DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

„Żółte kamizelki” domagają się zniesienia tzw. „małżeństw homoseksualnych”

„Żółte kamizelki” domagają się zniesienia tzw. „małżeństw homoseksualnych”
fot.Bardell Andreas/Aftonbladet/IBL via ZUMA Wire/FORUM

Jak wynika z ankiety francuskiej rady konsultacyjnej, uczestnicy protestów „żółtych kamizelek” domagają zniesienia tzw. „małżeństw homoseksualnych”, a także wprowadzenia autentycznej, kompleksowej polityki prorodzinnej.

 

Internetowa ankieta francuskiej rady konsultacyjnej została przeprowadzona wśród uczestników protestów „żółtych kamizelek”, a także ich zwolenników. Łącznie ankietowani oddali ponad 260 tys. głosów, a najczęściej wskazywanym przez nich postulatem było zniesienie tzw. „małżeństw homoseksualnych” i pełnego „uchylenia prawa Taubira”. Co ciekawe, drugim najczęściej wskazywanym postulatem reform we Francji było wprowadzenie „prawdziwej, ambitnej i kompleksowej polityki prorodzinnej”.

 

Warto podkreślić, że „żółte kamizelki” nadal cieszą się bardzo dużym poparciem opinii publicznej. Ich działania wspiera 60 proc. mieszkańców Francji. Takie poparcie manifestantów powoduje, że Emmanuel Macron musi bardzo poważnie potraktować postulaty, które pojawiają się podczas protestów.

 

Francuski rząd stale pracuje nad uspokojeniem emocji i zakończeniem protestów „żółtych kamizelek”. Pomimo podejmowania prób negocjacji, demonstracje na ulicach Paryża i innych miast nadal są bardzo liczne. W ostatni weekend po raz kolejny doszło do starcia protestujących z policją. Rząd zapowiedział przeprowadzenie „wielkiej debaty narodowej”, która ma być odpowiedzią na protesty i wyrazy niezadowolenia z prowadzenia polityki przez prezydenta Emmanuela Macrona.

 

„Wielka debata narodowa” zainicjowana przez prezydenta oraz premiera Edouarda Philippe’a ma stać się miejscem autentycznej dyskusji. Jednak jak wynika z informacji płynących z Paryża, władze zdecydowały się wykluczyć z debaty pewne tematy. Są nimi m.in. sprawy dot. zniesienia tzw. „homomałżeństw”, legalności aborcji, a także te traktujące o karze śmierci. Poinformował o tym rzecznik prasowy rządu, Benjamin Griveau twierdząc, że nie można podważać „tych postępów zdobytych wielką walką”.

 

W ostatni czasie Emmanuel Macron nie pokazywał się w miejscach publicznych, ale w środę udał się do Créteil na inaugurację nowej siedziby Federacji Piłki Ręcznej i spotkanie z drużyną udającą się na Mistrzostwa Świata. Zastał tam grupę 150 osób, które „przywitały” go okrzykami „Macron do dymisji!”.

 

Jest małoprawdopodobne, by zapowiedziana debata zmieniła nastroje społeczne. Część „żółtych kamizelek” i polityczna opozycja, zwłaszcza Zjednoczenie Narodowe i Francja Niepokorna, nie widzą sensowności takiej debaty. Zdaniem Marine Le Pen „debata jest już utopiona, ponieważ została wylansowana pod egidą wielkiej hipokryzji, bo rząd oświadcza, że i tak nic nie zmieni ze swoich planów”.

 

„Ta wielka machinacja niczemu nie służy, rząd widzi w niej jedynie sposób na pogrzebanie „żółtych kamizelek” – stwierdził deputowany LFI, Eric Coquerel. W debatę wierzy z kolei mer Bordeaux, centroprawicowy Alian Juppé, który wyłożył księgę życzeń w merostwie, znajdującym się w dzielnicy będącej bastionem manifestacji „żółtych kamizelek”.

 

Odmowę spotkania z premierem w ramach społecznych konsultacji wyraziły jednak centrale związkowe, CGT i Solidaires. „Nie ma żadnego sensu tam iść, bo to jedynie propaganda” – oświadczył rzecznik prasowy Solidaires, Eric Beynel.   

 

 

Źródło: rp.pl, thelocal.fr, PCh24.pl

Franciszek L. Ćwik, WMa

 

 


DATA: 2019-01-11 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja do tej pory mam w pamięci słowa jednego z biskupów lub kardynałów francuskich - "W imieniu chrześcijan francuskich, przepraszamy, że zaniedbaliśmy ideały rewolucji"!!! Szkoda, że nie pamiętał, co ta "brutalna rewolucja francuska" zrobiła z chrześcijanami w Wandei!!!
6 miesięcy temu / Piotr
 
W ostateczności zło zawsze przegrywa i jego wszelkie ideologie . Nie da się wyrwać Boga i Jego praw na stałe z serc ludzkich . Na nic Rewolucja francuska , na nic rewolucje współczesne . Człowiek wie co jest PRAWDĄ i za nią tęskni .
6 miesięcy temu / c-a
 
Oj,wali się na łeb nowy ład społeczny,nowa definicja "rodziny" i nowy system wartości!Z hukiem!I co ciekawe,to rząd brutalnie wojuje z kamizelkami od listopada i nie może przerwać tych protestów.Ponad połowa społeczeństwa stoi przeciw rządzącym,więc o czymś to świadczy.Francuscy politycy przedobrzyli w eksperymentach nad stworzeniem "nowego francuskiego czieławieka" i zbierają teraz burze.
6 miesięcy temu / motylek
 
Zgadzam się, popieram całkowicie zakaz legalizacji takich związków
6 miesięcy temu / Moniaaa0044
 
Brawo chłopaki! Oto oblicze prawdziwych Francuzow, rewolucja nie starła wszystkiego na proch! Courage! Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów, łączmy się, a urwiemy łby tej hydrze piekielnej, pod sztandarem Chrystusa Króla i Jego Najświętszej Matki!
6 miesięcy temu / Antymodernista
 
Pierwszy kontrrewolucyjny postulat?
6 miesięcy temu / robespier
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.