DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Tradycjonaliści to terroryści?” – takie treści udostępnia polski jezuita i katolicki portal

Data publikacji: 2017-09-12 23:00
Data aktualizacji: 2017-09-13 08:50:00
„Tradycjonaliści to terroryści?” – takie treści udostępnia polski jezuita i katolicki portal
Źródło: YouTube

- W Kościele katolickim nie mamy hejterów. Jeżeli spotykacie w Kościele katolickim hejterów, to zawsze jest to tradycjonalista. Nie ma innych. Po prostu inni ludzie tego nie robią – tak przynajmniej twierdzi o. Remigiusz Recław SJ. Dlaczego zatem duchowny bezpardonowo uderza w tradycjonalistów porównując ich do terrorystów i najgorszych internetowych trolli?

 

O. Remigiusz Recław SJ postanowił rozprawić się z „tradycjonalistami”. W jednym ze swych nagrań nawoływał już do ich banowania. Teraz poszedł dalej i pyta: „Czy tradycjonalista to terrorysta?” Jego pełen „troski i miłości” do bliźnich film postanowił wypromować deon.pl.

 

- W Kościele katolickim nie mamy hejterów. Jeżeli spotykacie w Kościele katolickim hejterów, to zawsze jest to tradycjonalista. Nie ma innych. Po prostu inni ludzie tego nie robią. Tylko tradycjonaliści hejtują. To jest największa korporacja trollingowa w Polsce. Nie ma innej – twierdzi o. Remigiusz Recław SJ.

 

Na poparcie tej śmiałej tezy jezuita oczywiście nie przedstawia żadnych dowodów i brnie dalej. - Nawet te zawodowe, świeckie korporacje czy firmy, które się tym zajmują, czarnym PR, to są malutkie organizmy czy firmy w porównaniu z tym co robią lefebryści czy tradycjonaliści, którzy działają bardzo zmasowaną grupą – mówi.

 

Jak się okazuje, mają to być prawdziwe legiony – a przynajmniej tak to wygląda, bo jak uważa, tych 300 czy 500 osób, które w jednym momencie uderzają „jest miażdżące”, bo „nikt inny w Kościele tego nie robi”.

 

O. Recław wysnuwa też analogię między terrorystami i ich związkiem z islamem a działalnością „tradycjonalistów”. Jak twierdzi, „terroryści są islamu, innych na razie nie mamy”, ale też nie każdy w islamie jest terrorystą. Zatem też „nie każdy tradycjonalista będzie terrorystą od razu”. Niemniej, jak twierdzi duchowny, to „z tej grupy wyłaniają się ci, którzy hejtują, którzy trolują” i cały czas normalną pracę duszpasterską „po prostu niszczą”.

 

Jak dalej wyjaśnia, celowo łączy „tradycjonalistów i lefebrystów”, bo „wszyscy lefebryści przedstawiają się jako tradycjonaliści”. Jak mówi, lefebryści zrobili sobie Boga z prawa, uważają, że prawo jest ponad wszystko, nie ma z nimi rozmowy i „to jest terroryzm w Kościele”. Stąd wyjściem jest wspomniane już w poprzednim nagraniu banowanie – bo jak dodaje – firmy trollujące mówią wprost – na hejt jest jeden sposób: od razu usuwać komentarze i banować użytkowników, „inaczej zrobią miazgę na stronie”.
Zobacz także: „Banuj tradycjonalistę, banuj”, czyli kilka słów o dialogu


MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Jurek
Wniosek jest oczywisty: Ojciec Grzegorz Kramer dyskryminując katolików metodami lewackimi nie postępuje jak katolik. Bóg-Człowiek (Droga, Prawda i życie) jest również obrażany. Swoją drogą... ci księża moderniści bardzo często tak postępują (zamykają usta TRADYCom), kiedy kończą się argumenty, a do porażki przyznać się jest trudno.
Adrzej
Nie czuję się tradycjonalista , ani trolem ale kiedy o Jezuita drwił z zdjęcia przedstawiającego Kapłana czy Biskupa w długim płaszczu i w ogóle z Mszy Trydenckiej to pomimo ze osobiście go znam to musiałem się takim kpieniom przeciwstawić. Dla mnie to Ci co wyszydzają i kpią z Liturgii Trydenckiej albo są właśnie takimi "terrorystami", albo kompletnie nie czają o co chodzi w Mszy Świętej.
Ted.
Synu! Bzdedy wypisujesz i to TY występujesz przeciwko Kościołowi! Wyrażnie widać, że Twój duch czasu idzie w parze ze Złym! Nie oddajesz się Panu Jezusowi w pełni a tylko psujesz i grzebiesz jak kura pazurem, choć Twoje opinie są gorsze! Podejrzewam, że to i taka Twoja "wiara". Szczerze polecam zwrócenie się do Pana Jezusa o przebaczenie i poprawę!
Tomasz
elanowa1955 jak nie wiesz co to jest Tradycja Katolicka to milcz .O Racław jest to typowy modernista .
elanowa1955
Myślę ,że O. Remigiusz może mieć dużo racji. Tradycjonalista to troszkę taki Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.To taki co mówi wszystko dla ludzi . Odnowa w Duchu Św. To inny wzór chrześcijanina. U nowego Bóg jest we wszystkim i wszędzie .Wszystko co robi i mówi jest pod kontrolnym okiem Boga. Do niego odnosi się we wszystkim. Z nim się budzi i z nim zasypia.
yendreck
Tenze mlodszy Jezuita bedzie glosil nauki charyzmatyczne u sw.Trojcy with Chicago. Pojde raz pomodlic sie I przy okazji zagadne
Marcin
Czy postepowiec to UB-owiec?
M
No toś się Remku SJ zapędził w kozi róg ... nie tak dawno na swoich święceniach przed tradycyjnym biskupem i tradycyjną wspólnotą Kościoła (która o Ducha Świętego za twoje powołanie się modliła) przyrzekałeś "... wiarę głosić słowem i czynem zgodnie z Ewangelią i TRADYCJĄ Kościoła ..." na pocieszenie nie jesteś jedynym jezuitom, jakiego znamy głoszącym alternatywną wizję chrześcijaństwa ... ale to znamienita cecha waszego liberalnego zakonu ... spoko ... Kościół przetrwa i to zawirowanie ;-)
Slawomir Tomasz Roch
O. Remigiuszu Reclawie SJ tak sie sklada, ze Pan Bog slucha wszystkich, ktorzy z ufnoscia zwracaja sie do niego. W Kosciele b. duzo tradycjonalistow codziennie wola do Pana. Po temu uwazaj na swoje slowa, bys czasem Pana nie zasmucil, a nawet z czasem i mocno rozsiedzil, a to wylacznie za swoje moegodne czyny. Taka dobra Rada. Z Panem Bogiem
Marcin
Ks. Murzinski mial racje. A teraz widac gdzie bedzie linia podzialu na Kosciol - Niewiaste i kosciol - Nierzadnice. Cieszmy sie, bo bedziemy mogli ofiarowac Bogu nasze przesladowania.
Megi
A ja o Recławowi jestem wdzięczna za ujawnienie prawdy,o istnieniu terroru w zgromadzeniu SJ... fakt istnienia w KK TRADYCJONALISTÓW wiernych Bogu NAPAWA RADOŚCIĄ.Nazywanie nas terrorystami uważam za przejaw strachu wręcz paranoicznego LĘKU jezuity...Polecam lekturę J8,12-59...kto ma diabła za ojca, ten spełnia jego pożądania...Kiedy mówi kłamstwa,od siebie mówi,bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa...Kto jest z BOGA, słów Bożych słucha...Jezuita nie powinien, mieć pretensji do dzieci Boga,że Go słuchają...TERRORYZM JEST DZIEŁEM DIABŁA I ZNIEWAZA PRZEDE WSZYSTKIM CHRYSTUSA...Tak jak żydzi napadający na Niego mówią ...Jesteś opętany.on dzisiaj mówi JESTEŚ TERRORYSTĄ..dlaczego tak piszę,bo w drodze do Damaszku wróg KK Szaweł prześladowca tak jak o.Recław uważał wiernych Chrystusowi APOSTOŁÓW za terrorystów, zagrazających faryzeuszom, synagodze i kapłanom ST słyszy słowa ...Szawle, Szawle,dlaczego mnie prześladujesz?.O Recławie dlaczego?,nas TRADYCJONALISTÓW Zniesławiasz i prześladujes
bjs
Kto normalny przejmuje sie jakimś hejtem. Wydaje mi się, że prawda leży gdzie indziej. zdaje się że przewielebny ma problem z akceptacją odmiennego zdania. Po prostu ten dysonans poznawczy jest nie do zniesienia!!!
@nina
Garabandal nie jest potepione, tylko nie uznane.Jesli ktos nie wierzy niech nie zniecheca innych. Zadne objawienie nie zostalo uznane za diabelskie. Stop dezinformacji.
Yamamoto
Posłuchałem rady Jerrego i potwierdzam, że Jerry ma rację.
Yamamoto
Jestem tradycjonalistą, monarchistą, narodowcem i jestem z tego dumny, bo uważam to za Łaskę Bożą. Niech żyje Chrystus Król!
tradi
@jerry Mają po prostu sprane mózgi psyhotestami i pseudo teologią posoborową
event
To taki przypadek, że sutanna rozumu nie czyni.
pibrox
Tradycjonalistami byli także ojciec pio, św franciszek z Asyżu, św charbel, Maksymilian kolbe, i wielu innych świętych, ale jak widać niektórych tradycyjność i w tym świętość bardzo boli i przeszkadza, święci nie zostali świętymi bez przyczyny, wystarczy popatrzeć na ich życie i w czym uczestniczyli, a dzisiaj bierze górę zasada "hulaj dusza piekła nie ma" z dzienniczka św faustyny 153 W pewnym dniu ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się ? dochodzili do końca, nie spostrzegając, że już koniec; Ale na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć.
ww
O. Recław, wasz generał to jest terrorysta.
r
Ciekawe czy R.Recław Pana Jezusa też uważa za hejtera i trolla. Przecież ostre słowa prawdy głoszonej przez Pana Jezusa (choćby "groby pobielane" czy "plemię żmijowe") denerwowały faryzeuszy w nie mniejszym stopniu, w porównaniu ze słowami prawdy głoszonej przez tradycjonalistów denerwującymi R.Recława.
Jerry
Większość tych księży-modernistów, którzy występują w mediach mają, taki brak gębi w oczach... Nota bene - ciekawie ogląda się ten filmik bez głosu. Mimika o. Recława SJ robi wrażenie.
Nina
@MiniMax Garabandal zostało potępione przez Kościół i uznane za fałszywe objawienie, czyli taką diabelską podróbkę objawień Maryjnych. Nie zamieszczaj tutaj tego tematu i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Marcin Wawrzyniak
Generał Zakonu jezuitów podważa istnienie szatana. Konsekwencją podważenia istnienia szatana, jako bytu, jest w istocie stwierdzenie, że nie ma grzechu. A skoro nie ma grzechu, to nie ma zła. A skoro nie ma zła, to dobro staje się kategorią całkowicie względną (bo do czego je odnieść?). A skoro dobro jest względne, to albo wszystko jest dobre, albo po prostu nie ma dobra. Zgodnie z Tradycją katolicką szatan istnieje jako byt, istnieje również zło. Generał TJ zaprzecza zatem Tradycji katolickiej, zatem nie jest katolikiem (czyli po prostu tradycjonalistą). Ks. Remigiusz twierdzi, że tradycjonaliści to terroryści. Innymi słowy, katolicy to terroryści. Jeżeli za te słowa ks. Remigiusz nie poniesienie odpowiedzialności, to będzie znaczyć, że TJ akceptuje takie wypowiedzi, a zatem stawia się poza Kościołem. Jeżeli TJ pozostanie bezkarne, to będzie znaczyć, że Rzym akceptuje ten stan rzeczy. Tymczasem, na Stolicy Piotrowej oraz w Świętym Oficjum zasiadają jezuici...
VERBUM
Już samo pytanie Ojca Remigiusza: Czy Tradycjonalista to Terrorysta? może budzić zaniepokojenie, tym bardziej, że stawia je jezuita. Jeszcze większy mój niepokój budzi zdanie, że "cały czas normalną pracę duszpasterską ?po prostu niszczą?. KTO? Oczywiście TRADYCJONALIŚCI! Tylko to co pracą duszpasterską nazywa O.R. - niekoniecznie rzeczywiście jest pracą sensu stricto "duszpasterską"? Bo - dla mnie to są kolejne PROJEKTY ewangelizacyjne roczne, dwuletnie itd. O permanentnym duszpasterstwie w dzisiejszym kościele się nie myśli i nie ma na nie czasu. Dzisiaj ważne jest w kościele SHOW: taniec, pulsujące światło, ogłuszający dźwięk i tzw. "upadki"! Ja Bogu dziękuję, że w moim życiu spotkałam "DUSZPASTERZY" z prawdziwego zdarzenia którym zawdzięczam swoją formację duchową! Bo prawdziwe DUSZPASTERSTWO wymaga czasu, a obecni pasterze chcą sukcesu natychmiast! I dlatego potrzebne są spektakularne efekty w postaci "upadków" i rzekomych "uzdrowień" czy "uwolnień"!
tradi
Ja jestem lefebrystą jak komuś to nie nie pasuje to trudno. Żyjemy podobno w wolnym kraju gdzie każdy ma prawo do swoich przekonań.
Vito
Tradycjonalistom można zarzucić tylko to, że chcą wierzyć i praktykować jak większość świętych to robiła.
One
Z jednej strony jezuitów szanuję za masę naukowych publikacji ostatnio jednak coraz częściej zastanawiam się czy aby nie stali się koniem trojańskim Kościoła. Prawda jest jedna i niezmienna, kto mówi o "interpretacji w duchu czasu" ten się myli choćby był i tysiąc razy mądrzejszy od przeciętnego ochrzczonego.
buli59
od pewnego czasu unikam czytania komentarzy pisanych przez TJ. Kazania ks. Pawlukiewicza i jego komentarze są nie do przecenienia.
dla mnie
Tradycjonalista uznaje Tradycję KK i nauczanie ewangeliczne Chrystusa, a więc jedyne Bóstwo Trójcy Świętej. Obecny nietradycyjny kościół zanegował Tradycję tak, że głosi bóstwo człowieka, sadza na tronach ołtarzowych kapłanów jako bogów, nie uznaje Ofiary Chrystusa we Mszy Św. i zastąpił Ją pamiątką Ostatniej Wieczerzy ("idźcie w pokoju" zamiast "Oto Ofiara spełniona"), odwraca się tyłem do swego Stwórcy w tabernakulum w konsekrowanych ołtarzach, przekonuje nas że szatan nie istnieje i że każdy będzie zbawiony. Dla nich grzech nie istnieje, nie ma potrzeby spowiedzi i sakramentów, protestanci, żydzi, muzułmanie i buddyści i animiści są naszymi braćmi, Luter zrobił Kościołowi Katolickiemu dobrze. Ci Jezuici wynoszą siebie samych na ołtarze i swoim zachowaniem czynią Ewangelię Chrystusową kłamstwem, a samego Chrystusa kłamcą. Czegóż trzeba więcej?
szkielet
Myślę, że powinno się napisać list do prowincjała SJ w sprawie DJ Remiego (i MC Kramera również). Może przyniesie to jakieś zmiany, bądź zamknie im usta.
@MiniMax
Może i jest miejsce w Kościele na tego typu Msze Św. i być może istnieje szansa, żeby to nie przerodziło się w jakąś profanację. Może. Jak dla mnie jednak, jest to żenujące. Kogoś widać ciągnie do baptystów, tylko czemu ciągnie za sobą innych ludzi?
pablo
Jest faktem, że środowiska sedewakantystyczne są dość agresywne i zajadłe, ale to jest zupełny margines, w zasadzie poza Kościołem. Przypisywanie tego tradycjonalistom to jest jawna manipulacja, świadcząxa o bardzo złej woli albo głupocie tego człowieka. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego. W praktyce postawa, którą zarzuca innym, doskonale charakteryzuje jego osobę. Przykre to bardzo, że są tacy kapłani pełni tak złych uczuć, obłudy i nieszczerych intencji.
@pięć
Z FSSPX jest ten problem, że mają nieuregulowany status kanoniczny, co rodzi bardzo poważne konsekwencje dla duszy i zbawienia, nad czym nie miejsce, żeby się tutaj rozwodzić. Oczywiście oni tę sytuację w określony sposób tłumaczą, ale po co ryzykować? Co do prób uregulowania ich statusu za kadencji obecnego papieża byłbym bardzo ostrożny z/w na osobę tegoż papieża i podejrzenia co do jego intencji odnośnie kierunku, w jakim prowadzi on Kościół. Ale przecież w Kościele Katolickim są w tej chwili naprawdę szerokie możliwości żeby udzielać się i rozwijać w duchu tradycyjnym, po co szukać gdzieś na marginesie?
MiniMax
To Ten Sam ks. który jeździł z grupą muzyczną "Mocni w Duchu" po parafiach i oprawiał Mszę Św. byłem w Kórniku na takiej Mszy GDZIEŚ ok 10 min i WYSZEDŁEM, dużo światła i muzyki piosenki religijnej. Pamiętam Ks. Remigiusz sprzedawał przed mszą ksiązki przy wejściu do kościoła w kruchcie. Zapytałem czy są o Garabendal i usłyszałem odpowiedź-pytanie a co to jest Garabandal? nie słyszałem. Link Msza z ŁODZI https://www.youtube.com/watch?v=sFlj-HUXs1I
pięć
Kiedyś czytałem wspomnienia ludzi którzy doświadczyli życia w hitlerowskich niemczech i byli poddawani tamtejszej indoktrynacji.Wypisz,wymaluj dokładnie te same metody są stosowane dziś.Narazie tylko brakuje KL dla przeciwnych nowemu systemowi inne metody już są stosowane.Zatrważające jest też zło,które wychodzi od,jakoby,osób duchownych.I to nawet na wysokich szczeblach.Zaczynam oglądać się za Bractwem PiusaX.
pg
Z wypowiedzi tego ojca wynika, że sam właśnie zaliczył się w poczet "tradycjonalistów", oczywiście po swojemu definiowanych. Swoją drogą musiał mocno przykładać się do nauki logiki w seminarium, skoro twierdzi, że tradycjonaliści są lefebrystami, bo lefebryści to tradycjonaliści. Iście żelazna, rzec można - jezuicka logika. Pomyśleć, że tyle złości i głupoty w kapłanie.
bvr
najpierw należało by zdefiniować słowo "tradycjonalista" i ustalić co jest jego przeciwieństwem, a potem dyskutować - bo w tym chaosie semantycznym nie dojdziemy Prawdy
tomek
Biedny człowiek z "znanego " zakonu. Ale jak wiemy każdy będzie sam przed Panem Bogiem odpowiadał za swoje czyny .
Katolik
Co za brednie. I co za totalitaryzm. Banowanie i usuwanie tak ten tolerancyjny pan rozumie tolerancję dla osób o innych poglądach. Zapomniał chyba tylko wspomnieć o prewencyjnym więzieniu takich osób skoro tak blisko im do terroryzmu to chyba byłoby to uzasadnione. Natychmiastowe odebranie dzieci, uwięzienie i przymusowa reedukacja dla wszystkich osób o tradycyjnych poglądach. Tak będzie wyglądała wolność w nowym raju na ziemi, który usilnie próbują zbudować osoby tolerancyjne. Zero tolerancji dla nietolerancji.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.