DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

„Znieść Święto Wniebowstąpienia” – nowa antykatolicka prowokacja we Francji

„Znieść Święto Wniebowstąpienia” – nowa antykatolicka prowokacja we Francji
Henri de Castries, lider Institute Montaigne. Fot. Reuters/Forum

Epidemia koronawirusa jest pretekstem do wielu akcji skierowanych przeciwko francuskim katolikom. Po uniemożliwieniu wyznawcom Chrystusa publicznego obchodzenia Wielkiego Tygodnia i świętowania Wielkanocy, po pozbawieniu ich uczestnictwa we Mszy Świętej, teraz planowane jest zniesienie uznawanego przez państwo Święta Wniebowstąpienia, przypadającego na czwartek 21 maja. Nad Sekwaną jest to dzień wolny od pracy.

 

 

W czasie wychodzenia z kwarantanny rodzą się pomysły na jak najszybsze pokonanie kryzysu społecznego, ekonomicznego i finansowego. Swój projekt przedstawił wpływowy Instytut Montaigne. Według jego ekspertów, należy między innymi odejść od zasady co najmniej 11-godzinnego odpoczynku między zakończeniem pracy a jej ponownym podjęciem.

 

Instytut ma także inny pomysł – domaga się zniesienia obowiązującego Święta Wniebowstąpienia. Chce też zlikwidowania jednego z dwóch tygodni ferii szkolnych w okresie Wszystkich Świętych.

Instytut Montaigne, o ultraliberalnej i globalistycznej orientacji, jest finansowany przez takie giganty finansowe jak LVMH, Total, VINCI, Carrefour… Jego przewodniczącym jest Henri de Castries, dawny dyrektor generalny grupy ubezpieczeniowej AXA, były zwycięzca (1994 rok) programu Fundacji Francusko-Amerykańskiej Young Leaders i przewodniczący komitetu dyrektorskiego grupy Bilderberg.

Na czele Rady Orientacyjnej Instytutu Montaigne stoi profesor Ezra Suleiman, także wywodząca się ze wspomnianej Francusko-Amerykańskiej Fundacji Młodzi Liderzy.

Wśród ekspertów Montaigne’a jest Dominique Moïsi, członek Komisji Trójstronnej, regularnie zapraszany na spotkania Bilderberga.

Do grona głośnych postaci Instytutu zalicza się również Hakim El Karoui, były dyrektor Rothschild & Cie Banque, mianowany w 2012 roku przez byłego socjalistycznego mera Paryża, Bertranda Delanoëa, na stanowisko prezesa Instytutu Kultury Islamu. El Karoui jest też założycielem Muzułmańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Islamu Francji i prezesem Klubu XXI Wieku.

 

FLC

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-13 20:18
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Towarzystwo od "Bilderberga" i stowarzyszenie na rzecz islamizacji Francji,rozumieją się doskonale,gdyż mają tego samego wroga.
8 miesięcy temu / t
 
A jednak mimo wszystko masońska Francja ZACHOWAŁA DOTĄD to Święto, o czym Polska kaatolicka nawet nie marzy, bo już dawno zostało przeniesione na niedzielę.
8 miesięcy temu / Ryś
 
@szkielet. Jeśli jest to tradsowy kalendarz, to i owszem, tak jest.
8 miesięcy temu / ena
 
No to moja noga w Carrefour nie postanie...
8 miesięcy temu / grizzly
 
Po smyczy przychodzi pora na kaganiec?
8 miesięcy temu / anonim_galeon
 
Prowokują nas nieustannie. W końcu zmuszą, byśmy sięgnęli po miecze z okrzykiem DEUS VULT!
8 miesięcy temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.