do Lu -Ksiądz Profesor Dariusz Oko nie jest Jezuitą.
5 miesięcy temu / Andrzej
 
Mio ma rację. Zbrodniarz i zboczeniec nie powinien nosić sutanny, powinien zostać ekskomunikowany i oddany w ręce świeckiego aparatu sprawiedliwości. Taka powinna być procedura, wtedy zwyrodnialcy nie wstępowaliby w stan kapłański, gdzie dotąd czuli się bezpieczni. Nawiasem jeśli Sekielskiemu naprawdę by zależało na dobru dzieci, zrobiłby film o pedofilach w różnych grupach zawodowych. Powinien też przedstawić statystykę w tym względzie. Pedofilia wśród księży wcale nie pojawia się częściej niż w innych grupach.
5 miesięcy temu / Lu
 
Smutne to wszystko, pocieszę Cię, ks. Oko nie jest jedynym porządnym jezuitą. Znam wielu szeregowych członków tego zakonu, ponieważ od lat pracuję w szkole położonej obok klasztoru i uczą oni u nas religii. Za wyjątkiem może dwóch na kilkunastu, to prawie, a może i całkiem święte osoby, które nie tylko słowem szerzą naukę Pana Jezusa, lecz także własnym przykładem. Są pełni poświęcenia, bezkompromisowi, zawsze skłonni do pomocy, pomagający rozwiązywać nawet najtrudniejsze ludzkie problemy i bardzo pracowici. Przez lata znajomości nie spotkałam się choćby raz z zachowaniem czy wypowiedzią któregoś z nich, które kolidowałyby z nauką Zbawiciela. A dawniejszy proboszcz tej parafii również jezuita to jakby wcielenie św. Franciszka z Asyżu, tylko bez stygmatów chyba. Pozdrawiam Cię. Nie podupadajmy na duchu. Nagonka na Kościół i wchodzenie w stan kapłański podłych ludzi, którzy nie tylko nie mają powołania, ale chcą w ten sposób realizować swoje interesy minie.
5 miesięcy temu / Lu
 
Co robi dla KK powiązany z Tygodnikiem Powszechnymi,Wyd.ZNAK in. H. Wożniakowskibrat R. Thun? w zarządzie Klubu INteligencji Katolickiej? Ile razy uczestniczyli w świętach kościelnych katolickich, historycznych Polski?
5 miesięcy temu / MAK
 
Moi mili czemu tak desperujecie? Macie ręce? nogi? głowy? Pan Bóg jest z Wami? Więc WALCZCIE! Cały czas jest wiele metod zatrzymania ich, ani kroku dalej. Pederasta, pedofil, który założył sutannę nie dla Boga ale dla własnej nieprawości to obce ciało w naszym Kościele. Precz z nimi chyba, że wrócą z płaczem na kolanach. Dla kogo jest ekskomunika jeśli nie dla nich?
5 miesięcy temu / mio
 
Warto czytać "Dialog o Bożej Opatrzności" Katarzyny ze Sieny. I uczyć się zabijać miłość własną, jak poleciła Katarzyna - czyli do końca. Będzie to potrzebne, bo sam przykład zohydzania ks. Oko przez "Gazetę" skutecznego, mimo, że opartego na bezpodstawnych i absurdalnych domniemaniach, a nie dowodach, czy też ataki na tych wszystkich katolików świeckich, którzy bronią życia i rodziny również fizyczne pokazują, że kto uczciwie głosi Ewangelię powinien być przyzwyczajony do ataków "tego świata".
5 miesięcy temu / pawel
 
redaktor Kolanek porządnie wykonuje swą robotę na kontrrewolucyjnym froncie. tak trzymajcie, redaktorze.
5 miesięcy temu / dziadosz
 
Skoro tylko w kościele katolickim jest zbawienie to czego się obawiamy? Wystarczy być mu wiernym i się nie przejmować tym co się dzieje. Watykanu nie zmienimy, zmian nie cofniemy. Jeśli będzie sprzeczność działania nauczania Jezusa i KK to tym gorzej dla tego pierwszego :- W końcu i tak zaora nas neoliberalizm, potem islam.
5 miesięcy temu / Pppp
 
Cdn Ksiadz Oko, to chyba jedyny katolicki porzadny jezuita jakiego znam. Ten zakon obecnie jest forpoczta wszystkich niepokojacych i szybkich zmian, ktore maja na celu zmiane KK w protestancko zoelonoswiatkowa sekte. Ostatnio przypuscili istny blitzkrieg na Polske, wysylajac mawet gen. Arturo Sose, ktory od dwoch tygodni "wizytuje" rozne jezuickie placowki i przekazuje wskazowki do dzialan. Papiez Franciszek zreszta calkiem niedawno rozeslal ich z "misja" na caly swiat. Jak dla mnie, to zakon ten prosi sie o powtorke z historii, czyli kasacje. W Polsce glownym kolem napedowym wszystkich tych zmian sa lodzcy jezuici i jezuicki portal internetowy.
5 miesięcy temu / Smutne to wszys
 
Matka Kościół uczy : Twarde opieranie się na Chrystusie OPIERA SIĘ NA PRZYJMOWANIU Nauki KOŚCIOŁA i reralizowaniu PROGRAMÓW DUSZPASTERSKICH. Pan Profesor mówi bardzo OGÓLNIE i nieprecyzyjnie uchylając się od istniejących REALIÓW Kościoła. TO CZEGO DOŚWIADCZAMY W NOWYM POSOBOROWYM KOŚCIELE TO NIE SĄ " błędy niektórych zdegenerowanych członkow Kościoła" . To są WYTYCZNE i PROGRAMY świadomie wdrażane i REALIZOWANE. Uprzejmie proszę Pana Profesoras o SZACUNEK dla REFORM, których autorami są Papieże włącznie z J.P. II i P. Franciszkiem. Czyżby Ks.Prof. nie wiedział, że homoseksualistów i osóby NIENORMATYWNE należy jeszcze bradziej MIŁOWAĆ, że należy wychodzić na OBRZEŻA , że konieczne jest wprowadzenie do Kościoła DUSZPASTERSTWA LGBT.. Czyżby Ksiądz nie wiedział co robi EPISKOPAT EUOPEJSKI z Bp. Gądeckim jakie plany realizuje? Proszę pioważnie traktować wiernych. Ponawiam podziękowania dla Ks.prof.Kobylińskiego za jasne mówienie JAK JEST ?
5 miesięcy temu / iskierka
 
To nie chodzi o oczyszczenie KK tylko o zniszczenie Kosciola polskiego. Gdyby chodzilo o to pierwsze widzielibysmy wyrazne ruchy w Watykanie, a tam jest wrecz na odwrot. Papiez otoczony jest calym kordonem czynnych homoseksualistow, czy tez hierarchow wspierajacych te ideologie i te srodowiska. Zajmuja oni najwyzsze urzedy. Przypomne tylko kilku. Bp. Paglia na czele Papieskiej Akademii Zycia, mecenac gejowskiego muralu w jednej z katedr, do niedawma kard. Coccopalmerio odpowiedzialny za wszystkie dokumenty prawne z Watykanu przylapany na gejowskim party z kokaina, kard. Schonborn, zapraszajacy do wiedenskiej katedry Conchite, ktory wyglaszal cos z ambony, kard. Marx, kard. Tobin, dyrektor Domu Sw. Marty, gdzie zamieszkuje papiez, do niedawna wielka szycha i doradca Franciszka Maccarick i wielu innych wymienionych w listach nuncjusza Vigano. I wreszcie sam papiez, ktory do czynnego geja ostatnio mowil w telewizji NIE WAZNE KIM JESTES I JAK ZYJESZ! Poswiecą tylko kilku na pokaz.
5 miesięcy temu / Smutne to wszys
 
Zostanę zaliczony do antyklerykałów, nawet do antychrześcijańskich ateuszy. Zaliczajcie gdzie chcecie. Postawię tylko 5 pytań, a kto myśli, patrzy i słucha ten niech wyciąga wnioski. 1 Dlaczego od czasu tzw "Ordo Novus" spadł kompletnie szacunek do Chrystusa ? 2 Dlaczego od "2-go Zesłania Ducha Św"sobor Wat.II naucza się "prawdy" sprzeczne z 20 poprzednimi soborami, a zwłaszcza naukami Piusa IX, Piusa X i Leona XIII ? 3 Przede wszystkim Judaiści i Mahometanie nienawidzą i kpią z Chrystusa i KK tak jak to robili przedtem. Dlaczego dialog miedzyreligijny zakazany dotychczas staŁ się cnotą ? 4 Protestanci i im podobni mają już LGDT+ biskupami, mają nawet małżeństwa tychże biskupów...; a nasi papieże łasili i łaszą się do nich. Dlaczego ekumenizm zakazany dotychczas staŁ się cnotą. 5 Pewni ludzie to mówią od 55 lat. Odwrócicie to, wy zatroszczeni o wiernych ? Nawiasem dodam, że jestem katolikiem tradycyjnym, nie związanym ani z SSPX ani Prawosławiem.
5 miesięcy temu / Katolik ortodox
 
Matka Kościół uczy : Twarde opieranie się na Chrystusie OPIERA SIĘ NA PRZYJMOWANIU Nauki KOŚCIOŁA i realizowaniu PROGRAMÓW DUSZPASTERSKICH. Pan Profesor mówi bardzo OGÓLNIE i nieprecyzyjnie uchylając się od istniejących REALIÓW Kościoła. TO CZEGO DOŚWIADCZAMY W NOWYM POSOBOROWYM KOŚCIELE TO NIE SĄ " błędy niektórych zdegenerowanych członkow Kościoła" . To są WYTYCZNE i PROGRAMY świadomie wdrażane i REALIZOWANE. Uprzejmie proszę Pana Profesoras o SZACUNEK dla REFORM, których autorami są Papieże włącznie z J.P. II i P. Franciszkiem. Czyżby Ks.Prof. nie wiedział, że homoseksualistów i osóby NIENORMATYWNE należy jeszcze bradziej MIŁOWAĆ, że należy wychodzić na OBRZEŻA , że konieczne jest wprowadzenie do Kościoła DUSZPASTERSTWA LGBT.. Czyżby Ksiądz nie wiedział co robi EPISKOPAT EUOPEJSKI z Bp. Gądeckim jakie plany realizuje? Proszę pioważnie traktować wiernych. Ponawiam podziękowania dla Ks.prof.Kobylińskiego za jasne mówienie JAK JEST ? A jest TRAGICZNIE.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Stawiajac sie diablu, wchodzac z diablem w spory, wyuszczajac swoje racje - czlowiek jest na przegranej pozycji. Ale i Bog nie stworzyl nas po to, bo diabla pokonal Bog poprzez swego Syna...nas natomiat Bog, tak jak pierwszego czlowieka - postawil przed wyborami, ze wzgledu na nasza wolnosc - dana nam od Boga, przed wyborem dobra badz zla. Swiedcie raczej przykladem, a jest szansa, ze ze wzgledu na wasze postawy - zwiedzeni przez diabla sie nawroca...grzech pozuca.
5 miesięcy temu / mee...
 
Jestem katolikiem . Oczywiście na końcu miłosierdzie i wybaczenie. Ale tylko jeśli winny jasno i pokornie powie - jestem winny. Tego nadal nie ma w polskim Kościele. Dziwne wypowiedzi hierarchów i księży, nazywanie zła dobrem i odwrotnie to nie tylko maniera ale zwykła zła wola i brak chęci poprawy. Niewielu wypowiada się jasno i - prof prof Guz i Oko, bp bp Vigano, Schneider, Brandmuller, żaden polski hierarcha. Wstyd i żal. tzw "letni" katolicy będą odchodzić od Kościoła.
5 miesięcy temu / alex
 
No przecież nie o fakty i rozwiązywanie problemów tu chodzi. Wręcz odwrotnie. Gdyby chodziło o dobro dzieci, to jeden z drugim sekielskim powinni zrobić film o rewolucji kulturowej i przewrocie ideologicznym jaki dokonał się w ciągu ostatnich 40 lat i skąd przestępstwa a dwa i ch ukrywanie. Pokazałby w takim obrazie całą pedofilię, a nie tylko urywek.
5 miesięcy temu / ser
 
Szanuję odwagę, wiedzę i troskę ks. prof. Oko - o sprawy Kościoła. Ale! Ale! Jest dość naiwny. Jak go ktoś "podpuści" na kogoś - on łatwowiernie wierzy. Na tym się może mocno pośliznąć. KS. profesorze - więcej krytycyzmu wobec "szeptaczy"
5 miesięcy temu / brat w kapłań
 
Ksiądz Oko jest solą w oku nie tylko dla lewaków, ale, niestety, wielu hierarchów kościelnych
5 miesięcy temu / nielgbt
 
Ksiądz Oko oraz prof. Guz od dawna powinni być biskupami. Nie są jednak mile widziani na kościelnych salonach gdzie rządzi kościelna polityczna poprawność, układy i zamiatanie pod dywan. Jeśli kościół w Polsce się nie oczyści to odpłynie mu spora grupa wiernych i pomału przestanie istnieć. Czas na przepraszanie się skończył, teraz konieczna jest mądra reforma i odzyskiwanie zaufania. Ludzie wrócą jak zobaczą że warto i jest gdzie wrócić.
5 miesięcy temu / Pppp
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.