DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Zurych: lewicowa agresja przeciwko „Marszowi dla Życia”

Zurych: lewicowa agresja przeciwko „Marszowi dla Życia”
Fot. Twitter

Podczas sobotniego Marszu dla Życia w Zurychu zwolennicy swobody zabijania dzieci poczętych  dążyli do rozbicia manifestacji obrońców życia. Policja zabezpieczająca marsz została obrzucona butelkami, kamieniami i petardami. W wielu miejscach płonęły śmietniki. Zaatakowani też zostali przybyli na miejsce strażacy.

 

„Towarzysze wznieśli barykady i starli się z siłami policji podczas kontr-protestu Antify przeciwko tak zwanemu Marszowi dla Życia w Zurychu, dziś rankiem” – wpis tej treści, de facto anonimowy dla zwykłych czytelników, zamieścił w sobotę a Twitterze lewicowy aktywista.

 

 

Pozwolenie na tegoroczny Marsz obrońcy życia otrzymali dopiero w ubiegłym tygodniu, po interwencji sądu administracyjnego w Zurychu, a więc „za pięć dwunasta”. Sąd uchylił decyzję władz miasta, które uprzednio nie zgodziły się na manifestację. Sędziowie uznali, że jest to naruszenie wolności opinii.

Marsz dla Życia zgromadził w ubiegłą sobotę tysiąc osób. W tym roku jego głównym tematem była obrona nienarodzonych dzieci z zespołem Downa. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Dziękuję, że pozwoliłaś mi żyć”.

Równolegle z obrońcami życia zgromadziło się w pobliskim parku kilkuset lewicowych radykałów. Policja rozpoczęła z nimi negocjacje. Poinformowano ich, że choć nie mają pozwolenia na manifestację, to jednak ich obecność będzie tolerowana, jeśli powstrzymają się od agresji. Radykałowie wyruszyli jednak w kierunku Marszu dla Życia. Policja zagrodziła im drogę, użyła gazów łzawiących i gumowych kul. Doszło do brutalnych starć. Dwóch policjantów zostało rannych, zniszczono jeden radiowóz. Zatrzymano tylko jedną osobę.

 

 

Źródła: Twitter, KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2019-09-16 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@UIPszczół: Pudło. Putin zabrania homomarszy i ustawowo zabronił edukacji gender w szkołach w Rosji. Nie zezwala na żadną homoseksualną ani seksualną indoktrynację dzieci i młodzieży, przy czym osoby homoseksualne nie manifestujące swoich zboczeń publicznie nie są nękane i mogą żyć normalnie. Taki psikus dla POPiS bratających się z "prawicowym" protestantem Trumpem i utrzymujących konwencję stambulską w mocy. Posłowie PiS są zaprzyjaźnieni z fundacją batorego - sorosem i Unią Europejską.
8 miesięcy temu / psikus
 
Nie trzeba tolerować czerwonej łobuzerii!
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Lewactwo nie cofnie się przed niczym. Jeśli opowiadają się za zabijaniem nienarodzonych to na jakiej podstawie uważamy że w stosunku do obrońców życia będą zachowywać się pokojowo? ZŁY NIE COFNIE SIĘ PRZED NICZYM.ZŁY CZYLI SZATAN, OJCIEC KŁAMSTWA.
8 miesięcy temu / Annax
 
Są przeciw Życiu ??? Eutanazyjka natychmiast....
8 miesięcy temu / opty
 
"Lewicowych radykałów" musimy odesłać do ojczyzny. Do Putina. Razem z lgbt. Niechaj idą tam skąd przyszli.
8 miesięcy temu / UlPszczół
 
@Krzysztof: podaj przykład JEDNEGO marszu dla życia w Polsce, który zostałby zaatakowany. Zakładam bowiem, że przykłady zaatakowanych marszów równości są Ci doskonale znane.
8 miesięcy temu / velario
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.