DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Alarm dla rodziców: czy po decyzji sądu do krakowskich szkół trafią seksedukatorzy?

Alarm dla rodziców: czy po decyzji sądu do krakowskich szkół trafią seksedukatorzy?
Fot. Reuters / Forum

Unieważnienie przez wojewodę małopolskiego uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie edukacji seksualnej w szkołach zostało w piątek uchylone w całości przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Czy oznacza to, że o kształcie zajęć zdecyduje prezydent miasta, zwolennik szkoleń prowadzonych przez edukatorów zewnętrznych? Na wyrok WSA zareagowała już Małopolska Kurator Oświaty. 

 

 

„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił dziś w całości decyzję wojewody, który w październiku ubiegłego roku unieważnił podjętą przez radę miasta uchwałę dotyczącą prowadzenia działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyki HIV” – czytamy na łamach portalu MiastoPociech.pl.

Wojewoda Piotr Ćwik uchylił już dwie wersje uchwał Rady Miasta Krakowa w tej sprawie. Pierwsze podejście zwolenników seksedukacji zakładało utworzenie przez gminę programu grantowego, z którego korzystałyby organizacje pozarządowe prowadzące takie zajęcia.

 

Przewodniczący RMK Dominik Jaśkowiec z Platformy Obywatelskiej nie dał jednak za wygraną i zmodyfikował projekt. – Uchwała wyprowadza te zajęcia ze szkół, a o tym jak i gdzie mają być realizowane zdecyduje prezydent – mówił inicjator. Nie oznaczało to jednak, że lekcji według skandalicznych wytycznych WHO oraz lobby LGBT nie będzie.


Po piątkowej decyzji WSA z powrotem zaczęła obowiązywać uchwała, zgodnie z którą o kształcie zajęć zdecyduje prezydent miasta. W rozmowie z portalem MiastoPociech.pl Jacek Majchrowski zadeklarował: – Moje prywatne zdanie jest takie, że takie zajęcia powinny być podejmowane w szkołach ponadpodstawowych i prowadzone przez osoby z zewnątrz, a nie nauczycieli z danej szkoły, najlepiej by byli to lekarze.

 

Na informację o wyroku WSA zareagowała Małopolska Kurator Oświaty. Barbara Nowak napisała na Twitterze: „W krakowskich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, programy edukacyjne wprowadza MEN. Żaden samorząd nie ma prawa realizować programów niezgodnych z podstawą programową. W Krakowie na straży praworządności w szkołach stoję ja – Małopolski Kurator Oświaty”.

 

 

Źródło: MiastoPociech.pl, Twitter

RoM

 

 

Ordo Iuris o krakowskim projekcie

Czym naprawdę są standardy seksedukacji WHO

Gdy seksedukatorzy zapukają do drzwi szkoły

 

 

 

 


DATA: 2020-02-14 20:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To rodzice mają bronić szkoły? A gdzie rząd, jakoby chrześcijański? Kto rządzi oświatą? Samorządowa udokomuna?
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
przeciez Kaczynski krzyczal, lapy precz od naszych dzieci. to i moze PiS temu zaradzi.
7 miesięcy temu / LOGAN
 
Seksuologia jest nauką jak coś
7 miesięcy temu / @do A
 
i te zajęcia i religia powinny być na tej zasadzie ,szkoła ma podawać czysta wiedzę -matematyka ,chemia ,już np. plastyka czy muzyka powinny być jako hobby w domach kultury ,szkoła od wszystkiego jest do niczego
7 miesięcy temu / do A.
 
Państwo skapitulowało przed sądami - żałosne to - PiS jakby nie udawał że jest partią konserwatywną to przygotowałby odpowiednią ustawę , wypowiedziałoby Konwencję Stambuslką ale nie... oni rozgrywają te sprawy w swojej wojnie z sądami. Rodzice zostali sami bo państwo abdykowało w tej sprawie.
7 miesięcy temu / Tom
 
Czy rodzice, w wiekszosci polskojezyczni konsumenci, bede chcieli obronic swoje dzieci, przyszlych konsumentow? Watpie.
7 miesięcy temu / robespier
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.