DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Abp Scicluna: homoseksualizm to stan, który uznajemy. Nie predysponuje do grzechu

Abp Scicluna: homoseksualizm to stan, który uznajemy. Nie predysponuje do grzechu
fot. YouTube / LifeSiteNews

Jeden z czołowych organizatorów watykańskiego szczytu stwierdził, że nie można zjawiska jakim jest homoseksualizm ukazywać jako przyczynę obecnego kryzysu trawiącego Kościół. Jego zdaniem, zarówno homoseksualizm jak i heteroseksualizm to „stany, które uznajemy, które istnieją”, a homoseksualne tendencje nie predysponują do grzechu.

 

Abp Charles Scicluna z Malty podzielił się swoimi przemyśleniami podczas konferencji prasowej. Zapytany przez nestora watykanistów, Sandro Magistra o nieobecność terminu „homoseksualizm” w papieskim wstępie do watykańskiego szczytu, maltański hierarcha odpowiedział: „w mojej opinii generalizacja za pomocą kategorii jest niewłaściwa. Mamy indywidualne przypadki, a nie kategorie. Dlatego, mówiąc o homoseksualizmie, możemy wskazać także heteroseksualizm. To są stany, które uznajemy, które istnieją, ale nie są czymś co predysponuje do grzechu”.

 

„Nie waham się wskazać na pożądliwość jako przyczynę działania osób skazanych, czy dopiero oskarżonych, ale nigdy nie ośmielę się wskazać kategorii jako predysponującej do grzechu. Wszyscy mamy skłonności do grzechu, w każdym przypadku jest to osobna tragedia” – dodał.

 

Diane Montagna z portalu LifeSite wskazuje, że wypowiedź arcybiskupa stawia w jednym szeregu zdrowe pragnienie małżeństwa z wypaczonymi tendencjami skłaniającymi do homoseksualnych praktyk, na dodatek podkreślając że pomiędzy jednym i drugim nie ma jakiejś specjalnej różnicy w odniesieniu do grzechu.

 

Amerykańska publicystka wskazuje, że wypowiedzi hierarchy są sprzeczne z nauką Kościoła zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wynika z niego, że „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie” (KKK, 2357), a skłonność ta jest „obiektywnie nieuporządkowana” (KKK, 2358) i dodatkowo „nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej” (KKK, 2357).

 

Jak podaje jedno ze źródeł portalu: „Papież Franciszek rozpoczynając obrady podkreślił, że musimy być konkretni. Lecz by być konkretnymi, musimy popatrzyć na fakty. A pokazują one, że ponad 80 proc. przypadków nadużyć mają charakter homoseksualny i dotyczą chłopców w okresie adolescencji”.

 

Wobec braku uznania homoseksualizmu jako jednej z przyczyn obecnego kryzysu protestują świeccy wierni. W Rzymie doszło do poruszającego protestu. Dziesiątki katolików zebrały się na jednym z placów by w milczeniu, trwając modlitwie, a także przy lekturze tekstów wielkich świętych Kościoła, dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec skandalowi nadużyć w Kościele. Uczestnicy wydarzenia podkreślali – co niezwykle rzadkie – że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem.

 

O niebezpieczeństwach rozpatrywania obecnego kryzysu jedynie w odniesieniu do molestowania nieletnich przestrzega Roberto de Mattei. Wskazuje, że „szczyt, który odbywa się w ciągu kilku następnych dni w Watykanie, w oczach wielu jest jak konfabulacja, której programem jest odwrócenie uwagi katolików od straszliwego kryzysu, spowodowanego utratą wiary i zasad moralnych, aby skupili się na jednym problemie – molestowaniu nieletnich – ograniczonym symptomie dużo szerszego i głębszego zła”.

 

Źródło: własne PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

 

Zobacz także


 

 


DATA: 2019-02-22 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Typowy przykład lewaka "przez instytucje do celu"
ponad 1 rok temu / wiara
 
Papież Franciszek: księża molestujący dzieci są narzędziami szatana.......A kim są biskupi i księża molestujący młodych kleryków w seminariach duchownych? Kim są księża molestujący pełnoletnich ministrantów? Co mnie jeszcze niepokoi - nic nie mówi się o kapłanach stosujących przemoc wobec dzieci i młodzieży.
ponad 1 rok temu / Airam
 
sama orientacja homo rzeczywiście nie predysponuje do grzechu. Ale czynne uprawianie homoseksualizmu jest grzechem , i to obrzydliwym w oczach Boga patrz stary i nowy Testament. nie wspomnę już o obrzydliwości jaką jest współzycie z dziećmi. I jeśli 80% przypadków pedofilii jest dokonanych przez homoseksualistów więc wniosek jest prosty -księżmi nie mogą byc homoseksualiści.
ponad 1 rok temu / jan
 
"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: ?Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną" Rdz 1, 27-28. Heteroseksualizm jest stanem z woli Boga i z tym się nie dyskutuje, zaś homoseksualizm jest wytworem szatana.
ponad 1 rok temu / Katolik rzymski
 
Na Malcie byłem w 1997 roku na kilku mszach w bazylice. Liturgia poprawna wielu kapłanów dziesiątki ministrantów oprawa godna . A wierni jedli kanapki, żartowali i ?łośno rozmawiali. Nikt ich nie strofował. Byłem w szoku nawet jako młody człowiek otwarty na ekumenizm.
ponad 1 rok temu / McFilon
 
Kard. Scicluna do tej pory zasłynął głównie radykalnym dopuszczeniem na Malcie rozwodników w drugich związkach do rozgrzeszenia - zapowiedział dotkliwe kary dla odmawiających go spowiedników. Odbieram to jako sojusz dwóch najsilniejszych lobby w KK - modernistów i HOMOLOBBY.
ponad 1 rok temu / M.Migas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.