DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

„Znak” i „Tygodnik Powszechny” bez państwowych dotacji. Lament na lewicy

„Znak” i „Tygodnik Powszechny” bez państwowych dotacji. Lament na lewicy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zarówno miesięcznik „Znak”, jak i „Tygodnik Powszechny” nie dostaną dofinansowań od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2018. Zdaniem komisji przyznającej dotacje, oba tytuły nie spełniły odpowiednich wymagań.

 

Komisja konkursowa nisko oceniła zarówno kwestie organizacyjne jak i wartości merytoryczne obu wydawnictw. Aby otrzymać państwowe dotacje, należało otrzymać 70 pkt. w specjalnej skali. Wydawnictwo „Znak” otrzymało ich 68, natomiast „Tygodnik Powszechny” – 64.

 

– Odkąd tylko nasze wydawnictwo korzystało z dotacji MKiDN, zawsze otrzymywaliśmy najwyższe noty pod względem merytorycznym i organizacyjnym – powiedziała Dominika Kozłowska, redaktor naczelny „Znaku”.

 

„Gazeta Wyborcza” ubolewa, że brak dotacji to dla miesięcznika spory problem finansowy. To właśnie ze środków publicznych finansowanych było 90 proc. kosztów druku.

 

Przypomnijmy, że – określający się mianem katolickiego – „Znak” ma na swoim koncie m.in. wspieranie homoseksualnej propagandy czy potępianie środowisk pro life. Redaktor naczelna pisma nie ukrywa swojej sympatii dla „czarnych marszów” i osób w nich uczestniczących. Krytykuje także hierarchów sprzeciwiających się budowie tzw. „kościoła otwartego”.

 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że istnieją w Polsce media dla katolików nie otrzymujące (z własnego wyboru) państwowych dotacji, ani nie utrzymujące się ze środków kościelnych. Prowadzą one swoją działalność jedynie dzięki wsparciu Darczyńców – osób identyfikujących się z misją tychże mediów. Do nich należy portal PCh24.pl!

 

Dzięki niezależnemu finansowaniu, możemy podawać Państwu informacje w sposób rzetelny, prawdziwy i nieskrępowany. Wieloletnia działalność i ciągły rozwój są dowodem na to, że takie media są w Polsce potrzebne. Zwłaszcza dzisiaj, w tych trudnych – pełnych chaosu i zamętu – czasach. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie i modlitwę.

 

 

  

PR

 

 


DATA: 2018-05-17 15:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nareszcie.
ponad 1 rok temu / Mścislaw Grażewicz
 
Pora nareszcie powiedzieć że z dawnych pism zostały tylko nazwy, podstępnie przejęte przez drani i kłamców. Odebrać im prawa do używania tych świętych tytułów!
ponad 1 rok temu / Dawniej TAK teraz NIE
 
Bp Ryś reklamuje Tygodnik Powszechny w jego książkach więc powinien jeszcze dorzucić ze swojej kieszeni kasy.
ponad 1 rok temu / nektar
 
Od pradawnych czasów, gdy "TP" był ocenzurowaną i słabą, ale jednak opozycją - za rządów Gierka i późniejszych - nastąpiła degrengolada. Pseudo otwartość i pseudo tolerancja bardzo szybko wyparły katolickiego ducha,zapatrzenie na "postępowy Zachód" ciągnęło morale w dół! Nie darmo Św.JP II osobiście i precyzyjnie skrytykował to wydawnictwo! Dziś propagując gender,czarne marsze i idee Sorosa stracili resztki czytelników, na przymiotnik "katolicki" w nazwie już nikt się nie nabierze! Za co miałby płacić dzisiejszy podatnik takim hochsztaplerom? Podobnie "GW" krzyczy o krzywdzie, gdy nikt już ich nie chce czytać ani prenumerować! Niech się utrzymają na wolnym rynku, o który tak rzekomo walczyli ! Jeśli Ministerstwo dałoby im choć minimalną dotację - to jestem pierwszym wrogiem ministra! NB. Niestety, nawet metropolita krakowski nie może, wbrew życzeniom wielu , odebrać im tego uzurpowanego tytułu "katolicki" w nagłówku!
ponad 1 rok temu / gość
 
Hej lewactwo, co to za kwik. Po co wam państwowe dotacje, sami nie umiecie się utrzymać? A może ludzie was nie potrzebują?
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Tzn. Tygodnikowi Powszechnemu, bo Znak nie jest miesięcznikiem katolickim nawet z nazwy.
ponad 1 rok temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.