DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Fałszywy „konserwatyzm” Putina. Dowiedz się, jak Rosja okłamuje świat! [RAPORT]

Fałszywy „konserwatyzm” Putina. Dowiedz się, jak Rosja okłamuje świat! [RAPORT]
Fot. Mikhail Metzel / TASS / FORUM

Rosja ostoją tradycyjnych wartości? Nadzieją dla cywilizacji europejskiej, zepsutej przez zachodni liberalizm? Tak przynajmniej chciałaby być ona postrzegana pośród konserwatywnej części opinii społecznej, także na Starym Kontynencie.Ostentacyjnie demonstrowana religijność przedstawicieli władz państwowych, w tym prezydenta i premiera, eksponowana rola prawosławnej Cerkwii, blokowanie ekspansji lobby LGBT, zwalczanie bluźnierczych wystąpień, pozorny porządek panujący w państwie rządzonym twardą ręką. To wszystko zwiastuny nadziei dla naszego świata czy wygodny element długofalowej strategii podboju?

 

Kremlowska taktyka pozyskiwania sobie sympatii środowisk próbujących zachować i bronić resztki chrześcijańskiego porządku w Europie, jest tyleż skuteczna, co myląca. Rosjanie to, co prawda, już od wieków mistrzowie „dobrego wrażenia” i wiedzą jak „zaczarować” zachodnie elity, by przyjmowały bez oporów płynącą z Petersburga, a potem Moskwy narrację. Istotne jest jednak to, co znajduje się pod tą gładką politurą, kładzioną ustawicznie na nasze uszy i oczy przez niezwykle sprawny aparat propagandowy. W wielu artykułach publikowanych na łamach pisma i portalu „Polonia Christiana”, od początku istnienia naszych mediów staraliśmy się zajrzeć pod tę powierzchnię i ukazać Państwu prawdziwy obraz Rosji. Zapraszamy do powtórkowej lektury, mocno wierzymy że okaże się owocna!

 

PCh24.pl


 

Manewr Putina - jakie są źródła "konserwatywnej" polityki Kremla? Dlaczego Władimir Putin postanowił konfrontować się z Zachodem na polu wartości? I dlaczego tak wielu konserwatystów czy osób związanych z prawicą, daje się nabrać na politykę prowadzoną przez Moskwę?


Putin jako „król terroru”. Kim jest Władimir Putin? I w jaki sposób ów były agent KGB zdobył władzę? Mroczny tekst o przeszłości obecnego prezydenta Rosji.


„Wielka Rosja” czai się. Tekst dowodzi, iż w Rosji odradza się neostalinowski imperializm. Putinowskie rządy przechodzą z fazy dyktatury do totalitaryzmu. Jakie zagrożenia niesie ze sobą ten proces?


Nie ta cywilizacja, nie ten konserwatyzm. Prof. Mieczysław Ryba pisze o zasadniczych różnicach cywilizacyjnych między Rosją a Europą. 


Turańskie oblicze Rosji. O tym dlaczego Rosja nie może być wzorem dla europejskich konserwatystów. Marcin Jendrzejczak pisze wprost o dzielącej ją od nas głębokiej przepaści. 

 

Jak Zachód obłaskawia Rosję?. Prof. Andrzej Nowak, w rozmowie z PCh24, mówi o niebezpiecznej tolerancji Zachodu wobec Rosji. Stawia jasną diagnozę: bagatelizowanie przez Zachód problemu agresywnej Moskwy stanowi zagrożenie dla ładu w Europie.

 

Zachodnia prawica zapatrzona w Rosję – coraz więcej poputczików. O zapatrzonych w Rosję siłach politycznych, które fałszywie przedstawiają samych siebie, jako reakcję na lewicowo-liberalną rewolucję na Zachodzie. Moskwa jedynie stroi się w piórka konserwatystów. Prawda o niej jest zupełnie inna. 

 

Jaka alternatywa? Blaski i cienie alterprawicy. Piotr Doerre porusza problem amerykańskiej prawicy alternatywnej, krytykując jej ofertę polityczną oraz wskazując na moskiewską kuratelę polityczną dla tych ugrupowań. Rozwiązania na przyszłość proponowane nam przez te siły nie zapowiadają niczego dobrego… 

  

Rosja – UE: Głośno o sankcjach, ciszej o interesach. Publicysta PCh24.pl, Jan Bereza, dowodzi, że Rosjanie wcale nie są antyzachodni. Sankcje sankcjami, jednak Zachód nadal prowadzi poważne i intratne interesy z Moskwą. 


Turcja, Rosja, USA. ISIS korzystne dla mocarstw. Wywiad ze znawcą spraw bliskowschodnich, dziennikarzem Witoldem Gadowskim. Odpowiada on na kłamliwą propagandę Kremla, przedstawiającą Rosję, jako jedyne państwo walczące z islamistami na Bliskim Wschodzie. Gadowski dowodzi, że istnienie takich organizacji jak ISIS jest na rękę mocarstwom, w tym także Rosji.

 

Dziwna wojna nad Donem. Tekst jest próbą odpowiedzi na pytanie o konsekwencje wojny na Ukrainie. 


Jaka alternatywa? Blaski i cienie alterprawicy. Piotr Doerre porusza problem amerykańskiej prawicy alternatywnej, krytykując ich ofertę polityczną oraz wskazując na moskiewską kuratelę polityczną dla tych ugrupowań. Rozwiązania na przyszłość proponowane nam przez te siły nie zapowiadają niczego dobrego… 


Putin ante portas. Rosyjski imperializm nadciąga nad Polskę. Władimir Putin stanowi dla nas poważne niebezpieczeństwo. Co robić?


Kontekst, towarzysze. Kontekst!. Tekst prof. Grzegorza Kucharczyka, obnażający antypolską propagandę reżimu Putina.

 

Kremlowski szaman. Co Aleksander Dugin myśli o Polsce? Wielkoruski szowinizm, euroazjatycki imperializm z domieszką makiawelizmu i lewicującej demagogii społecznej. Piotr Doerre demaskuje jednego z najważniejszych ideologów na Kremlu. Pomaga odpowiedzieć na pytanie, dlaczego część prawicy w Europie uległa niezdrowej fascynacji Rosją. 

 

Polacy, bądźcie wdzięczni za Jałtę!. 2015 rok i 70 lat po układzie jałtańskim. W Rosji trwa propaganda tamtego paktu, który stanowi historyczny moment upadku odrodzonej po zaborach Polski. Antypolska propaganda Moskwy!


To znów się stało! W Pieniężnie Rosjanie uczcili mordercę żołnierzy Armii Krajowej! W lutym, 2017 roku, na terenie gminy Pieniężno, rosyjskie władze uczciły swojego rodaka i zbrodniarza Iwana Czerniachowskiego. Ów komunista mordował m.in. żołnierzy AK. Rosjanie każdego roku składają kwiaty pod postumentem, upamiętniającym czerwonego generała. Antypolskie działania Moskwy trwają!

 

Objawienia Fatimskie – klucz do zrozumienia świata. Marcin Jendrzejczak rozpoczyna swoją analizę współczesnej Rosji od słów Matki Bożej, która w Fatimie zapowiedziała, że „Rosja rozprzestrzeni swoje błędy na cały świat”. Autor wskazuje nie tylko na komunistyczną przeszłość naszego wschodniego sąsiada, ale także na rosyjską reakcję wobec zachodniej rewolucji obyczajowej, całkowicie obcej tradycji i katolicyzmowi.


„Ręce mamy po łokcie we krwi”. Mocny tekst Wiktora Chrula z Moskwy. Ujawnia on prawdę o aborcji w Rosji. Wbrew powszechnemu na Zachodzie – także w Polsce – przekonaniu, że Rosjanie są konserwatywni i walczą z prawem aborcyjnym, Chrul podaje, że w Rosji nadal masowo zabija się nienarodzone dzieci. Co przerażające, wielu Rosjan w ogóle nie traktuje tego, jako zło. Tekst obala mit o moralnym odrodzeniu ich kraju. 

 

Apostoł Moskwy. Katolicki ksiądz Józef Zaniewski, od lat mieszkający w Rosji, opisuje ateizację tamtejszego społeczeństwa, a także trudy pracy ewangelizacyjnej nad odrodzeniem wiary katolickiej. 

 

 

 Oprac. ged, RoM


DATA: 2017-04-09 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@voxclamantis: Kiedy Ukraina obierze sobie za jedynego Patrona i Bohatera Biskupa Chomyszyna? Wszak cerkiew w równym stopniu z Putinem zwalcza Kościół Katolicki. Nie różnicie się od siebie niczym a żądacie naszej przyjaźni za darmo.
ponad 3 lata temu / do voxclamantis
 
@Aztek_Anonim: Nie. Trzeba zdać sobie sprawę z tego co mówi Dugin a mianowicie że prawosławie jest wrogie religii katolickiej i skupić się na obronie cywilizacji łacińskiej. To jedyna droga żeby się nie zapętlić. Wywoływanie wojny z Rosją przez PiS jest karygodne i niezgodne z zasadami Ewangelii. Wywoływanie jakiejkolwiek wojny to domena innych cywilizacji, nie naszej, jakkolwiek Ewangelią być może się posługują. PO i PiS choć na pozór różnie, zachowują się jednakowo, jednakowo są wrogami cywilizacji łacińskiej.
ponad 3 lata temu / antysowiet 2
 
Gratuluję materiału! O, widzę, że co niektórym siedzenie się przypala: "nie demonizujmy", "Rosjanie przeżyli sowietyzację"... Nawet sami Rosjanie, którzy nie poświęcili zdrowego rozsądku na rzecz totalitarnej machiny przyznają, że owszem, Stalin był ludożercą, ale to nie Stalin napisał miliony donosów. Powiem tylko tyle, że oficerowie, którzy zostali na zawsze w lasach Katyńskich i w Starobielsku, też pewnie byli humanistami i do końca nie wierzyli, że zwykły Rosjanin może im wystrzelić w tył głowy. Ale my przecież wiemy, no nie?...
ponad 3 lata temu / voxclamantis
 
Biedny sowiecki troll. Gdy nikt nie chce zachwalać PiS, sam musi zacząć temat PiS. Cóż, tak go wyszkolono. Zadanie ma wykonać, więc gdy nie ma co krytykować, musi spłodzić podwaliny. A nie lepiej poprosić jakiegoś towarzysza by podszył się pod pisiora? Wtedy będzie minimalna szansa że ktoś się nabierze na waszą propagandę. To kolejna rada gratis, bo żenująca jest ta twoja nieudolność.
ponad 3 lata temu / antysowiet
 
Trump nie jest konserwatystą, wspiera LBGT.
ponad 3 lata temu / Jan
 
Ja bym nie ,,demonizował,, aż tak Rosji, co prawda, nie jestem zwolenikiem ich ,,putinówski,, , tak nazwałbym, to co teraz dzieje się w Rosji. Ale jedno można powiedzieć o Rosji, iż ta zdecydowanie nie zgadza się na całkowitą globalną domincję USA i UE i popierających Zachód globalistów z ONZ i masonów z UE. Widać, to w sferze polityczno-militarnej, gdy Rosja nie zgodziła się na zawłaszczenie Syrii przez Zachód, za aprobatą Izraela. Także widać to w sferze ekonomicznej, gdy ,,kryzys ukraiński,, nie załamał gospodarki Rosji, chociaż ma ona trudności. A co do Polski, to nie powinna się wtrącać w sprawy Rosji i to z dwóch zasadnicznych powodów: pierwszy związany z tym , iż nasza aktualna ,,pseudoklasa,, polityczna nie ma tak naprawdę wizji polityki wschodniej, bo jak się mają rozmawiać z Rosją, jak nie umieją nawiązać prawidłowych relacji z bliższymi sąsiadami na Wschodzie: z Białorusią i Ukrainą. A drugi jest taki, że współdziają z Zachodem i realizują jego plany.
ponad 3 lata temu / kuj-pom10
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.