DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Żydowska fundacja usunęła szkalujący Polaków film. Materiał jednak wciąż krąży w sieci

Żydowska fundacja usunęła szkalujący Polaków film. Materiał jednak wciąż krąży w sieci
Źródło: YouTube / Ruderman Family Foundation

Skandaliczny, antypolski film opublikowany w serwisie Youtube przez Fundację Rodziny Rudermanów, w którym kilka osób powtarza słowa o „polskim Holokauście” został zdjęty z profilu organizacji oraz ze strony, na której zbierano podpisy pod petycją dotyczącą zerwania stosunków między USA i Polską.

 

Sukces walki z antypolonizmem, jaki zaprezentowała żydowska fundacja, jest jednak połowiczny, ponieważ film nadal jest udostępniany przez innych użytkowników m.in. w mediach społecznościowych oraz w wielu żydowskich portalach internetowych jak np. jerusalemonline.com.

 

W klipie możemy zobaczyć osoby straszące widza, że trafią do polskiego więzienia. Rzekomy powód? Mówienie prawdy o Holokauście. Dalej, w sposób skrajnie prowokacyjny, ale i niesłychanie krzywdzący dla tysięcy Polaków zaangażowanych w ratowanie Żydów, uczestnicy video-projektu wielokrotnie mówią o… „polskim Holokauście”.

 

Aby nikt z widzów nie miał wątpliwości co do związków naszego kraju z mordowaniem Żydów, na filmie zaprezentowano naczelny argument środowisk szkalujących Polskę – argument geograficzny związany z faktem, że Niemcy wymordowali wielu Żydów właśnie na terenach należących przed i po II wojnie światowej do Polski. Swoją drogą ciekawe, ilu z występujących w filmie zwolenników tego „argumentu” potrafi na mapie wskazać lokalizację naszego kraju.

 

Na koniec uczestnicy projektu, głównie młodzi ludzie (pamiętać lata 40. XX wieku może maksymalnie jeden z wypowiadających się przed kamerą), zachęcają dyplomację USA do zawieszenia stosunków dyplomatycznych z Polską z powodu wprowadzenia w naszym kraju prawa zakazującego, pod groźbą kary więzienia, mówienia w sposób fałszywy o „polskich obozach zagłady”.

 

Szkalujący Polaków spot żydowskiej fundacji wzbudził oburzenie nie tylko wśród Polaków, ale również wśród Żydów.

 

Oświadczenie wystosowała m.in. Ambasada Izraela w Polsce, pisząc o „nieakceptowalnej treści spotu, niezgodnego z prawdą historyczną i uderzającego w pamięć ofiar”.

 

Zaprotestował również szef fundacji From the Depths Johnny Daniels. - To, co możemy tam zobaczyć, to absolutny brak zrozumienia i przekręcanie tego, co tu się naprawdę dzieje - powiedział.

 

W podobnym tonie sprawę skomentował Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center. „Jako Żyd, jako Polak i jako dyrektor wykonawczy JCC Krakow wzywam The Ruderman Family Foundation do natychmiastowego usunięcia tego wideo. Termin polski Holokaust nie jest akceptowany przez żadnego rozsądnego człowieka, czy to Żyda, Polaka, Izraelczyka czy Niemca” - napisał na Facebooku.


źródło: gazetaprawna.pl, PCh24.pl

TK


DATA: 2018-02-22 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Człowieku na w/w zdjęciu nie ubliżaj swoim rodakom, którzy są wartościowymi ludźmi. Wiek wskazuje,że powinieneś mieć mądrość nie tylko życiową i świadczyć dla młodego pokolenia i in.
ponad 2 lata temu / Olgiert
 
Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?Dlaczego tak często? Dlaczego z tak różnych narodów i kultur? Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją? Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. ?L?antisémitisme son histoire et ses causes?, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń: ?Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi wartościom, mieli różną moralność, różne zwyczaje ? te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób ? toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.
ponad 2 lata temu / Niko
 
dzięki Bogu nie wyobrażam sobie takiego horroru że wszyscy żydzi zabici przez niemców w czasie II wojny światowej przeżyli i mamy teraz min 10 mln jazgoczących i roszczeniowych działających na naszą szkodę obywateli Polski narodowości żydowskiej nie dało by się żyć...
ponad 2 lata temu / pol
 
Fundacja powinna przykładnie zostać ukarana.
ponad 2 lata temu / Prawnik
 
To teraz trzeba pozwać sieć.
ponad 2 lata temu / Jerry
 
No i będzie krążył...co w ten "kibel" wpadnie żaden "szambonurek" nie wyłowi.
ponad 2 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.