DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Roberto de Mattei: Katolicki ruch oporu dał o sobie usłyszeć

Roberto de Mattei: Katolicki ruch oporu dał o sobie usłyszeć
Źródło: youtube.com/Corrispondenza Romana

Według tradycyjnego kalendarza pierwszy wtorek po trzeciej niedzieli przed Wielkim Postem – w tym roku przypadający 19 lutego – jest poświęcony modlitwie Jezusa w Ogrójcu, będącej być może najboleśniejszą chwilą Jego Męki – duchowego, a nie cielesnego cierpienia – którego kulminacją jest krwawy pot (Łk 22,43-44).

 

Jednym z głównych powodów Jego cierpień była wizja niewierności – nie tylko w narodzie wybranym – ale wśród tych wszystkich, którzy się pojawią w nadchodzących stuleciach, tych, którzy będą kierowali Kościołem założonym przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

 

Quae utilitas in sanguine meo? (Ps 30,10). To przejmujące pytanie przeszywa Jego Serce i musi przeszyć nasze, jak ostry miecz. Bóg odpowiedział, że każdy akt niewierności, każda apostazja, każde świętokradztwo, które pojawiło się w ciągu wieków, są dopuszczone, aby czystość doktryny i życia mogła błyszczeć jeszcze nawet większym blaskiem w tych, którzy w ciągu wieków podnieśli i trzymali wysoko w górze splamiony krwią sztandar krzyża, przeciwstawiając się temu, który dzierżyli wyznawcy Lucyfera.

 

Dzisiaj, jak to zawsze się działo w historii, doświadczamy bitwy pomiędzy dwoma sztandarami: sztandarem przyjaciół krzyża i sztandarem jego wrogów, którzy są nie tylko prześladowcami, ale także niewiernymi apostołami. Szczyt, który odbywa się w ciągu kilku następnych dni w Watykanie, w oczach wielu jest jak „konfabulacja”, której programem jest odwrócenie uwagi katolików od straszliwego kryzysu, spowodowanego utratą wiary i zasad moralnych, aby skupili się na jednym problemie – molestowaniu nieletnich – ograniczonym symptomie dużo szerszego i głębszego zła.

 

Jednak słowem pociechy dla naszego Pana w Jego smutku z pewnością są trzy wydarzenia, do których doszło 19 lutego. Koalicja ludzi świeckich, Acies Ordinata, ustawiła się jak armia na polu bitwy: stu świeckich katolików – z całego świata – stało wyprostowanych w milczeniu, by „zburzyć mur milczenia stworzony przez władze Kościoła”.

 

Demonstracja odbyła się w samym centrum Rzymu na Piazza San Silvestro, który nosi nazwę Kościoła San Silvestro in Capite, w którym przechowywana jest relikwia głowy św. Jana Chrzciciela. Prekursor Mesjasza nie milczał przed Herodem i przeszedł męczeństwo za złamanie milczenia wokół jego małżeńskiej niewierności. W tym kościele demonstranci zgromadzili się po wydarzeniu na modlitwę, odmawiając Różaniec Święty.

 

Nieco później w sali dla prasy zagranicznej przed dużą grupą dziennikarzy, reprezentujących najważniejsze międzynarodowe gazety, siedmiu liderów z różnych krajów wyjaśniło powody milczącego protestu, podkreślając, że byłoby skandalem, gdyby biskupi uczestniczący w szczycie milczeli o problemie homoseksualizmu, tak bardzo związanym z problemem pedofilii.

 

W końcu wieczorem najbardziej autorytatywny głos zabrali dwaj książęta Kościoła, kard. Walter Brandmüller oraz kard. Raymond Leo Burke, którzy jedynie odpowiadając na błagania świeckich wiernych zwrócili się do przewodniczących konferencji biskupów zebranych w Rzymie: „Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele, promowana przez zorganizowane sieci i chroniona przez klimat współsprawstwa oraz spisek milczenia. Korzenie tego zjawiska wyraźnie widać w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, w którym otwarcie kwestionowane jest istnienie bezwzględnego, czyli pozbawionego wyjątków prawa moralnego. Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele.

Wobec tej sytuacji kardynałowie i biskupi milczą. Czy będziecie również milczeć podczas spotkania w Watykanie 21 lutego?

 

Możemy powiedzieć, że po raz pierwszy od początku tego pontyfikatu katolicki ruch oporu wobec autodestrukcji Kościoła pokazał się z mocą i z powodzeniem.

 

Tydzień, który papież Franciszek wybrał na zorganizowanie tego szczytu biskupów przypada dokładnie w liturgii wówczas (23 lutego w starożytności i 21 lutego w nowych czasach), kiedy czci się św. Piotra Damianiego, biskupa-kardynała, który grzmiał przeciwko sodomii w swojej książce Liber Gomorrhianus. Lekceważenie jego nauczania, jak i nauczania samego Katechizmu, jak wydaje się, że duszpasterze zebrani w Rzymie chcą zrobić, jest prowokacją Ale głos św. Piotra Damianiego i Magisterium Kościoła rozbrzmiewa wiernie wśród kardynałów i ludzi świeckich, którzy słowami i swoimi działaniami dali o sobie usłyszeć 19 lutego.

 

Oby nasz Cierpiący Pan w Ogrójcu i nasza Matka Boleściwa, która wraz z Nim patrzy na męczarnie Kościoła, napełnili odwagą i nadzieją w tych wiernych ludzi.  

 

Roberto de Mattei

Źródło: Rorate_caeli.blogspot.com

Tłum. z j. ang.: Jan J. Franczak

 


DATA: 2019-02-21 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Problem pedofilii w Kościele to zaledwie odprysk, ułamek zjawiska, celowo rozdmuchany żeby propagandowo bić tym kijem w Kościół. O czym nie słychać w mainstreamowych mediach? O pedofilii elit politycy, dziennikarzre, aktorzy, celebryci." Cóż, przede wszystkim, mówienie o pedofilii w Kościele, służy moim zdaniem, odwróceniu uwagi od posoborowego kryzyzu wiary. Przecież kto się będzie zastanawiał nad np. zgodnością dokumentów Soboru Watykańskiego II: "Dignitatis humanae", czy "Gaudium et spes", z np. "Syllabusem errorum" Piusa IX, czy Encykliką Piusa XI "Mortalium animos" ? Albo kto będzie się zastanawiał nad tym, na ile ryt "Nowej Mszy" jest katolicki ? Poza pewną grupą ludzi m.in. katolicki ruch oporu, mało kogokolwiek to obchodzi. Na to potrzeba bowiem, odwagi i wysiłku.
ponad 1 rok temu / posoborowie trw
 
Do marek. Niestety ale piszesz bzdury. W IV wieku ci, którzy walczyli z herezją ariańską byli właśnie katolickim ruchem oporu w Kościele. Św. Atanazy doktor Kościoła był ekskomunikowany i wygnany za trzymanie się prawowiernej nauki. Ówcześni kardynałowie i biskupi poupadali a papież Liberiusz był pierwszym nieświętym papieżem. Proszę się dokształcić.
ponad 1 rok temu / Artur
 
Katolicki Ruch oporu działa od czasu SVII a od wielu lat funkcjonuje pod szyldem FSSPX.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
katolicki ruch oporu,jeśli coś takiego by ktokolwiek zorganizował,oznaczałoby nic innego jak tylko szatańskie uderzenie w Kościół,by pasterze się rozpierzchli.KAtolicy mają obowiązek wiernie trwać przy każdym papieżu.Tki jest nakaz Pana Jezusa.
ponad 1 rok temu / marek
 
Homoseksualnych księży atakuje akurat prawica m.in. na tym portalu. Lewacy jak to ładnie mówisz, nie atakują homoseksualnych księży, nie na tym się skupiają. Skupiają się na pedofilii. I to ja atakują i pietnuja. Ale tak powinni robić wszyscy ludzie. Ja nie widzę tutaj jakieś dwuznacznosci.
ponad 1 rok temu / Do banita
 
Tak więc lewactwo walczy z tym czego tak broni. To tylko świadczy o niezrównoważeniu, niepoczytalności tej grupy aspołecznej. To czego się domagają od kościoła jak przyznanie do czynów zabronionych i lubieżnych w szkołach wprowadzają siłowo, ba nawet w przedszkolach. A przecież to homoseksualiści podszyli się pod księży, tak samo jak zostali POLITYKAMI, lekarzami, dyrygentami, nauczycielami ba nawet pastorami rabinami czy imamami ale tylko KK musi się rozliczać z lewackiego pojęcia "normalności" Niech się w końcu zastanowią homoseksualizm jest naturalny - a więc i wśród księży, albo jest zły i niech przestaną z nim wdzierać się do szkół i przedszkoli.
ponad 1 rok temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.