DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Zmowa dystrybutorów przełamana. Antyaborcyjny film trafi do sieci kanadyjskich kin

Zmowa dystrybutorów przełamana. Antyaborcyjny film trafi do sieci kanadyjskich kin
Fot. Goniec

Film „Unplanned” o nawróceniu byłej dyrektor sieci aborcyjnej pokażą jednak 24 kanadyjskie kina. To bardzo ważna decyzja w kraju, w którym dzieci nienarodzone nie mają zagwarantowanego prawa do życia i do chwili narodzin traktowane są jak przedmioty.

 

Amerykański obraz opowiada prawdziwą historię przemiany Abby Johnson, dawnej dyrektor jednej z placówek aborcyjnej sieci Planned Parenthood. Kobieta opamiętała się przed dziesięcioma laty i stanęła po stronie obrońców życia. Od tamtej pory zdążyła ujawnić wiele kulisów przemysłu śmierci. Obecnie kieruje organizacją pomagającą jego pracownikom porzucić zbrodniczą ścieżkę.

 

Od marca Unplanned („Nieplanowane”) zarobił w Stanach Zjednoczonych ponad 18 milionów dolarów. Miał jednak problemy by trafić na ekrany w Kanadzie. Kilku dystrubutorów odmówiło pokazywania „niepoprawnego” filmu.

 

Ostatecznie obraz trafi jednak co najmniej do 24 kanadyjskich kin dzięki przedsiębiorstwom z branży filmowej – Cineplex i Cinedicom – pisze portal Life Site News w ślad za doniesieniami „The Canadian Press”. 

 

Ellis Jacob, dyrektor generalny pierwszej z wymienionych firm wyjaśnił w poniedziałkowym oświadczeniu, że ​​​​sporne treści powinny być przedmiotem dyskusji i debaty. „Kiedy wyemigrowałem do Kanady w 1969 roku, jedną z rzeczy, które kochałem i nadal kocham  najbardziej w życiu tutaj było to, że nie unikamy naszych różnic. Kanada jest krajem, który wierzy w wolność słowa, ale nie zawsze jest to łatwe. Z pewnością nie zawsze jest to popularne. W tym przypadku wielu z nas będzie musiało odłożyć na bok swoje własne przekonania i pamiętać, że życie w kraju, który cenzuruje treści, opinie i punkty widzenia, ponieważ są inne niż nasze, nie jest krajem, w którym każdy z nas chciałby żyć” – napisał.

 

Ostatecznie, jak twierdzi Jacob, odpowiedzialność za decyzję, czy obejrzeć obraz, powinna spoczywać na widzach. 

 

Unplanned „z pewnością jest zgodny z moimi wartościami” – uznał z kolei prezes sieci Cinedicom, BJ McKelvie. – Każdy ma prawo wybrać: pójść na film czy też nie – zauważył.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-07-09 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te 24 kina, to zapewne mniej niż jeden procent z działających w tym kraju. Przykre.
ponad 1 rok temu / A
 
Jakze to przykre, ze niby demokracja jest na tej samej, a moze w niektorych aspektach dowartosciowania zycia gorsza od socjalizmu.
ponad 1 rok temu / Bartek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.