DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Zwolennicy LGBT grozili księdzu śmiercią, bo przypomniał nauczanie Kościoła

Zwolennicy LGBT grozili księdzu śmiercią, bo przypomniał nauczanie Kościoła
ks. Simon Esshaki

Katolicko-chaldejski ksiądz ze Stanów Zjednoczonych spotkał się z falą potwornej nienawiści środowisk LGBT. Spadły na niego brutalne wyzwiska i grożono mu śmiercią. Powód? Powiedział na filmie wideo, że chrześcijanie nie powinni wspierać tak zwanego „miesiąca dumy”.

 

Dla katolików czerwiec jest miesiącem szczególnego nabożeństwa dla Najświętszego Serca Pana Jezusa. Diabeł postanowił to wykpić i dziś w wielu krajach całego świata w tym właśnie miesiącu, miesiącu procesji Bożego Ciała, ulicami miast spacerują aktywiści homoseksualni, szydząc z prawa Bożego i naturalnego ładu. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale coraz częściej i w Europie, w czerwcu różnego rodzaju firmy i instytucje włączają się w „świętowanie” ideologii homoseksualnej, na przykład wieszając na swoich budynkach tęczowe flagi.

 

Przeciwko temu wystąpił chaldejsko-katolicki kapłan Simon Esshaki z El Cajon w Kalifornii. W serwisie TikTok opublikował krótki film wideo, na którym przypomina katolikom, że nie wolno im włączać się w jakiekolwiek inicjatywy związane z promocją ideologii LGBT.

 

- Chrześcijanie nie powinni wspierać miesiąca dumy - powiedział. - Nie dlatego, byśmy mieli nienawidzić mężczyzn i kobiet, które odczuwają pociąg do osób tej samej płci. Dlatego raczej, że wiemy, iż zgodnie z prawem naturalnym i prawem Bożym małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - dodał. Kapłan wskazał, że chrześcijanie powinni miłować także homoseksualistów. Nie oznacza to jednak, by mieli zgadzać się ze wszystkim, co robią.

 

- Miłować oznacza chcieć dla człowieka tego, co najlepsze. A nie jest dla nikogo najlepsze, jeżeli utwierdza się go w jego grzechu – zauważył.

 

Esshaki to młody kapłan, który publikuje na wszystkich popularnych serwisach społecznościowych. Wystąpił też w znanej telewizji EWTN, gdzie opowiadał o prześladowaniach chaldejskich chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

- Każdy grzech jest złem - wskazał ksiądz. - Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy łaski Bożej. Katolicy poświęcają ten miesiąc Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zamiast kierować się naszymi grzesznymi żądzami winniśmy zwrócić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa i starać się stać takimi, jak On. Módlcie się za wszystkich grzeszników, miłujcie ich, ale nie popierajcie tego, co robią – wskazał.

 

W efekcie publikacji tego wideo na księdza wylała się fala nienawiści. Komentatorzy niedwuznacznie pytali, gdzie mieszka on i jego rodzina; grozili mu śmiercią, lżyli i opluwali; pojawiły się też karykaturalne fotomontaże, przedstawiające go w ordynarnej i plugawej scenerii.

Serwis TikToc z kolei... zablokował jego konto.

 

W liście opublikowanym 4 czerwca ks. Esshaki napisał, że będzie modlić się za wszystkich, którzy go obrażają, zniesławiają i mu grożą. Opublikował też w innym serwisie kolejny film, na którym obszernie zaprezentował katolickie nauczanie na temat homoseksualizmu.

 

Źródło: die-tagespost.de


DATA: 2020-06-07 19:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SUPER ! ODWAŻNY I PRAWY KAPŁAN!
20 dni temu / Jula
 
Fundamentalistyczne Koscioly Protestanckie o wiele ostrzej wystepuja w USA przeciwko LGTB, bo fanatycy protestanccy stosuja wobec nich przemoc fizyczna. Ale jakos nie slychac aby LGBT ich atakowalo, bo Protestanci w USA to sila, i w kocu USA to kraj protestancki
1 miesiąc temu / VIKING
 
@Erich Ich Tik-Tok ich sprawa. Twórców/właścicieli oczywiście. Nie ma obowiązku posiadania Tik-Toka. Tak, powinni zablokować to wiadro pomyj co się wylało na biednego księdza ale jak wspomniałem wcześniej ich Tik-Tok ich sprawa. No cóż. Widać eksplodował wulkan tolerancji po słowach księdza ironia jakby ktoś nie zrozumiał
1 miesiąc temu / trooper
 
@M. Ja nie jestem katolikiem tylko protestantem. Kłócić się nie będę bo to bez sensu
1 miesiąc temu / Erich
 
BOZE pomoz mu .Niech cie BOG glogoslawi .Ludzie kazdy 1 Zdrowas Mario za tego prawdziwego KSIEDZA
1 miesiąc temu / monika
 
@Erich: "Jeśli chodzi o osoby homoseksualne to moim zdaniem jeśli nikogo nie krzywdzą to zasługują na szacunek i brak dyskryminacji. Kim ja jestem żeby ich oceniać jeśli się szczerze kochają" - związki homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym, z tym, jak uporządkowana jest naturalna celowość człowieka. Każdy to może pojąć rozumem, a jeśli nie pojmuje, to znaczy, że poddaje się władzom niższym. Wyprowadzenie człowieka z błędu jest powinnością i uczynkiem miłosierdzia: Grzeszących upominać; Nieumiejętnych pouczać. "Katolicka doktryna uczy nas, że podstawowy obowiązek miłości bliźniego nie polega na tolerancji mylnych - pomimo swojej szczerości - przekonań, ani też na teoretycznym czy praktycznym braku reakcji na błędy bądź wady, w których widzimy pogrążonych naszych braci. Obowiązek miłości bliźniego polega na poświęceniu się duchowemu i moralnemu doskonaleniu bliźnich oraz na gorliwym staraniu się o ich materialny dobrobyt" - Pius X, "Notre charge apostolique".
1 miesiąc temu / M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.