DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Zmarł Jean Raspail, autor „Obozu świętych”

Zmarł Jean Raspail, autor „Obozu świętych”
Fot. ©Louis Monier/Rue des Archives

94-letni pisarz, dziennikarz i odkrywca Jean Raspail zmarł w sobotę 13 czerwca w paryskim szpitalu Henry-Dunant – poinformował francuski dziennik „Le Figaro”.

 

 

„Dziś, w wieku 94 lat zmarł Jean Raspail. Niech spoczywa w pokoju” – czytamy na profilu Wydawnictwa Dębogóra, które udostępnia polskim czytelnikom twórczość pisarza.

 

 

 

Smutna wiadomość spotkała się ze znamiennymi komentarzami w mediach. Jean Raspail doczekał spełnienia wizji zawartej w swej najbardziej znanej książce – „Obozie świętych”. Niektórzy rokują jego twórczości konspiracyjną przyszłość, ze względu na poglądy daleko odbiegające od dzisiejszych mód. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raspail był miłośnikiem monarchii i katolickiego porządku społecznego, politycznie niepoprawnym prorokiem masowej inwazji barbarzyńców na Europę. Dobrze mówił o Polsce. Napisał kilkadziesiąt książek i esejów, z których w Polsce opublikowane zostały między innymi powieści: „Obóz świętych” (oryginał wydany w 1973), „Ja, Antoni de Tuonens, król Patagonii” (1981), „Oczy Ireny” (1984), „Sire” (1990), „Siedmiu jeźdźców” (1993), „Pierścień rybaka” (1995), „Król zza morza” (2000) i „Miłosierdzie” (2018).

 

Requiescat In Pace!

 

 

RoM

Źródła: LeFigaro.fr,  Facebook, Twitter 

 

Przeczytaj również:

 

Pokusa i odkupienie

Jeźdźcy donikąd

Obóz świętych powraca. Wraz z nadciągającym ku Europie tsunami

Francuski pisarz wieszczy konfrontację z islamem i prognozuje odrodzenie chrześcijaństwa

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-14 20:07
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Merci Jean Raspail...RIP. Wielki pisarz, wielkie dzieło, wielka prawda. Stąd Nobla nigdy nie dostał, a lewactwo go nienawidzi.
7 miesięcy temu / Czytac_oboz_swi
 
Była jeszcze powieść "Któż pamięta ludzi z Ziemi Ognistej?". @Paweł K. - nie porównuj Raspaila do chorego psychicznie Witkiewicza, czy komucha Różewicza! Błagam!
7 miesięcy temu / Bolek
 
Z wielkim smutkiem przeczytalismy o smierci jedego z ostatnich wielkich Francuzow. Wiele lat minelo od czasu przeczytalismy jedna z naszych ukochanych powiesci pt.``Pierscien rybaka``. Pozostawila ona niezatarty slad w naszych sercach na cale zycie. Panie Boze swiec nad Jego dusza. Oue Dieu l'ait en sa sainte garde.
7 miesięcy temu / Tom i Joa
 
Kim byl ten czlowiek, przemytnikiem wizji tradycji w epoke cyfryzacji? Oj, skoro nie ma o jego zgonie nawet wspomnienia w mediach ogolnego oszolomienia, typu; bbc, cnn, fox, itd. to jakim on wielkim prorakiem byl w porownaniu na przyklad z Progresywnym ?filantropista? czlowiekiem typu Bill Gates ???
7 miesięcy temu / Bartek
 
Jeden z moich ulubionych pisarzy, w dodatku - last but not least - tradycyjny katolik. Requiescat in pace. Wciąż rozbrzmiewa mi w duszy jego ostatni literacki akord na tym łez padole - pochłonięta ubiegłego lata jednym tchem niedokończona powieść pt. >>Miłosierdzie
7 miesięcy temu / Owca
 
To nie może być przypadek, że ten pobożny katolik zmarł w dzień ponownego objawienia się Matki Bożej Fatimskiej, 13 czerwca. RIP
7 miesięcy temu / Arven
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.