DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Żydzi chcą od Polski zwrotu mienia. Wpływowa izraelska działaczka mówi o tym otwarcie

Żydzi chcą od Polski zwrotu mienia. Wpływowa izraelska działaczka mówi o tym otwarcie
By Heinrich-Böll-Stiftung (Flickr: Colette Avital) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Colette Avital, przewodnicząca Organizacji Ocalonych z Holokaustu i członek zarządu Światowego Kongresu Żydów odkryła karty. Żydzi wcale nie porzucili swych dążeń związanych z odzyskaniem od Polski mienia. Jak wskazała, jest wciąż garstka żyjących ocalonych, którzy „mają nadzieję na sprawiedliwość”.

 

Roszczenia żydowskie wobec Polski to żaden mit czy antysemicki wymysł. To rzeczywistość. Nie pomogą tu medialne wystąpienia Jonnego Danielsa, który w rozmowie z TVP Info niegdyś nazwał restytucję mienia żydowskiego „bzdurą” i twierdził, że „lewicowi Żydzi czerpią korzyści z Holokaustu”.

 

W otwarte karty zagrała właśnie Colette Avital, wpływowa działaczka organizacji żydowskich. Bez owijania w bawełnę w liście do wiceprzewodniczącego Knesetu Yehiela Hilika Bara wskazała, że Daniels szkodzi sprawie restytucji. To nie wszystko. W ocenie „Tygodnika Powszechnego”, który opisał list Avital, jej wystąpienie „to pierwszy tak głośny sprzeciw wobec koniunkturalizmu Żydów w relacjach z polskim rządem”.

 

„Od lat staramy się przekonać polskie władze do uregulowania kwestii zwrotu mienia, co się do tej pory nie udało. Fakt, że zgodziłeś się wziąć udział w wydarzeniu współorganizowanym przez kogoś, kto zaprzecza ważności naszych próśb, legitymizuje tylko jego słowa i pracę. To krzywdzi garstkę żyjących ocalonych, którzy wciąż mają nadzieję na sprawiedliwość” – napisała Avital.

 

Poszło o udział Bara w toruńskiej konferencji „Pamięć i nadzieja”, organizowanej przez środowiska skupione wokół o. Tadeusza Rydzyka oraz współpracę z Danielsem, „człowiekiem, którego działania i motywy są dla nas podejrzane” – dodała Avital.

 

W odpowiedzi Bar odciął się od zarzutów i zaznaczył, że jest „dumny ze współpracy z Danielsem i z jego organizacją”. Stwierdził też, że nie ma nic złego w udziale w wydarzeniu, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu.

 

MA


DATA: 2017-12-07 16:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

1939 wojna mienie żydowskie i polskie zniszczone w,g Pani to my Polacy jesteśmy tego winni ?
3 miesiące temu / 1954
 
Jako Polak zgadzam się z Żydem, że Polska powinna oddać majątki Żydom? Tak jak Zostawili Kamienice i sklepy, które były w kamienicach i mieli ziemie rolne, które należały do Żydów i itd., co należą do nich. Ale jesteśmy w Polsce i prawo polskie obowiązuje wszystkich i was Żydów tak samo. Polacy muszą płacić podatek od nieruchomości to i Żydzi też będą musieli zapłacić, bo inaczej pójdą wasze nieruchomości na licytacje i zostaną sprzedane a resztę rząd Polski wam odda. Bo inaczej zajmie się wami Komornik przez nakaz Sadowy. Bo musisz raz na rok zapłacić urzędowi skarbowemu i niema różnicy czy jesteś Niemcem, Bułgarem czy Żydem zapłacić musisz, bo jesteś na ziemiach Polskich i tak jest na cały świecie. Że jak Kupie w Anglii wille z placem to raz na rok podatek muszę płacić i nie możesz powiedzieć, że to jest Polskie, bo kupiłeś, jako Polak a nie państwo Polskie i tak jest z wami Żydami, że to jest Żydowskie a nie państwa Izraelskiego. I Nic z tym nie zrobicie. A płaci
ponad 1 rok temu / Ryszard54
 
Tak, uwielbiamy pieniądze, bo one daja władzę....!!!!
ponad 1 rok temu / Nick
 
Jak żydzi się nie wstydzą tyle POlska Im pomogła ,życie nastawiali swoje,wszędzie te wszy się pojawiały na całym świecie oni nigdy nie mieli swojego kraju niewolno im nic dawać
ponad 1 rok temu / Lena
 
dlaczego Izrael bierze reparacje wojenne od Niemiec za Polskich obywateli żydowskiego pochodzenia te pieniądze należą się Polsce , po drugie niech zapłacę za gościnę . przez 800 -lat mieszkali w Polsce i żerowali na Polakach dawali lichwę na wysoki procent . po trzecie nastawiali marketów i wykończyli Polski handel mądry rząd wystąpił by o reparacje dla Polski .
ponad 2 lata temu / ygyu
 
Mogli zabierac wtedy gdzie Warszawa nie istniala. Teraz jak Polacy odbudowali to chca to zabrac szubrawcy zydowscy .
ponad 2 lata temu / Borsuk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.