DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Kraków: wadliwa uchwała o edukacji seksualnej. Ordo Iuris wskazuje na poważne błędy

Kraków: wadliwa uchwała o edukacji seksualnej. Ordo Iuris wskazuje na poważne błędy
źródło: pixabay.com

Krakowscy radni przegłosowali wadliwą uchwałę określającą kierunki działania dla prezydenta miasta w kwestiach związanych z edukacją seksualną w tamtejszych szkołach. Jak zauważył Instytut Ordo Iuris, akt jest w zasadzie pozbawiony treści, gdyż sprowadza się on do powtórzenia tytułu aktu. Rada Miasta nie ma, ponadto, kompetencji do wprowadzania programów edukacyjnych.

 

Z oceny Ordo Iuris wynika, że przyjęty akt jest kolejną próbą wprowadzenia wulgarnej edukacji seksualnej w Krakowie. Wcześniejszą była uchwała Rady Miasta Krakowa z 12 czerwca 2019 r. Miała ona ustalać kierunki dla prezydenta dotyczące działań związanych m.in. z profilaktyką chorób przenoszonych drogą płciową wśród młodzieży. Tamtejsza uchwała została w całości uznana za nieważną przez wojewodę małopolskiego. Z kolei analizowany akt budzi wątpliwości prawne z powodów dokładnie przeciwnych.

 

„Nowa uchwała jest w zasadzie pozbawiona treści, jej materia sprowadza się do powtórzenia tytułu aktu. Wbrew tytułowi dokumentu, nie ustala on w jakikolwiek sposób kierunków działania dla prezydenta w zakresie tematyki wskazanej w tytule uchwały. Rodzi to wątpliwości w zakresie zgodności aktu z przepisem wskazanym jako jego podstawa prawna” – zauważył Instytut Ordo Iuris.

 

Ponadto, zadaniem gminy w ramach wykonywania zadań oświatowych nie jest ustalanie lub ingerowanie w treści programu nauczania, zaś wykonanie uchwały przez Prezydenta Miasta Krakowa mogłoby wiązać się z tego rodzaju działaniem. Co więcej, z treści uchwały nie wynika, czy działania informacyjne i edukacyjne mają być realizowane w szkołach w ramach obowiązkowych zajęć dla uczniów. Jeżeli tak, to zgodnie z treścią ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, organem właściwym w tego rodzaju sprawach pozostaje Minister Edukacji Narodowej, nie zaś organy gminy.

 

- Uchwały rady gminy nie mogą z jednej strony narzucać pewnych konkretnych działań względem wójta, czy w tym przypadku prezydenta Krakowa. Z drugiej zaś strony nie powinny być aktami de facto pozbawionymi treści, nie zawierającymi żadnych konkretnych zapisów w odniesieniu do poruszanej przez nich tematyki – wskazuje radca prawny Rafał Godlewski, ekspert Centrum Analiz Instytutu Ordo Iuris.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA


DATA: 2019-09-27 09:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rozbudzenie seksualne to dla małoletniego horror , kolejny cukierek który da to samo co daje narkotyk , myśle że coś takiego jak orgazm to najlepszy prezent dla szesciolatka , pozwoli się otworzyć na szambo .. i zafiksować.., BO O TO CHODZI na reakcje seksualne kiedy jeszcze nie można nimi świadomie sterowac ,kwestia świadomego wyboru , to tak jak zrobienie z przysłowiowego dziesięciolatka anonimowego alkoholika , to co jako np.osiemnastolatek odmówi że nie chce alkoholu ? nie on nie ma i nie zna tego czym jest bświadomy wybór bo jest uzależniony !! i idzie na odwyk jako dwudziestolatek i jest po życiu , każdy kieliszek to powrót do nałogu , i tak i sfera seksualnia to tylko dla dziecka wynaturzenia , może mają być przyjemne wg obrońców ustawy.
9 miesięcy temu / naiwni nie bąd
 
To ci Rada,Krakowa! Chce układać programy szkolne! A gdzie resort edukacji? Śpi?
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Są setki innych naprawdę ważnych problemów w szkolnictwie i edukacji, ale nie !!! - gdzież tam, najważniejsza jest przecież edukacja seksualna !!! - to tylko potwierdza niezbity fakt, że mamy tu do czynienia z bardzo agresywną indoktrynacją. Mnie zastanawia jedno, co mają z tego ci radni, którzy forsują tę uchwałę, no bo coś chyba na rzeczy być musi nieprawdaż ? - jak my wszyscy, wy radni również i z tym dorobkiem staniecie kiedyś przed Panem Bogiem - niechybnie - staniecie.
9 miesięcy temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.