DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Odpowiedź na post Michu: Biskup a tym bardziej arcybiskup muSi a wręcz ma obowiązek dawać przykład obrony Wiary i jej Zasad, moralności itd. Ma obowiązek dawać przykład jak bronić Wiary i nawet emerytura go z tego nie zwania ! Innym dobrym przykładem spełnienia tego obowiązku, jest upomnienie do biskupów niemieckich w sprawie Drogi Synodalnej z apelem o wierność Pismu Świętemu i Tradycji Kościoła od biskupów Kościoła na Ukrainie w apelu m.in. podkreślono, że ?środowiska LGBT prowadzą zmasowany atak ideologiczny?, usprawiedliwiając swoją działalność właśnie stanowiskiem biskupów w Niemczech !.
3 miesiące temu / morwa
 
Za granica juz nie potrzebny? "kopniak" w Ojczyznie niewygony? "kopniaka" jaka "piekna nauka przykladem" z tego plynie dla wiernych o szacunku dla starszych te nowe nauczanie naprawde jest bardzo ciekawe ToWarzyszyc mozna sodomitom ale juz starszemu czlowiekowi nie wolno nawet byc soba.Niech Maryja Niepokalanie Poczeta okryje Abp.Lenge swoim plaszczem i od wszelkiego zlego od wszelkiego zludzenia od wszelkiego niebezpieczenstwa zachowa.
3 miesiące temu / Nick
 
Biskup nie moŻe mówić o Papieżu po nazwisku, bez należnego szacunku. Nawet o wikarym czy proboszczu nie mówi się np. Kowalski czy Nowak jak o cywilu. Jaki to przykład dla wiernych? Są 3 poprawne formy: Ojciec Święty, Papież, lub Franciszek. Abp Lenga nie może z lekceważeniem odnosić się do Papieża, nawet jeśli się z nim nie zgadza.
3 miesiące temu / Michu.
 
Po prostu niesamowite, przetrwał w ZSRR i za Putina a w Polsce go swoi dopadli ! Od wrześniu 1980 w Tadżykistanie potem w Kazachstanie gdzie posługiwał do 2011 r, gdy przeszedł na emeryturę i już jako arcybiskup przyjechał do Polski. Teraz, mieszkając w domu księży marianów w Licheniu Starym, dostał blokadę od biskupa, jakiej nie doznał nigdy za komuny od KGB w Związku Sowieckim. To co uczynił bp. Nering jest konsekwencją listu red. nacz. kwartalnika ?Więź?, Zbigniewa Nosowskiego, który uznał, że abp Lenga notorycznie publicznie obraża papieża Franciszka i we wrześniu 2019 roku wysłał do nuncjatury apostolskiej w Warszawie pismo w tej sprawie.
3 miesiące temu / morwa
 
Ciekawe rzeczy wRealu powiedzial tez Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski zanim odpowiedzial sam Abp Jan Paweł Lenga
3 miesiące temu / Nick.
 
Ks. Dolindo i Ojca Pio bolesne doświadczenia ze strony ...
3 miesiące temu / Pagnus traditio
 
"Tylko wRealu! Arcybiskup Lenga odpowiada mocno na zakazy Biskupa Meringa! Na żywo!" z kanału wRealu24, w dniu 2020-02-22, Nadawane na żywo 85 minut temu
3 miesiące temu / kwiatek77
 
"..które mogłyby zapobiec szerzeniu się skandalu wśród wiernych." Zgorszeniem jest ta bierność wobec grzechu i desakralizacji Kościoła. Ten kto o tym mówi temu się dostaje.
3 miesiące temu / tomek moroń
 
To przez te wszystkie lata posługi bp Lenga dawał radę w ZSSR z KGB a tu w "wolnej" Polsce nie ma KGB i nie może odprawiać Mszy Świętej ====daje do myślenia co?
3 miesiące temu / po czynach ich
 
Dlatego z wielkim bólem serca przeczytałam książkę abp Lengi o kryzysie w Kościele i nie zauważyłam ani jednej rzeczy,która byłaby nieprawdziwa. Kiedy podczas ub.tygodniowej spowiedzi powiedziałam w konfesjonale,ze mam dylematy związane z mówieniem prawdy o tym, co przezywam w Kościele,to kapłan mi odpowiedział,ze mam brać pod uwagę tylko dobro,które Kościół czyni wobec biednych i uciśnionych.To tylko do takich celów Kościół jest stworzony? Przecież pomoc materialna Kościoła to nasze pieniądze,a nie kapłańskie czy biskupie, a wygłaszanie wiecznych odezw i listów to żadne duszpasterstwo.
3 miesiące temu / Mela
 
c.d.mojego komentarza.Dzisiaj moje dzieci nie widzą księdza na ulicy,bo go parzy nawet koloratka!Proszę zajrzeć na Fb, jakie zdjęcia oni publikują!Dzisiaj ksiądz stracił kompletnie autorytet.Ksiądz-kumpel,ksiądz równiacha i niestety, wielu świeckim taka forma odpowiada.Ksiądz,który mimo przeszkód ochrzci,pochowa, udzieli innych sakramentów,byle był "swój".Na ogół przechodzi z wieloma parafianami "na ty".Jest jednak grupa takich księży bezwzględnych,którzy uważają się za pępki świata.Zachowanie ich odbiega od wszelkich norm,potrafią być bezczelni i niestety-z trudnością przechodzi mi przez gardło - chamscy.W pogoni za każdym groszem zachowują się często nieracjonalnie.Myślę, że wielu z nich to nawet nie wierzą w Boga,takie sprawiają wrażenie.Mogłabym jeszcze wiele na ten temat pisać i proszę wierzyć,że piszę to z własnego doświadczenia.
3 miesiące temu / Mela
 
W dzisiejszych czasach bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko miałby zakaz. A św. Jan Paweł II problemy z przyjazdem na pielgrzymkę do Ojczyzny.
3 miesiące temu / gzk
 
czemu komunistyczni kapusie jak ,,lucjan,, i inni podnoszą larum o ataku na kościół? Atak jest nie na kościół, ino na tych właśnie ubeckich współpracowników, którzy to mają rozkaz kościół zniszczyć. Atak na ubeków w kościele jest próbą obrony kościoła!!!
3 miesiące temu / szpulas11
 
Wie kto, gdzie jest ten dokument w OEGINALE?
3 miesiące temu / Poszukiwacz pra
 
Biskup Mering jest z pewnością tylko narzedziem,aby przekazać co inni wcześniej uknuli przeciwko Arcybiskupowi Lenge.
3 miesiące temu / Gość
 
JPII w książce "Wstańcie, chodźmy" napisał słowa które usłyszał od kd. Stefana Wyszyńskiego "Brak męstwa - mówił - jest dla biskupa początkiem klęski. Czyż jeszcze może być apostołem ? Przecież istotne dla apostoła jest świadectwo o Prawdzie ! A to zawsze wymaga męstwa. ... Największym brakiem apostoła jest lek. Bo budzi nieufność do potęgi Mistrza, ściska serce i kurczy gardło. Apostoł już nie wyznaje. Czy jest apostołem ? Uczniowie, którzy opuścili Mistrza, dodali odwagi oprawca. Kaidy, kto milknie wobec nieprzyjaciół sprawy, rozzuchwala ich. Lęk apostoła jest pierwszym sprzymierzeńcem nieprzyjaciół sprawy. "Zmusić co milczenia przez lek" - to pierwsze zadanie strategii bezbożniejszej.
3 miesiące temu / gosc
 
A więc i EP idzie drogą - ULICA, ZAGRANICA? Wstyd ks. dr Arturze Niemira. Wstyd biskupie Mering Kablować na swojego Brata w kapłaństwie, tylko dlatego, że śmie głosić Prawdę o stanie Chrystusowego Kościoła w Polsce i na świecie. Abp Jan Paweł Lenga wykazuje głęboką troskę o KK, a Wy?
3 miesiące temu / Maria
 
Kodeks Prawa Kanonicznego Kan. 763, na który powołuje się bp Mering mówi: "Biskupi mają prawo przepowiadać wszędzie słowo Boże, również w kościołach i kaplicach instytutów zakonnych na prawie papieskim, chyba że miejscowy biskup w poszczególnych przypadkach wyraźnie tego odmówi." Zatem zakaz wypowiedzi dla abpa. Lengi nie jest prawny. Biskup miejsca może mu co najwyżej zakazać głosić słowo boże u siebie w diecezji.
3 miesiące temu / szukający spra
 
Lubię abpa Lengę
3 miesiące temu / no_name
 
Wysłuchałem wielu konferencji, wywiadów, kazań i... na ile poznałem JE abpa Lengę, to dalej będzie "nastawać w porę i nie w porę". +++ Boże, błogosław temu nieustraszonemu prorokowi naszych czasów. Matko Boża -Królowo Polski- otocz swoją opieką tego nieustraszonego głosiciela Chrystusa Pana.
3 miesiące temu / Jurek
 
Zapewne chodzi o podkablowanie do Watykanu moze i podlizanie sie w stylu my piekni a on brzydki.Jak to mowil Abp.Lenga wielu chicialoby zejsc z tego swiata w spkoju i na pierzynach.
3 miesiące temu / Nick
 
@Asdf: "Nie można wreszcie uznać za schizmatyków tych, którzy odmawiają posłuszeństwa papieżowi rzymskiemu, ponieważ uznają jego osobę za podejrzaną lub, ze względu na powszechne pogłoski, wątpliwie wybraną - jak to miało miejsce po wyborze Urbana VI - lub którzy stawialiby mu opór jako władzy cywilnej, a nie jako pasterzowi Kościoła" - Franz Xaver Wernz, Pietro Vidal, "Ius Canonicum", T. 7, 1937, s. 398; "Nie jest też schizmatykiem ten, kto odmawia poddania się Papieżowi na tej podstawie, że ma solidnie ugruntowane wątpliwości "probabiliter" co do legalności jego wyboru lub jego władzy. Cf. Sanchez i Palao" - De Lugo, Disp., De Virt. Fid. Div., disp XXV, sect III, s. 35-8
3 miesiące temu / M.
 
Biskupi, w Sąd Ostateczny i piekło to Wy jeszcze wierzycie?
3 miesiące temu / italiano
 
No ale przecież abp Lenga jest biskupem ad personam. To z jakiej racji ma podlegać takiej decyzji? Podlega bezpośrednio pod papieża. Może mi to ktoś wyjaśnić?
3 miesiące temu / qlnick
 
Czcigodni niezlustrowani, chylę czoła za odwagę za atak na broniącego PRAWDY Arcybiskupa, tego, który z dobroci swych współbraci marianów, zamieszkuje na strychu. Nawiasem, szkoda, że nie starczyło Wam tej odwagi by upomnienie braterskie wysłać np. do hierarchów niemieckich.
3 miesiące temu / vera
 
Czy naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy krytyką papieża a stwierdzeniem "To nie jest papież"? Celowe i świadome pomijanie "una cum" w liturgii jest aktem schizmy którego Kościół nie może pozostawić bez reakcji.
3 miesiące temu / Asdf
 
Sędziowie we własnej sprawie. Będą radzić i debatować do momentu śmierci biskupa. Jest solą w oku, więc za niego się trzeba zabrać. I dać przykład reszcie by milczała solidarnie.
3 miesiące temu / mj
 
No wlasnie. Ciekawe ilu mamy tzw. TW w kosciele. Niszcza oni prawowitych biskupow i kaplanow. Niszcza kosciol od srodka jak V kolumna.
3 miesiące temu / Karollo
 
biskup karze arcybiskupa.
3 miesiące temu / wiki
 
Kiedyś powiedział bodajże W.Sumliński, że jak by ujawniono raport WSI to nastąpiło by w Polsce trzęsienie ziemi.Dotyczy to nie tylko polityków ale i hierarchii kościelnej.
3 miesiące temu / tyle w temacie
 
Zakaz gorliwemu arcybiskupowi wydał hierarcha, który w l. 70. świadomie kolaborował z komunistyczną SB jako TW 'Lucjan'.
3 miesiące temu / Karollo
 
To jest straszne! Co się dzieje w naszym Kościele? Czy naprawdę Kościół nasz jest już całkiem opanowany przez Żydów?
3 miesiące temu / Regine
 
"Mnie prześladowali i was prześladować będą", powiedział onegdaj Chrystus Pan. Kto prześladuje wiernych Chrystusowi Panu? Jak onegdaj, "faryzeusze" oraz "arcykapłani i uczeni w piśmie" wyćwiczeni do uzasadnienia detronizacji Chrystusa Króla. +++ Dlatego z ufnością wołajmy: "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
3 miesiące temu / Jurek
 
To może najwyższy czas dokonać lustracji biskupów w Polsce-zanim zacznie się powoli wysypywać informacje za sprawą Siekielskiego!!
3 miesiące temu / Jerzy
 
I znowu bp. zakneblowal kolejnego KAPLANA.
3 miesiące temu / Jara
 
Biskup może wydać taki zakaz tylko na terenie swojej diecezji.Zakaz wypowiedzi dla mediów publicznych nie obowiązuje, chyba że znajdują się na terenie nieszczęsnego biskupa Meringa.
3 miesiące temu / Polonus
 
skandaliczna decyzja biskupa. uważam, że ludzie powinni się zebrać i napisać do Watykanu i przy okazji zażądać od papieża Franciszka by wypowiedział się tak by go wszyscy usłyszeli - jakie jest jasne stanowisko Kościoła na temat działalności biskupów w Niemczech, Austrii itp. a także czy odwoływanie się do tradycji kościoła i tradycyjnej nauki i głoszenie prawdy jest błędem, za który zasłużony arcybiskup ponieść powinien karę jak się stało z arcybiskupem Lengą. przekaz kościoła powinien być jasny i zrozumiały dla wszystkich. Co jest dobre, co jest złe - oczekuję, że papież Franciszek w końcu jasno się wypowie. Mam nadzieję , że Watykan nie stał się już synagogą szatana...
3 miesiące temu / Tina
 
Jak nie będzie więcej takich jak abp.Langa to rzeczywiście i Polska zginie. Zginie Polska tożsamość i siła. Niech Duch Święty obudzi pozostałych duchownych, nie tylko abp. Langę. Czy już nie ma naprawdę więcej jak Kardynał Stefan Wyszyński i abp.Langa? Polska potrzebuje takich abp, którzy za prawdą Bożą idą, a nie jeszcze ich odszukać. Boże miej mimo wszystko litość nad naszym krajem. Obudź się Ebiskopacie, a nie jeszcze chcesz zamyknąć usta tym którzy chcą Ciebie obudzić i Polską prawdziwą Wiarę i Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski. Co to się z tym wszystkim dzieje. Nam prostaczkom jasne jest kto tutaj powinien nawrucić się i słuchać takich jak abp Langa i bl.niedługo Kardynał Stefan Wyszyński.przepraszam za błędy "prostaczka", ale umiem chyba bardziej rozróżniać co dobre i Boże niż Ci co zakaują arcybiskupowi mówić. Teraz kamienie i tak bedą mówić i my za abp Lange. Boże miej miłosierdzie mimo wszystko dla Polski
3 miesiące temu / Aga
 
Strasznie zawiodłem się na bp Meringu, sprawiał wrażenie rozsądnego.
3 miesiące temu / Edgar
 
Również napisałam do bp Meringa. Wstyd biskupie po wsze czasy! Brat biskup na współbrata w kapłaństwie.... Ohyda.
3 miesiące temu / AnG
 
Przeczytałam właśnie oba artykuły kodeksu prawa kanonicznego i bladego pojęcia nie mam, jak to się ma do Arcybiskupa Lengi... Chrystus podczas swojego procesu powiedział" Jeśli coś źle powiedziałem to udowodnij, a jeśli nie to dlaczego mnie bijesz?" Myślę że dokładnie te same słowa może powtórzyć Arcybiskup Lenga
3 miesiące temu / Polka
 
@Anna Mylisz sie. Nie jestesmy zostawieni. Modlmy sie za arcybiskupa i jemu podobnych hierarchow, modlmy sie za prawowitych ksiezy. Jednych i drugich wspierajmy bo modlitwa nie wystarczy i otoczmy ich opieka. Modlmy sie za Swiety Kosciol Powszechny. Cala reszta nie wylaczajac hierarchow niech idzie tam gdzie podaza. Nie napisze gdzie bo dostane bana
3 miesiące temu / Stan
 
No widzisz, już widać dobro, które z tego podłego postępku wynikło. Więcej ludzi pozna arcybiskupa Lengę i jego nastawanie w porę i nie w porę.
3 miesiące temu / @szpulas11
 
Na sto procent, ale żeby się tak upodlić za marne grosze. Ostatnio słyszałam, że cena za trollowanie w Polsce to 1000 za 6000 komentarzy na różnych portalach. Aha zawsze pisze krótkie, bezsensowne komentarze.
3 miesiące temu / @Benedetto
 
Trollu, skończ z pisaniem bzdur i weź się wreszcie do uczciwej pracy.
3 miesiące temu / @Aha
 
"My mamy prawo,a według prawa winien On umrzeć".Już kiedyś powiedzieli to Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi i tak zrobili.Zamykają usta kolejnemu Kapłanowi i coraz mniej mamy autentycznych i wiernych Chrystusowi kapłanów.Jesteśmy zostawieni na pastwę losu.
3 miesiące temu / Anna
 
A ja będę słuchaj arcybiskupa - to jest prawdziwy misjonarz słowa Bożego. Z Bogiem i NIE LĘKAJMY SIĘ WILKÓW !!!
3 miesiące temu / leszek
 
Biskup ma jurysdykcję tylko w swojej diecezji. Kan. 763 - Biskupi mają prawo przepowiadać wszędzie słowo Boże, również w kościołach i kaplicach instytutów zakonnych na prawie papieskim, chyba że miejscowy biskup w poszczególnych przypadkach wyraźnie tego odmówi. Rozszerzanie tego zakazu na media jest chyba nadużyciem?!
3 miesiące temu / hermit
 
Z treści kanonu 763 wynika jasno, że ten zakaz działa tylko na terenie diecezji wrocławskiej.
3 miesiące temu / Tadeusz
 
Ale się boją Prawdy!
3 miesiące temu / TZ.
 
U Pospieszalskiego mówił ksiądz arcybiskup między innymi o masonerii w Kościele. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
3 miesiące temu / Lolek
 
@Aha. Czekaj na beatyfikację Adama Michnika.
3 miesiące temu / Obcy Astronom
 
@Mateusz Święty spokój, mile uśmiechy i zero konkretów. Weź przykład św. Atanazego, albo lepiej św. Mikołaja, jak pokazał gdzie raki zimują heretyckiemu Ariuszowi.
3 miesiące temu / Krakusik
 
czy biskup może zabronić arcybiskupowi sprawowania funkcji kapłańskich: czyli nauczania i sprawowania najświętszej eucharystii? bardzo mi smutno
3 miesiące temu / iikam
 
ten zakaz jest ,,oderwany,, od tradycyjnych polskich zachowań, ilość wyświetleń starszych rozmów z Abp zaczęła tak gwałtownie wzrastać, że serwery się grzeją:D
3 miesiące temu / szpulas11
 
@Aha: Dziś tzw. Tłusty Czwartek, ale nie pij już więcej!
3 miesiące temu / Stefan
 
Przewielebny bp Mering prosimy o wiecej informacji, mianowicie co takiego zlego uczynil abp Lenga, ze spotkaly go te kary doczesne. Prosze to oficjalnie opublikowac, chcemy oficjalnie wiedziec. Z Panem Bogiem
3 miesiące temu / Slawomir Roch
 
Przytoczony jeden konkretny kan. 763 - "Biskupi mają prawo przepowiadać wszędzie słowo Boże, również w kościołach i kaplicach instytutów zakonnych na prawie papieskim, chyba że miejscowy biskup w poszczególnych przypadkach wyraźnie tego odmówi" Kościół Rzymski rządzi się prawem. Gdzie tu mowa o przewodniczeniu liturgii i udzielaniu się w mediach?
3 miesiące temu / MenKauRe
 
"Jesteście szczęśliwi, gdy ludzie was nienawidzą, gdy was wykluczają spośród siebie, gdy was znieważają i pozbawiają dobrego imienia z powodu Syna Człowieczego. Cieszcie się i skaczcie z radości w tym dniu, ponieważ wielka jest wasza zapłata w niebie. Tak samo przecież ich przodkowie czynili prorokom."
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Czasami odnoszę wrażenie, na portalach internetowych komentarze są stronnicze- w zależności od portalu. Większość na tym portalu pewnie stanie po stronie abp.Lengi. Przykre jest to że jako chrześcijanie nie potrafimy z szacunkiem i miłością że sobą rozmawiać. Najwygodniej jest dusić się we własnym sosie.
3 miesiące temu / Mateusz
 
Przeciez o tzw. St. Gallen Mafia mozna przeczytac normalnie na wikipedii ,idac dalej.. Abp Jan Paweł Lenga zaczal odprawiac Msze Swieta w klasycznym rycie rzymskim. sacerdos Cyt. "Komu przeszkadza katolicka Msza Święta? Msza Święta w rycie rzymskim przeszkadza diabłu." Przesladowany we wlasnej Ojczyznie na stare lata wstyd!
3 miesiące temu / Nick
 
Panie Aha-piszesz pewnie na zamówienie! Bo się nie wysiliłeś. Proponuje doczytać na temat Arcyb. Lefebra wtedy zobaczysz kto miał rację. A księdza Arcybiskupa Pawła Lengę radze posłuchać. Precz z Aha!!!
3 miesiące temu / Benedetto
 
Cytat: /nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce/ to akurat prawda, ze w Polsce Kościół reprezentują wciąż ci niezlustrowani.
3 miesiące temu / magis
 
Czy Arcybiskup Lenga podlega Biskupowi Meringowi? Niech Pan Bog go blogoslawi na jego drodze krzyzowej. Za prawde trzeba placic, tak jak Jezus Chrystus za prawde zostal skazany na smierc.
3 miesiące temu / Anna
 
Potrzebny dom dla bezdomnych księży i biskupów.
3 miesiące temu / Pilnie
 
Nie mogło być inaczej. "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was prześladować będą". Po tym poznajemy prawdziwych uczniów Chrystusa.
3 miesiące temu / Ewa
 
Jednym słowem, każdy odpowie za swoje poczynania przed Panem Bogiem i ci, którzy myślą, że mają monopol na swoją nową prawdę, też odpowiedzą. Arcybiskupie Pawle jesteśmy z Tobą i będę się za Ciebie modlił. Z Panem Bogiem.
3 miesiące temu / Piotr
 
Jak łatwo zwiesić uczciwego kapłana, a kardynałów niemieckich i głoszących herezję nikt nie ruszy np. Marxa czy jemu podobnych nikt.
3 miesiące temu / DNA
 
Facet mówi jak jest to go wyciszają.
3 miesiące temu / Carlos
 
I jeszcze jedno, a za zgorszenie, jakie wywołuje wśród wiernych milczenie polskich biskupów wobec coraz jawniejszego demontażu doktryny, dyscypliny i moralności w Kościele powszechnym kto przed kim odpowie? Drzazgę widzicie w oku brata, a belki w swoim już nie? Czyje zgorszenie jest większe?
3 miesiące temu / Iw
 
Akita wypełnia się na naszych oczach
3 miesiące temu / IzajaszGB
 
Precz z sedewakantyzmem. I tak się łagodnie z nim obeszli. Lefebvre był ekskomunikowany
3 miesiące temu / Aha
 
Robi się nieprzyjemnie.
3 miesiące temu / Ryś
 
Ja wysłałem maila do biskupa włocławskiego i powiedziałem co o tym myślę, może i wy wyślecie?
3 miesiące temu / Robert
 
Prześladowanie kapłanów którzy mówią prawdę, głoszą prawdziwą naukę Chrystusa trwa w najlepsze! I to przez współbraci! Ale Chrystus zwycięży!!!
3 miesiące temu / Ala
 
Dla tych słów swoich Ksiądz Arcybiskup Lenga musi cierpieć. Niech Pan nasz i Bóg błogosławi Księdzu. Prawda zwycięży! ...Msza Święta trydencka. Jeszcze słabo ją znam. Jeszcze się jej uczę. Jaka jest w jej trakcie cisza, jaka jest koncentracja, jaka jest modlitwa. I w porównaniu do tych wszystkich wesołych Mszy Świętych, w których wszyscy poznają się między sobą, całują się, obejmują się i grają na gitarach, a Chrystus w ogóle gdzieś jest pominięty. Msza Święta trydencka i dzisiejsza msza to jest jak niebo i ziemia. Ta pierwsza jest chrystocentryczna, ta druga antropocentryczna. Ten antropocentryzm jest godny politowania. Ta nowa msza poprzez swój antropocentryzm nie oddaje tej prawdziwej czci Chrystusowi, który idzie drogą krzyżową, idzie na śmierć dla zbawienia każdego z nas.
3 miesiące temu / gość katolik
 
no cóż! wiemy kto jest kto!
3 miesiące temu / i tyle
 
Kontrowersyjne tezy to głosi połowa kardynałów i połowa biskupów
3 miesiące temu / B
 
W Polsce, w Kościele istnieją już od dawna prześladowania, tych , którzy wierzą, wyznają i żyją prawdziwie Ewangelią, prawdziwym Duchem Jezusa Chrystusa. Te prześladowania zaczynają być jawne i wprost, będą się nasilać i trzeba być na to przygotowanym.
3 miesiące temu / Gość
 
Jednej rzeczy nie rozumiem... Skoro arcybiskup Lenga jest arcybiskupem at personam, to dlaczego podlega biskupowi? Bo jest emerytowany? To trochę tak, jakby teraz Benedykt VI miał podlegać arcybiskupom, bo przeszedł na emeryturę... Dziwne to wszystko...
3 miesiące temu / Polka
 
Wyrażam uznanie i szacunek dla ks. Abp. Lengi. Oto przykład dla innych hierarchów - trwać w prawdzie, nalegać w porę i nie w porę.
3 miesiące temu / Ireneusz
 
Nie mogę wskazać czegokolwiek, co byłoby sprzeczne z nauką Kościoła. Dlaczego więc jest on tak szykanowany? Prawda w oczy kole?
3 miesiące temu / Wieś
 
Prawda jest zwalczana wszystkimi sposobami. Ale prawda się obroni.
3 miesiące temu / 123
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.