PRAWA STRONA INTERNETU
W ostatnim czasie wsparcia udzielili:    Małgorzata M. - 20 zł

KRYZYS WOKÓŁ AMORIS LAETITIA

Przyszło nam żyć w czasach, w których to, co w Kościele w Niemczech traktuje się jako stan łaski uświęcającej, w Polsce uznawane jest za trwanie w permanentnym grzechu ciężkim. Jak do tego doszło?
Dlaczego świętość i nierozerwalność sakramentu małżeństwa - wynikająca ze słów samego Chrystusa - jest dziś podważana przez wielu katolików, w tym i prominentnych duchownych? Do czego może doprowadzić brak reakcji na zamęt spowodowany skrajnie różnymi interpretacjami papieskiej adhortacji o „radosnej miłości”?
Na te i inne pytania odpowiadają na łamach publikacji „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris laetitia” autorzy portalu PCh24.pl - w tym uczeni i duchowni. Podczas gdy wielu dziennikarzy nie chce zajmować się kłopotliwym tematem chaosu w Kościele, my staramy się go opisywać, wyjaśniać i przypominać sprawdzone przez wieki sposoby na zwyciężenie kryzysów świętej wiary katolickiej.
Jako jedyny portal informujemy o zamieszaniu, jakie wśród katolików wywołały skrajnie odmienne interpretacje adhortacji „Amoris Laetitia”. Rozbieżności w nauczaniu o małżeństwie hierarchów z różnych krajów stworzyły bowiem bezprecedensowe zagrożenie dla tradycyjnej nauki Kościoła. Dlatego powstał e-book „Zamęt i milczenie” w którym znani specjaliści wyjaśniają zamieszanie jakie w ostatnim czasie wtargnęło się do Kościoła

WESPRZYJ NAS, ABYŚMY MOGLI
KONTYNUOWAĆ NASZĄ MISJĘ!

Tak! Chcę otrzymać ebook „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia”.
Tak! Chcę by portal PCh24.pl nadal informował o wydarzeniach z życia Kościoła oraz odkrywał prawdę o kryzysie w jakim znajduje się Kościół.

Dlatego wspieram go kwotą:
20 zł
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
 
wesprzyj
Informujemy, że Państwa dane są przetwarzane przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (współadministratorzy danych osobowych), w następujących celach: a) w celu wykonania wpłaty, przetwarzanie Państwa danych w wyżej wskazanym celu służy podjęciu działań przed zawarciem umowy zgodnie z art. 6 ust.1. lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), b) w ramach utrzymywania stałego kontaktu z Fundacją i Stowarzyszeniem w związku z ich celami statutowymi, w szczególności poprzez informowanie o organizowanych akcjach społecznych i możliwościach wspierania działalności Fundacji i Stowarzyszenia. Przetwarzanie Państwa danych w wyżej wskazanym celu uzasadnione jest prawnie usprawiedliwionymi interesami realizowanymi przez Fundację i Stowarzyszenie, zgodnie z art. 6 ust.1. lit. f RODO.

Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, niemniej bez ich wskazania nie będzie możliwe wykonanie wpłaty. Fundacja jako Współadministrator jest odpowiedzialna wobec Państwa za umożliwienie wykonywania Państwa praw. Niezależnie od tego ustalenia, mogą Państwo wykonywać swoje prawa również wobec Stowarzyszenia. W takim przypadku Stowarzyszenie przekaże Państwa żądanie Współadministratorowi, który zrealizuje żądanie.Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Wszystkie te żądania będziecie mogli Państwo zgłaszać na adres siedziby Fundacji, przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków, z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych”. Mają również Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Do Państwa danych osobowych mogą mieć również dostęp podmioty świadczące na rzecz Fundacji i Stowarzyszenia usługi, w szczególności hostingowe, informatyczne, wysyłkowe. Podane dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Jednak decyzje dotyczące indywidualnej osoby, związane z tym przetwarzaniem nie będą zautomatyzowane.Państwa dane osobowe będą przechowywane przez nas bezterminowo, jednak nie dłużej niż przez okres przedawnienia roszczeń z tytułu naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych w razie otrzymania od Państwa sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności portalu PCh24.pl
TWOJE WSPARCIE = TWOJE KORZYŚCI
  • Artykuły historyczne i teologiczne, wywiady z wybitnymi znawcami tematu
  • Filmy dokumentalne i popularnonaukowe spod ręki doświadczonych i znanych reżyserów
  • Wiadomości z Polski i świata - regularnie publikowane na naszym portalu
Płatności obsługuje:
Jeżeli chcą Państwo dokonać płatności bezpośrednio w swoim banku lub nie posiadają Państwo konta bankowego i chcą Państwo dokonać płatności za pomocą Poczty Polskiej proszę skorzystać z instrukcji znajdującej się tutaj.
Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI